2
[One] [Cyanogen OS/Mod] - Rasprava o Cyanogen OS-u, CyanogenMod-u ...itd.

1. Franjo
    Jelly Bean Nov 11, 2015

Franjo , Nov 11, 2015 :
    Jako mi je poznat taj osjecaj:) Meni se najbolji pokazao sultanov. Sad cekam malo stabilniji cm13 i da se apk koje koristim prebace na mm.

zvezdas likes this.
  2. wea3el
    Honeycomb Nov 11, 2015

wea3el , Nov 11, 2015 :
    Jel vam radi "Ok Google"?
    Od poslednjeg apdejta ne reaguje dok ne uđem u Gugl aplikaciju.

3. zvezdas
    Froyo Nov 11, 2015

zvezdas , Nov 11, 2015 :
    Sultanov 01/11 ili ?

4. kvaju
    Froyo Nov 11, 2015

kvaju , Nov 11, 2015 :
    Ja stvarno ponekad mislim da nisam dobar s glavom što se tiče flešanja, ima 2 mjeseca skoro minimalno jednom tjedno mjenjam romove, a u biti na kraju, sve je to jako slično.

Na kraju se mislim da vratim telefon na 100% stock, i samo COS gonim, jer na kraju svi se na njima baziraju, i jedino oni i google uvode novine.

denisk likes this.
  5. Franjo
    Jelly Bean Nov 11, 2015

6. devouring1
    Gingerbread Nov 13, 2015

devouring1 , Nov 13, 2015 :
    imam problema sa mikrofonom nakon updajeta ,kad razgovaram zvucim ko da sam u tunelu

Last edited: Nov 13, 2015

7. Rajnus
    Honeycomb Nov 24, 2015

Rajnus , Nov 24, 2015 :
    Jel stavio tko možda nightly od Android 6.0 na opo? Pitam jer ga imam već par dana na nexus 5 i baterija drži puno puno bolje. Od očajnog do dobrog. To i je razlog zašto sam kupio opx. Zanima me jel ima kakav učinak na trajanje baterije na opo.

zvezdas likes this.
  8. wea3el
    Honeycomb Nov 24, 2015

wea3el , Nov 24, 2015 :
    Kolika je razlika? Koji SOT je bio a koliko sada? Kako drži kada se ne koristi?

9. xxxlux
    Honeycomb Nov 25, 2015

xxxlux , Nov 25, 2015 :
    ;)Za sad imamo samo dva build-a za CM-13.0 NIGHTLY, ja ću pričekati još tjedan, dva i prelazim na CM-13, u međuvremenu pratim forum. Sve informacije o instalaciji i komentare možete pokupiti s ovog posta., noćne build-ove možete download-ati s ove stranice. Nadam se da će netko instalirati 13-icu prije mene i naravno ostaviti utiske na ovim stranicama.
    I za kraj, OPO je još u igri.:):):):)

Last edited: Nov 25, 2015

10. Slydelix
    Jelly Bean Nov 25, 2015

Slydelix , Nov 25, 2015 :
    Ja sam prije nego sta je izašao official cm 13.0 imao sultanov cm 13 port..
    Ne vidim nikakvu razliku između to dvoje (još) ali za sad sve ok... Još fali nekoliko funkcija i ima nekih bugova koji su spomenuti na forumu...

11. Rajnus
    Honeycomb Nov 25, 2015

Rajnus , Nov 25, 2015 :
    Ne znam za SOT. To je ženin mobitel. Zadnje što sam pogledao je bilo 2.5 day until recharge, Wi-Fi on. Znači u mirovanju troši jako jako malo... prije je znalo iscuriti pola baterije za prijepodne...

wea3el likes this.
  12. Rajnus
    Honeycomb Nov 25, 2015

Rajnus , Nov 25, 2015 :
    Bitna razlika u bateriji?

13. Slydelix
    Jelly Bean Nov 26, 2015

Slydelix , Nov 26, 2015 :
    ja sam ga skinuo danas sa punjaca u 10 (cm 13.0) i oko 15 se ugasio ( oko 5 sati SOT)...

14. Luksi
    Donut Dec 8, 2015

Luksi , Dec 8, 2015 :
    Sinoc mi se ponovno dogodilo da me mobitel probudio sa iritantnim zvukom ispraznjene baterije na 15% oko 3 sata ujutro, iako je oko ponoci kad sam ga stavio na flight mode bila na 45%.

Smeta mi sto se to upozorenje ne da iskljuciti, eventualno nekim hackovima da se rucno zamijeni taj zvucni zapis sa nekim drugim koji je prazan. Zasto se to ne bi moglo jednostavno iskljucit?

Htio bih isprobat Marshmallow bas radi problema s baterijom.

S obzirom da sam sad na COS 12.1-YOG4PAS3JL, zanima me da li ce se pojaviti COS 13.0 i kad?

Koliko sam shvatio sluzbeni CM 13.0 je izasao i moze se instalirati?

Da li je problem sto se app-ova tice prijeci sa COS 12.1 na CM 13.0? Da li cu morati sve ponovno podesavati ili je slicno nadogradnji na noviju verziju COS-a?

15. matija646
    Jelly Bean Dec 8, 2015

matija646 , Dec 8, 2015 :
    cos 13 će se pojaviti sigurno, barem za 1+1, samo je pitanje vremena
    s obzirom da su specifikacije i više nego dovoljne za održavanje uređaja i više od 2 godine, cos 13 ćemo sigurno vidjeti

izašli su službeni NIGHTLY romovi cm13, što znači da su daleko od ispoliranih romova kakve velik dio ljudi je naviknuo koristiti
    daleko od toga da se ne mogu koristiti, ali će imati neke bugove koji mogu i ne moraju smetati korisniku u normalnom korištenju
    osobno koristim cm13 već nekoliko dana, i za sad sam jako zadovoljan, ima bugova, ali ništa kritično što bi mi smetalo da ga ne mogu normalno koristiti, bitno da ono osnovno radi (pozivi, poruke, internet i wifi, bluetooth i sl) i da nema fc aplikacija svaki čas (doduše još ih nisam iskusio, da pokucam u drvo)

što se tiče prelaska na 6.0, toplo preporučam da se radi clean flash, jer nikad neznaš kakvih problema može bit, fc aplikacija ili čak bootloop
    uvijek možeš probati dirty flash sa wipe system, dalvik i cache i probati bootat, možda prođe sve kako treba, možda će bit problema, to nemožeš znat
    osobno bi radio clean flash, jer se tu ipak radi o dvije različite verzije androida, možda na prvu ruku kozmetički izgledaju isto i nema toliko puno promjena, ali večina promjena je "under the hood" i kod takvih nadogradnji je najbolje napraviti clean flash da ti aplikacije se normalno postave i rade na novoj verziji androida

Luksi likes this.
  16. Luksi
    Donut Dec 8, 2015

Luksi , Dec 8, 2015 :
    Kao prvo, zahvaljujem na odgovoru.

Mislim da cu mozda ipak pricekat COS 13, tlaka mi je sve postavljat ispocetka.

Clean flash znaci da gubim sve postavke i sve poruke u svim app-ovima ako ne koristim nesto tipa Titaniuma.

Meni su ovi inkrementalni updateovi genijalni jer ih flasham i samo nastavim dalje raditi.

p.s. sto znaci fc aplikacija?

17. Astraion
    Ice Cream Sandwich Dec 8, 2015

Astraion , Dec 8, 2015 :
    kad app izbaci force close popup

Last edited: Dec 8, 2015

18. Luksi
    Donut Dec 8, 2015

Luksi , Dec 8, 2015 :
    O pa desi se to meni i na official COS-u. Nije znak za uzbunu :)

19. matija646
    Jelly Bean Dec 8, 2015

matija646 , Dec 8, 2015 :
    Nije sve dok nije neka sistemska aplikacija i te poruke toliko skaču jedna za drugom da čine mob neupotrebljiv, i jedini spas je semi clean flash ili čak clean flash

20. wea3el
    Honeycomb Dec 8, 2015

wea3el , Dec 8, 2015 :
    Jel Maršmalou spljeskao "mobile radio active bug"?
    Ako jeste, uz Doze funkciju, baterija bi trebalo osetno duže da traje.

Koliko je upotrebljiv CM13 i koliko su daleko od "daily driver-a"? Tvoja slobodna procena. ;-)