8
⚠Genel Kurallar

 1. mcsememo
  Community Veteran Mar 9, 2015


  #1
  BoraTBK, Türkiye, Adem and 5 others like this.
 2. mcsememo
  Community Veteran Mar 10, 2015


  #3
 3. mcsememo
  Community Veteran Dec 26, 2015

  mcsememo , Dec 26, 2015 :
  Değerli OnePlus Forumları Üyeleri,

  OnePlus forumları, OnePlus ürünleri ile ilgili sorularınızı, sorunlarınızı, tecrübelerinizi, bilgilerinizi paylaşabileceğiniz ve diğer OnePlus üyeleriyle iletişim kurabileceğiniz bir paylaşım platformudur. OnePlus ürünleriyle ilgili bir sorun yaşadığınızda yöneticilerimiz, deneyimli ve gönüllü moderator ve forum üyelerimiz sizlere ellerinden geldiğince ve zamanları oldukça yardımcı olacaklardır. OnePlus forumlarının esas amacı, sorunlarımıza çözümler bulabilmenin dışında sorunlarımıza bulduğumuz çözümleri konuyla ilgili uygun başlıklar altında paylaşarak diğer üyelerin bu bilgilere kolayca ulaşabilmelerini ve bu bilgilerden yararlanmalarını, OnePlus genel forumunda ve bölgesel forumlarında farklı dillerde paylaşılan bilgilerin çoğalmasını, yaygınlaşmasını sağlamaktır. Bu nedenle OnePlus ürünleriyle ilgili sorularınızı ve genel paylaşımlarınızı lütfen herkesin görebileceği ve yararlanabileceği şekilde Türkçe veya diğer forumlarda bulunan uygun bölüm ve başlıklardan yapınız. Türkçe forumda mesajınızı yazabileceğiniz konu başlıkları için başlangıç noktasına bakabilirsiniz.

  Ancak mutlaka cevaplanmasını istediğiniz veya OnePlus ürünleriyle ilgili teknik destek departmanının çözebileceği önemli bir probleminiz varsa aşağıdaki linkler aracılığıyla OnePlus teknik destek çalışanlarına sorularınızı sorabilirsiniz.

  OnePlus destek sayfası için buraya, OnePlus destek ekibine soru sormak ve ticket açmak için buraya, OnePlus destek Twitter hesabı için buraya tıklayınız.

  OnePlus'in global anlamda tek resmi adresi olan oneplus.net altında hizmet veren OnePlus forumlarında, OnePlus ürünleri ile ilgili yapılan öneriler, şikayetler, yöneticilerin açtığı anket konularındaki paylaşımlar ve anket sonuçları, sonraki OnePlus ürünlerinin şekillenmesine yardımcı olmaktadır.

  Bunun yanında OnePlus, bölgesel forumlarındaki kullanıcı aktifliği gibi istatistiksel verilere büyük önem vermektedir. Bu veriler, ürünlerin satılacağı ülkeler, ürünlerin bölgesel olarak geliştirilmesi gibi konularda alınacak kararlar açısından belirleyici olmaktadır.

  Duyarlılığınız için teşekkür ediyor, OnePlus forumlarında hoşça vakit geçirmenizi diliyoruz.
   

  #3
  Türkiye, akulata and Teyubesk39 like this.
 4. mcsememo
  Community Veteran Apr 21, 2016

  mcsememo , Apr 21, 2016 :
  OnePlus.net adresinden satin alinan OnePlus telefonlari bootloader kilitli olarak satilmaktadir. Bootloader'in kilitli olmasi demek satin alinan telefonun sadece orjinal yazilimiyla kullanildigi, kullanilabilecegi ve sadece ota ile gelen guncellemelerin kurulabilecegi anlamina gelir. Bilindigi gibi bootloader kilidi kendiliginden veya android arabirimindeki herhangi bir butona tiklanarak acilmamaktadir, kullanicinin komut satirina yazdigi "fastboot oem unlock" komutu ile acilmaktadir. Kullanici bootloader kilidini actiktan sonra yaptigi her islemden sorumludur ve bootloader kilidini actiktan sonra yapilan her islem risk tasir. Bootloader kilidini actiktan sonra imei partitionlarinin yedeklerini almadan yapilan custom recovery kurulumu, custom rom kurulumu, telefonun rootlanmasi gibi islemlerden ve bu islemler sonrasi ortaya cikan sorunlardan OnePlus sorumlu degildir.

  Ozellikle imei kayit isleminin zorunlu oldugu, OnePlus'in resmi olarak satis yapmadigi ve resmi olarak teknik destek hizmeti sunmadigi ulkemizde imei kaynakli sorunlarla karsilasmamak icin imei partitionlarinin yedeklerinin mutlaka alinmasi gereklidir. Bootloader kilidi acildiktan sonra imei partitionlarini yedeklememek kullanicinin kendi hatasidir. Imei partitionlarinin nasil yedeklenecegi kullanici rehberinde veya OnePlus forumlarinin farkli bolumlerinde/konularinda bircok defalar anlatilmistir. OnePlus.net ustunden satin alinan OnePlus telefonlarinda ortaya cikan yazilimsal veya donanimsal sorunlar icin forumda herhangi bir cozum bulunamadigi takdirde kullanicinin yapmasi gereken asagidaki linklerden OnePlus teknik destek departmani ile iletisime gecmek olmalidir.

  OnePlus urunleri ile ilgili garanti sartlari ve diger ayrintilar icin telefonun satin alindigi privacy and legal sayfasina bakilabilir. Bu sayfaya ulasmak icin https://oneplus.net adresine girilerek acilan sayfanin en altinda bulunan bayrak simgesine tiklanilir.
  IMG_20160420_220345.jpg

  Acilan sag menuden telefonun satin alindigi ulke secilir.
  IMG_20160420_220715.jpg

  Telefonun satin alindigi ulke secildikten sonra o ulkenin resmi magaza sayfasi acilacaktir.
  IMG_20160420_220918.jpg

  Telefonu satin aldiginiz ulkenin sayfasina yonlendirildiginizden emin olduktan sonra asagidaki resimde oldugu gibi kirmizi cizgi menuye tiklanilir.
  IMG_20160420_215925.jpg

  Son olarak acilan sag menude bulunan privacy and legal linkine tiklanilir.
  IMG_20160420_220111.jpg

  Garanti sartlari ile ilgili bilgilendirme amacli turkce kaynaga buradan ulasilabilir. Kullanici sadece telefonun satin alindigi ulkenin garanti sartlarindan yararlanabilir.

  Bunun yaninda bootloader kilidi acildiktan sonra yapilan islemlere ve bu islemler sonrasi ortaya cikan ve OnePlus teknik destek departmaninin gorev alanina giren sorunlara moderatorlerin yardim etme gibi bir mecburiyeti yoktur. Forum moderatorleri OnePlus'in calisani veya teknik destek sorumlusu degildir. Forum moderatorleri sadece forum duzenini saglamakla gorevlidir. Forum moderatorlerinin gorev alanlari disinda yaptiklari butun yardimlar ve paylasimlar kendi istek ve iradeleri ile gerceklesmektedir.

  Bunlarin disinda forum tek bir kisinin teknik destek verdigi bir platform degildir. Forum, kullanicilarin urunlerinde yasadiklari sorunlara cozum bulduklari bir platform olmanin otesinde bu urunler ile ilgili bildiklerini paylastiklari ve cozum arayisinda olan kullanicilara yardim ettikleri bir platformudur. Her bolgesel forumda oldugu gibi Turkce forum da butun Turk kullanicilarinin katilimiyla buyuyebilir, yararli bir kaynak haline gelebilir ve OnePlus'in ulkemizi ilgilendiren konularda alacagi kararlara etkisi olabilir. Iyi forumlar.
   

  #4
  Türkiye and Teyubesk39 like this.
 5. Tuska5
  Cupcake Jan 22, 2017


  #5
 6. phamhiepquan
  Cupcake May 25, 2017

 7. chorlav
  Froyo May 28, 2017


  #7
 8. calvinden886
  Cupcake Oct 13, 2017


  #8
 9. O1543213889027
  Cupcake Nov 29, 2018


  #9