2
[One] [Cyanogen OS/Mod] - Rasprava o Cyanogen OS-u, CyanogenMod-u ...itd.

1. matija646
    Jelly Bean Dec 8, 2015

matija646 , Dec 8, 2015 :
    iskreno, neznam jer ne koristim internet preko mobilnog operatera :/
    koristim samo wifi za pristup internetu

cm13 je jako upotrebljiv i dovoljno stabilan da bude daily driver (meni), opcije za uređivanje polako će se nadodati (ovisno od roma), ali ono osnovno za normalno funkcioniranje ima, samo ima neke bugove, tipa:
    - ne diraj i ne mijenjaj quick tiles jer će se cijeli sistem smrznuti i ekran neće na ništa reagirati, reboot jedino pomaže (navodno neki custom romovi nemaju taj problem)
    ovog problema nema više, tj bio je prisutan u romu koji sam koristio, ali tu je greška bila osobe koja je radila rom, tj neke stvari koje je on ubacio su se klale sa tim, kako je to maknuo, problema više nema
    - lokacija na mapi ako je postavljena na high accuracy te baca u 3pm dalje od tvoje lokacije (jako rijetko ti normalno pokaže tvoju poziciju)

iskreno po meni to su jedina dva buga koja sam uspio iskusit i da ih možeš jako lako dobit, izuzev toga, kao što rekoh, jako stabilno i za sad jako dobro radi
    a i izgleda da su dobro posložili kad uređaj miruje, jer na mm imam jako dobar postotak vremena koliko je uređaj budan nakon što mu ugasim ekran, ss od bbs priložen

Attached Files:

Last edited: Dec 9, 2015

wea3el likes this.
  2. wea3el
    Honeycomb Dec 8, 2015

wea3el , Dec 8, 2015 :
    Lepo. Hvala na brzom odgovoru.

Ja se relativno često oslanjam na lokaciju tako da ću čekati da se to ispravi i da se još sistem stabilizuje.
    Verujem da ćemo do NG imati jako upotrebljivu verziju.

3. matija646
    Jelly Bean Dec 8, 2015

matija646 , Dec 8, 2015 :
    vjerujem da će tako i biti

4. Astraion
    Ice Cream Sandwich Dec 9, 2015

Astraion , Dec 9, 2015 :
    Izgleda da nije: https://code.google.com/p/android/issues/detail?id=190396

5. wea3el
    Honeycomb Dec 10, 2015

6. zvezdas
    Froyo Dec 17, 2015

zvezdas , Dec 17, 2015 :
    Jel moze neko da mi odg.instalirao sam cm11s i sad nmg da vratim na cm13 imao sam bekap ali cim se tel upali odma se restartuje?

7. matija646
    Jelly Bean Dec 17, 2015

matija646 , Dec 17, 2015 :
    napravi wipe system, cache i dalvik, flashaj ovaj firmware pa probaj onda vratit backup
    ali vjerujem da bi ti backup trebao radit i da napraviš wipe particija, jer lolipop i mm rade na 241 firmwareu, provjereno i testirano, jer i sam imam cm 13 sa tim firmewareom i nemam problema

8. zvezdas
    Froyo Dec 17, 2015

zvezdas , Dec 17, 2015 :
    To je trebalo prvo firmware pa bekap.i jos nesto kako se apdejtuje ovaj rom jgcaap samo flesujem novi ili treba svaki put nakon apdejta sve da brisem ?

9. matija646
    Jelly Bean Dec 18, 2015

matija646 , Dec 18, 2015 :
    i još sam jednu stvar zaboravio, pazi da imaš twrp 2.8.6.1., sve više toga ima probleme pri flashanju i znaju se dogodit bootloopi
    probaj prvo obrisat particije pa napravit restore, možda uspije, ako ne ide, onda obsiši particije, flash firmware i roma pa vidi dal će bootat, trebao bi, ako ni to ne ide, onda napravi clean flash, to će radit sigurno
    što se tiče update-a, ja radim semi clean flash, tj wipe system, dalvik i cache, data i internal storage ne diram, da ta imaš "čistu" instalaciju roma bez brisanja tvojih aplikacija i postavki (osvježen rom sa sačuvanim korisničkim podacima i aplikacijama)

Last edited: Dec 18, 2015

10. zvezdas
    Froyo Dec 18, 2015

zvezdas , Dec 18, 2015 :
    Radi sad trebalo je prvo firmware pa onda restore.znaci svaki put moram ako obrisem sistem novi apdejt pa gapps ili gapps ne mora ? Juce sam instalirao jgcaap 17.12 ali restartuje se telefon

11. matija646
    Jelly Bean Dec 18, 2015

matija646 , Dec 18, 2015 :
    ako radiš wipe systema, onda nije viška napravit flash gappsa, ne može ništa loše napravit, a i obavezan je, osim ako nemaš playstore apk za instalaciju pa da preko njega sve skineš
    ja sam jučer stavio 17.17 rom od jgcaap, i danas evo 18.12., uopće nemam problema sa restartanjem, sve normalno radi

Last edited: Dec 18, 2015

zvezdas likes this.
  12. wea3el
    Honeycomb Jan 5, 2016

13. matija646
    Jelly Bean Jan 6, 2016

matija646 , Jan 6, 2016 :
    evo vrtim cm13 od jgcaap već neko vrijeme, i jako sam zadovoljan
    može biti daily driver jako lako, sve radi, na gps se ne obazirem previše jer ne koritstim navigaciju često, tu i tamo otvorim da vidim dal mi kompas i pozicija dobro rade i to je to
    ali gps mislim da još uvijek zeza u high accuracy modu (locira te u 3 pm dalje nego gdje jesi) dok device only i battery saver rade kako treba
    sve u svemu jako sam zadovoljan, pogotovo developerom, jer stalno pokušava neke stvari ubacit unutra i testirati ih da vidi što je dobro za nas a što ne, tako da rom dobiva skoro svakodnevni update (kad dev može) u kojima se dodaju ili uklanjaju stvari koje pomažu/odmažu u radu roma

wea3el likes this.
  14. wea3el
    Honeycomb Jan 6, 2016

wea3el , Jan 6, 2016 :
    Hvala za opširan odgovor!
    Ja moram da sačekam GPS jer mi je to bitna funkcija.

15. matija646
    Jelly Bean Jan 7, 2016

matija646 , Jan 7, 2016 :
    što se tiče gps-a, problem sa high accuracy kod mene je vidljiv samo u google maps, u nokia here maps toga problema nema, sve radi normalno, tako da vjerujem da i u nekim drugim aplikacijama za gps će radit normalno (appovi za testiranje gps-a i slično, razne karte i navigacije)
    i jedan zanimljiv post - http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=64692674&postcount=8229
    bitne su zadnje riječi koje je dev rekao :)
    stoga tko se želi okušati u cm13, ima moju toplu preporuku

provjereno dobro ;)

wea3el likes this.
  16. Luksi
    Donut Jan 11, 2016

17. jartukovic
    Ice Cream Sandwich Jan 11, 2016

18. wea3el
    Honeycomb Jan 16, 2016

wea3el , Jan 16, 2016 :
    Šta si sve flešovao? Kako je prošlo?
    Meni je tema malo konfuzna, nikada ranije nisam flešovao Firmware pa ROM.
    Ne znam koju verziju ROM-a treba da flešujem...
    Jel si koristio TWRP? Koju verziju?

Može pomoć ako nije problem ;)
    Hvala

19. matija646
    Jelly Bean Jan 16, 2016

matija646 , Jan 16, 2016 :
    Uvijek koristim 2.8.6.0 twrp, sve druge verzije imaju problema sa flashanjem firmewarea
    Skineš cm firmeware sa prve stranice, skineš zadnji romrom, odeš u twrp, flash firmeware, reboot recovery za svaki slučaj, i onda flash normalno roma, gapps i ostalih stvari koje moraš
    Naravno i wipe osnovnih particija prije pokretanja procesa
    Rom skidaš is cm13 folder, test folder je za testiranje

wea3el likes this.
  20. xxxlux
    Honeycomb Jan 17, 2016

Last edited: Jan 17, 2016

Luksi and wea3el like this.