1
[One] [Custom ROMs & KERNELs] - Svi neslužbeni ROM-ovi i KERNEL-i

1. jartukovic Ice Cream Sandwich Community Expert Mar 17, 2015

PassantZg likes this.
  2. jartukovic Ice Cream Sandwich Community Expert Mar 17, 2015

3. jartukovic Ice Cream Sandwich Community Expert Mar 17, 2015

4. jartukovic Ice Cream Sandwich Community Expert Mar 17, 2015

5. jartukovic Ice Cream Sandwich Community Expert Mar 17, 2015

6. Astraion Ice Cream Sandwich Apr 26, 2015

Astraion, Apr 26, 2015 :
    Ovaj ROM se mozhe probati. Miks od CM i Oxy + LP 5.1
    Netko probao ovog lepotana?

7. jartukovic Ice Cream Sandwich Community Expert Apr 27, 2015

jartukovic, Apr 27, 2015 :
    Resurrection je imao odlične ROM-ove za neke uređaje, mislim da je to prvi rom koji sam stavio bio na svoj SGS2.

8. Franjo Jelly Bean May 8, 2015

9. matija646 Jelly Bean May 8, 2015

matija646, May 8, 2015 :
    nope, koristim skoro stocm cm 12.1 sa nekim sitnim dodatcima, i to mi je sasvim dovoljno :)

10. Franjo Jelly Bean May 8, 2015

Franjo, May 8, 2015 :
    Ja sam na cm 12.1 nightlys, a ovaj RR gledam vec neko vrijeme. Nemam nikakvih bugova ili nesto, nightly radi super. Samo sam, eto, trazio izgovor da ga probam:D

11. matija646 Jelly Bean May 8, 2015

matija646, May 8, 2015 :
    napravi backup, clean flash roma i probaj
    ako ti se ne svidi, ili ti nešto ne štima, restore iz twrp-a i opet si na starom :)

12. Franjo Jelly Bean May 8, 2015

Franjo, May 8, 2015 :
    Nagovorio si me:D
    Late night edit:
    Ovaj RR rom je najbolje od Oxygena i CM12 plus personalizacija na maksimum. Skoro pa nema postavke koja se ne moze mijenjati...
    Za sada, zadovoljan! Ako ne bude bugova, ovo je moj novi rom:)

Last edited: May 8, 2015

Dan1234567890 likes this.
  13. Astraion Ice Cream Sandwich May 20, 2015

Franjo likes this.
  14. kvaju Froyo Aug 24, 2015

kvaju, Aug 24, 2015 :
    I ja sam od prije 2 dana vlasnik OPO, zasad zadovoljan uređajem.

Kako sam ga uzeo polovnog, na njemu je došao CM12.1, nakon dan sam uradio flash na Oxygen, jer je bilo nekih bugova, a ionako sam htio isprobati i malo istražiti ovaj 'svijet' OPO.

Danas sam tek stavio Oxygen, i dat ću mu koji dan, pa ako imate prepoučiti neki drugi (bolji, stabilniji) ROM, slobodno.

Također jedno pitanje u vezi backupa, preko TWRP, ako uradim backup, i poslje uradim kompletan wipe (data, dalvik, cache, system), on ne briše sve podatke sa telefona kao da uradim tvornički reset?
    Dali je gore navedeni wipe dovoljan kada mjenjam ROM-ove?

Poslje kada uradim restore toga TWRP backupa, dali će se apsolutno vratiti sve, recimo, na CM12.1 sam uradio backup, u međuvremenu sam na Oxygenu, i želim se vratiti nazad na CM, dali je dovoljno da samo uradim restore toga backupa, on će mi vratiti i sustav, i aplikacije i sve kao što je bilo na CM12.1?

Ili moram prethodno flashati CM, pa onda raditi restore?

15. matija646 Jelly Bean Aug 24, 2015

matija646, Aug 24, 2015 :
    preporuku ti dajem na temasek rom i ak kernel :)
    već dugo to koristim i prezadovoljan sam kombinacijom

što se tiće twrpa, ako naparaviš backup, on ti sprema kompletno sve, od roma, postavki, kernela i aplikacija
    e sad, ako bi ti radio wipe kako si napisao, tj dalvik, cache, system i data, ti time radiš full wipe moba osim interne memorije, aka sd kartice, dakle gubiš rom, kernel, aplikacije i ostalo, i moraš ponovno flash roma da mob radi, dakle briše više nego factory reset, on ti briše aplikacije i postavke, ali ne rom
    takav wipe je preporučan ako mijenjaš tip roma, jer ako radiš flash jednog preko drugog, može bit problema i bugova u funkcioniranju moba
    ako si napravio backup cm roma, backup da se vratiš na njega bi trebao biti dovoljan, ali prvo prvojeri dal će trebat flash modema

ako te još što zanima ili trebaš detaljnije, slobodno reci

kvaju likes this.
  16. kvaju Froyo Aug 24, 2015

kvaju, Aug 24, 2015 :
    Dakle ako flesham 2 totalno razlicita roma moram raditi i system wipe uz dalvik i cache?

Evo dat cu koji dan oxygenu, do prvog veceg buga, pa onda probaj taj tvoj, pa onda exodus, citam svi ga hvale.

Inace na oxygenu imam cudan problem, pise mi no service, a mob radi sasvim normalno, podatci mobilni, pozivi, sms, sve. Al gore pise da nemam usluge. Malo zivcira, vidjet ćemo hoce li skroz nestati, ukljucio kratko airplane mode.

Inace ovog foruma nema na tapatalku ili ga nemogu naći? Predpostavljam da nema jer je custom made.

17. matija646 Jelly Bean Aug 24, 2015

matija646, Aug 24, 2015 :
    i ja sam ga tražio na tapatalku, ali nema ga kako god da tražio..

i da, ako ideš prebacit se sa jednog roma na drugi, obavezno moraš radit wipe dalvik, cache, system, data, tj clean flash
    osim ako ideš sa iste verzije roma na njegovu nadogradnju ili noviju verziju, onda možeš napravit dirty flash (samo otić u recovery, flashat rom i onda wipe dalvik i cache za svaki slučaj) i reboot
    a opet i kod nadogradnje roma istog tipa, možeš napravit i semi-clean flash, to ja radim sa temasek romom
    to ti je wipe dalvik, cache i system, bez data, da ti ostanu aplikacije i podaci, ali gubiš os i gappse
    dakle tim flashem osvježiš rom, nanovno ga instaliraš (na friško jelte), ali nemaš setup kao kod inicijalnog flasha jer nisi wipeao data particiju, dakle sve tvoje postavke ostaju, samo je rom osvježen

nadam se da kužiš :)
    i da, nipošto ne diraj internal storage kod wipe-a, jer ćeš time obrisati sve kompletno sa moba, nećeš imati ništa na njemu, te ćeš rom za flash morat sideloadat na mob putem kompa, ili putem otg kabela sa usb-a potegnut zip za flash

kvaju likes this.
  18. kvaju Froyo Aug 24, 2015

kvaju, Aug 24, 2015 :
    Evo još samo jedno pitanje, kada već tako ljubazno odgovaraš :D

Dakle sada sam na oxygenu, imam TWRP, međutim kada sam oxyigen flashao preko CM12, nestao
    mi je root, i nakon flashanja Oxygena, stvarno mislim da me je u TWRP pitalo dali želim nanovo instalirati root, i išao sam slide to install, međutim kada se 'digao' sustav, nemam roota.
    Nije nešto da mi treba posebno taj root, možda radi Titaniuma, jer sam ga kupio prije nekih 2-3god, i ROM managera (neznam uopće radi li ta aplikacija više).

No što me više zanima je sljedeće, pošto mi je battery life dosta bitan, pa ću promjeniti par ROM-ova, dok ne nađem idealan, mada sam čuo da na KK je puuuno bolja baterija.

Dakle što me zanima je to, dali ja sada na Oxygenu (5.0.2) mogu fleshati pojedine ROM-ove sa 5.1 ili sa 4.4 samo tako da skinem flashable image i preko TWRP ga flesham, ili moram paziti kada prelazim sa verzija na androida na to nešto

19. Slydelix Jelly Bean Aug 24, 2015

Slydelix, Aug 24, 2015 :
    @kvaju sto se tice roota: Settings>About Phone>Stisnes na build number 10-ak ****>Dev Options>Root access>Apps&Adb/Apps/Adb...

Sto se tiče prelaska s kitkata na lollipop i suprotno, trebat ce ti neko drugi odgovorit zato sta sam ja stavio cm 12.1 cim sam dobio mob i od tad se ne micem...

20. kvaju Froyo Aug 24, 2015

kvaju, Aug 24, 2015 :
    Probao sam to u dev option, ali nemam opcije roota, a na CM12 sam imao tu opciju.