6
➁ OnePlus 2 Genel

?

OnePlus 2 tasarımını nasıl buldunuz?

1. Çok kötü

4.7%
  2. Kötü

5.7%
  3. Normal

23.6%
  4. İyi

23.6%
  5. Çok iyi

23.6%
  6. Mükemmel

18.9%
  1. taner52
    Cupcake Feb 17, 2016

taner52 , Feb 17, 2016 :
    merhaba
    2001 modeli almayı planlıyorum telefonda bir problem yaşarmıyım acaba 4,5G gibi
    2, el alacağım için cihaz kayıtlı
    beni düşündüren 4,5G problemi bu modellerde varmı yada diğer dezavantajlar nelerdir öteki modellere göre

2. mcsememo
    KitKat Community Expert Feb 18, 2016

mcsememo , Feb 18, 2016 :
    Cevap olarak pm'den sorulan benzer bir soruya verdigim cevabi ekliyorum.

Ek olarak sunlari soyleyebilirim. A2003 ve A2005 versiyonlari icin devam eden imei kayit problemi mevcut. A2003 versiyonunu satin almaya karar verirsen pasaport kaydi yapilmis veya imei no'su 86928902...... ile baslayan A2003 telefonunu tercih etmelisin. Iyi forumlar.

3. hsndmr28
    Gingerbread Feb 18, 2016

hsndmr28 , Feb 18, 2016 :
    Arkadaşlar oneplus yeni bir davetiye gönderdi anladığım kadarı ile 50 dolar indirimli bu davetiye isteyene verebilirim

4. SymphoniC
    Eclair Feb 22, 2016

SymphoniC , Feb 22, 2016 :
    Arkadaşlar cahilliğimi hoşgörün lütfen ☺
    OP2 soldaki düğme ne işe yarıyor tam olarak? Hiç kullanmadım şimdiye kadar
    Bu seçeneklerin anlamı ne?

- Tüm bildirimler
    - Sadece öncelikli kesintiler
    - Kesinti yok

5. mcsememo
    KitKat Community Expert Feb 23, 2016

mcsememo , Feb 23, 2016 :
    Soldaki Alert slider switchi android bildirim ayarlariyla tumlesik calisir ve destekledigi 3 mod arasindaki gecisleri, arabirimi acmaya gerek kalmadan yapmamiza olanak tanir. Bu modlar ile telefonun ses ve titresimini tamamen kapatabildigimiz gibi sadece cagrilar, iletiler, etkinlikler gibi seceneklerin bildirilmesini saglayabiliriz.

-Tum bildirimler: Normal-sesli mod.

-Sadece oncelikli kesintiler modu etkinken hangi bildirim türlerinin öncelikli olarak kabul edileceğini Ayarlar >ses ve bildirim >kesintiler menusunde bulunan secenekler, Ayarlar >ses ve bildirim >uygulama bildirimleri menusunde bulunan uygulama ozelliklerinden oncelik secenegi secilen uygulamalarin bildirimleri, yildizli kisilerden gelen cagri vb bildirimleri alabiliyoruz. Yine belirli bir uygulamadan gelen bildirimleri sinirlamak, tamamen kapatmak ve kilit ekrani bildirimleri gibi secenekleri ayarlamak, hassas icerikli uygulamalari belirlemek icin uygulama bildirimleri menusu kullanilabilir.

-Kesinti yok modu etkinken OnePlus 2'de alarm haric telefonun sesini, titresimini tamamen kapatabilirsin. Onceki android versiyonlarinda kullandigimiz sessiz moda esdeger bir mod. Kesintiler ile ilgili detayli bilgi icin buradaki bildirimler ve kesintiler basligina bakabilirsin. Iyi forumlar.

Adem and SymphoniC like this.
  6. SymphoniC
    Eclair Feb 23, 2016

SymphoniC , Feb 23, 2016 :
    İlgi alakan için çok teşekkür ederim mcsememo arkadaşım.. ;)
    Pek kullanacağım bir opsiyonu yok, en azından benim için :rolleyes: Dursun öyle bakalım :)

mcsememo likes this.
  7. mehmet ali
    Cupcake Feb 24, 2016

mehmet ali , Feb 24, 2016 :

OnePlus 2 da otg özelliğini kullanabilmek için;
    Usb belleği telefona bağlamak için sadece küçük adaptör aparatı yeterli mi yoksa ayrıca otg kablo da almak gerekiyor mu?

8. mcsememo
    KitKat Community Expert Feb 24, 2016

mcsememo , Feb 24, 2016 :
    Type-C adaptoru tek basina yeterli degil, otg kablosu da alman gerekiyor.

9. mehmet ali
    Cupcake Feb 25, 2016

mehmet ali , Feb 25, 2016 :
    Teşekkürler, normal şartlarda micro usb girişi olan usb bellekleri otg özelliği olan telefonlara takınca herhangi bir aparata gerek kalmıyor. Oneplus2 de otg özelliği var ama neden otg kabloya ihtiyaç duyuyoruz?
    Bir de herhangi bir android telefonu usb kablosuyla tv ye bağladığımızda dosyaları görebiliyorum fakat oneplus2 mi kendi orjinal kablosuyla tv ye bağladığımda cihazı göremiyorum, bu neden olabilir?

10. mcsememo
    KitKat Community Expert Feb 25, 2016

mcsememo , Feb 25, 2016 :
    Soruda usb bellek yazdigin icin otg kablosu alinmasi gerektigini soyledim yoksa dedigin sekilde microusb flash bellekler OnePlus Type-C adaptoru ile dogrudan OnePlus 2'ye baglanabilir. Bunun yaninda farkli firmalarin urettigi Type-C adaptorleri, Type-C flash bellekleri ile OnePlus 2 arasinda uyumluluk sorunlari olabilir. OnePlus firmasi uyumluluk sorunlarini, mevcut microusb otg kablo ve usb flash bellek kullanicilarini dusunerek, diger uretici firmalarin yaptigi gibi minimum maliyetli cozum icin Type-C adaptor uretti. Uyumluluk ve garanti kapsami bakimindan orjinal OnePlus urunlerinin kullanilmasini oneririm.
    Sorunun kaynagi Type-C kablosu ile tv arasındaki uyumsuzluk veya surucu destegi ile ilgili olabilir. Cozum icin OnePlus Type-C adaptor+OnePlus microusb kablosu kullanmayi deneyebilirsin.

11. alidarkstone
    Donut Mar 10, 2016

alidarkstone , Mar 10, 2016 :
    Bu ısı problemine bir çözüm var mı ? Hardreset dışında. 2.0.2 versiyonundan sonra cihaz ısınmaya başladı gelen güncellemeler ve hardreset sorunu çözmedi. Şarjı da kötü durumda cihazın şuan. Var mı developer seviyesinde yapılacak bir işlem ? Özel bir dosya wipe yöntemi

12. emrebngl
    Cupcake Mar 31, 2016

emrebngl , Mar 31, 2016 :
    Arkadaşlar merhaba, telefonumda bulunan custom rom üzerine yeni çıkan update'i yüklemek istedim, fabrika ayarlarına döndürdüm telefonu ve recoveryden yükledim update'i ama şimdi telefon oneplus simgesinin bulunduğu açılış ekranında kalıyor. Fastboot mode'u seçiyorum onda da ekranda kalıyor öylece. Ne yapabilirim, acil yardım lütfen!!! :(

13. emrebngl
    Cupcake Mar 31, 2016

14. BurkiPower
    Cupcake Jun 20, 2016

BurkiPower , Jun 20, 2016 :
    slm arkadaşlar. dün itibariyle al taraftaki home buton ve sağ sol menü ve geri tuşu çalışmaz oldu. şuan için yazlım tuşları ile idare ediyorum. daha önce başına gelen oldumu? bir kaç sitede çözümlerle ilgili metodlar vermişler fakat metodun birinde com.oneplus.fingerprints.service servisini durdurun temizleyin diyor fakat bu servis bende yüklü gözükmüyor. hiç değilse bunun bir yedeğini falan alıp bana gönderebilrmisiniz?

şimdi yeni bir sorunla daha karşılaştım. KAç farklı rom kullanmama ragmen alt bar komple çalışmıyor. hadi bunun cözümü soft tuşlara geçip kullanabilyoruz. ama ekran kapandıktan yaklaşık bir dk sonra telefon hiç bir tepki vermiyor. mecburen güç tuşuna uzun basarak yeniden başlatmak zorunda kalıyorum. bu konuda yardım edebilecekmisiniz? bu ekran tepki vermemesi sorunu tamamen yazılımsal olduğunu düşünüyorum çünki yeniden başlayınca hersey güzel şekilde çalışıyor uykuya yattığı zaman tepki vermiyor.

15. mcsememo
    KitKat Community Expert Jun 21, 2016

mcsememo , Jun 21, 2016 :
    Konu hakkinda [Link 1] [Link 2] [Link 3] [Link 4] e bakabilirsin. Sorun cozulmezse donanimsal problem olabilir. Iyi forumlar.

16. kemalwebnet
    Honeycomb Aug 7, 2016

kemalwebnet , Aug 7, 2016 :
    Malum Oneplus 2 çift sim kayıt mağduru olarak, kapanan sim 1 den çıkardığım hattımı sim 2 ye taktım. Şimdi sim 2 de sinyal full görünüyor ama ne sms alabiliyorum ne de arama yapabiliyorum. LTE olarak internete bağlanabiliyorum. Bu sorunun çözümü konusunda bilginiz var mı?

17. kemalwebnet
    Honeycomb Aug 8, 2016

kemalwebnet , Aug 8, 2016 :
    *#*#4636#*#* kodu ile sisteme girdim. Çıkan menüde tercih edilen ağ türü kısmında GSM Only var ve değiştirilemiyor. Sorunun buradan kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

Yada Oneplus 2 de sadece sim 2 yi kullanmak için sim 1 inde mutlaka aktif mi olması gerekiyor? Sim 2 de sadece internete girebiliyorum arama alamıyorum ve arama yapamıyorum (sms te dahil). @mcsememo

18. alidarkstone
    Donut Sep 6, 2016

alidarkstone , Sep 6, 2016 :
    Geçmiş olsun kardeşim cihazın baseband gitmiş. QLOADER moda alıp eğer deneyimliysen Baseband fix yapabilirsin. Diğer bandlar da gelir. Çözüm için google a androidbrick ultimate guide yaz göreceksin nasıl yapıldığını.

19. webpagina
    Ice Cream Sandwich Sep 30, 2016

webpagina , Sep 30, 2016 :
    OPO 2 kullanan Arkadaslar varmi? merak ettim son gunlerdir baya bi guncellemeler cikariyor yeni OXygenOS grubu, fakat OPO 2 hakkinda hic birsey yazilmiyo cizilmiyo

20. Furkan Yıldız
    Froyo Oct 3, 2016

Furkan Yıldız , Oct 3, 2016 :
    Ben kullanıyorum hocam dedigin gibi şuanda herhangi bir hareketlilik yok oxygen sürümü 3.1.0 .

webpagina likes this.