2
[One] [Cyanogen OS/Mod] - Rasprava o Cyanogen OS-u, CyanogenMod-u ...itd.

1. matija646
    Jelly Bean Apr 17, 2016

matija646 , Apr 17, 2016 :
    vjerojatno, ja na svojem koristim engleski i nemam nikakvog problema
    vjerujem da prebacivanje na engleski bi ti moglo bit riješenje problema
    iskreno taj dio za jezik sam skroz zaboravio, vjerojatno zbog toga jer koristim engleski za os pa nisam to povezao sa tim

dadodd likes this.
  2. jartukovic
    Ice Cream Sandwich Community Expert Apr 26, 2016

3. xxxlux
    Honeycomb May 3, 2016

Astraion and jartukovic like this.
  4. jartukovic
    Ice Cream Sandwich Community Expert May 5, 2016

Astraion, xxxlux and Franjo like this.
  5. pero7
    Cupcake May 5, 2016

pero7 , May 5, 2016 :
    slažem se s jartukovicem, marshmallow je bomba samo ja imam neku drugu verziju, cm 13.0-zhnh0eas2jk. Stalno mi dolazi da imam update ali ga ne mogu pokrenuti jer mi se stalno otvara u twrpu a tamo ga ne mogu naci.

6. Franjo
    Jelly Bean May 5, 2016

Franjo , May 5, 2016 :
    Update bi trebao biti ovdje
    /storage/emulated/0/cmupdater

7. mant00
    Gingerbread May 6, 2016

mant00 , May 6, 2016 :
    Ja imam problem sa COS 13, dobio OTA neki dan, update, factory reset, wipe cache u stock recovery ali i dalje mi wifi ne radi kako treba. Facebook, 9gag, messenger, google play...koju god app otvorim ucitava slike iz nje po 20 sekundi, na mobilnom internetu sve radi normalno. Cak sam i speedtest skinio i pokazuje normalan download 40mbps, ali ako treba ucitat nesto gdje su slike dugo mu treba i nonstop je loading. Sumnjam na router jer mi na cos 12.1 sve radi dobro, mozda firmware za wifi ne radi dobro sa odredenim routerima?
    Ovako to izgleda u google play:

13101049_1017438788332218_196142892_n.jpg

Jel ima netko slican problem, pisao sam i na support podforum i na XDA i nitko se nije javio...takoder me zanima da li netko koristi ovaj router od tcoma ZTE ZXDSL 931VII da iskljucim i njega kao razlog problema.

8. Astraion
    Ice Cream Sandwich May 6, 2016

Astraion , May 6, 2016 :
    CM13? COS13? Dirty flash ili?

9. Astraion
    Ice Cream Sandwich May 8, 2016

Astraion , May 8, 2016 :
    Evo i ja konachno preskochio na COS13. Nisam hteo da rizikujem, Clean flash all the way!
    Sve radi prefektno: GPS, Doze, chak i prebacivanje od wifi na mobilnu mrezu je brzo!
    Instalirao i Xposed + omilene module..

Zanima me dali je neko fleshao Cerberus zip kao system app na COS13? Trazim zip na njihov sajt, nema ga...

10. aerocat

aerocat , May 8, 2016 :
    Pojasni mi Doze i battery optimization, ne vidim da ista radi po tom pitanjuo_O

11. Astraion

Astraion , May 8, 2016 :
    PSX_20160508_191237.jpg

Spavao sam 8 sata jutros, i ovaj prazan prostor je ustvari Doze.

aerocat likes this.
  12. Astraion

Astraion , May 8, 2016 :
    Evo i Cerberus je reshen:

Franjo likes this.
  13. matija646
    Jelly Bean May 9, 2016

matija646 , May 9, 2016 :
    doze je opcija za bateriju, tj mob očitava po senzorima dal je mob miran, i na temelju toga uključuje doze da se baterija manje troši
    dakle ako ti je mob na nekom standu, na miru stoji, to se automatski aktivira da se čuva baterija
    na android n verziji doze će biti još više unaprijeđen, najviše u smislu toga da će se palit iako si u pokretu, što bi bilo dolično, sad ćemo vidit kako to bude funkcioniralo ako to uspije

aerocat likes this.
  14. Luksi
    Donut May 19, 2016

Luksi , May 19, 2016 :
    Kako bi mi bilo najbolje preci na COS13 s obzirom da imam TWRP. Htio bih biti na stock recoveryu da mogu koristiti incrementalne updateove bez TWRP-a?

Ja inace napravim backup u TWRP-u i onda tamo nadjem full rom i instaliram ga uz wipe dalvik i ono ostalo... Jel to ok i sad napravitim

15. nerazzurro
    Ice Cream Sandwich May 20, 2016

16. Luksi
    Donut May 20, 2016

17. Luksi
    Donut May 20, 2016

Luksi , May 20, 2016 :
    Extra pitanje:

Ako napravim po ovom drugom nacinu (u kojem mi ostaje TWRP):

Step 2. Now Boot your phone into TWRP Recovery.
    Step 3. From here select the Wipe option > Advanced Wipe > Select Dalvik, System, Cache > Swipe to wipe.
    Step 4. Now go to TWRP Home. Select Install > Select Android 6.0 Marshmallow CM 13.0 (ZNH0EAS26M) Full ROM Zip > Swipe to install.

Da li se to smatra clean installom? Sto je uopce clean install?

I jos jedna stvar - da li Stock recovery ima mogucnost izrade backupova kao TWRP?

LP,

18. Luksi
    Donut May 21, 2016

Luksi , May 21, 2016 :
    Krasno. Prosao install bez problema, rebootao, ali se zaglavio na "Cyanogen mod ready" screenu i nikako da prodje dalje.

Instalirao sam ZNH0EAS2JK (nasao na sluzbenim stranicama), ne ovaj ZNH0EAS26M. U cemu je razlika?

Vratio backup u TWRP-u, neznam sto da radim dalje.

19. Luksi
    Donut May 23, 2016

Luksi , May 23, 2016 :
    Na koncu install prosao uredno, samo je bitno ne instalirati SuperSU odmah prilikom instalacije, prije reboota.

20. Luksi
    Donut May 24, 2016

Luksi , May 24, 2016 :
    Ja stvarno vise ne kuzim ovaj mobitel. Sad se mogu spojiti na poslu preko USB-a, a doma na istom Win10 nemogu.

I stavio sam USB debugging pod developer options i sve...ali ne trza, samo puni i ne vidim ga u win exploreru.

U device manageru pod other devices mi je 'unknown device'.

SMEĆE.