4

[OnePlus 2]invitatiile romanilor

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Rolodex Lollipop Aug 13, 2015

Rolodex, Aug 13, 2015 :
    Nu merita N4 sa fie vandut ptr Op2...

I wouldn't have, had I been you....

EDit: Era sa zic ca te-a impins dreaq sa-l vinzi dar dupa nick, ai facut asta din proprie initiativa ;)

2. Rolodex Lollipop Aug 13, 2015

3. Rolodex Lollipop Aug 13, 2015

4. NimeniAltu666 Froyo Aug 13, 2015

NimeniAltu666, Aug 13, 2015 :
    Eu imi doresc mai mult Op2 decat N4. Depinde de preferinte personale banuiesc. :)

Si nu m-a impins nimeni, stiam ca e riscul sa stau fara telefon, doar ca nu atat. Am avut ocazia sa-l vand si l-am vandut, ca nu e chiar usor sa vinzi telefoanele mai 'high-end'.

5. alyn4u Gingerbread Aug 13, 2015

alyn4u, Aug 13, 2015 :
    Eu ma gandesc sa cumpar versiunea de 16gb... e un pic mai ieftin, dar nu stiu daca merita. E bine ca am destul timp sa ma gandesc... pana apar invitatiile in romania. Apropo eu imi pun sperantele in lista ai penibila... nu stiu daca vad o invitatie pana de craciun:mad::mad:

6. NimeniAltu666 Froyo Aug 13, 2015

16gb nu-mi ajung... eu am spernate in forum. Anu' trecut am primit o invitatie de OPO de la un roman, nici macar nu a trebuit sa intreb.

7. andreiescu Eclair Aug 13, 2015

andreiescu, Aug 13, 2015 :
    Si eu astept sa apara invitatii si in romanica ... Fata de tine totusi eu nu mai suport telefonul actual (htc one x)

8. andreiescu Eclair Aug 13, 2015

andreiescu, Aug 13, 2015 :
    Eu momentan sunt pe pozitia 13,558 si cred ca va mai dura mult pana se vor cerni peste 13 mii de invitatii nefolosite sau ramase ... voi in ce situatie va aflati ? asteptati invitatii tot in baza listei sau in baza activitatii pe forum/social media?

9. alyn4u Gingerbread Aug 13, 2015

alyn4u, Aug 13, 2015 :
    Ma tot gandesc daca la banii astia nu pot gasi ceva mai bun pt mine... eu nu vreau dual sim ( nu am nevoie) ... un lg g3 cu 3gb ram sau g4 dar e scumpicel. Dar lg ul este cam prost la materiale, are un plastic ieftin in el. Op are materiale mai high quality, dar nu e ieftin si stau la mila lor sa imi dea invitatie.... am vazut ca sunt acum pe la 12.100 in lista.

10. NimeniAltu666 Froyo Aug 13, 2015

Fata de tine eu nu am telefon. Citeste cu o pagina inainte.

11. Rolodex Lollipop Aug 13, 2015

12. alyn4u Gingerbread Aug 14, 2015

13. Rolodex Lollipop Aug 14, 2015

14. alyn4u Gingerbread Aug 14, 2015

alyn4u, Aug 14, 2015 :
    @Rolodex .. cum se face ca acum OPO este fara invitatie si pretul este la fel? acum nu mai au controlul stocului ca sa tina pretul de productie jos si alte prostii pe care le invocau cei de la OP la inceput pentru a sustine invitatiile?
    Ma gandesc ca la OPO se poate fara invitatie si OP2 nu...te intreb pe tine ca am vazut ca esti activ pe forumul mare si poate ai gasit vreo informatie mai pertinenta.

Rolodex likes this.
  15. Rolodex Lollipop Aug 14, 2015

Rolodex, Aug 14, 2015 :
    Uffff. numai la astia nu ma gandesc eu acum... Dar, fie...
    Profita de faptul ca mai au comenzi, lumea inca mai cere, tineretul e main target public. Inca mai au acel hype despre care se vorbeste. Nu uita ca asta cu invitatiile e sa faca damage control cat mai strict, ei sunt cu bani de la OPPO, firma mama. Au incercat pe modelul Apple, ai vazut ca si tanarul ala al carui nume il uit mereu, asa, Carl Pei, a dat din casa... Ii fac pe doritori sa fie cat mai cu sufletul la gura. e mult rahat de cercetare psihologica asupra comportamentului uman. Frustrarea fructului interzis, nu e nimic facut la intamplare. Unele lucruri le au experimentat, psihologic vbind, vezi fail ul cu nu stiu ce concurs la care participau doar femeile, acuzati de tot felul de prostii, ei doar incercand niste teste petru miza mai mare, aceea fiind urmatorul produs, si tot asa.. Au facut si trial and error, dar au mizat pr ceea ce e irefutabil concret, pofta omului de a avea ceva super bun cu bani putini. Le-a reusit, daca te gandesti ca de la ce credeau ei ca o sa fie 50000 de unitati worth of sale la peste 1M jumate. E totul noroc ptr omul de rand sa ajunga in posesia unui terminal de la ei. Insa se dovdeste inca o data ca there's no free lunch si se fac mari compromisuri in procesul de fabricatie(vezi problemele lui op1). Ei au mizat si pe faptul ca fiind pretul mic, omul nu va suferi prea mult, va zice, eh am cheltuit vreo 300 de usd, nu i asa big of a deal*... vor vinde cateva zeci de mii de unitati, isi vor scoate parleala macar sa iasa pe zero. Asta a fost evident in trecut, in cazul lui op1. Acum vezi ce fuga dupa ei s a creat worldwide...

* ma refer la europenii pentru care a fost ca target initial acest OP1. Ca la noi inseama bani buni...

Last edited: Aug 14, 2015

alyn4u likes this.
  16. Rolodex Lollipop Aug 14, 2015

Rolodex, Aug 14, 2015 :
    Si ca sa zic ceva concret, nu recomand acest telefon de la firma asta pentru ca shitty customer service, ptr ca low quality materials. Dar fiecare e liber sa faca ce vrea cu banii lui. :)

Last edited: Aug 14, 2015

alyn4u likes this.
  17. d'Ache Eclair Aug 14, 2015

d'Ache, Aug 14, 2015 :
    Chiar a fost o idee geniala sa renunti la Note 4 pentru OP2. Sau, cu alte cuvinte, sa dai vrabia din mana pe cioara de pe gard.
    Referitor la problemele lor cu OP2, sunt de inteles, nu au avut decat 1 an si 4 luni sa pregateasca urmatorul model de dupa OPO. Cam din scurt...

alyn4u and Rolodex like this.
  18. Rolodex Lollipop Aug 14, 2015

19. inFormal Honeycomb Aug 14, 2015

inFormal, Aug 14, 2015 :
    dom le... n are aia, aia, aia

dar il cumpar... pentru ca n am nevoie de argumente pro sa fac o achizitie ??? :))

20. bungau Cupcake Aug 14, 2015

bungau, Aug 14, 2015 :
    -dacă primiți înaintea mea rog share, am bănuții pregătiți ;)
    -eu unul îl vreau doar pentru dual-sim, altfel mergeam pe moto x pure
    -poate avem "ghinionul" de a nu face rost de invitații până la lansarea noului nexus
    -am fost dezamăgit să mă aflu în primii 2500 pe 11 și să nu primesc invitație
    pozitie.png