6
➁ OnePlus 2 Genel

?

OnePlus 2 tasarımını nasıl buldunuz?

1. Çok kötü

4.7%
  2. Kötü

5.7%
  3. Normal

23.6%
  4. İyi

23.6%
  5. Çok iyi

23.6%
  6. Mükemmel

18.9%
  1. mcsememo
    Community Veteran Nov 25, 2015

mcsememo , Nov 25, 2015 :
    Butun dillerde mins gozukuyor. Bu ve H/H+ gecisi konusunda da yazilim ekibinin bilgisi var. H/H+ gecislerinde bazi kullanicilar ayni durum ile karsilastiklarini belirtmisler. Hiza etki eden bir durum olup olmadigini gercek verilerle ortaya koymak icin network signal info gibi uygulamalarla baglanti sinifina bakabilirsin.
    Screenshot_2015-11-24-00-33-35.png

2. kemalwebnet
    Honeycomb Nov 25, 2015

kemalwebnet , Nov 25, 2015 :
    Teşekkürler. İyi akşamlar.

3. mcsememo
    Community Veteran Nov 25, 2015

mcsememo , Nov 25, 2015 :
    Rica ederim, iyi forumlar.

4. siyaantu
    Eclair Dec 5, 2015

siyaantu , Dec 5, 2015 :
    Arkadaşlar merhaba lg marka televizyonuma opt tlfunumu ekran görüntüsünü nasıl verebilirim yardımcı olursanız sevinirim....

5. mcsememo
    Community Veteran Dec 7, 2015

mcsememo , Dec 7, 2015 :
    OnePlus 2 ekran goruntusunu tv ekranina kablosuz olarak aktarmak icin Settings (Ayarlar) >Display (Ekran) >Cast Screen (Yayinlama ekrani) menusunu kullanabilirsin. Konu hakkindaki diger cozum onerileri icin [Link 1] ve [Link 2] 'ye bakabilirsin. Iyi forumlar.

Uzuner likes this.
  6. bcjekm
    Cupcake Dec 12, 2015

bcjekm , Dec 12, 2015 :
    Merhaba bende A2001 model op 2 var 2 imei numarasıda aynı bunda bir imei kaydedince 2 sim kart kullanabilecekmiyim?

7. kemalwebnet
    Honeycomb Dec 12, 2015

kemalwebnet , Dec 12, 2015 :
    Evet kullanabilirsiniz.

bcjekm likes this.
  8. bcjekm
    Cupcake Dec 12, 2015

9. someonelee
    Cupcake Jan 7, 2016

10. bornvoardo
    Cupcake Jan 9, 2016

bornvoardo , Jan 9, 2016 :
    Merhaba dostlar,

OnePlus 2 siparişimi henüz verdim. Satıcı 1 yıl garantisi olduğunu beyan etti. Şu an yurtdışındayım ve 2 aya kadar Türkiye'ye döneceğim. Telefonu Türkiye'deyken yurtdışına servise göndermek konusunda kafamda soru işaretleri var. İnternette yaptığım araştırmada Gümrük Genel Yönetmeliği'nde eğer IMEI kayıtlıysa telefonun dönüşünde gümrükten IMEI kontrolünün ardından geçebileceği yazıyor. Sizin bu konuda bir bilginiz var mı?

Teşekkürler.

11. siyaantu
    Eclair Jan 23, 2016

siyaantu , Jan 23, 2016 :
    merhabalar...öncelikle kolay gelsin..oneplus 2 telefonumu kuzenime verdim ve yaşadığımız çok büyük ve ilginç bir sıkıntı var..telefon kendiliğinden arama yapıyor...ama ekranda arama yaptığına dair bir iz yok format attık sim değiştirdik takılan sim kartların yerini değiştirdik yine aynı...düşünün ben sizinyanınızdayım ve tlfnunuza baktığınızda ben sizi arıyorum ..ama benim telefonuma (op2) bakınca herhangi bir arama yok..çok acil cevap yazarsanız sevinirim

12. kemalwebnet
    Honeycomb Jan 23, 2016

13. alidarkstone
    Donut Jan 26, 2016

alidarkstone , Jan 26, 2016 :
    Arkadaşlar bir soru da benden. oneplus 2 için çinden ctype otg aldım harici bellekleri okumuyor. üstelik 2 kez farklı model aldım bir türlü okumuyor ayarlardan açmama rağmen. hatta youtube da videolarıda var orada micro usb + otg çevirici birleştirmişler. doğruda ctype otg deneyen göremedim.yorumu olan ?

14. ilkeer06
    Gingerbread Jan 29, 2016

ilkeer06 , Jan 29, 2016 :
    bu modeller arasında ne gibi bir farklılık var ve hangisi daha iyi

15. kemalwebnet
    Honeycomb Jan 29, 2016

kemalwebnet , Jan 29, 2016 :
    A2001 Çin-tek imei-çift sim ülkemizde 4.5g de sorun yaşayabilir. Sar Değeri orta.

A2003 Avrupa-çift imei-çift sim ülkemizdeki 4.5g ye tam uyumlu. Sar Değeri en Düşük ve orta gelirli modeli.

A2005 ABD-çift imei-çift sim ülkemizde 4.5g de sorun yaşayabilir. Sar Değeri çok YÜKSEK.

Uzuner and ilkeer06 like this.
  16. mdakmaz
    Cupcake Feb 2, 2016

mdakmaz , Feb 2, 2016 :
    herkese merhaba;
    telefonuma dün hydrogen os yüklettim. konuya hiç hakim değilim. kuzenim yaptı sağolsun. en çok sıkıntı olan şeylerin GPS, parmak izi ve çift tıklamanın olduğunu söylemişlerdi. bunların hepsi çok iyi çalışıyor. telefon eskisinden daha hızlı.
    ancak türkçe dil desteği bulunmuyor. telefonu ing olarak kullanıyorum doğal olarak nerdeyse bütün uygulamalar ingilizce.
    sizlere sormak istediğim konu hydrogen os yükleyen hiç var mı? (formu kurcaladım ama bulamadım) bu konuda tavsiyelerinii ve uyarılarınızı duymak istiyorum.

herkese iyi forumlar...

17. erkil
    Cupcake Feb 4, 2016

erkil , Feb 4, 2016 :
    Merhabalar,

64Gb OPT kullanıyorum. Satın alma öncesi OPT 'nun microsd çıkışı olmamasını oldukça büyük bir eksiklik olarak görmüştüm. İşim gereği sürekli nete bağlı değilim ve oldukça büyük dosya sirkülasyonum oluyor. (Nitekim cihazı aldığım hafta 8 Gb yer kaldı içerisinde) Ama önceki cihazlarımdan alışkanlıkla TypeC OTG alıp büyütürüm diye düşünmüştüm. Kingston 'un çıkarttığı 64Gb TypeC USB OTG ile S-Link 'in Type C dönüştürücülerini satın aldım. Ne yazık ki bu cihazların hiçbirini OPT 'ya tanıtamıyorum. Bu sorunla karşılaşan, ya da çözümünü bilen / bulan var mı?

İyi forumlar dilerim.

18. kemalwebnet
    Honeycomb Feb 4, 2016

kemalwebnet , Feb 4, 2016 :

Sorunla karşılaşan var, Ayarlar / Depolama / OTG Depolama işaretli olmalı. Bu arada buna rağmen sonuç alamayanlarda var.

Last edited: Feb 5, 2016

19. mcsememo
    Community Veteran Feb 4, 2016

mcsememo , Feb 4, 2016 :
    Merhaba. Uyumluluk ve urun garantisi acisindan orjinal OnePlus urunlerini kullanmanizi oneririm. Ben buradaki linkte bulunan ve asagida ornek resimlerini ekledigim OnePlus Type-C Adapteri ile 16gb'lik no name, marka bir flash disk veya 1tb'lik 3.5"HDD+Adapteri sorunsuz kullaniyorum. OnePlus, Turkiye'ye urun satisi yapmadigi icin orjinal OnePlus urunlerini ulkemize gonderim yapan guvenilir web sitelerinden alabilirsiniz. Ticari linklerin eklenmesine forum kurallari geregi izin verilmedigi icin bu linkleri ekleyemiyorum. Urun isimlerini googledan aratarak bu linklere ulasabilirsiniz. Iyi forumlar.
    1.jpg f2.jpg IMG_20160204_190146.jpg IMG_20160204_184059.jpg Screenshot_2016-02-04-17-49-52.png Screenshot_2016-02-04-17-54-13.png

20. mehmet ali
    Cupcake Feb 16, 2016

mehmet ali , Feb 16, 2016 :
    S. A. Arkadaşlar. Op2 telefonumda orjinal şarj - data kablosu ile telefonu win8 li pc ye bağladığımda hem oneplus driver içeren bir sürücü görüyorum hem de telefondaki dahili belleği görüyorum. Fakat aynı şekilde wince xp li bir pc ye bağladığımda sadece oneplus driver sürücüsünü görüyorum, dahili belleği göremiyorum. Aynı kablo ile telefonu tv ye bağlıyorum telefon ile ilgili hiç bir şey göremiyorum, usb bağlı değil diyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim