2
[FORUM CAFFE] - Općenita rasprava uz kavicu ili pivo

1. matija646
    Jelly Bean Jul 27, 2015

matija646 , Jul 27, 2015 :
    OnePlus 2
    July 28, 4:00 - predstavljanje

danas radim noćnu smjenu, tako da će se ovo gledati, bez cardboarda
    samo da ne promašim početno vrijeme i to je to, tj da ne zadrijemam :)

2. aerocat
    Ice Cream Sandwich Jul 27, 2015

3. matija646
    Jelly Bean Jul 27, 2015

aerocat likes this.
  4. Franjo
    Jelly Bean Jul 27, 2015

5. Doktor-X
    Gingerbread Jul 27, 2015

Slydelix likes this.
  6. Franjo
    Jelly Bean Jul 27, 2015

7. matija646
    Jelly Bean Jul 27, 2015

matija646 , Jul 27, 2015 :
    mene spašava to što radim noćnu smjenu, pa taman u 4 krene, do 6 ujutro će valjda završit :D

samo da se nađe neki stream na netu ili da se može na appu gledat bez cardboarda

8. matija646
    Jelly Bean Jul 28, 2015

matija646 , Jul 28, 2015 :
    taman za kraj noćne smjene :)

evo upravo završilo
    mogu samo reći da sam prezadovoljan, ono što sam htio i želio da bude, tako i je
    dakle osim poznatih specsa koji su otkriveni, full metalni body, styleswap za promijenit u nekoliko sekundi, kamera 13mp sa 1.3 mikrona (ako sam dobro čuo) sa OIS i laserskim fokusom, baterija od 3300 mah, i ono čega sam se najviše pribojavao, ekrana, tu su me jako ugodno iznenadili, ostali su na 1080p 5,5" ekranu, te su i sami rekli da nema potrebe trenutno da se ide više, jer tehnologija nije toliko razvijena, a 1080p je i više nego lijep, dual sim, nije bilo govora o zamijenjivoj bateriji
    usb kabel je okretan, tj uštekaj kako hoćeš, i uz 1+2 se dopbije mali adapter za type c usb/micro usb da ga možeš uštekat na uređaj koji to ne podržava i slično
    uređaj mi jako lijepo izgleda, i zadovoljan sam izgledom, ovaj **** ima metalne tipke, desna strana lock i tipke za glasnoću, dok lijeva strana ima slider za tonove (normal, priority i silent za notifikacije i zvukove)
    ostavili su tipke ispod ekrana, ali ovaj **** se mogu mapirati, i možeš si složit koju tipku želiš na kojoj poziciji, dakle nije kako dobiš tako imaš, nešto kao onscreen uređivanje, i to im jako pozdravljam jer nisam ljubitelj on screen tipki
    dostupan će bit od 11.8., inviteovi će ove godine ić puno brže nego za prvi model
    zvučnici su na poziciji kao i na one, ali nije bilo riječi dal su stereo ili obični mono

prezentacija koju sam gledao preko appa, bez obzira što nije bio cardboard, je bila odlična
    totalno drugačija atmosfera i opuštenije se gleda, više je prijateljski nastrojena i kao da si doma sa svojima, super napravljeno, sa vr bi bilo još bolje
    jako lijepo napravljena prezentacija, iako nisam mogao baš najbolje vidit uređaj jer sam gledao na mobu, pa je sve bilo manje
    od mene imaju dobar i velik +, jako sam zadovoljan uređajem i po meni je spot on, jedino što se čeka je da se sazna cijena, jer to nisu rekli :/
    nadam se da neće biti previše, pa da od prodaje one-a prije ili poslje nebi morao puno nadodati za 2

ako se još što sjetim prije nego li odem doma sa noćne smjene, ću napisati, ako ne, znači da spavam :)

edit:
    neki detalji sa prezentacije u feedu
    https://twitter.com/oneplus

edit 2:
    netom poslje prezentacije, marcus pustio video

edit 3:
    cijena
    329 $ 16gb
    389 $ 64gb

hebote euro
    400 € 64gb model -.-

Last edited: Jul 28, 2015

Franjo and xxxlux like this.
  9. xxxlux
    Honeycomb Jul 28, 2015

10. Doktor-X
    Gingerbread Jul 28, 2015

Doktor-X , Jul 28, 2015 :
    i kako sam i rekao zeznuli su nas sa cijenom zašto 64gb nije 365 eura (koliko košta preračunato iz dolara) nego je 399 mislim da cu na kraju uzeti 16GB verziju

11. Franjo
    Jelly Bean Jul 28, 2015

Franjo , Jul 28, 2015 :
    Probudio se, pogledao prezentaciju:) Sve je ok osim cijene. I vidim da svi lude zbog NFCa i bezicnog punjenja. Prvo nisam koristio ali svejedno mi je cudno sto su ga izbacili. Zato sam sretan sto nema bezicno punjenje.

12. aerocat
    Ice Cream Sandwich Jul 28, 2015

13. xxxlux
    Honeycomb Jul 28, 2015

xxxlux , Jul 28, 2015 :
    ;)Dakle ljudi moji u cijeni od 399$ nisu uračunati porez, carina (u hr je nema) i druga davanja. Ovo ispod je izračun koliko bi vas koštao OP2 da ga kupite za dolare, ovdje nije uračunat trošak poštarine koji se pribraja i na koji se isto plaćaju sve pristojbe.
    399 $ = 361,5 €
    PDV 25% 90,38 €
    Ukupno: 451,88 €
    Iz ovog slijedi da bi OP2 koštao 451,88 € (bez poštarine i poreza na istu). U cijenu za EU od 400 € je uračunata carina i sva davanja vezana za to i zato je ovo odlična cijena za EU a bogme i za sve susjede koji ga mogu naručiti u HR ili neku drugu članicu EU (kod prijatelja rodbine ili poste restante) i doći po njega.
    Dali je 400 € puno ili nije to je za razmatranje ali usporedba sa cijenom za ostale zemlje je totalno bezpredmetna.

Franjo likes this.
  14. Vlaja
    Eclair Jul 28, 2015

Vlaja , Jul 28, 2015 :
    [QUOTEi kako sam i rekao zeznuli su nas sa cijenom zašto 64gb nije 365 eura (koliko košta preračunato iz dolara) nego je 399 mislim da cu na kraju uzeti 16GB verziju][/QUOTE]
    neznam po kojem tečaju ovo preračunavaju,
    Jel uspio tko od vas doci do invite? ja sam na 400k + mjestu,

15. Vlaja
    Eclair Jul 28, 2015

Vlaja , Jul 28, 2015 :
    Odakle ti informacija da je u 400€ uračunata carina i davanja?

16. matija646
    Jelly Bean Jul 28, 2015

matija646 , Jul 28, 2015 :
    od kad smo mi u europi nema više carine i davanja kod kupnje
    pitaj bilo koga tko je kupio 1+1 ovdje, svi smo platili samo uređaj i dostavu, nema nikave carine i pdv-a jer smo u EU, tako da samo prolazi preko granice
    znam da je tako i stojim iza toga jer sam 3 uređaja tako kupio, sva tri dok je još trebao invite, i niti na jednom nisam platio porez ili carinu, jednostavno platio uređaj i dostavu i čekao da mi dođe na adresu (s tim da sam prva dva kupio prvo na adresu u njemačku i onda ih proslijedio u hrv, jer onda hrvatska nije bila u zemljama u koje možeš direktno naručiti)
    stoga i za 1+2 će bit plati uređaj i dostavu, dakle max 430€ ovisno o tečaju i dostavi, i čekaj da ti dođe na adresu

ja da svoj one prodam za 2600, 2700 kn, tj ako bi ga uspio prodati po toj cijeni ili manjoj, koji je star pola godine, sa službenim tempered glass protectorom, sa obsydian black styleswap coverom (sandstone očuvan i u tvorničkom stanju sa cyanogen logotipom), sa orzly flexyslim maskicom, maksimalno očuvan i bez ijednog pada, za 1+2 bi morao nadodati max 1500 kn (ovisno o prodajnoj cijeni, tečaju i sl), a da mi uleti takva prilika, napravio bi to odmah
    prodao bi ovaj, sačuvao novce i čekao da dobijem invite da ga mogu kupit
    jer znam da s obzirom koliko nas je ovdje u temama iz naše regije, doći do invite-a će biti jako lako naspram prošle godine, samo je pitanje sreće, a i ako si se prijavio za invite, prije ili poslje ćeš ga dobit sigurno, samo je pitanje vremena, a to neće dugo trajat, vjerujem
    s obzirom da sam 1+1 realno platio 1500 kn (nakon prodaje starog moba), da platim toliko za 1+2 nebi uopće razmišljao nego povukao okidač odmah

Franjo likes this.
  17. xxxlux
    Honeycomb Jul 28, 2015

xxxlux , Jul 28, 2015 :
    @matija646 pokušao sam objasniti kako OP2 nije jeftiniji ako ga kupimo na nekom tržištu izvan EU iako ga plaćamo 399 $.
    @Vlaja isporuka OP2 ide iz GB dakle iz EU pa zato nema nikakvih nameta. 400€ + poštarina je konačna cijena.

Vlaja likes this.
  18. matija646
    Jelly Bean Jul 28, 2015

19. Vlaja
    Eclair Jul 28, 2015

Vlaja , Jul 28, 2015 :
    Pa stvarno neznam koji bi ti pacijent dao toliko novaca za telefon

20. denisk
    Gingerbread Jul 28, 2015