53
História prvého vlákna (CZE, SVK)

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. fetko
    Jelly Bean Jun 24, 2014

fetko , Jun 24, 2014 :
    Ved prave s tym ratame. :D

josipjs likes this.
  2. Dayn
    Honeycomb Jun 24, 2014

Dayn , Jun 24, 2014 :
    Ale aspon je máš na OPO můžeš dělat co chceš a invite nedostaneš

3. cascy
    Cupcake Jun 24, 2014

cascy , Jun 24, 2014 :
    Co myslíte, jakej další mobil je přijatelný v cenové kategorii OPO? Můj mobil opravdu dosluhuje, a bojím se, že nemám nervy dál čekat, další měsíc, než se tým oneplus uráčí do světa poslat dalších 100 pozvánek. Takže co si myslíte, že je nejlepší pomer cena/výkon.
    Možná přemýšlím o Xiaomi MI2S

4. relic242
    KitKat Jun 24, 2014

relic242 , Jun 24, 2014 :
    to je taky nekonvencny pristup riesenia problemu

peyo likes this.
  5. relic242
    KitKat Jun 24, 2014

relic242 , Jun 24, 2014 :
    mi3 64Gb - 295 eur /eu warehouse - tj. koncova cena, ziadne clo ci dan/
    http://www.xiaomishop.com/78-xiaomi...23ghz-quad-core13mp-camera-wcdma-version.html

Silhaut, peyo and cascy like this.
  6. MatusMak
    Honeycomb Jun 24, 2014

MatusMak , Jun 24, 2014 :
    Necháp ma zle. Je jasné, že za svoje peniaze chceš to, čo ti sľúbili - a to funkčné zariadenie bez vady. Avšak čo som čítal, tak boli tu ľudia, ktorí tvrdili, že túto vadu mali, ale vraj sa museli vyslovene sústrediť na túto chybu, aby si ju všimli. Jeden z tých bol aj držiteľ OPO-a. Ale áno, ty to môžeš mať úplne iné ako oni. No na druhú stranu, možno je táto chyba varovanie, že si treba predsa len na čínske zariadenia dať trošku väčší pozor ako na ostatné. Síce všetko sa skladá/robí zväčša v Číne (a okolitých krajinách s lacnou pracovnou silou), ale keď si to tak vezmeme, moje značkové botasky vydržali vždy viac za rovnakých podmienok ako tie lacné z číňaku.

Keďže tu nehovoríme o lacných napodobeninách (povedzme ako je nakusnutá hruška), tak som sa snažil svoje predsudky dať preč, avšak stále nejako vidím pred očami dôkazy o tom, že nie všetko im vychádza tak, ako by chceli. Ono možno to nie je tým, že sú to Čínske firmy, ale možno nedostatkom skúseností. Gigant ako Samsung či Apple majú vo výskumoch investované tak veľa, že prosto vedia predvídať chyby ďaleko dopredu, a keď už sa nejaká prihodí, vedia, ako ju vyriešiť. Každopádne, preto som sa aj nakoniec rozhodol, že ako rezervu v prípade, že OnePlus One sa rozhodnem nekúpiť, som nezvolil OPPO Find 7a (čo som pôvodne chcel), ale Google Nexus 5.

Na tvojom mieste by som zvážil vrátiť mobil a opýtať si peniaze späť a prejsť na inú vlajkovú loď. Za 400€ môžeš zohnať mnohé dobré z tejto generácie, alebo potom tie najlepšie z najlepších, ale z minulej generácie (Galaxy S4, HTC One...)

7. MatusMak
    Honeycomb Jun 24, 2014

počuj, keď si už nainštaloval do Nexusu custom ROMku, nebudeš mať problém so zárukou? či len v prípade potreby nahodíš factory reset? Pýtam sa, lebo silne zvažujem N5, no a CM ma veľmi oslovil, tak v prípade, že by ma stock Android omrzel, chcel by som ho skúsiť.

Bože, čo majú všetci s tým 5,5 palcovým displejom? To je nejaká nová móda, vyrábať phablety? Nehovorím, je dobré mať väčší displej, keď už je dotykový, ale po istej veľkosti to už začína byť nemotorné...

Silhaut likes this.
  8. dimmuboy
    Gingerbread Jun 24, 2014

dimmuboy , Jun 24, 2014 :
    a to moje riesenie s appkou na zmenu farieb si skusal?
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.urbandroid.lux

9. Dayn
    Honeycomb Jun 24, 2014

Dayn , Jun 24, 2014 :
    Bude někdo kupovat čísnskou verzi OPO? Zajímalo by mě jaký to bude.

10. Silhaut
    Ice Cream Sandwich Jun 24, 2014

Silhaut , Jun 24, 2014 :
    Kamo, neviem ci to chcem vidieť do konca. :)

11. kaper

12. peyo
    KitKat Community Expert Jun 24, 2014

peyo , Jun 24, 2014 :
    V prípade potreby uplatnenia zaruky vrátim telefón do stavu v akom som ho kúpil. Nexus root toolkit... Zvladne aj opica tie 2 kliky :)

MatusMak likes this.
  13. dimmuboy
    Gingerbread Jun 24, 2014

dimmuboy , Jun 24, 2014 :
    aha.. tak potom uz chapem preco stale basnis o kernely :)

je to veru blbe.. kym sa neobjavilo OPO bol som celkom spokojny so svojim starcekom a androidom 2.2.2
    Potom som zacal bazit po OPO, ale akonahle mi prestali fungovat ruzove okuliare tak som zacal pokukovat po Oppo a dokonca aj Xiaomi
    A teraz ked zistujem, ze to vobec nie je take ako to na prvy pohlad vsetko vyzera, by som bol radsej keby som o OPO ani nevedel a radsej si zil v sladkej nevedomosti :D

MatusMak and Silhaut like this.
  14. Graddy
    Honeycomb Jun 24, 2014

15. peyo
    KitKat Community Expert Jun 24, 2014

16. Silhaut

17. Dayn
    Honeycomb Jun 24, 2014

Dayn , Jun 24, 2014 :
    Zajímavý je, jak se ted forum omezilo asi jen na 20 lidí :)))

BTW @Silhaut Jak to vypadá s OPO? Promin pokud jsi to nebyl ty, ale trošku se mi ty nicky pletou

18. MatusMak
    Honeycomb Jun 24, 2014

peyo likes this.
  19. yanick
    Jun 24, 2014

yanick , Jun 24, 2014 :
    Pri flashnuti CM zaruku stracas, ale je mala sanca, ze sa telefon dostane do stavu, ze tam nedokazes nahrat stock ROM a servis dokaze zistit, ze tam bola custom ROM. Ale aj potom to zavisi od servisu.

Tiez si nedokazem predtavit 5.5 palcovu lopatu, N5 je pre mna na hrane. Ale musim priznat, bal som sa, ze aj 5" bude vela, prechadzal som zo 4". Obcas sice mam kratke prsty, ale na 98% je to bez problemov. Asi je to len o zvyku.

20. MatusMak
    Honeycomb Jun 24, 2014

Veď toho sa trošku bojím, ako nie žeby som mal malé prsty, ale prechádzal by som z SIII mini, teda zo 4 palcov. Skúšal som v ruke držať SIII, tá je 4.8, no a čo som tak rýchlo skúšal tak jednou rukou som ju akosi nevedel chytiť, musel som dvoma. No ale ako hovoríš, asi len sila zvyku :)