64
Member from Poland?

1. R_ade_K
    Jelly Bean Sep 21, 2015

R_ade_K , Sep 21, 2015 :
    Bo jeśli to będzie gift, nie do handlu, to do 45 euro vatu się nie płaci.

rafglock and McAwesomePL like this.
  2. ssajnacki
    Froyo Sep 21, 2015

3. MrBlue2583
    Honeycomb Sep 21, 2015

MrBlue2583 , Sep 21, 2015 :
    Czesc ;) czy jak kiedyś sprzedałem komuś na allegro opo to teraz żeby oddac go na gwarancję musi miec dostęp do mojego konta z oneplus.net czy nie? jeżeli nie to jak ma zgłosić usterkę tak żeby wysłali do niego kuriera?

4. ssajnacki
    Froyo Sep 21, 2015

skrysz likes this.
  5. Adamantium
    Jelly Bean Sep 21, 2015

Adamantium , Sep 21, 2015 :
    W bf3 gracie?
    Edit: jednak nie :p

6. krzychu78
    Jelly Bean Sep 21, 2015

krzychu78 , Sep 21, 2015 :
    Jeżeli to będzie gift, to zgoda, ale od towarów sprowadzanych w drodze zakupu nie ma zwolnienia od podatku.

7. McAwesomePL
    Lollipop Sep 21, 2015

rafglock and skrysz like this.
  8. McAwesomePL
    Lollipop Sep 21, 2015

9. skrysz
    Honeycomb Sep 21, 2015

skrysz , Sep 21, 2015 :
    ja chronię najlepszym sposobem jaki jest... zdrowym rozsądkiem i wiedzą nabytą :p

masz rację, wiedza/świadomość to daje dużo więcej niż antywirus itp. Niestety większość użytkowników jest mało zorientowana w temacie i to nie dla tego, że są głupi lecz dla tego, że ta wiedza jest im zbędna - jak typowemu kierowcy, prowadzić może dobrze ale w cale nie musi się znać na tym, jak działa turbo czy skrzynia biegów.

Antywira (eset ea) używam, nawet pod Linuxem ale nie w celu ochrony kompa lecz w celu sprawdzenia czy dane jaki mam od klinetów nie zawierają jakiś niespodzianek. Kilka razy się przydało :D

Niestety z wykradzionymi danymi, z zaszyfrowanymi danymi (zapłać to dostaniesz klucz), wykorzystaniem błędów w zabezpieczeniach np voip w celu nabicia rachunków się już spotkałem i doceniam kreatywność ludzi żyjących z takiego procederu.

rafglock likes this.
  10. skrysz
    Honeycomb Sep 21, 2015

skrysz , Sep 21, 2015 :
    AV nie ratuje przed wszystkim, to takie poduszki powietrzne w aucie, zmniejszają ryzyko obrażeń w czasie wypadku. Zgodzę się, że są podejrzenia iż sami producenci AV wypuszczają syf do netu (chyba ostatnio kaspersky został na tym przyłapany) lecz nie zgodzę się, że AV nie pomagają przeciętnemu kowalskiemu, szczególnie jeśli taki kowalski używa IE do przeglądania netu i Outlook-a do odbierania poczty :D

rafglock likes this.
  11. stiven
    Honeycomb Sep 21, 2015

stiven , Sep 21, 2015 :
    pytanie do tych co mają lub mieli CM od sultanxda:
    czy w ktorejś wersji jest możliwość przypisania dodatkowego działania przycisku "wstecz"? jest tylko przycisk home i menu. raczej nie było tego pytania jeszcze, a zależy mi na tym. coś dość ubogi ten sultan w porównaniu do exodusa. a dałem się namówić przez pana zajebistego! :p

12. Milek7
    Jelly Bean Sep 21, 2015

Milek7 , Sep 21, 2015 :
    Takiemu kowalskiemu to AV jest zupełnie niepotrzebny. Jeżeli ma aktualny system, i nie odpala exeków z niezaufanych źródeł praktycznie nic się nie może stać.

13. Milek7
    Jelly Bean Sep 21, 2015

Milek7 , Sep 21, 2015 :
    Wydaje mi się że zwykły CM nie ma takiej funkcji. Tylko po co zmieniać działanie "wstecz"?

14. stiven
    Honeycomb Sep 21, 2015

stiven , Sep 21, 2015 :
    nie zmieniać, a dodać działanie. w exodusie miałem tam ustawione przełączanie do ostaniej aplikacji. bardzo przydatna i wygodna funkcja.

15. skrysz
    Honeycomb Sep 21, 2015

skrysz , Sep 21, 2015 :
    To nasze doświadczenia są inne, może dla tego, że posiadam kilkadziesiąt stanowisk w biurach pod "opieką" (niestety:/ ) i gwarantuje, że taki kowalski nie musi odpalać exeków, wystarczy aby do jego outlook-a trafi odpowiednio spreparowana poczta lub mail od kontrahenta z załącznikiem aaa.jpg.exe i bum.

Taka mała statystyka z ostatnich 24 godziny z jednego z biur jakimi się zajmuje:
    - ilość odebranych mail - 3278
    - ilość mail zablokowanych przez clamav (nie licząc tych odrzuconych wstępnie przez serwer pocztowy) - 987
    - ilość mail zablokowanych przez antywirusa na stacjach roboczych - 92 w czym 59 mail z "zaufanych" źródeł czyli od osób, z którymi na co dzień pracownicy wymieniają korespondencję, z czego 5 alertów wysokiego poziomu czyli maile zawierające mechanizmy mające za zadanie wykorzystać 0day w oprogramowaniu celem zdobycia dostępu do zainfekowanego komputera

Prawda jest taka, że przeciętny kowalski nawet nie musi wiedzieć, że jest zainfekowany. Właśnie na tym bazują botnety

rafglock and R_ade_K like this.
  16. marcinsu
    Ice Cream Sandwich Sep 21, 2015

17. skrysz
    Honeycomb Sep 21, 2015

skrysz , Sep 21, 2015 :
    znaczy się taka baza w której masz gotowe wirusy czy baza definicji dla mechanizmów rozpoznawania wirusów ?

18. Milek7
    Jelly Bean Sep 21, 2015

Milek7 , Sep 21, 2015 :

McAwesomePL and skrysz like this.
  19. Milek7
    Jelly Bean Sep 21, 2015

Milek7 , Sep 21, 2015 :
    Świetnie, a teraz ile tych 0dayów nie było już załatanych?

rafglock, McAwesomePL and skrysz like this.
  20. Adamantium
    Jelly Bean Sep 21, 2015

Adamantium , Sep 21, 2015 :
    No to jak zamiast wyjść z apki czy cofnąć do poprzedniej strony (W tej apce) to przełączasz się do poprzedniej apki? :D moim zdaniem dziwne rozwiązanie :p nie da się raczej tak ustawic, ale za to masz super baterię :D

stiven, rafglock and McAwesomePL like this.