2
[One] [Cyanogen OS/Mod] - Rasprava o Cyanogen OS-u, CyanogenMod-u ...itd.

1. xxxlux
    Honeycomb Jul 7, 2015

2. nerazzurro
    Ice Cream Sandwich Jul 7, 2015

nerazzurro , Jul 7, 2015 :
    Ja koristim flashify aplikaciju za update twrpa 2-3klika i eto nove verzije

prvo odradim backup podataka,pa onda na wipe i te na kraju instalaciju novog updatea/roma

Last edited: Jul 7, 2015

3. danijel1011
    Donut Jul 9, 2015

4. matija646
    Jelly Bean Jul 9, 2015

5. Franjo
    Jelly Bean Jul 9, 2015

Franjo , Jul 9, 2015 :
    Kako kaže matija, puno je bolji. A ovaj zadnji updatde S2l3 je super odrađen.

Astraion likes this.
  6. spidara
    Donut Jul 14, 2015

spidara , Jul 14, 2015 :
    Skinuo cijeli ROM 12.0 YNG1TAS2I3 Incremental i napravio update TWRP i sada bi trebao odraditi backup i wipe podataka. Sada problem,backup podataka radim krot TWRP i kojih te koji wipe da nemoram ponovno sve programe ispočetka stavljati. Imam i ciberius instaliran dali i u njemu treba napraviti neka podešenja da bi mogao staviti novi rom. Znam da je netko tu imao problema kada je napravio wipe i sve sa mobitela je bilo izbrisano pa nebi da se to meni dogodi. Hvala na pomoči. TWRP update sam odradio kroz FLASHIFY.

7. Franjo
    Jelly Bean Jul 14, 2015

Franjo , Jul 14, 2015 :
    Backup u twrp, onda factory reset i instaliraj rom. Ako ne želiš vraćati sam sve aplikacije skini Titanium backup i tamo napravi backup aplikacija koje želiš, onda backup zip. poslije skineš TB flashaš backup zip u twrp i imaš nazad sve aplikacije i podatke.

spidara likes this.
  8. Franjo
    Jelly Bean Jul 14, 2015

9. smec
    Froyo Jul 15, 2015

smec , Jul 15, 2015 :
    Definitivno nadogradnja.

10. Astraion
    Ice Cream Sandwich Jul 29, 2015

xxxlux and Franjo like this.
  11. spidara
    Donut Jul 29, 2015

spidara , Jul 29, 2015 :
    Sa ovim novi update-om telefon više nije isti,sada je totalno loš .Nemogu shvatiti da nemogu složiti OS pa da sve radi.Fakat je telefon poluproizvod što se tiče operativnog sustava.

12. Franjo
    Jelly Bean Jul 29, 2015

Franjo , Jul 29, 2015 :
    Da li si radio clean install, wipe cash, dalvik?!

13. Luksi
    Donut Jul 29, 2015

Luksi , Jul 29, 2015 :
    Da li se nekom dogadja da kad koristi System Profiles i namjesti u Work profilu da notifikacije budu na 0, da i kad se mob vrati na Default profil notifikacije ostan na 0, tj. ne vrati ih nazad na defaultnu glasnocu?!

14. spidara
    Donut Jul 30, 2015

spidara , Jul 30, 2015 :
    Backup u TWRP i onda factory reset pa flash novog rom-a. To je bio postupak kojim sa odradio update na 12.0 YNG1TAS2I3 Incremental.

15. mboltuzi
    Donut Aug 8, 2015

mboltuzi , Aug 8, 2015 :
    Imam problem s mobilnim podacima.. tj., nema ih. Tarifa od T-mobilea s 4G opcijom radila je mjesecima do ponedjeljka i od tad je uskličnik na ikoni signala. Kartica u drugom mobu radi normalno. Od kad sam na Lollipopu mislim da ne radi LTE, ali s ovim nisam imao problema. Korisnička podrška T-Mobilea ne pomaže. Ima netko iskustva s tim?

Hvala!

16. pero7
    Cupcake Aug 10, 2015

pero7 , Aug 10, 2015 :
    pozz,kako da se prebacim sa 12.1 nightly na cm12 bez da izgubim podatke i nesto zajebem? napravio sam backup u titanimu,sada trebam reboot in recovery pa update,pa onda wipe data,pa ce mi se same instalirati aplikacije? jel dobar postupak? hvala :)

17. kmicador
    Cupcake Aug 18, 2015

kmicador , Aug 18, 2015 :
    Molim za pomoc
    Upravo sam kupio One Plus One kineski model koji je sada na Oxygen 1.0.0 i kada sam poceo sa prilagodjavanjem primjetio sam da nema podrske za Hrvatski jezik. Posto sam taj telefon kupio za moju unuku jako mi je vazno da imam Hrvatski jezik. Trebao bih vasu pomoc u vidu savjeta kako dodatno instalirati Hrvatski paket . Ili da jednostavno prejem na Cyanogen OS iako to nije tako jednostavno.

Molio bih za savjet a moze i na beruko57@gmail.com

Hvala

18. Slydelix
    Jelly Bean Aug 18, 2015

Slydelix , Aug 18, 2015 :
    Znam da je izašlo još nekoliko updateova za oxygenOS ali nisam siguran da su dodali još jezika u njima... Što se tiče prelaska na CyanogenOS/Cyanogenmod, [One] [ROOT & RECOVERY] - Vodič kroz unlock bootloadera, rootanje i recovery a ovdje možeš skinuti CyanogenOS...

19. xxxlux
    Honeycomb Aug 18, 2015

xxxlux , Aug 18, 2015 :
    Ja bih definitivno instalirao CM. Za instalaciju ti treba CyanogenOS (zip datoteka) LINK ili link iz gornjeg posta. Ovaj zip file kopiraj u memoriju telefona.
    Za instalaciju ovog zip-a (CM-a) trebaš otključati telefon i instalirati custom recovery, po meni najjednostavniji način otključavanja telefona, rootanje i instalacija recovery-ja je korištenje OnePlus One Toolbox - Link, na stranici imaš i video s uputama i naravno download Toolbox-a. Ja sam izabrao TWRP recovery.
    Nakon unlock-a, root-anja i instalacije recovery-ja iz Toolbox-a staviš telefon u Recovery mod s "Boot recovery", u meni-ju koji se pojavi na telefonu izabereš "Wipe" pa "Swipe to Factory Reset", nakon što odradi wipe vratiš se na glavni menu stisneš "Install" izabereš "onaj" zip s početka priče i povučeš "Swipe to Confirm Flash" nakon što se instalira na glavnom meni-ju izabereš "Reboot" pa "System" pričekaš nekoliko minuta da se sve posloži i CM je na telefonu. Vrlo je jednostavno ali slobodno pitaj ako zapne. Ugodna zabava.

Last edited: Aug 18, 2015

20. Slydelix
    Jelly Bean Aug 19, 2015

Slydelix , Aug 19, 2015 :
    Jučer navečer mi se nešto čudno dogodilo... Imam quickboot uključen (da mobitel ode u sleep umjesto da se isključi) i sad vidio sam da mi je ostalo 6% baterije... Nije mi se dalo stavljat mob na punjač pa sam ga odlučio stavit u sleep... I inače, kad bi stisnuo power off ekran bi se samo ugasio, mobitel zavibrirao i otiso u sleep... Ali sad mi se na ekranu pojavio logo androida (u sredini) i ugasio se... Sutra ujutro idem ga upalit i Oneplus logo... Cm logo i sad se već završio palit i sad bi se trebao pokazati lock screen... Ali pokaže mi se upgrading android (0 od 164) na manje od pola sekunde i onda opet boot animacija... I tako u beskonačnost... Boot animacija, upgrading android, boot animacija, upgrading android... Očito bootloop -> soft brick... I nije mi ništa drugo preostalo nego wipe data... Ne kužim kako se zbog jednog gašenja mobitela dogodio soft brick...
    Jel iko čuo da se ovako nešto dogodilo?