64
Member from Poland?

1. marcinsu
    Ice Cream Sandwich Oct 18, 2015

marcinsu , Oct 18, 2015 :
    Pamięta ktoś chyba wpis (żart) na wykopie jakiegoś typa co chce zapłacić za zrobienie "nielegalnego" obejścia - czyli skrót na pulpicie do google?
    Poszukuje tego xD

EDIT:
    A właściwie to witajcie. Ostatni niestety bardzo rzadko tu wchodzę :(

fj_mike, McAwesomePL and skrysz like this.
  2. darone
    Eclair Oct 18, 2015

darone , Oct 18, 2015 :
    powie własnie otrzymałem zaproszenie
    zainteresowani wiedza co maja robic

fj_mike likes this.
  3. AndropaX

AndropaX , Oct 18, 2015 :
    CM raczej unika takich rzeczy (udostępniania binarek jako kod źródłowy), w romie normalnie one są. Dlatego specjalizują się w tym mapety :p Jeszcze kwestia żeby dobrze te binarki wykorzystać...

McAwesomePL and skrysz like this.
  4. djmarco
    Honeycomb Oct 18, 2015

djmarco , Oct 18, 2015 :
    Ja na dzień dzisiejszy dam szansę "tlenowi" i zobaczymy co będzie dalej.

fj_mike likes this.
  5. djmarco
    Honeycomb Oct 18, 2015

6. skrysz
    Honeycomb Oct 18, 2015

skrysz , Oct 18, 2015 :
    Nie tylko i wyłącznie dla tego. Choćby też z powodu takiego, że OP "reklamował" się jako otwarta na społeczność alternatywa dla "wielkich" marek, a teraz sam zaczyna pokazywać, że coraz bardziej stają się korporacją pokroju szajsunga niż tym kim obiecywali być :/ jednym z podstawowych powodów dla którego wybrałem OPT to właśnie to, że miał być przyjazny deweloperom i nie robić problemów z tego, że ktoś chce użyć custom rom.

Dokładnie o to mi chodzi, OP coraz bardziej pokazuje, że liczy się coś innego niż społeczność a obietnice są tylko marketingiem, który da się w każdej chwili dowolnie nagiąć.

Wyciągnąć to czasem najmniejszy kłopot. Kłopot pojawia się przy prawach licencyjnych i użyciu takiego binarnego drivera/app w innym ROM-ie. Jeśli twórca (a raczej właściciel praw licencyjnych) danego ROM/drivera/app nie wyda zgody na użycie jego dóbr niematerialnych to przeniesienie takiego binarnego drivera do innego ROM jest równoznaczne z instalacją i dystrybucją! "kradzionego" oprogramowania

R_ade_K, fj_mike, McAwesomePL and 2 others like this.
  7. skrysz
    Honeycomb Oct 18, 2015

skrysz , Oct 18, 2015 :
    Technicznie mógł by - sztandarowym przykładem takiej dystrybucji sterowników są sterowniki NVIDIA - binarne jądro sterownika plus warstwa API/ABI w postaci kodu źródłowego. Jeśli OP do tej pory nie wydał tak sterowników, mówi że nie może udostępnić kodu, zapomina o tym, że wcześniej pisał/mówił o tym, że chce udostępnić to albo brakuje mu mocy przerobowej aby coś takiego zrobić albo, co bardziej prawdopodobne, licencje z jakimi nabył urządzenia/sterowniki z firm trzecich po prostu zabraniają mu czegoś takiego jak przekazanie sterowników do społeczności :/

McAwesomePL, Waszker and p_bladek like this.
  8. djmarco
    Honeycomb Oct 18, 2015

djmarco , Oct 18, 2015 :
    Wiem, dlatego napisałem, że nie legalnie. Dla mnie czytnik lini papilarnych stał się teraz podstawą. Bardzo dobrze działa i nie mam żadnych problemów. W samsungach już było to dawno ale to przeciąganie palcem po klawiszu było męczące i nie używałem tego.

Nawet roota nie robiłem bo stwierdziłem, że zostanę przy stocku a jak widać to po rocie jest problem z OTA.

Hmmm... Chyba robię się coraz starszy bo kiedyś to praktycznie co tydzień miałem jakiś nowy rom/kernel czy też inną modyfikację a teraz... po prostu mi się nie chce. Jak by był działający czytnik to co innego. Ostatnio bardzo ciągnie mnie do MIUI ale niestety brak dla OP2.

Jedynie jest ten chiński zamiennik "tlenu" ale jakoś nie przemawia do mnie zmiana z tego samego romu na ten sam ;)

9. Waszker

Waszker , Oct 18, 2015 :
    Kupując czujnik dobrze wiedział w co się pakuje. Mowa o późniejszym udostępnieniu sterów to była zwykła bujda żeby więcej osób się zdecydowało. Zwykle kłamstwo...

McAwesomePL likes this.
  10. McAwesomePL
    Lollipop Oct 18, 2015

skrysz likes this.
  11. djmarco
    Honeycomb Oct 18, 2015

12. Dragonis134
    Donut Oct 18, 2015

anmina and skrysz like this.
  13. endru0988
    Honeycomb Oct 18, 2015

14. djmarco
    Honeycomb Oct 18, 2015

djmarco , Oct 18, 2015 :
    Przełożyłem teraz kartę do slotu nr2 i zobaczymy czy to samo będzie się działo.

Andrzej Piekart likes this.
  15. Adamantium
    Jelly Bean Oct 18, 2015

Adamantium , Oct 18, 2015 :
    A czy inne telefony, które posiadają czytniki lini papilarnych mają w pełni działające romy które je obsługują? Czy też nie?

16. Dragonis134
    Donut Oct 18, 2015

Dragonis134 , Oct 18, 2015 :
    Mi wyświetla G,E,H,LTE nigdy nie zarejestrowałem H+ ;)

17. durek666
    Honeycomb Oct 18, 2015

durek666 , Oct 18, 2015 :
    Kurcze co za parszywa informacja z tym czytnikiem i autofocusem na opt. Ciekawe co z tego będzie. A tak btw. wgrałem wczoraj na testy ten cm unofficial z xda to tel chodzi 738 razy lepiej niż na oxy.

skrysz, fj_mike, McAwesomePL and 2 others like this.
  18. MrBlue2583
    Honeycomb Oct 18, 2015

MrBlue2583 , Oct 18, 2015 :
    fastboot erase reserve4

fastboot flash reserve4 reserve4.img

fastboot flash boot boot.img

fastboot flash userdata userdata_64g.img

fastboot flash system system.img

fastboot flash recovery recovery.img

fastboot flash cache cache.img

fastboot flash modem NON-HLOS.bin

fastboot flash sbl1 sbl1.mbn

fastboot flash dbi sdi.mbn

fastboot flash aboot emmc_appsboot.mbn

fastboot flash rpm rpm.mbn

fastboot flash tz tz.mbn

fastboot flash LOGO logo.bin

fastboot oem lock

Witam. To jest ciąg poleceń który dostałem od supportu OPO do instalacji systemu przez fastboot'a, to było jeszcze do wersji 38R ale od wersji systemu 44S doszedł jeden plik który nazywa sie static_nvbk.bin i jego tez sie flashuje tylko nie wiem po ktorym z tych plikow i czy kolejnosc podczas flashowania ma znacznenie? Na necie jest dużo tutków ale jest inna kolejność flashowania niżeli u mnie a ja mam to od supportu OPO (wydaje sie wiarygodniejsze) tylko nie wiem po ktorej komendzie instalować ten nowy pliczek który pojawił sie od wersji 44S

Ktoś może wie i jeżeli wie to proszę od razu o uzasadnienie dlaczego tak ;)

Dziękuje

19. marcinsu

fj_mike and McAwesomePL like this.
  20. djmarco
    Honeycomb Oct 18, 2015

fj_mike likes this.