2
[OnePlus 2] - Opća rasprava dok se ne otvore specifični threadovi

1. 0v3rl0rd
    Gingerbread Nov 10, 2015

Last edited: Nov 10, 2015

2. mgracan
    Cupcake Nov 22, 2015

mgracan , Nov 22, 2015 :
    Moze li mi netko malo pojasniti te OS-ove ? Zasto Oxigen, zasto je tako neugledan i ruzan ko "smrt" ? Zasto nema (jos) i dali ce biti Cyanogen za OP2 i zasto ga svi toliko hvale i ne zele promjeniti svoj OPO za OPT zbog tog OS-a ?

3. matija646
    Jelly Bean Nov 23, 2015

matija646 , Nov 23, 2015 :
    poduži post (ne možeš to "malo" pojasniti):

oxygen os je nastao kao posljedica rastanka suradnje cm-a i op-a
    posljedica toga je bila to da cm ima ugovor sa micromax tvrtkom, koja prodaje uređaje na indijskom tržištu, a nakon toga je došao 1+1 sa cm romom
    u početku je bilo ok, ali dok se pročulo za to, i dok su se neke stvari malo zakuhtale, došlo je do rastanka između njih, jer je bilo nekih nesuglasica između, što je na kraju rezultiralo tome da je cm odustao od daljnje podrše oko njihovih budučih uređaja (od strane službenog cm roma, dakle cos, ali cm nightly buildovi se uvijek nađu), sa poštovanjem prema 1+1 uređaju jer su njega izdali sa cm romom, pa njega i dalje održavaju
    taj raspad suradnje je vidljiv i na poleđini uređaja, prve verzije, tj verzije 1+1 moba koje su prodavane do 1. mj 2015 su imale na poleđini cyanogen logo, nakon 1. mj su ga maknuli, što je , bila definitivna potvrda da su prekinuli suradnju sa njima
    1+1 će dobivati cos nadogradnje još neko vrijeme, osim ako cm-u nešto ne puhne u glavu dodatno, ali i da puhne, ne dira me toliko, jer sam osoba koja visi na xda forumima, i primarna joj je stvar kod kupnje moba da može imat opciju za custom rom i custom kernel, koji će nakon ili tokom života moba njega još održavati na životu ili mu omogučiti da radi još bolje
    tako da meni 1+1 ima ogroman + u dev svijetu, što se i vidi iz broja romova i kernela koji postoje danas za njega
    1+2 koji je nastao nakon suradnje između 1+ i cm-a, neće dobiti cos službeno (na xda lako moguće ako se tko malo potrudi) a i tvornički dolazi sa oxygen romom
    1+x koji je gotovo kao 1+1, vjerujem da bi jako lako mogao dobit cos putem xda foruma, jer je po konfi isti 1+1 samo manji paket, ali kao što sam rekao i za 1+2, ako se netko potrudi oko toga bit će, ali prije će bit raznih custom romova nego cos roma, jer ljudi će radije radit i krpat romove kako njima paše i sa više opcija, potrudit se oko nečega svojega, nego debuggat nešto napravljeno za drugi uređaj ili od druge kompanije, što obično dovodi samo do dodatnih komplikacija jer će bit nekih razlika u kodovima, i nešto će jednom radit jednom ne, drugi put će bit super, sve 5, pa sa idučom nadogradnjom ode sve kvragu itd
    u dev svijetu nikad neznaš što može poć po zlu, ali uglavnom nema nekih večih problema ukoliko nema velike razlike u kodiranju uređaja

nakon što su vidjeli iz 1+ da veza sa cm se ne može nastavit, odlučili su napraviti svoj rom na bazi stock androida i sitnim modifikacijama
    oxygen kao rom mi se jako sviđa, najviše zbog toga jer je jako sličan stock androidu, a i na njemu rade neki ljudi koji su radili aosp romove, ali oxygen je daleko ili blizu (ovisi kako gledaš) od ispoliranog roma
    da se razumijemo, oxygen lijepo radi, za normalnog korisnika je sasvim solidan i imaju redovne update-e za njega, održavaju ga i trude se da bude respektabilan rom, ali kako je još uvijek mlad, ima nekih bugova i problemčića, koji će biti popravljeni s vremenom
    iskreno, svaki oem ima neki skin preko androida sa svojim modifikacijama (samsung, sony, itd itd), ali oxygen mi je puno draži od ostalih, jer se gradi na stock androidu, a stock android obožavam i prije ću izabrati njega nego nešto drugo
    kad izađe oxygen sa mm, to će biti sigurno dostupno na 1+2 i 1+x, za 1+1 ne vjerujem ali tko zna, razlog tome je prethodno objašnjena situacija, i oko tvorničkih romova sa kojima dolaze uređaji

osobno, 1+2 je odličan mob, ali čekao sam malo da vidim reviewove i ostalo (kao i sa 1+1) da vidim dal ću ga kupit
    nadogradnja je u smislu na 1+1, ali trenutno nisam u mogućnosti da promjenim mob (financije i život), te sam odlučio preskočit njega i pričekat da vidim što će napravit sa 1+3, jer vidim da skupljaju informacije od ljudi što bi voljeli vidjeti u uređaju, a i trebao bi imat (nadam se) pošto bi bio flagship snapdragon 820, pa me jako zanima kako će to sve na kraju ispasti, te trenutno težim tome da 1+1 zamjenim 1+3 ako će to bit uređaj kojeg čekam
    1+1 mi je odličan, što po specsima, što po dev svijetu, jedino mi fali ois na kameri, ostalo je super, da ima ois, savršen bi mi bio i nebi ga tako lako zamijenio

s obzirom da su "mlada" tvrtka, mlada je pod navodnicima jer su ipak već 2 godine na tržištu i morali bi bit pametniji malo (daleko od toga da nisu pametni, ali imaju neke muhe), moraju još malo raditi i ispolirati timove, os, proizvodnju i ostalo da ih se shvati u potpunosti ozbiljno
    daleko od toga da nisu krenuli ozbiljno, krenuli su u it svijet jako agresivno, i bili prva tvrtka koja je pokazala da je moguće napraviti flagship uređaj po razumnoj cijeni, a ne napuhavati ju samo zato jer imaš "ime" iza svojih leđa, koje ti dozvoljava napuhavanje cijena

sa 1+1 uređajem su napravili veliki bum u svijetu mobitela, i svi su ostali iznenađeni specifikacijama i kvalitetom (ostavimo početne probleme i bugove), i svi su se čudili tome kako ga mogu prodavati po toj cijeni, a u kombinaciji uređaj + cm + cijena + famozni invite sistem, napravili su si ogromnu reklamu i pročulo se za njih anormno brzo u it svijetu
    recimo koliko su pogodili sa kojim uređajem, je lako vidljivo na xda forumima i količinom romova i kernela koje ljudi razvijaju, 1+1 je u isto vrijeme provedeno na tržištu kao 1+2 imao dosta više romova i akcije na xda svijetu, ali to je jednim dijelom bilo zbog unikatnosti, roma i toga što tvrtka daje garanciju na otključan mob

na kraju ću još samo reči, da koliko god to zvučalo krivo
    izjava Steva Kodnika, koji je rekao da, 1+1 nebi prodao toliko uređaja i da se nebi toliko čulo za njega da nisu prodavali uređaj sa CM romom (koji je najpoznatiji i najstariji custom rom u dev svijetu), te im je prodaja uređaja sa tim romom bila velik + i vjetar u leđa, a taj vjetar su itekako dobro iskoristili

nisam fanboy ove tvrtke, ali svakodnevno pratim što se ovdje događa i čitam, jer vidim da imaju ideju, "slušaju" svoje korisnike, i tvrtka su koja je pokazala da možeš biti realan i stavit realnu cijenu za svoje uređaje, te me jako zanima kako će im 1+3 ispasti
    pošto skupljaju info od korisnika što vole, vjerujem da žele da im 1+3 bude spot on uređaj koji će im vratiti onaj vjetar u leđa koji su dobili sa 1+1

aerocat, Zacko and jartukovic like this.
  4. mgracan
    Cupcake Nov 23, 2015

mgracan , Nov 23, 2015 :
    E moj Matija...
    Ne da si mi objasnio nego, ono....svaka ti cast !
    Iznenadjen sam i znanjem i poznavanjem "materije" i nesebisnjoscu da to podjelis sa drugima ! Hvala ti u ime sivih pocetnika i neznalica. :)
    Ponoc je prosla, i odlozit cu pravo da te pitam o nekim nejasnim pojmovima za sutra :)
    Sad bi pitao, ovo cu sutra po prvi put updetati na mob:
    Signed flashable zips
    Oxygen OS 2.1.2:OnePlus2Oxygen_14_OTA_010_all_1511091726.zip
    ...dali ce mi to shebati postavke, podatke, aplikacije, kontakte i sve drugo ?

5. matija646
    Jelly Bean Nov 24, 2015

matija646 , Nov 24, 2015 :
    flash toga nebi trebao napraviti nikakav dodatni problem, sve bi trebalo najnormalnije radit
    ali, nikad neznaš što se može desit, stoga prvo i uvijek prije nekog update-a napraviš backup, pa tek onda flash čega već hoćeš
    da u slučaju problema imaš mogućnost se vratiti na rom koji je dobro radio i sa kojim nisi imao problema

6. mgracan
    Cupcake Nov 24, 2015

mgracan , Nov 24, 2015 :
    Vidim ljudi predlazu razne programe... a svjestan sad da ovo nije rubrika za to, ali reci mi koji ti koristis za backup ?

7. matija646
    Jelly Bean Nov 24, 2015

matija646 , Nov 24, 2015 :
    ja to uvijek radim putem recovery-a, tj u twrpu, jer neke druge programe ne koristim
    radim preko toga jer tako imam kompletan backup, roma, podataka, aplikacija i slično

8. Franjo
    Jelly Bean Nov 24, 2015

Franjo , Nov 24, 2015 :
    Twrp backup obavezno prije svake intervencije u rom ili kernel! Ja sam na Titaniumu samo zbog bankovnih app pa da ne visim u banci svaki drugi dan kad odradim dirty flash novog nightlya;)

matija646 likes this.
  9. tuitui
    Gingerbread Nov 29, 2015

tuitui , Nov 29, 2015 :
    Pozdrav svima,
    da li je neko radio migraciju sa rutovanog keca na rutovanu dvojku.Zeleo bih prebaciti sve app i podatke (maltene klonirati fon). Potreban mi je neki savet za najjednostavniji postupak. Na kecu imam titanijum, a planiram i na dvojku instalirati cim je rutujem. Koliko se secam @jartukovic je presao na dvojku?!
    Thx...Pozdrav!!! :)

10. ElStrider
    Donut Nov 30, 2015

11. jartukovic
    Ice Cream Sandwich Community Expert Dec 1, 2015

jartukovic , Dec 1, 2015 :
    Ni u ludilu ne pokušavaj backupirat i restorat sve jer ce bit problema, moj savjet ti je da backupiras samo sve korisničke aplikacije (bez sistemskih jer nije isti OS) te na novom sa marketa instaliras sve i radis samo "data" restore aplikaciju po aplikaciju. Od sistemskih mozes samo one xml koji cuvaju call log i sms poruke, i eventualno wifi i bluetooth konekcije. Ostalo ne bih dirao. Također ako koristis Nova Launcher na oba biti ce ti jednostavno namjestanje ikona kroz backup restore nova postavki (nakon sto si sve instalirao).

12. tuitui
    Gingerbread Dec 1, 2015

tuitui , Dec 1, 2015 :
    Mhmmm OK.Launcher je fabricki. Imas li preporuku za rutiranje dvojke, oxigen ver 2.1.2..neki link?

13. tuitui
    Gingerbread Dec 1, 2015

tuitui , Dec 1, 2015 :
    El zna neko cemu sluze ova dva metalna kontakta? Na ledjima "drvene"maske postoje cak i plocice (kontakti) i neki metalni delic kojih nema na origunalnim ledjima...Zbun?!?

Attached Files:

14. Franjo
    Jelly Bean Dec 1, 2015

Franjo , Dec 1, 2015 :
    Kad imaš instaliran HydrogenOS, kod mijenjanja maske mijenja se i pozadina u romu. Tako da se boje podudaraju.

tuitui likes this.
  15. tuitui
    Gingerbread Dec 1, 2015

tuitui , Dec 1, 2015 :

16. aerocat
    Ice Cream Sandwich Dec 1, 2015

aerocat , Dec 1, 2015 :
    Usput da pitam, kad se uradi root, TWRP i ostalo, da li se nakon zavrsenog celog procesa opet zakljucava OEM? Hvala :)

17. mgracan
    Cupcake Dec 2, 2015

Last edited: Dec 2, 2015

18. 0v3rl0rd
    Gingerbread Dec 18, 2015

0v3rl0rd , Dec 18, 2015 :
    Jel ima kakvih novosti vezano za:
    - službeni CM
    - Marshmallow
    - CM (based) rom na kojem rade FS i laser ?

19. xxxlux
    Honeycomb Dec 19, 2015

xxxlux , Dec 19, 2015 :
    For the OnePlus One, Cyanogen OS will be updating to Marshmallow in the first quarter of 2016. We created a community build of OxygenOS for the OnePlus One, but this isn’t what the product officially ships with. We will be updating the community build of OxygenOS for the OnePlus One when time allows.
    The OnePlus 2 will also be updated in Q1, and the update will include the new standard Marshmallow API for the fingerprint sensor. We’ve heard requests for us creating an API for the current fingerprint implementation in OxygenOS, but have decided against this since we’re switching over to the standard Android M implementation soon.
    Thread

Last edited: Dec 19, 2015

20. 0v3rl0rd
    Gingerbread Dec 20, 2015

0v3rl0rd , Dec 20, 2015 :
    "We’ve heard requests... but have decided against this" ... hahahaha xD
    Ah, mrzim to čekanje... al ajde, valjda se isplati sačekati to... onda možemo očekivati more ROM-ova, nadam se...