0
Καλημέρα έχω ένα πρόβλημα με την λειτουργία horizon. Light ξέρεις κάποιος πως μπορώ να το διορθώσω

1. georgeanagnostou
    Eclair Sep 12, 2020

georgeanagnostou , Sep 12, 2020 :
    Καλημέρα έχω ένα πρόβλημα με την λειτουργία horizon. Light ξέρεις κάποιος πως μπορώ να το διορθώσω ώστε να λειτουργεί ;; Δεν δούλεψε ποτέ από την στιγμή που αγόρασα την συσκευή. Έχω προσπαθήσει για την λύση του προβλήματος αλλά το πρόβλημα επιμένει ευχαριστώ!!

2. gaster
    Lollipop Moderator Sep 12, 2020

gaster , Sep 12, 2020 :
    Καλησπέρα. Τι ακριβώς εννοείς δεν δούλεψε ποτέ; Δηλαδή το εχεις ενεργοποιημένο και ενω σου έρχεται ειδοποίηση δεν φωτίζει; Λαβε υπόψιν οτι το horizon light λειτουργεί μόνο όταν έρχεται μια νεα ειδοποίηση πρώτη φορά για να σε ειδοποιήσει. Απο εκει και περα αν δεν διαβάσεις την ειδοποίηση δεν συνεχίζει να φωτίζει ανα δευτερόλεπτα. Μόνο για τις νέες ειδοποιήσεις ανάβει 1 φορα. Υπάρχει εφαρμογή που μπορείς να το κάνεις να λειτουργεί όπως κάποτε το led indicator που είχαμε αλλα θα σου καταναλώνει αρκετή μπαταρία.

3. georgeanagnostou
    Eclair Sep 12, 2020

Αυτό που λέω εννοώ δεν δούλεψε ποτέ ούτε δουλεύει καθόλου με καμία νέα ειδοποίηση

4. gaster
    Lollipop Moderator Sep 12, 2020

gaster , via OnePlus 8 Pro , Sep 12, 2020 :
    Την συσκευή από που την προμηθεύτηκες; Δοκιμασες να κανεις εγκατάσταση την τελευταία έκδοση λογισμικού και έπειτα να κανεις ενα full factory reset συμπεριλαμβανομένου και του εσωτερικού χώρου αποθήκευσης;

5. georgeanagnostou
    Eclair Sep 12, 2020

Από OnePlus.com δεν έχω δοκιμάσει να κάνω reset γιατί έχω πολλά πράγματα περασμένα στο κινητό που θέλουν μετά να τα περάσεις χειροκίνητα οπότε δεν βόλεψε

6. gaster
    Lollipop Moderator Sep 13, 2020

gaster , Sep 13, 2020 :
    Δοκιμασε να κανεις τα αντιγραφα ασφαλειας μεσω του προγραμματος OnePlus Switch που ειναι ηδη προεγκατεστημενο. Εχει και οδηγιες για το πως τα περνας στον υπολογιστη μετα τα αρχεια και μετα απο reset πως τα ξανα επαναφερεις. Για να δεις αν υπαρχει θεμα καλο ειναι να κανεις την τελευταια ενημερωση λογισμικου εγκατασταση και οπως ανεφερα παραπανω να κανεις ενα ολοκληρωτικο full factory reset επιλεγοντας να διαγραφει και ο εσωτερικος χωρος αποθηκευσης.