2
[One] [Cyanogen OS/Mod] - Rasprava o Cyanogen OS-u, CyanogenMod-u ...itd.

1. Franjo
    Jelly Bean Nov 7, 2015

2. Slydelix
    Jelly Bean Nov 7, 2015

Slydelix , Nov 7, 2015 :
    Evo ja od jutra na cm 13.0 i evo sto mogu za sad reci... Za bateriju je pre rano za reci, updateat cu post nakon nekog vremena za to, optimizacija, ok, može i bolje (zna ponekad malo laggat) i također mi se dogodilo da nema mreže ali se odmah vrati (doze?), definitvno se vidi da je još u ranom stadiju developmenta, fale neke stvari, neke stvari ne rade (off screen gestures) i pod buttons u postavkama piše "camera button settings", čega očito nema..
    Sto se tiče aplikacija, dosta aplikacija ne radi na Marshallowu, npr antutu se crasha kad dodje do 3d testa (bez 3d testa 20000 score)... Što se tiče multi taskinga još nisam puno testirao ali rade neke osnovne stvari... Gps radi, NFC radi, bluetooth radi (nisam testirao skoro nista), kamera je neka stara cyanogenmodova, otišla je u kantu za smeće cim sam ju pogledi :p i instalirao oppo cameru i slow motion i 4k ne rade... Teme za cm 12.1 rade na cm 13.0 (probao 2), također dođe sa prastarom sound recorder aplikacijom... Instalirao sam ovaj remove underclock (ili kako se već zove). Mikrofon i senzori koje sam probao rade.
    Evo to je to za sad, stavit cu koliko mi baterija izdrži za nekih 24 sata, ako imate pitanja, pitajte :D

xxxlux, zvezdas and wea3el like this.
  3. ElStrider
    Donut Nov 7, 2015

ElStrider , Nov 7, 2015 :
    Imam problem na COS 12.1 sa wifijem, skoro stalno mi je nedostupan, tj uskličnik na ikonici. Reatartam ruter i onda radi neko vrijeme, no kad se otpoji i vrati opet uskličnik. Ruter je ZTE od optime, COS na zadnjem official incremental updateu, mob nije rootan.

Neka ideja za popraviti wifinda radi bez prekida?

4. wea3el
    Honeycomb Nov 7, 2015

wea3el , Nov 7, 2015 :
    Da nije do rutera? Jesi probao na drugim mrežama?

5. Astraion
    Ice Cream Sandwich Nov 7, 2015

Astraion , Nov 7, 2015 :

6. matija646
    Jelly Bean Nov 7, 2015

matija646 , Nov 7, 2015 :
    Vidio sam da mu to piše negdje u temi, tako da neka ga još malo samo ispolira, ili neka netko baci kernela za mm koji radi na f2fs, i idem odmah to probati

7. zvezdas
    Froyo Nov 7, 2015

zvezdas , Nov 7, 2015 :
    Mnogo se sporije puni tel.

8. Slydelix
    Jelly Bean Nov 8, 2015

9. xxxlux
    Honeycomb Nov 8, 2015

xxxlux , Nov 8, 2015 :
    Nije još za instalaciju. Čekamo strpljivo dok se ne ispolira.

Astraion and Slydelix like this.
  10. Slydelix
    Jelly Bean Nov 8, 2015

11. Franjo
    Jelly Bean Nov 8, 2015

Franjo , Nov 8, 2015 :
    Normalno je da ima problema, tek je krenuo razvoj. Za jos 4-5 buildova bit ce stabilniji.

12. kvaju
    Froyo Nov 8, 2015

kvaju , Nov 8, 2015 :
    jel izišao AOSP za 6.0?

Kako to uopće ide može li mi tko objasniti, možda je ovo gore smješno pitanje, ako sam ja upratio to nekako kroz ovo neko vrijeme korištenja androida.

Za najnoviju verziju androida ide prvo za nove nexuse, onda nakon nekog vremena Google izbaci javno kod, i onda ostali uzimaju i to modificiraju?

Ja se još ne usudim stavljati CM13, čekam da se malo stabilizira, trenutno koristim najnoviji COS, i ok mi je, jedino i ja imam problema sa wifi, nekad na neke mreže jako teško se konektuje, prije to nije bio problem, i nakon nekog vremena se samo isključi sa wifi, iako je uključeno da je uvijek ON.

@ledosladoledi čovieče koliko alarma imaš upaljenih :D

Slydelix likes this.
  13. Slydelix
    Jelly Bean Nov 8, 2015

Slydelix , Nov 8, 2015 :
    računao sam pošto je to alpha build da će samo jedan od tih 10 radit :p

kvaju likes this.
  14. Luksi
    Donut Nov 10, 2015

Luksi , Nov 10, 2015 :
    Dosao mi 12.1-YOG4PAS3JL incremental, ali cijelog ROM-a jos uvijek nema na cyanogen-ota-bacon.somee.com

Cak mi baca neku gresku kad posjetim tu stranicu..jel se moze jos di naci cijeli ROM ili samo tamo?

15. xxxlux
    Honeycomb Nov 10, 2015

16. ivanchosrb
    Cupcake Nov 10, 2015

ivanchosrb , Nov 10, 2015 :
    Da li neko zna kako da postavim kalendar na homescreen? Imao sam ga i nekako uspeo da obrišem. Sada na lollipopu ne mogu da pronadjem kako se postavlja. Znači ne app već fabrička opcija.

Hvala svima unapred.

edit: Resio hvala.

Last edited: Nov 10, 2015

17. zvezdas
    Froyo Nov 10, 2015

zvezdas , Nov 10, 2015 :
    Zasto kad fleshujem ovo disable cpu restartuje mi se telefon na antutu i na 12.1 i na 13 ?

18. Franjo
    Jelly Bean Nov 10, 2015

Franjo , Nov 10, 2015 :
    Nisam to radio pa ti ne mogu reći. A antutu i slične testove ne vrtim jer mi to ništa ne znači.

19. skyline91
    Honeycomb Nov 10, 2015

skyline91 , Nov 10, 2015 :
    sad sam napravio update na 12.1-YOG4PAS3JL i stalno mi javlja trebuchet stopped working.. ima li neko riješenje?

edit: riješen problem.. imao sam diseblan google app i nakon šta sam ga ponovno uključio ne javlja se više error :D

20. zvezdas
    Froyo Nov 10, 2015

zvezdas , Nov 10, 2015 :
    Ne znam koji rom da koristim samo ih menjam