3
✎ Genel Sohbet

1. klakson123
    Ice Cream Sandwich Jun 22, 2015

klakson123 , Jun 22, 2015 :
    Kesinlikle aynı görüşteyim

2. Uzuner

3. akulata

akulata , Jun 22, 2015 :
    Aslında tek başlık güzel. Hareketli oluyor bir süreklilik oluyor. Fakat tamda bir karmaşa yaratıyor. Şu anda ki düzen en güzeli ki bence regional forumlar arasında en düzenlisi Türkçe Formu. Herşey yerli yerinde. İnsanlar aradığı soruya kolaylıkla cevap ve sonuç bulabiliyor. Ben sürekli online oluyorum ve bildiğim konularda da yardım isteyen arkadaşlara yardım etmeye çalışıyorum. tabi @cemee @Ebu-Muaz @naklov gibi arkadaşlarıda unutmamak lazım. Onlarda sürekli olarak sorulara cevap veriyorlar. Yine eskisi gibi hareketlilik olsun istiyorsak bence Genel Konuşma başlığı altında devap edip bilgi karmaşası yaratmamamız lazım.

serexq, naklov, Ebu-Muaz and 3 others like this.
  4. Uzuner
    Ice Cream Sandwich Jun 23, 2015

Uzuner , Jun 23, 2015 :
    Aynen

5. naklov
    Honeycomb Jun 23, 2015

naklov , Jun 23, 2015 :
    @akulata selam Exodus mükemmel çok sağol :) bu performansı neden orjinal romlardan göremiyoruz anlamıyorum.

Alptekin likes this.
  6. ekaraot
    Eclair Jun 23, 2015

ekaraot , Jun 23, 2015 :
    telefon sim kartı görmüyor birkaç yerde coloros yükle düzelir belki yazmışlar coloros nasıl yüklenir mala anlatır gibi bir hayırsever anlatabilirmi aşağıda yazanlardan hiçbişey anlamadım telefonda
    oxenos yüklü.

As some of you may or may not know the Chinese version of the OnePlus One ships with Color OS and not CM 11s

Here is the stock Color OS Rom from the Chinese version of the OnePlus One. Version 1.20 Build A0001_12_140521

What has been changed?
    A lot of the Chinese apps have been removed (some still have the Chinese language like the Themes app)
    GAPPS have been addded (Chinese phones do not have Google Play Services)
    Rooted + busy box
    red OnePlus splash screen
    added more locale 2

This can be flashed in TWRP but it's not a standard update.zip. This is a system and boot image but it's flashed via dd commands in recovery. Just flash in TWRP as you normally would but it will take longer to flash (about 5 minutes)

perform a data wipe if coming from CM 11s

IF you want Google now to work, right after you flash and boot into android run the more locale app and select English US BEFORE setting up your Google account or opening Google Now.
    THE ROM ONLY SUPPORTS ENGLISH AND CHINESE

Link: http://www.androidfilehost.com/?fid=23501681358542179

To go back to CM 11 use the fastboot Images in my thread here: http://forum.xda-developers.com/show....php?t=2765455

Disclaimer: I am not responsible if you use this and brick your device or if your device blows up, implodes, flames start shooting from it, or it kills your neighbor's dog.. It was the other guy... I swear.... Flash at your own risk

Source of the base rom:
    http://www.oneplusbbs.com/forum.php?...=339991&extra=

7. ekaraot
    Eclair Jun 23, 2015

ekaraot , Jun 23, 2015 :
    dayanamayıp indirdiğim zip twrp den flaslayıp restart dediğimde telefon tuğla oldu.sadece açma tuşuna bastığımda titreşim sesi geliyor buraya kadarmış.durduk yere simkart yok uyarısı aldım sonra tuğla.

8. akulata

cemee and ekaraot like this.
  9. ekaraot
    Eclair Jun 23, 2015

akulata likes this.
  10. ekaraot
    Eclair Jun 23, 2015

11. ekaraot
    Eclair Jun 23, 2015

12. ekaraot
    Eclair Jun 23, 2015

akulata likes this.
  13. akulata

akulata , Jun 23, 2015 :
    Sorunun hallolmasina sevindim

ekaraot likes this.
  14. cemee
    Ice Cream Sandwich Jun 24, 2015

15. acersahibi77
    Jelly Bean Jun 25, 2015

acersahibi77 , Jun 25, 2015 :
    İnşallah... OP2 ne zamana gelir? :)

akulata likes this.
  16. akulata
    Ice Cream Sandwich Jun 25, 2015

akulata , Jun 25, 2015 :
    Hocam hatirlarsan gecen sene bu zamanlar senden davetiye istiyordum opo icin :) smdide opt icin bekliyorm.. Opt alma dusuncesindeyim.. Umarim en kisa zamanda tanitilir ve piyasaya surulur.. Cnku kasimda kuzenim almanyaya gidecek bende ona getirtmeyi planliyorum.. Yoksa opo ile yola devam edecem uzun sure daha :)

acersahibi77 likes this.
  17. acersahibi77
    Jelly Bean Jun 25, 2015

acersahibi77 , Jun 25, 2015 :
    :)
    Ben de almak istiyorum OPT'yi. Piyasaya çıkması birkaç ayı bulur herhalde. Bakalım eski üyelere öncelik verilecek mi yine yoksa farklı bir yol mu takip ederler.

18. tolga61
    Froyo Jun 25, 2015

tolga61 , Jun 25, 2015 :
    Arkadaşlar merhaba,
    Cm12ye geçtiğimde twrp silinmişti ve root dosyasını buradaki tools menüsünde bulunan bootable twrp programı ile flashlamıştım. Şuan telefonda yine twrp yok. Color os kurmak istiyorum tekrar. Acaba yine kablo ile pcye bağlayıp bu program aracılığıyla rom atabilir miyim? bi sorun olur mu? Yoksa "sen yine de twrp kur o şekilde yap" mı dersiniz. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

19. akulata
    Ice Cream Sandwich Jun 25, 2015

akulata , Jun 25, 2015 :
    Coloros zip dosyasini telefon bellegine atarsan root yapar gbi colorosu flashlayabilirsin.. O tool twrp flashlamana gerek birakmaz.. Ama seninde dedigin gibi garanti olmasi acisindan once twrp kur sonra flashla..

tolga61 likes this.
  20. tolga61
    Froyo Jun 25, 2015

akulata likes this.