2
[FORUM CAFFE] - Općenita rasprava uz kavicu ili pivo

1. matija646
    Jelly Bean Jul 28, 2015

matija646 , Jul 28, 2015 :
    tko zna, možda mi uleti prilika :D
    a volio bi da uleti, jer ako bi mi u nadoplati za 1+2 trebalo oko 1500 kn, nebi se puno dvoumio, najviše zbog toga jer sam i 1+1 toliko platio nakon prodaje lg4x hd-a
    ali gledao sam po njušci one, cijene se vrte od 2400 do 2700 za polovne, ovisno o opremi koju imaš na njemu (ako sam dobro vidio) i memorije
    a ja na svojem imam službeni tempered glass koji je preko 100 kn, maskica koja je isto oko 100 kn, styleswap cover koji je bio oko 200 kn
    iskreno, da mi netko hoće uzet mob za 2400, vjerujem da nebi puno razmišljao oko toga dal da ga prodam, ali moram prvo vidjeti kako će ić situacija sa inviteovima i kakvi će bit prvi reviewovi

2. aerocat
    Ice Cream Sandwich Aug 7, 2015

aerocat , Aug 7, 2015 :
    Samo da izvetrim frustraciju: drugar drugara nabavio OPO pre nekog vremena, inače Apple ovca. Imao par **** neke zanemarljive bagove, izazvane pre svega time što bukvalno ništa nije podešavao na samom telefonu. Pritom mislim na najobičnije selektovanje opcija, nikakvo rutovanje ni komplikacije.

Kad mu je drug objasnio razne fore i trikove (recimo privacy, wakeclockove, itd.) gledao ga belo. Prozori su mu katastrofa, aplikacije razbacane na sve strane i žali se kako mu ništa nije jasno i hoće da se vrati na iPhone. :rolleyes:

Dakle prvi impuls mi je bio da mu konfiskujem OPO i olupam nečim. :D Ne zaslužuje ovako finu mašinu.:cool:

matija646, jartukovic and Franjo like this.
  3. aerocat
    Ice Cream Sandwich Aug 7, 2015

aerocat , Aug 7, 2015 :
    Au kakva cenzura za običnu reč, ccc, pa nismo svi Španci majku mu o_O

Slydelix likes this.
  4. Franjo
    Jelly Bean Aug 7, 2015

Franjo , Aug 7, 2015 :
    Nije on jedini. Svi koje poznajem a presli su sa iphona na android kukaju i zale se na svaku sitnicu. :rolleyes:

aerocat likes this.
  5. Slydelix
    Jelly Bean Aug 17, 2015

Slydelix , Aug 17, 2015 :
    I eto, android 6.0 ili "Marshmallow" je službeno ime sljedeće verzije androida...

6. matija646
    Jelly Bean Aug 18, 2015

matija646 , Aug 18, 2015 :
    sad će i oni krenut malo po malo nove verzije, i ubrzo ćemo imati android 20

7. andraflandra
    Donut Aug 19, 2015

andraflandra , Aug 19, 2015 :
    Upravo sam uzeo OPO. Imam gomilu pitanja ali valjda ih sve mogu sumirati u jedno: Što sada?
    Nešto trebam instalirati "obavezno"? Moram li rootati uređaj? Da li prvo apdejtam na najnoviju verziju pa onda tek? Na koju verziju Oxygena da apdejtam? Da li da apdejtam na Oxy ili CM?

Pretrazio sam pola foruma ali nisam uspio naci nekakve korake za svježe korisnike koji nisu službeni (pa samim time i politicki korektni itd tj ne baš prijateljski) pa bih bio uzasno zahvalan ako bi me mogli malo savjetovati! :oops:

antunDuranec and mturkov5 like this.
  8. Franjo
    Jelly Bean Aug 19, 2015

Franjo , Aug 19, 2015 :
    Zavisi sto zelis raditi sa telefonom. Ako ne mislis mijenjati romove, prckati po softveru onda ti root nije bitan. Sto se tice operativnog sustava, moja preporuka je da ostanes na CM.

9. Slydelix
    Jelly Bean Aug 19, 2015

Slydelix , Aug 19, 2015 :
    Da sam na tvom mjestu ja bi unlockao bootloader, instalirao twrp ( imaš tutorial na hrv. Ovdje). Zatim bi instalirao cm (download link ovdje) (skines na mob i onda u twrp-u install i odaberes zip + još gapps ako oces Google play (googlaj gapps lollipop 5.1)... S tim dobis root i onda si miran...

10. matija646
    Jelly Bean Aug 20, 2015

matija646 , Aug 20, 2015 :
    ja ti dajem preporuku na unlock i root moba, dalje je sve na ebi što želiš od roma i njegovih opcija
    ja sam trenutno na temasek romu i ak kernelu (već dosta dugo to vozim) i prezadovoljan sam

11. xxxlux
    Honeycomb Aug 20, 2015

xxxlux , Aug 20, 2015 :
    Zovu ga i Android M, možda dobijemo službenu verziju za opo, ne vjerujem ali tko zna

12. matija646
    Jelly Bean Aug 23, 2015

13. Naaddaa
    Eclair Aug 30, 2015

Naaddaa , Aug 30, 2015 :
    Vec par godina imam Iphone a koristim i Ipad, i sada planiram kako zamijeniti i mobitel i tablet jednim uređajem, phabletom!

Naravno da sam bila zadovoljna Appleovim uređajima, updateima ... ekran dobar, kamera na Ipadu super, ... osim cijenom novih uređaja.

Hoće li biti problem naviknuti se na OPT?
    Instalaciju OS prema dobrim uputama mogu podnijeti, update isto ... Ali, valjda se s tim Androidima ne mora baš pretjerano jailbreikati ili tko zna što još... Nisam "nepismena"

14. Naaddaa
    Eclair Aug 30, 2015

Naaddaa , Aug 30, 2015 :
    Zašto si sretan sto nema bezicno...?

15. D4rkStar
    Froyo Aug 30, 2015

D4rkStar , Aug 30, 2015 :
    Problema ne bi trebalo biti, sve ovisi kako koristis mobitel, ukoliko ga koristis za zvanje, sms i aplikacije koje koristis na iphoneu onda si mirna i nemas se sto brinuti, update dolazi na android isto kao i na iphone tako da neces morati nista sama instalirati niti citati tutorijale vec jednostavno stisnut update i pustit ga da radi svoje. Osobito ukoliko si koristila ne jailbreakan iphone. Sto se rootanja tice ja do sada na ovim skoro stock androidima kao OPO i OPT ili nexusima, ne vidim neki razlog, dok za jailbreak iphonea vidim jer ne mogu staviti emulatore :D

16. Franjo
    Jelly Bean Aug 30, 2015

Franjo , Aug 30, 2015 :
    Nemas sto brinuti, samo ces se trebati malo naviknuti na drugaciji operativni sustav i to je sve.

Do sada nitko nije napravio bezicni punjac a da ne puni 5h i da ne zagrijava telefon puno vise nego bi bilo prihvatljivo. Kao i sve nove tehnologije, trebat ce neko vrijme da se usavrsi. Do tada bolje ne.

17. Naaddaa
    Eclair Aug 30, 2015

Naaddaa , Aug 30, 2015 :
    Pozivnicu ću čekati kao 2.700.000 i još neke brojke plus?!
    Kakve su šanse da ju dočekam ili sa se nadam da će mi ju netko na ovom forimu pokloniti pozivnicu?

18. Franjo
    Jelly Bean Aug 30, 2015

Franjo , Aug 30, 2015 :
    Sanse su ti velike da ces prije dobiti pozivnicu na ovom dijelu foruma! Ja ne planiram mijenjati svoj OPO pa koja god pozivnica stigne, dolazi ovdje. ;)

19. Naaddaa
    Eclair Aug 30, 2015

Naaddaa , Aug 30, 2015 :
    Eto Franjo,
    očekujemm pozivnicu, od tebe!
    Mada ne vidim da ima gužve! Valjda će iči kao PM?
    Moji mobilni uređaji su isoravni, nemam preveliku paniku!
    Mada bih voljeka jednu ocjenu, ako bi phablete ocjenjivali od 1-10, ne s obzirom na uloženi novac, nego na zadovoljstvo uporabe, koju bi ocjenu za OP ( O ili T) dali?

20. Franjo
    Jelly Bean Aug 30, 2015

Franjo , Aug 30, 2015 :
    Dogovoreno! :D Meni OPO osobno nije phablet jer sam malo krakat pa mi je velicina idealna, al' ajd nek bude 9.