62

Member from Poland?

1. hayt Ice Cream Sandwich Apr 20, 2014

hayt, Apr 20, 2014 :
    Pozatym na poczatku dopoki ma dzialac system zaproszen o zadnym imporcie raczej nie ma co myslec. Podejrzewam ze bedzie trudno nabyc dwa w krotkim okresie czasu. Lekka lipa

McAwesomePL and majczak71 like this.
  2. shem_pl Ice Cream Sandwich Apr 20, 2014

shem_pl, Apr 20, 2014 :
    Poczekajmy aż ujawnią telefon. To się zastanowimy czy dobra cena :)

Za 1560zl można teraz mieć Oppo N1 (świąteczna promocja) http://shem.pl/oppo-n1-na-swiatecznej-promocji/
    Może nie Snapdragon 801, ale sprawdzona marka, świetna jakość wykonania oraz aparat.

Warto pamiętać że za 1300zł na allegro dostaniemy na przykład nową Sony Xperię Z1 lub za 1500zl Xperię Z1 Compact (oba modele z LTE) i wiele innych propozycji od innych producentów.

Nie byłbym taki pewien czy OPO rzeczywiście okaże się hitem. Pozostaje nam czekać do środy :)

3. decniety Froyo Apr 20, 2014

decniety, Apr 20, 2014 :
    Oppo N1 jest niezbyt ciekawym telefonem. Wolałbym już oppo find 5 czy 7. Co do telefonów od Sony to już miałem swoja przygodę z Z1 i oprócz baterii to ten telefon nie ma nic ciekawego do zaproponowania. Pierwsza edycja Z1 nie nadaje sie do muzyki bo jest zbyt cicha i bez modów nie da się normalnie słuchac muzyki. OPO jak narazie dobrze zareklamował swój telefon. Głośniki stereo, dobry aparat itd. Ale właśnie na wyniki trzeba czekać do zaprezentowania wyglądu. Bo z tych zdjęć które zostały zaprezentowane to nie różni się prawie niczym od find 7. Więc jest wielki i nie poręczny ale jednak mam nadzieje że to fejk bo jednak nigdzie na zdjęciach nie widać tych głosników stereo.

majczak71 likes this.
  4. shem_pl Ice Cream Sandwich Apr 20, 2014

shem_pl, Apr 20, 2014 :
    Dla mnie od głośników ważniejsze są: łączność LTE i materiały zastosowane do budowy. Oczywiście głośniki stereo to tez fajny dodatek, ale nie kierowałbym się tym przy wyborze urządzenia.

Telefony podałem jedynie dla przykładu, że za 1500zl mamy spory wybór. Rozmiar 5.5" w OPO, tez robi z niego raczej phablet niż telefon :)

5. decniety Froyo Apr 21, 2014

decniety, Apr 21, 2014 :
    Ja przyznam się że własnie głośniki jak i aparat kuszą mnie. Lte pisało że ma, co do obudowy to nie wiem ale widziałem że ma mieć różne wzory tylniej klapki więc to też uznaję za plus. Ale właśnie obawiam się rozmiaru. Bo Z1 miałem przez jakiś czas można usnać że to był chyba największy telefon który byłbym w stanie zaakceptować. Jeśli OPO będzie wiele wiekszy to może być problem. Nie mówie że i tak go nie przetestuje bo się napaliłem bo jednak duży ekran to dla mnie plus bo dość często oglądam filmy na youtube czy korzystam z neta ale jak będzie większy niż note 3 to raczej będę go traktował tylko jako ciekawostkę.

majczak71 likes this.
  6. shem_pl Ice Cream Sandwich Apr 21, 2014

shem_pl, Apr 21, 2014 :
    Aparat będzie ten sam co w Oppo N1 (Sony z 6 soczewkami). Co do rozmiaru, to prawie na 100% będzie większy od z1. Jakby mieli niby upchać ekran 5.9 cala do mniejszej obudowy?

majczak71 likes this.
  7. decniety Froyo Apr 21, 2014

decniety, Apr 21, 2014 :
    Nie 5,9 tylko 5,5 i akurat w przypadku Z1 to nie jest duzy problem bo ona ma strasznie wielkie ramki przy wyswietlaczu 5 cali. Wiec jesli nawet bedzie pare milimetrów wiekszy to ok. Ale z renderów które wyciekły wynika że będzie to prawie centymetr a to już dużo. Ale cały czas wierze że to fejk bo nie wiele różni się od oppo find 7, a podobno miałbyc to najlepiej wykonany telefon w tym roku no i miał mieć głośniki stereo a na renderach ich nie widać.

majczak71 likes this.
  8. hayt Ice Cream Sandwich Apr 21, 2014

hayt, Apr 21, 2014 :
    Zgadzam sie Z1 co najwyzej mozna w ping ponga pograc.

majczak71 likes this.
  9. shem_pl Ice Cream Sandwich Apr 21, 2014

majczak71 likes this.
  10. decniety Froyo Apr 21, 2014

decniety, Apr 21, 2014 :
    W końcu ktoś się ze mna zgadza. Z1 może i jest dobrze wykonana ale te ramki dyskfalifikują ten telefon. Z2 już wygląda lepiej ale dalej to tylko ulepszona Z1 z trochę większym wyświetlaczem i głosnikami stereo. Co do Sony to dziwię się że nie reaktywoali marek Cybershot i Walkman.

McAwesomePL, majczak71 and hayt like this.
  11. pawel.konstanty Apr 21, 2014

pawel.konstanty, Apr 21, 2014 :
    To jest pewnie zabieg margketingowy Oppo :) I Oneplus One bedzie wygladaj jak Find7a, te same bebechy moze lekki facelift

majczak71 likes this.
  12. decniety Froyo Apr 21, 2014

decniety, Apr 21, 2014 :
    Właśnie po tym co wyczytałem ostatnio nie zdziwiłbym się. Wcześniej mnie nie interesowała historia OPO ale jak się dowiedziałem koleś który zajmował się OPO wcześniej pracował dla OPPO więc może chcieć im zrobić na złość i wydać podobny telefon w trochę mniejszej cenie. Ale mimo wszystko dziwie się producentom dlaczego nie mogą wydać jednego telefonu ale dobrego. Taki miks HTC ONE i Z1 czy Z2 z wyświetlaczem 4,5 cala i w miarę rozsądnych wymiarach zrobił by szał.

majczak71 likes this.
  13. pawel.konstanty Apr 21, 2014

ja wlasnie szukam czegos 5,5 :) oczy juz nie te ;) ale ogolnie mam mieszane uczucia, invite system ? troche smieszny zabieg marketingowy. Kto wie czy za 6 miechow jak sie okaze ze tylko 1000 osob z tego forum kupi telefon i zbankrutuja ;) to z supportu nic i

majczak71 likes this.
  14. decniety Froyo Apr 21, 2014

decniety, Apr 21, 2014 :
    Nie powiem że też chciałbym coś z większym wyświetlaczem. Iphone 5 lubiałem ale wyświetlacz był za mały. Chciałbym mieć telefon do wszystkiego. I do muzyki i do zdjęć i do internetu i filmów. Dlatego zainteresowałem się OPO. Ale wydaje mi się że nie zrobią tego błędu i na pierwszy rzut dadzą 100 czy 1000 sztuk. Gdzie by im się opłacało produkować taką ilość? Na dzień dobry do 10k czy 100k powinni zamówić żeby mówić o zarobku i dalszym rozwoju. Więc wydaję mi się że ten cały system zaproszeń to jedna wielka ściema żeby nadmuchać bańkę i każdy z userów dostanie zaproszenie. Co najwyżej problem możebyć z większą ilościa ale to już dla użytkowników którzy zaczną zamawiać przez userów forum.

majczak71 likes this.
  15. pawel.konstanty Apr 21, 2014

ano, choc przyznam ze bardziej mi podchodzi Oppo find 7, z obudowa carbon fiber, 2k display, 3gb ram. Tych pixeli troche za duzo, ale mzoe byc calkiem przyjemna zabawka,

majczak71 likes this.
  16. decniety Froyo Apr 21, 2014

decniety, Apr 21, 2014 :
    He nie powiem że to ciekawa zabawka ale uważam że wyświetlacze pożwyżej Full HD w telefonach to przesada. Sam mam Moto X i 720p mi wystarcza. Wolałbym mieć 5,5 z Full HD z dobrą bateria niż z wyświetlaczem 2k ( wybacz nie wiem dokładnie jaki tam wyświetlacz jest) i z bateria która wytrzyma jeden dzień. Zresztą OPO też ma mieć obudowe tylnia z kompozytów w jednej z opcji (chyba że to tylko wzór). A przód w find 7 to i tak plastik i szkło.

17. hayt Ice Cream Sandwich Apr 21, 2014

hayt, Apr 21, 2014 :
    Kurcze ciezko tak dyskutowac o czym czego sie na oczy nie widzialo. Poczekam te dwa dni pomysle i wtedy zamienie mojego wysluzonego oppo r819 na cos innego.

18. januso Honeycomb Apr 21, 2014

januso, Apr 21, 2014 :
    No nic to trzeba bedzie poczekac te dwa dni jeszcze i zobaczymy jak bedzie wygladac. Co do Z1 to faktycznie ma straszne ramki i mimo tego ze ma tylko wyswietlacz 5 cali ma byc wiekszy od OPO (zgodnie ze zdjeciem ktore zamiecil Pete Lau na reddit gdzie pod Sony Z1 jest ponoc schowane OPO)

Jesli to prawda to faktycznie moze byc bardzo ciekawy telefon (chociaz trzeba zwrocic uwage ze moze byc dluzszy od Z1).
    Co do innych telefonow w podobnych cenach to tez zastanawialem sie nad LG G2... albo zdecyduje sie na Z2 i to ze wzgledu na aparat glownie - chociaz ta cena bedzie ciezka do przelkniecia

majczak71 likes this.
  19. betelgeza Donut Apr 21, 2014

betelgeza, Apr 21, 2014 :
    a ja mam przeczucie, że rzeczywiste wymiary OPO będą mniejsze niż widoczne na zdjęciach z przecieków. To mógł być taki kontrolowany przeciek aby efekt WOW był większy.

majczak71 likes this.
  20. januso Honeycomb Apr 21, 2014