6
➁ OnePlus 2 Genel

?

OnePlus 2 tasarımını nasıl buldunuz?

1. Çok kötü

4.7%
  2. Kötü

5.7%
  3. Normal

23.6%
  4. İyi

23.6%
  5. Çok iyi

23.6%
  6. Mükemmel

18.9%
  1. akulata
    Ice Cream Sandwich Jul 28, 2015

akulata , Jul 28, 2015 :
    399 €

2. Adem

Adem , Jul 28, 2015 :
    Eyvallah hocam bir ara aldandim fiyatlara :)

akulata likes this.
  3. akulata

akulata , Jul 28, 2015 :
    Bu arada bende az once güncel kuru bi inceledim.
    $-2,75 TL
    €-3.05 TL
    Yani aslinda dolar ve euro olarak bizim icin pek degisen bisey olmicak. Arada 100-120 TL gibi bir rakam oynuyor olacak.

4. akulata

5. Hasanli
    Eclair Jul 28, 2015

6. oguzabel
    Eclair Jul 28, 2015

oguzabel , Jul 28, 2015 :
    Ben oneplus one kullaniyorum 6 aydan beri, telefondan çok memnunum fakat oneplus2 tam bir hayal kirikligi diyebilirim. Nedenlerine gelince, neredeyse iki yil oncenin teknolojisiyle uretilmis oneplus one ile hemen hemen ayni ozelliklere sahip, sadece ram birinde 3gb'dan 4'e cikarilmis, parmak izi eklenmis ki ben cok gereksiz bulurum ve cift sim kart ki onun da gerekli olmadigini dusunuyorum. Sonuc olarak bu kadar yaygara yapip bu kadar hayal kirikligi bence oneplus intihar etti. Telefonun tasarimi da one ile neredeyse ayni sadece alt tarafi hoparlor olarak iphone' a benzetilmis ki son donemde tum modeller bunu secti samsung htc filan. Ha bir de usb kablosu degismis. Bu sebeplerden oturu ozelliklerinden emin olmadan once almayi dusundugum telefonu almaktan vazgectim. Beni tamamen hayal kirikligina ugratti. Bence firsat varken ve fiyatlar dusukken alabiliyorsaniz one alin ve cok daha ucuza neredeyse ayni telefonu kullanin.

7. salihyet
    Cupcake Jul 28, 2015

salihyet , Jul 28, 2015 :
    Beyler, davetiye işini nasıl hızlandırabiliriz. Tam bir çile yahu, salı günü daviyetiyeye gerek olmadığı gibi bi söylenti vardı bi ara. Bu konuda ne yapabiliriz.

Not: Oneplus Two benim tam beklediğim gibi, bu özel bir telefon. Özellikleriyle ve her şeyiyle çok iyi cihaz. Çift sim kart ve sitede yazan 3 gb ibaresi dışında hoşuma gitmeyen bi şey yok.

8. mcsememo
    KitKat Community Expert Jul 28, 2015

mcsememo , Jul 28, 2015 :
    Telefon alirken ilk dikkat ettigim ozellik incelik oldugu icin daha ince bir telefonla karsilasmayi bekliyordum. OnePlus One: 8,9mm, OnePlus 2 ise 9,85mm. Ekranin 1080p full hd olmasi kullanim suresi bakimindan dogru bir secim olmus. Ayrica telefonda ois mevcut.

OnePlus dil departmaninin yaptigi Türkçe tanitim sayfasina buradan ulasilabilir. Iyi forumlar.

9. mcsememo

Davetiye hakkinda bilgi icin buraya, Türkçe forum yapisi icin de baslangic sayfasina bakabilirsiniz. Davetiyeler buradaki basliklar altindan paylasilabilecek. Iyi forumlar.

10. akulata

akulata , Jul 28, 2015 :
    Alacakmisin peki hocam bu telefonu?

11. WoXeD
    Eclair Jul 28, 2015

WoXeD , Jul 28, 2015 :
    bence gayet güzel telefon olmuş. hayal kırıklığı diyenler vestel e cv yollasın hayallarini orda gerçekleştirsinler bizde görelim :) ne olabilirdiki yani? şahsen 2 k ekran gibi saçma sapan bir fanteziye girmedkleri için telefon benzer işlemci kullananlardan çok daha performanslı olacak.2 simkartı tek kapakta hallettikleri için teşekkür ederiz.Burda sadece 2 sim yerine sd opsiyonunuda seçmeli yapabilirlermiş ama sağlık olsun.sonuçta hala bin lira civarına gelecek bu telefon.rakiplerinin yarı fiyatına hatta daha azına.Hala türkiyede olmayışı herkesin ulaşamaması benim için ekstra güzellik :)

12. oguzabel
    Eclair Jul 28, 2015

oguzabel , Jul 28, 2015 :
    Neden Vestel'e Cv gonderiyoruz :) ben sadece oneplus 1 ile çok bir farki olmadigini ve bu kadar calisma sonrasi daha fazla bir ucrete bir iki ekstra ozelligi (bazilarini da eksilttiler) olan bir telefonu neden alalim? yani benim acimdan 2 yil'a yakin bir sure gecince cok buyuk bir yenilik olmaliydi. Ama siz de haklisiniz, oneplus isin cakalligini iphone'dan ogrenmis 2-3-4 diye az az degistirerek ilk telefonun kaymagini yemege devam eder :)
    Telefon nasil bin lira civarina gelecek onu da anlayamadim :)
    400 avro ve kargo parasi ile 420 avro civari olacagini tahmin edersek sanirim avro birden 2,5 lira seviyelerine dusmus olmali :) ve cihazi pasaporta isleme ucreti de kaldirilmis olmali

Teyubesk39 likes this.
  13. mcsememo

Hayirlisiyla almayi dusunuyorum. Kismet.

akulata likes this.
  14. Teyubesk39
    Froyo Jul 28, 2015

Teyubesk39 , Jul 28, 2015 :
    çok doğru bi yorum :D bence bu telefon oneplustwo değilde oneplusone's gibi olmuş :p

Alptekin and oguzabel like this.
  15. Teyubesk39
    Froyo Jul 28, 2015

Teyubesk39 , Jul 28, 2015 :
    çift sim olsa bile sar değeri diğer çift simli telefonlara göre yüksek geldi bide türkçe özellikler sayfası ile asıl özelliklerin yazılı olduğu sayfada yazılı olan sar değerlerinde fark var

Asıl sayfada açıklanan sar değeri
    Max. SAR: Head: 0.795 W/kg, Body: 1.447 W/kg

Türkçe sayfada açıklanan sar değeri
    Maks. SAR: Head: 0.428 W/kg, Body: 0.205 W/kg

Bu da Oneplus one sar değeri
    Max. SAR: Head: 0.270 W/kg, Body: 0.540 W/kg

Last edited: Jul 28, 2015

16. cemee

cemee , Jul 28, 2015 :
    One olmasaydi two yu alabilirdim. Tasarimi cok hosuma gitmedi ama kotu degil. Zaten tasarimda ne olacakti ki önü komple ekran olacak zaten. Fazla bir oynama sansi yok. Donanimi en az 2sene idare eder bence. Ben zaten oneplusa kadar teknolijiyi 1 geriden takip ettim hep. Oneplus one bu acigi donanimi ve fiyatiyla kapatti sagolsun. One cok iyi, two ya gecmeme gerek yok. 3e kismet artik.

Alptekin likes this.
  17. optimusTURK
    Gingerbread Jul 28, 2015

optimusTURK , Jul 28, 2015 :
    beyler amerika fiyatları nedir modellerin? 16gb ve 64gb olmak uzere 2 tane mi versiyonu var, her iki modelde de 4gb ram mi?
    tanıtımı izleyemedim, bundan dolayı soruyorum.

18. cemee

cemee , Jul 28, 2015 :
    Ram konusunda yanlisiniz var arkadaslar.
    One da 3gb lpddr3 ram vardi.
    Two da sanirim 64te 4gb, 16da 3gb lpddr4.
    Yani sadece kapasite artisi degil

Last edited: Jul 28, 2015

Alptekin likes this.
  19. SerhanKanX
    Cupcake Jul 28, 2015

20. Alptekin
    Honeycomb Jul 28, 2015

Alptekin , Jul 28, 2015 :
    Hemfikiriz dostum:)

cemee likes this.