53
História prvého vlákna (CZE, SVK)

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Purplesticks
    Honeycomb Jul 3, 2014

Purplesticks , Jul 3, 2014 :
    OZNAM

Ohľadom nášho sľúbeného regionálného fóra - pred minútkou som písal Jerrymu. Som zvedavý či vôbec odpíše.
    Napadlo mi, že ak skutočne chceme vlastné regionálne fórum, tak by možno bolo vhodné aby sme sa vracerí spojili a začali bombardovať Oneplus Support alebo kompetentných adminov.
    Každý kto vie po EN nech napíše správu, v ktorej spomenie, že sme fanúšikovia z dvoch štátov a bolo nám sľúbene regionálne fórum, no dodnes sa tak nestalo. Možno potom to začnú riešiť. Čo vy nato ? Už ma nebaví sa s nimi naťahovať ako s malými deťmi !

fetko, Silhaut, MarekCihacek and 5 others like this.
  2. karas
    Gingerbread Jul 3, 2014

karas , Jul 3, 2014 :
    https://forums.oneplus.net/threads/...cze-svk-off-topic.11927/page-155#post-2237595

Purplesticks likes this.
  3. Mamba09
    Donut Jul 3, 2014

Mamba09 , Jul 3, 2014 :
    [Quote = "Purplesticks Příspěvek: 2237800, člen: 23345"] OZNAM

Ohledně našeho slíbeného regionálního fóra - před minutkou jsem psal Jerrymu. Jsem zvědavý jestli vůbec odepíše.
    Napadlo mi, že pokud skutečně chceme vlastní regionální fórum, tak by možná bylo vhodné abychom se vracerí spojili a začali bombardovat Oneplus Support nebo kompetentních adminů.
    Každý kdo ví po EN ať napíše zprávu , ve které vzpomene, že jsme fanoušci z dvou států a bylo nám slíbeno regionální fórum, ale dodnes se tak nestalo. Možná pak to začnou řešit . Co vy nato? Už mě nebaví se s nimi natahovat jako s malými dětmi! [/ Quote]

Dobrý nápad !

4. kaper
    Ice Cream Sandwich Jul 3, 2014

kaper , Jul 3, 2014 :
    Find7a : YELLOW TINT po zapečení 10h videom :
    Uz neviem kto to chcel aby som odfotil ten moj telefon, ked som pisal ze mi pomohlo to 10h video, akoze na fotkach to je fakt neviditelne, ale v real, je tam este malicky kusok, akoze stale to vnimam, ale urcite to nie je take ako na zaciatku :)... Tu su fotky vo full kvalite, jedna ma okolo 6MB takze :) ->>
    >>ALBUM <<

david123 likes this.
  5. Dayn
    Honeycomb Jul 3, 2014

Dayn , Jul 3, 2014 :
    Dík za foto, třeba pokud při delším používání to vymizí :)

6. efjaySVK

efjaySVK , Jul 3, 2014 :
    a inak si so vsetkym maximalne spokojny?

7. david123
    Gingerbread Jul 3, 2014

david123 , Jul 3, 2014 :
    máš tam ešte Color OS alebo je už dostupný CM pre find7??

8. Euromen
    Honeycomb Jul 3, 2014

Euromen , Jul 3, 2014 :
    asi jsem blb, ale komu přesně napsat?

9. relic242
    KitKat Jul 3, 2014

relic242 , Jul 3, 2014 :
    No vcera som sa mohol venovat telefonu az v noci /vratili sme sa s rodinou z navstevy az neskor vecer/. Unboxing som robil v robote, na nejaku obrazovu dokumentaciu ani nebol cas, kedze okolo telefonu bolo aj dalsich 5 ludi. To by som nosil drevo do lesa - unboxingov tu uz bolo pozehnane. V EU verzii chyba v krabici miesto na manual /ten mi nechyba/, skor zarucny list /ale kedze Oneplus urcite vie ktore vyrobne cislo islo komu, tak to tiez neriesim/.
    Prvy kontakt:
    Druhy den:

Prva chyba, na ktoru som narazil /nebude ich vela/ - podla emailu mi mali poslat aj cover zdarma /neposlali - ale v emaili spominali, ze poslu, ak bude k dispozicii - nemuselo to ist naraz s telefonom/ ako odskodne za zdrzanie /kedze nie sme medzi 16 krajinami, tak nemienim davat dalsich 8 eur na dovoz z Nemecka a cover som medzitym aj tak kupil/.

HW prevedenie - maximalna spokojnost, ten zadny povrch je netypicky a pocitovo velmi zaujimavy /drsny skoro ako smirgel/, vsetko dokonale sedi ako ma /repro ma vsetky dierky prechodne, predny repro licuje dokonale/, prilozeny kablik - krasa vratane tej gumovej pasky na opetovne zrolovanie do klbka a zopnutie dokopy /konecne budem mat v taske mensi bordel - s predoslim kablom, ktory stale nosim so sebou, som vyzeral ako udrzbar/.

Telefon ma 4 mini dierky /dufam ze mi nepadne do blata/ - vzadu hore, hore a naspodu microfon a zboku troska vacsia pre udelatko na vysuvanie SIM karty.
    Vlozenie SIM karty. K tej poslednej dierke - cumel som na to ako puk /presne tak ako v 5 elemente stary maturoval ako otvorit ten kvader/ - absolutne nebolo vidno obrys SIM krytky - splyval dokonale s ostatnym povrchom, az po strceni udelatka som zistil, kde vlastne je - vlozil som mikro SIM a zasunul - a zas skoro dokonale zmizol /pri blizsom skumani uz sa da zistit obrys, ale skoro ho nevidno/.
    Jedna vyhrada k spracovaniu - Power buton je nizsie ako som bol zvyknuty /ak sa drzi telefon, je prirodzenejsie ho stlacat prostrednikom ako ukazovakom ako som bol zvyknuty na SGS2/ a dost som ho musel na zaciatku hladat...

Prve zapnutie.
    - vyber jazyka, Wifi + nastavenie google /klasika ako u inych CM/, cakal ma 1 update systemu /asi nie velky, nevsimol som si velkost, ale stiahlo to rychlo/ - takze teraz tam mam firmware zo 6. juna.

Displey - obaval som sa zltej skvrny na spodku displeja - nastastie nic take som nespozoroval /ale teplejsie nastavenie celeho dispeja bolo vidiet/ - to som nechal na noc - vhodnejsia doba na posudenie.

Vykon - je to naozaj spicka, ziadne vyhrady /Antutu 38118/ skoro 2k nad HTC One M8 a Samsung S5, k tomu nie je nutny dalsi komentar /skoro cisty a odladeny android sa musi prejavit aj na vykone/
    http://our.antutu.net/api/?action=soft&act=benchmark&id=40398273

Aplikacie - chybal mi tam prehravac na pesnicky /hudba Play sa mi nepaci/ - takze tam siel PowerAmp a tiez mi moc nesedi galeria v CM /to iste som riesil aj na SGS2/ - takze som tam dal QuickPic

Temy - vacsina sa s nimi stretla v poslednych CM - k tomu len tolko - zatial je slaby vyber tem a ani jedna mi nesedi dokonale /flat tema, ktora je default nastavena sa mne osobne nepaci/, nastastie jednotlive polozky idu nastavit osobitne /takze som si namixoval take nastavenia, ktore mi vyhovuju - styl zvlast, font zvlast, pozadie atd/...

Pamet:
    RAM - 2893 MB, interny disk 54,87 GB /Zvysok Android/, mam pocit ze miesto na instalovanie aplikacii zdiela celkovu pamet /pretoze vcera som mal velkost interneho disku cez 55 GB/ - co je super, ze to nie je obmedzene na nejaky zvlast vyhradeny priestor na aplikacie /na SGS2 je napr: 2 GB vyhradene miesto pre app, samozrejme dodatocne data idu na internu, alebo externu SD kartu/

Bateria:
    Myslim ze spokojnost, po vcerajsom zatazeni mam taketo vystupy /nejake videa, instalacie, konvertovanie z youtube do mp3...atd/:

Camera:
    Tu som zatial testoval malo /skoro vobec som sa k tomu nedostal/, skusal som slowmotion video, na ktore som sa najviac tesil - a to slape super /120 fps pri 720p/.

Zvuk:
    Tiez som velmi netestoval, hlasitost repro je ok - AudioFX - zmeny parametrov prehravaneho zvuku - funguje super, na sluchadlach - urcite lepsi zvuk ako na SGS2 aj co sa tyka hlasitosti a aj skreslenia - ked sa napr. pridavaly basy, na SGS2 uz bolo pocut ze nieco nestiha na rozdiel od OPO - spokojnost

Cpu:
    V menu Nastavenia vykonu sa daju menit profily /vratane governor - default je Interactive, scheduler I/O - default je ROW/ - zatial tam sahat nebudem, nemam dovod menit.
    Podporovane gesta:

funguje aj knock code na zobudenie /namiesto stlacenia power buttonu/.

Root som zatial nerobil, zatial nemam velky dovod ho urobit /maly dovod na root: vymazat appky googlu Kiosk Play, Filmy Play, Hudba Play, Hry Play - preto mam najradsej micro gapps ak instalujem custom romky - tieto veci su aj v Play store/

Zhrnutie - za tu cenu - skoro maximalna spokojnost...

Este som zabudol - nasadenie skla vcera v noci - no horror.
    Kupelna pripravena, vydymena, telefon vylesteny, strhavam foliu zo skla, davam na telefon a ked uz bolo tak 0,5 cm od povrchu - drb - najebalo sa mi tam nejake vlakenko na spodok skla, skusam ho davat prec s antistatickou utierkou - vlakenko zmizlo, ale pribudlo dalsich 5, aj ked o dost mensich. Ked uz bolo kvalitne zadrbane, tak som sa rozhodol ho oplachtut. Namocil som handricku - utieram - lepi sa ako prasa a zadrbane je este viac /ten lepkavy povrch je podobny ako ten valcek na saty/ - tak som namazal handricku mydlom - a heureka konecne to slo hladko vsetko dole... a to sa opakovalo asi 4 x, vzdy sa mi tam nejaka bodka nastahovala a musel som to robit znova... takze asi tak za vyse polhodiny okolo polnoci som skoncil - dopadlo to dobre, sklo nie je vidno - az na ten vyrez okolo camery a repra...

Edit 1:
    Nillkin cover sedi ako uliaty /kombinacia glass + cover ako pridavna ochrana myslim bohate staci/, je problem telefon z neho vypacit von... Inak mi ostala ochranna folia, ktora bola ku coveru prilozena zdarma + antistaticka utieka /bolo to vlozene v brozurke ku coveru.../
    http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=221466976405
    - ten LCD quard je spominany aj v nazve toho, co som kupoval /ani som si to nevsimal ze tam je aj folia/

Edit 2:
    Nillkin glass je ovela menej haklivy na otlacky, vcera bez glass bol displej strasne zacapany otlackami a hlavne pri vypnutom displeji to bolo strasne vidno /orig. displej ma velmi slabu ochranu voci otlackom/ - a teraz s nillkin to uz je ina kava...

Edit 3:
    Prva vec co mi chyba z funkcionalit je rezim usb mass /mozno je este niekde zasity, alebo treba zapnut debug - este popatram/, usb ma rezimy MTP /kopirovanie vo windows cez okienka a PTP - to iste, ale zobrazi len multimedia/... vacsina custom romiek ma usb mass k dispozicii, tak zatial to vidim ako prvy vaznejsi dovod pre root a skusit aj nejaku custom romku... /este to nie je vazny dovod, len som zvyknuty kopirovat veci cez Total com. a nie cez debilny prieskumnik, ci ako sa ten spravca/explorer okienok vo windowse vola...
    tak to musim pretahovat mysou - Vyriesene - plugin do TotalCommander

Edit 4:
    Wifi - trochu som nan zabudol - citlivost urcite o trocha lepsia ako u SGS2 - v spalni v posteli mam problem s kvalitou spojenia s routrom /ktory je v inej izbe a navyse este aj v skrini - blika ako debil/ a s OPOm to islo lepsie /instaloval som dost veci z marketu...atd/
    GPS - ovela lepsi ako u SGS2 - z postele sa na GPS nepripojim ani nahodou s SGS2 a s OPOm som bol do par sekund loknuty /skopirovany a nainstalovany Sygic z SGS2 mi hned ukazal kde som, aj ked som to vedel/...

Edit 5:
    Vcera som instaloval aktualizaciu /oprava Gyro.../, takze aktualne mam 4.4.2 z 2.7.2014

Edit 6:
    Test LTE /4G/
    - rychlejsi ako moja 100M optika od Orange na Wifine /ti kreteni mi dali k optike bg router, bez n normy... a nechce sa mi kupovat vlastny/
    Edit 7:
    Slowmotion test

Last edited: Jul 8, 2014

10. kaper

kaper , Jul 3, 2014 :
    Myslim si, ze mozno casom to zmizne urcite, ale je to fajn aj takto :)...

Úplne. Vsetko je fajn, ako som uz viac krat pisal. Akurat taky mensi nedostatok by som este dal tlacitkam : Power tlacitko + volume tlacitka sa dost hybu, ked zatrasiete s telefonom, tak pocujete ako tie tlacitka lietaju, ale to je taky detail viac menej. A co sa tyka power tlacitka - v pohode sa stlaca, ale volume tlacitka su dost "hlboko" tazsie sa stlacaju...

Color OS som vyjebal po 10minutach, to je demence, tam sa neda nic nastavit ani ledka, skoro nic, len zakladne veci :D. Teraz mam CM...

NightMean, peyo and david123 like this.
  11. rikardo1979
    Lollipop Community Expert Jul 3, 2014

rikardo1979 , Jul 3, 2014 :
    risk je zisk ale ne vzdy sa vyplati.ja bych na nejake nahrievanie a cakanie ci sa to casom zlepsi nespoliehal.ked to ma byt OK tak chcem aby to bolo OK.kupujem novu vec a ocakavam ze bude v 100% stave, ak nie tak sorry ale ja platim a ja vymaham

https://forums.oneplus.net/threads/will-yellow-screen-devices-be-exchanged.48799/page-8#post-2236117

12. yanick
    Jul 3, 2014

yanick , Jul 3, 2014 :
    Hm, skoda :(

13. Purplesticks
    Honeycomb Jul 3, 2014

14. yanick
    Jul 3, 2014

Last edited by a moderator: Jul 3, 2014

15. relic242
    KitKat Jul 3, 2014

relic242 , Jul 3, 2014 :
    v antutu som nameral o 3-4000 mensi vykon pri ART/oproti Dalvik/ u OPO /ale budem este robit pokusy/...

peyo likes this.
  16. Purplesticks
    Honeycomb Jul 3, 2014

Purplesticks , Jul 3, 2014 :
    Na Nexus 5 som mal tiež s ART nižší výsledok - neviem prečo.

17. relic242
    KitKat Jul 3, 2014

relic242 , Jul 3, 2014 :
    aj na SGS2 som mal nizsi vysledok /tiez netusim dovod, mozno app sa spusti rychlejsie ale nie som si isty s optimalizaciou kodu napr.pre 3D.../
    MiKey od Xiaomi uz je tiez na Slovensku, tak mi pribudne na OPO dalsie tlacitko...
    03.07.2014 09:02 Arrival at Inward Office of Exchange /BA letisko/

18. Euromen
    Honeycomb Jul 3, 2014

Euromen , Jul 3, 2014 :
    kdo z nás tu nakupoval na *******.de OPO? měl bych na něj pár dotazů

19. Mikusak
    Honeycomb Jul 3, 2014

Mikusak , Jul 3, 2014 :
    Ked som si cital tento posledny bod a si to predstavoval, tak som sa sulal od smiechu. Musela by byt velka sranda ta pri to pozorovat :D

tokolyf and peyo like this.
  20. kaper

kaper , Jul 3, 2014 :
    Hej, a vcera sme mali pravdu ze je v kupelni xD