64
Member from Poland?

1. mjur
    Gingerbread Sep 19, 2014

mjur , Sep 19, 2014 :
    oby oby zeby tylko na opo tez taka optymalizacja byla jak na nexusy:)

2. Pentol
    Jelly Bean Sep 19, 2014

Pentol , Sep 19, 2014 :
    Ja to wiem bo sam miałem S3 na Cyn. Głównie chodziło mi o porównanie systemów i procesorów.

3. MrBlue2583
    Honeycomb Sep 19, 2014

MrBlue2583 , Sep 19, 2014 :
    bardzo wiele. To jest chyba najlepsza zmiana wchodząca w androida L. Ponieważ aplikacje nie są kompilowane stopniowo przy każdym uruchomieniu. Bo jak byś zauważył to każda aplikacja składa się z okienek i np. podczas gry gdy klikniesz przycisk opcje to nakłada się okienko z opcjami a gdy wcisniesz wstecz to okienko zostaje zamknięte i pokazuję się to które było pod nim, czyli nasza gra i dalvik kompiluje w czasie rzeczywistym czyli podczas gdy odpalałeś okienko opcji to zanim ono wyskoczyło to musiało zostać skompilowane i tak z każdym jednym. Dalvik działa bardzo podobnie ja język PHP - podstawowa wiedza z programowania jest niezbędna żeby to wiedzieć i wiedzieć podobizne. Zaś ART bliżje jak np. C++ czyli aplikacja jest kompilowana do kodu maszynowego podczas instalacji. Instalacja jest przez to dłuższa, zależnie od wagi gry ale gra nie musi przechodzic procesu kompilacji przy każdym uruchomieniu tak więc działa dużo sprawniej i szybciej bo jest tylko odczytywana raz z pamięci do ramu podczas uruchomienia i później już smiga jak ta lala ;) nie musi być za każdym razem wykonywany proces kompilacji ;)

Zielony, mjur and Pentol like this.
  4. Pentol
    Jelly Bean Sep 19, 2014

Pentol , Sep 19, 2014 :
    Człowiek się do śmierci uczy czegoś nowego;):p:D

5. Shemagh
    Gingerbread Sep 19, 2014

Shemagh , Sep 19, 2014 :
    Miałem nabite 600 godzin zakończyłem grać wraz z pojawieniem się 4 ale rozczarowała mnie. Czekam na battlefield battlefront bo nie zanosi się by wczesniej wydali następcę bad company 2 którą mile wspominam.

6. prilo
    Gingerbread Sep 19, 2014

prilo , Sep 19, 2014 :
    dzeki neneszkowi dzis mam swego opo. Data 05.09.14 siki wystepuja, delikatnie ale dol zażółcony...

7. Dexterq
    Cupcake Sep 19, 2014

Dexterq , Sep 19, 2014 :

8. korsaryzk
    Cupcake Sep 19, 2014

korsaryzk , Sep 19, 2014 :
    Nie mam pojęcia jak to można sprawdzić...

9. MrBlue2583
    Honeycomb Sep 19, 2014

zna ktoś jakąś stronke gdzie mogę wrzucić zdjęcie żeby tu pokazać ? taka najlepiej bez rejestrowania

10. krzychu78
    Jelly Bean Sep 19, 2014

krzychu78 , Sep 19, 2014 :
    A nie możesz wrzucić tutaj w załączniku?

11. maciey
    Gingerbread Sep 19, 2014

maciey , Sep 19, 2014 :
    Jedną z zalet najnowszego smartfona OnePlus One, były tzw.
    StyleSwap, czyli wymienne tylne panele obudowy. I nie chodziło tu o ofertę ograniczoną do najwyżej kilku propozycji różniących się tylko kolorem, lecz bardzo szeroką gamę paneli produkowaną z bardzo różnych materiałów, takich jak bambus oraz kevlar. Panele nie tylko umożliwiały personalizację kupionego właśnie smartfona, lecz także nadawały mu wyjątkowej elegancji.

Niestety to już przeszłość, gdyż OnePlus ogłosiło właśnie iż rezygnuje z dalszej produkcji StyleSwap. Na oficjalnym forum producenta pojawił się wpis wyjaśniający przyczyny tej decyzji. Okazuje się, że dodatkowe panele nie spełniają standardów jakości, poza tym jego zdejmowanie jest dość trudne i podczas tej czynności można nawet uszkodzić baterię.

Na szczęście StyleSwap nie znikną definitywnie. Producent potwierdza, że powrócą w modelu OnePlus Two, gdzie zostaną przeprojektowane, dzięki czemu będą już znacznie łatwiej zdejmowalne i mają lepiej chronić baterię.

12. R_ade_K
    Jelly Bean Sep 19, 2014

R_ade_K , Sep 19, 2014 :
    Nie ma może dramatycznych zwiech, ale co się dziwisz, jak system jest zamknięty w trzy dupy i nic tam zrobić nie możesz?!
    Poza tym czasami bateria schodzi błyskawicznie, nie wiadomo dlaczego i jest to ogólny problem ios'a.
    Teraz na tym iphonie wisi aktualizacja do ios 8, ale nie można jej zrobić, bo wymaga (nie wiedzieć czemu) ponad 3,5 GB wolnego w pamięci. Trzeba więc opróżnić fon z programów, zdjęć itp. żeby w ogóle sobie system uaktualnić.
    Ogólnie pod kątem softu, to ios nie nie jest zły bo ładnie wykorzystuje hardware telefonu, ale i tak dla mnie ten system jest do dupy. Jakieś rumieńce pojawiają się dopiero po jailbreaku, który też bywa kłopotliwy w zrobieniu.

Pentol and krzychu78 like this.
  13. Shemagh
    Gingerbread Sep 19, 2014

Shemagh , Sep 19, 2014 :
    Ciekawe na jakiej zasadzie będzie można zakupić wersję z kewlarem lub bambusem bo wersja limitowana to brzmi jak większa cena lub jakiś głupi konkurs. Tak czy inaczej będzie się działo bo sporo osób czekało na dodatkowe obudowy.

14. McAwesomePL
    Lollipop Sep 19, 2014

McAwesomePL , Sep 19, 2014 :
    Teraz nie mam jak, ale jak będę miał możliwość, to wrzucę tu do wątku ;)

arkadi-sea likes this.
  15. mjur
    Gingerbread Sep 19, 2014

mjur , Sep 19, 2014 :
    w opo mozna zmienic na art z dalvika?

16. MrBlue2583
    Honeycomb Sep 19, 2014

17. MrBlue2583
    Honeycomb Sep 19, 2014

musisz kliknąc 7 razy na numer kompilacji w ustawieniach -> informacje o telefonie i jak już Ci się pokaże w ustawieniach opcje developerskie to tam zobacz, jak będzie takie coś, tzn opcja zmiany z dalvik na art to możesz ;)

arkadi-sea likes this.
  18. Marcin_b
    Gingerbread Sep 19, 2014

Marcin_b , Sep 19, 2014 :
    W polu do pisania posta , na dole masz " UPLOAD A FILE"

19. MrBlue2583
    Honeycomb Sep 19, 2014

hahaha ;) wyobraź sobie że wczoraj albo przedwczoraj jeszcze z tego korzystałem ;) da ktoś poradnik jak doładować konto na mailboxde.com ?

20. krzychu78
    Jelly Bean Sep 19, 2014

krzychu78 , Sep 19, 2014 :
    Wątpię, żeby ktoś tutaj wiedział. To jest ekstremalnie skomplikowana i czasochłonna procedura.
    Ewentualnie możesz zajrzeć do FAQ - może tam coś znajdziesz.