2
[One] [Cyanogen OS/Mod] - Rasprava o Cyanogen OS-u, CyanogenMod-u ...itd.

1. Franjo
    Jelly Bean Aug 28, 2015

Franjo , Aug 28, 2015 :
    Flash sa TWRP 2.8.6.0. i vecina problema bi trebala nestati. Ja sam flash odradio na zadnjem i baseband ili Osnovna verzija po naski, mi je ostala ista kao na 5.0.2. pa nakon malo guglanja nasao da je gore spomenuta verzija potrebna za bezbolno fleshanje. E sad, nisam imao problema kao vecina pa ne znam da li to stvarno pali ili ne.

2. jartukovic
    Ice Cream Sandwich Aug 28, 2015

jartukovic , Aug 28, 2015 :
    Upravo tako, probao sam i TWRP 2.8.6.1 i nije radilo, onda flešao TWRP 2.8.6.0 i sve je proradilo kad sam sa njim dirty flešao, i baseband je ispravan i svi senzori.
    :D:D:D:D

EDIT: senzori su bili proradili ali nisu baš bili točni, nakon ovoga sam morao još odraditi onaj fix sa GitHuba (brisanje one datoteke i mjenjanje 66, 87, 88, 89 reda) te kalibracija kompasa nakon toga i dva restarta ili gašenja. Sad sve uredno radi.

Last edited: Aug 29, 2015

Franjo likes this.
  3. RootZG
    Eclair Aug 29, 2015

RootZG , Aug 29, 2015 :
    Jel itko ima problem spajanja na internet?Wi-Fi radi al kad idem preko mobilne mreže neće se spojiti,kad uključim podatkovni promet ne događa se ništa, izvan mreže sam.Može pomoć oko toga?

4. Franjo
    Jelly Bean Aug 29, 2015

Franjo , Aug 29, 2015 :
    Probao ovo?
    Step 1:
    Go into Settings > Mobile Networks > Access Point Names > Restore Defaults
    The list should now have many many more choices of APNs. Choose the correct APN. Then go into Settings > Mobile Networks > Network Operators (make sure you are connected to WiFi) click "Choose Automatically". Then turn Aeroplane Mode on and back off.
    Step 2:
    VERY IMPORTANT! Restart your phone.
    Step 3:
    Go into phone and dial *#*#4636#*#* and choose Phone Information. In Phone Information set the Preferred Network Type to LTE/GSM auto (PRL) [even if it says it already, do it again]. Turn off the radio. When the radio is turned off, turn the radio back on. Go down to the SMSC and hit "Refresh" and then "Update".

5. RootZG
    Eclair Aug 29, 2015

RootZG , Aug 29, 2015 :
    Isprobat cu to,vratila sam na default ali izgleda da nije to sve..javim kad ponovno eve napravim dal je uspjelo.Meni je došao update preko ota,nije flashano

6. RootZG
    Eclair Aug 29, 2015

RootZG , Aug 29, 2015 :
    Neće pa neće,imam tomato mrežu.Jednostavno neće se spojiti na internet,ako prebacim na LTE/GSM izbaci me iz mreže jedino mi nudi WCDMA a apn je gprs.vip.hr

7. RootZG
    Eclair Aug 29, 2015

8. RootZG
    Eclair Aug 29, 2015

RootZG , Aug 29, 2015 :
    Evo da se javim nakon trećeg pokušaja je uspjelo.Postupak je isti jedino preporuka svima koji su na tomato da koriste WCDMA only u postavci preffered network i internet ce proraditi.Zahvaljujem ti puno Franjo na pomoći.

9. jartukovic
    Ice Cream Sandwich Aug 29, 2015

RootZG likes this.
  10. Franjo
    Jelly Bean Aug 29, 2015

RootZG likes this.
  11. RootZG
    Eclair Aug 29, 2015

RootZG , Aug 29, 2015 :
    Hvala Jartuković ,iako je meni automatski ubacio apn gprs0.vipnet.hr

Last edited: Aug 29, 2015

jartukovic likes this.
  12. RootZG
    Eclair Aug 29, 2015

RootZG , Aug 29, 2015 :
    J
    Ja se nadam da neće do sada nije bilo nekih većih problema,ugl.sitnice koje su riješene

Franjo likes this.
  13. Franjo
    Jelly Bean Aug 29, 2015

14. wea3el
    Honeycomb Aug 29, 2015

wea3el , Aug 29, 2015 :
    To je super!
    Kakva ti je bila ranije?

15. Franjo
    Jelly Bean Aug 29, 2015

Franjo , Aug 29, 2015 :
    Na 5.0.2. sa istim postavkama maksimalno 5h.

16. nerazzurro
    Ice Cream Sandwich Aug 29, 2015

nerazzurro , Aug 29, 2015 :
    IMPORTANT INFORMATION: @jartukovic daj ubaci ovo u onaj svoj 1post i napisi da downloadju novu verziju full roma
    - If you are using TWRP recovery, you must flash the FULL zip and ensure that it is version 2.8.6.0 as other versions do not update the baseband.
    - If you have version 2.8.7.0 or anything else then it is recommended to get 2.8.6.0 for optimal results. If you don't want change the TWRP version, you can easily flash the new baseband from the zip as mentioned here.
    - You can disable Truecaller with a simple toggle in the dialer settings to protect your personal information. Some users have also completely uninstalled Truecaller. Both methods work.

Go to Settings --> About Phone, and look at the "Baseband version" line.
    If it all flashed correctly, this should have "-00241-" in the middle.
    If not, then time to flash again, using TWRP 2.8.6.0 instead. or extract non-hlos.bin file i neka ga u fastbootu flasha

17. RootZG
    Eclair Aug 29, 2015

RootZG , Aug 29, 2015 :
    Evo kaki se drži baterija,nakon punjenja danas,nekoliko poziva,fejs,par SMS poruka[​IMG] ..čini mi se da dobro drži bateriju al vidit ćemo za par dana

Attached Files:

18. Franjo
    Jelly Bean Aug 29, 2015

Franjo , Aug 29, 2015 :
    Tek nakon par ciklusa ce se vidjeti kako stvari stoje. Kad sve polako sjedne na mjesto i kernel sve ustima. Za sada mi se cini kao poboljsanje.

19. Luksi
    Donut Aug 30, 2015

Luksi , Aug 30, 2015 :
    Dosao mi danas OTA incremental update. Downloadao ga je i stisao sam na install update. Rebootao mi phone u TWRP 2.8.6.0.

I sto sad?

Ako sam dobro shvatio, jedino ako imam stock recovery proces ide potpuno automatski?

Na TWRP-u moram odabrati .zip i sam ga instalirati? Gdje da nadjem taj incremental koji mi je on skinuo kroz OTA?

Ili je bolje da rucno skinem Full ROM i instaliram ga kroz TWRP radi ovih gore problema koje spominjete?

20. dadodd
    Eclair Aug 30, 2015

dadodd , Aug 30, 2015 :
    Evo instaliran ota incremental,nema neki većih bugova,mpbz mi pin nije prihvaćao, malo mi je slabiji Wi-Fi signal, nista strasno i kompas se malo gubio prije kalibracije, ostalo sve super,jako sam zadovoljan radi super,i da ne svida mi se ovaj novi dialler hahhah