2
[FORUM CAFFE] - Općenita rasprava uz kavicu ili pivo

1. jartukovic
    Ice Cream Sandwich Community Expert Sep 19, 2015

jartukovic , Sep 19, 2015 :
    Tražio sam baš nešto takvo ali nisam našao ništa da se preko nekog live vidi trenutak izvlačenja, stavit ću link sada kada završim izvlačenje ili screenshot ako ne bude išlo drugačije.

2. bojler
    Gingerbread Sep 21, 2015

3. jartukovic
    Ice Cream Sandwich Community Expert Sep 21, 2015

4. antunDuranec
    Gingerbread Sep 23, 2015

5. jartukovic
    Ice Cream Sandwich Community Expert Sep 23, 2015

jartukovic , Sep 23, 2015 :
    Koliko sam čitao to će vjerovatno biti nešto kao mini verzija dvojke sa slabijim specsima.

antunDuranec likes this.
  6. matija646
    Jelly Bean Sep 23, 2015

Franjo likes this.
  7. antunDuranec
    Gingerbread Sep 23, 2015

antunDuranec , Sep 23, 2015 :
    @bojler mobitel je ZVJER!!!!!!.... odlicno ali ono odlicno...nemam nikakvih problema....nema problema sa home tipkom ili senzorom otiska moje sape...jednostavno radi super...dosao je sa 2.0.1 ako se ne varam i odmah mi je ponudio update koji sam instalirao....nikakvu promjenu nisam skuzio...sve radi kako treba...zove slika...ima signala..spajam se na wifi...baterija je bila polu prazna pa cemo sutra vidjeti kako se drzi... :D za svada oodlicno siba

bojler likes this.
  8. bojler
    Gingerbread Sep 23, 2015

9. matija646
    Jelly Bean Sep 23, 2015

Attached Files:

jartukovic likes this.
  10. Vlaja
    Eclair Oct 1, 2015

Vlaja , Oct 1, 2015 :
    Stigao mi mobitel u ponedjeljak hp-expresom, kratki review i odnos OPO<->OPT.

Prvi dojam mi je bio slabije pakiranje nego OPO, znaci samo kutija kao sto i IPhone isfurava, daleko bolje i zanimljivije pakiranje mi je bilo u OPO, u obliku knjige.

"Pucalo" se na neku luksuznost, i definitvno je postignuto, prvi pu*t*a kad ga se uzme u ruku, ta savrsena težina kao i obrub daju dojam luksuznosti, kvalitetan komad HW-a u svakom pogledu kao i napredak sprem OPO. Jedino me brine obrub posto je od Mg pa postoji laka mogucnost ogrebotina?!

Sto se tice SW, došao je sa 2.0.1, odmah sam ga rootao i ubacio 2.1.0 zadnji update, morao sam odvrtiti antutu 59000 bodova, sto i nije neki znacajan napredak ako uzmem u obzir da mi je OPO na 50000, ali sumnjam da je on ujedno mjerodavan za testiranje.
    Kamera je sasvim ok, osjetno brza nego na prijasnjem modelu, nocno slikanje takodjer je poboljsano, sam oxygene me se nije dojmio, fali mi hrpa stvari sa CM 12.1, nemam namjeru stavljanja 12.1 zato sto neradi fingerprint, tako da cekam ver 6. androida.

Famozni fingerprint... radi kad radi, al kad ne radi nemoze ga bog natjerati. U startu sam imao problema sa grounding ali sad se nekako poboljsalo, takodjer rijetko mogu otkljucati sa povrsine stola, tek kad ga uzmem u ruku otkljucam ga u vecini slucajeva bez problema. Vjerujem da ce se sve to ispolirati u nadolazecim updates. Jedna od mana otiska je sto ako zakljucam pojedine aplikacije ne mogu koristit otisak za otkljucavanje vec samo PIN.

Baterija- definitivno slabija sprem OPO, max 22h uz medium usage, znaci data-wifi-pozivi-chat-camera.

Dio koji me najvise obradova je backplate od sandstone, koje savrsenstvo, jos je "grublji" nego na jedinici.

Overall zadovoljan sam sa telefonom, smjestio bih ga u top MID trenutno aktualnih telefona, nikako flagshipkiller, cijena mu je sa dostavom u HR 3384hrk, sto i nije zanemariva cifra.

kako dani prolaze u nadopunit cu kratki osvrt!

Ovim putem se zahvaljujem ekipi foruma koja mi je ustupila invite!

EDIT 1: Jednu od bitnijih stvari koje nisam napomenuo, signal je vrhunski, na bonbon mrezi sam i konstantno mi je LTE. Prvotno sam mislio da je greska ali testiranjem sam utvrdio da je.. tako da OPT rula sa signalom!

Last edited: Oct 1, 2015

jartukovic, ipenovic and Zacko like this.
  11. antunDuranec
    Gingerbread Oct 2, 2015

antunDuranec , Oct 2, 2015 :
    Ja sam dosta promjenio misljenje od prve "recenzije"... sto se tice baterije uz konstantno koristenje interneta me odusevilo...jest da sam imamo HTC one X star 3 godine pa bi u roku pola dana bila baterija na 0...ali OP2 mi dura cijeli dan sa facebookom i gledanjem videa itd...jos ostane i po 40%...zadovoljan...naravno kod igrica ide brze baterija al opet igre su zahtjevne i rade ih sve zahtjevnije.

Sto se tice senzora otiska prsta....mislm da mi je cak bolje radio na Oxy 2.0.1 nego sada na 2.1.0 ..poceo je malo zezati kad nije u ruci i desava se da kad me netko zove a ja slucajno ne odgovorim odmah da se ugasi ekran kad senzor hvata 1/1000001 xD... al ajde...

Sve u svemu i dalje odusevljen mobitelom :D

12. ipenovic
    Froyo Oct 9, 2015

13. Franjo
    Jelly Bean Oct 29, 2015

Franjo , Oct 29, 2015 :
    Ne znam kako kome, ali meni je ovaj Oneplus X odlican! Odraden puno bolji posao nego sa OP2!

Astraion and Slydelix like this.
  14. matija646
    Jelly Bean Oct 29, 2015

matija646 , Oct 29, 2015 :
    1+x mi izgleda jako lijepo, ljepši nego 1+2
    specsi, jako dobri, ajde da je baterija malo veća bilo bi bolje, ali amoled je, tako da crna tema je obavezna
    generalno, za te novce, čini mi se kao super uređaj
    treba vidjeti kako će bit situacija sa prvim detaljnijim reviewovima

edit:
    nakon malo gledanja na netu prvih videa, mogu reć da bi im ovo mogao biti jako dobro prodavan uređaj, nakon 1+2 koji je bio dobar, ali je imao neki - meh - osjećaj, ovaj mi na prvu ostavlja bolji osjećaj
    em jer ima pristupačnu cijenu, osobno mi je prekrasan dizajnom, micro sd karticu prima, a specsi kao 1+1, izuzev nekih sitnica

Last edited: Oct 29, 2015

Astraion likes this.
  15. smec
    Froyo Oct 29, 2015

smec , Oct 29, 2015 :
    Napokon su shvatili, ovog sigurno kupujem OPT je promašaj.

16. Franjo
    Jelly Bean Oct 29, 2015

Franjo , Oct 29, 2015 :
    Jest da je SD 801, ali bolje na sigurno nego sa vrelim 810 ili slabijim 615. Baterija bi mogla bit dobra, s obzirom na amoled i manji panel. Uglavnom, novi bestseller.

Astraion likes this.
  17. Franjo
    Jelly Bean Oct 30, 2015

Franjo , Oct 30, 2015 :
    Razmišljao o upgrejdu OPO-a sa novim Nexusom 6P negdje oko nove godine, ali nakon ovog videa sam odustao. Ako nije fake, Google i Huawei ce imati ozbiljnih problema.

18. smec
    Froyo Oct 30, 2015

19. ElStrider
    Donut Oct 31, 2015

ElStrider , Oct 31, 2015 :

Po specsima je malo refreshan OPO, ali ima sve sta opici fali i prekrasan je. Jedino nema sandstone :p

matija646 likes this.
  20. matija646
    Jelly Bean Nov 2, 2015

matija646 , Nov 2, 2015 :
    po meni, bolje odi na njuškalo i tamo možeš nać 1+1 u odličnom stanju, a po dosta manjoj cijeni
    recimo od 1800 kn ga već možeš nać za prodaju
    dobiješ ga za dva dana, ili još bolje, ako se možeš nać sa nekim da malo mob provrtiš po rukama, i ako ti paše, odmah kupuješ
    što se tiče restocka, tko zna kad to može bit, može sutra, može za mjesec dana, a može bit da ga niti neće biti jer ide 1+x van