11
➂ OnePlus 3 Genel

?

OnePlus 3 tasarımını nasıl buldunuz?

1. Çok kötü

1 vote(s)
    1.2%
  2. Kötü

3 vote(s)
    3.5%
  3. Normal

12 vote(s)
    14.1%
  4. İyi

14 vote(s)
    16.5%
  5. Çok iyi

21 vote(s)
    24.7%
  6. Mükemmel

34 vote(s)
    40.0%
  1. XlasisMatthew
    Gingerbread Jul 17, 2016

XlasisMatthew , Jul 17, 2016 :
    Merhaba. Telefon 3 gun once elime gecti lakin kutusunu dahi acmak is yogunlugu yuzunden bugune kismet oldu soz verdigim gibi yazili olarak cok kisa bir inceleme degilde telefon hakkinda goruslerimi yazacagim.

1. Öncelik ile telefon inanilmaz derecede ince cok hos on taraf simsiyah ve cok karizmatik oneplus one'i andiriyor buda benim hosuma gidiyor dogrusu. Arka tarafindan soz edersek hakikaten de sanki elimde htc one telefon varmis gibi bir durum var ve arka tarafini ben begenmedim kasa saglam lakin telefon dedigin gibi okadar inceki olaki elden duserse birdaha hayir beklemeyin bende bu yuzden kullanmak icin ebay'den gelecek olan case'i bekliyorum.

2. Camera cok iyi netlemede problem yok cok hizli suana kadar birnproblem yasamadim

3. Double tab ile ekra aciliyor herzamanki gibi lakin oneplus one da double tab ile bildirim cubuguna dokundugumuzda ekran kapanirdi onu kaldirmislar sanirim o cyagenmode a ozel birsey idi.

4. Telefonda onyuklu olarak hicbirsey yok ivir zivir hicbirsey samsung gibi degil bombos cok sade bu yuzden cok hizli inaniyorum ki kendi kisissel app leri yukleyince bu hizini devam ettirmeyecek tabi normalide budur zaten.

5. Baya baya hatta baya video izledim inceleme videolari kimki tempered glass takmis telefona hicbiri uyumlu degil o yuzden uyumlu dogru duzgun bir tempered glass ekran koruyucusu cikana kadar benim onerim telefonun uzerinde hazir gelen ekran koruyucuyu cikarmamaniz.

Sormak istediginiz varsa ben burda olacagim simdilik bukadar. Tesekkurler.

mcsememo likes this.
  2. F_Hakan_Çakır_TNfp
    Eclair Jul 17, 2016

3. fukuli053
    Cupcake Jul 17, 2016

fukuli053 , Jul 17, 2016 :
    Merhabalar. Kutu açılışınızı izledim ve telefon hakkımda bir kaç tane sorum var.
    1- Türkçe dil desteği yok mu ? Yabancı kaynaklı videoları izlerken gözüme çarptı Türkçe dil desteği olduğu.
    2-Telefon açılınca H2O yazısı çıkıyor ama başka videolarda OnePlus logosu çıkıyor. Size her hangi bir güncelleme geldi mi ?
    3- Bu soruyu herkese sormak istiyorum. Telefonu Türkiye'den nasıl tedarik edebilirim. Ettim diyelim telefonun ekranı kırılınca ne yapmam gerekir. Almanya'dan getirebilirsem Türkiye'de 4,5G kullanılabilir mi ?

4. F_Hakan_Çakır_TNfp
    Eclair Jul 17, 2016

F_Hakan_Çakır_TNfp , Jul 17, 2016 :
    Valla sıkıntım var kaç yere yazdım cevap bile alamadım fakat ilk videoyuda paylaştım bekleyenler adına.

mukoleyte likes this.
  5. F_Hakan_Çakır_TNfp
    Eclair Jul 17, 2016

F_Hakan_Çakır_TNfp , Jul 17, 2016 :
    Hocam benim cihaz çin versiyonu çinde yaşadığım için çin versiyonu almak zorunda kaldım ve bu versiyonda türkçe dil desteği yok mlsf,hatta google installeri dün yükledim 2 gündür uğraşıyorum play storeden uygulama indirmeyi yeni başarabildim.Tr de 4.5 g tam anlamıyla kullanmak için eu versiyonu almanız gerekiyor bildiğim kadarı ile .China versiyonunda h2os yüklü geliyor diğerlerinde oxygen var bende oxygen yüklemek istiyorum ama tam nasıl yapılır bulamadım çünkü google servislerinin tam çalışması bizim için daha iyi çinileri çok ilgilendirmiyor google.Ama bende buradaki arkadaşlardan rom atma konusunda yardım bekliyorum.

fukuli053 likes this.
  6. cetbal
    Cupcake Jul 18, 2016

cetbal , Jul 18, 2016 :
    Daha önce iphone kulanıyordum. İOS da -misal watsap mesajı- gelen mesajlar okunmadan önce ekrandaki icon üzerinde kırmızı baloncuk şeklinde gözüküyordu. One plus 3 kullanıyorum. acaba oxijenos da böyle bi özellikmi yok ben mi bulamadım...

7. F_Hakan_Çakır_TNfp
    Eclair Jul 18, 2016

F_Hakan_Çakır_TNfp , Jul 18, 2016 :
    Arkadaşlar one plus 3 aldım çinden a3000 ve H2OS yüklü çihazda tr dil yok ve google servisleride yok mlsf,google installer ile google yi lurup açmayaı başardım fakat sadece google rehberime ulaşamıyorum onun harici diğer uygulamalar çalışıyor.Bundan dolayı oxygen kurmak istiyorum telefonuma siteden one plus3 oxgen oto rar dosyasını indirdim ,cihaza attım cihazı power ve ses acma tuşu ile olan recovery moduna giriş yaptım fakat rarı nasıl gösterip cihazıma kurabilirim yardımcı olabilirmisiniz buradan sonrasını yapamıyorum .

8. mcsememo
    KitKat Community Expert Jul 18, 2016

mcsememo , Jul 18, 2016 :
    Oxygen OS'da boyle bir ozellik yok malesef. Bu ozelligi alternatif launcherlar ile kullanabilirsin. Konu hakkinda buradaki mesaj ve sonraki mesajlari okuyabilirsin. Iyi forumlar.

cetbal likes this.
  9. mcsememo
    KitKat Community Expert Jul 18, 2016

mcsememo , Jul 18, 2016 :
    Merhaba. Soruyla ilgili bilgisi olan OnePlus 3 kullanicilarinin cevap verecegini umuyorum. Soruya cevap verilmedigi takdirde yinelenen mesaj yazmak yerine soruyu ingilizce olarak OnePlus 3 genel kategorisinde sorabilirsin veya burada da belirtmis oldugum uzere asagidaki linklerden OnePlus teknik destek departmani ile iletisime gecebilirsin. Iyi forumlar.

10. cetbal
    Cupcake Jul 22, 2016

cetbal , Jul 22, 2016 :
    Birde amerikadan almıştım telefonu a3000 one plus 3 moldeli... turk telekom kullanıyorum. one plus 2 lte ibaresini görürken ben H ibaresi alıyorum..nasıl düzeltiriz acaba. ayarlardan kurcaladım. lte seçili. ama nafile...

11. Furkan Yıldız
    Froyo Jul 23, 2016

Furkan Yıldız , Jul 23, 2016 :
    Düzeltmen konusunda sanmıyorum düzeleceğini çünkü telefon Amerikan versiyonu olduğu için Türkiye deki LTE bantlarının çoğunu desteklemiyor. Desteklediği frekanslarda bulunduğun yere göre farklılık gösteriyor. eger one plus 2 de Amerikan versiyonuysa operatorlerine bakmali o da aynıysa farklı bir sorun var demektir.

12. JOJOMOMO
    Cupcake Jul 26, 2016

JOJOMOMO , Jul 26, 2016 :
    Merhaba, Amerika'dan OnePlus 3 getirtmek istiyorum, orda yaşayan bir arkadaşım dönüşte Türkiye'ye getirecek. Amerika versiyonunda 4G kullanımında problem yaşanıyormuş sanırım. Avrupa versiyonunu nereden sipariş edebilirim? Avrupa'da herhangi bir mağazada satılıyor mu yoksa yine web üzerinden mi işliyor? @mukoleyte sipariş verdiğini söylemişsin deneyimlerini paylaşır mısın?

mukoleyte likes this.
  13. mukoleyte
    Eclair Jul 26, 2016

mukoleyte , Jul 26, 2016 :
    @JOJOMOMO siparişi verdim telefon ülkeye geldi ama daha elime alamadım, kırşehirli hollanda da yaşayan tanıdık vasitasiyla aldım. O kendi paypal hesabından aldı ben parayı ona gönderdim , öyleyebileceklerim bu kadar :)
    telefon kırşehirde inşallah haftaya gelecek istanbula o zaman daha detaylı anlatırım.

14. JOJOMOMO
    Cupcake Jul 26, 2016

JOJOMOMO , Jul 26, 2016 :
    Öncelikle cevabın için teşekkür ederim. OnePlus 3 resmi sitesi üzerinden mi satın aldın yoksa Hollanda'da farklı bir mağazadan mı aldırdın? Sanıyorum senin aldığın telefon herkesin de tavsiye ettiği üzere Avrupa versiyonu. Site üzerinden bu versiyona nasıl ulaşacağımı bir türlü çözemedim. Ben de 2 hafta içinde sipariş etmek zorundayım çünkü arkadaşım Eylül 9 da dönecek. Cevabını ve eline geçtiğinde, telefonla ilgili izlenimlerini sabırsızlıkla bekliyorum. Umarım sorunsuz şekilde eline geçer ve memnun kalırsın. Bol şans!

15. bulent bilgili
    Cupcake Jul 30, 2016

bulent bilgili , Jul 30, 2016 :
    Ben de 2hafta önce aldım teli A3000 amerikan versiyonu. 4,5g olan yerlerde LTE ile bağlanıyor. 40mb download hızına ulaşıyor. Oxygen OS yüklü geldi. 142000puan alıyordu. Şimdi miui rom 8beta kurdum ingilizce 150200, antutu puanı alıyor. 4,5 g nin pek önemi yok zaten 4-5gb kota var ne indireceksin sanki. Önce satmayı düşündüm hayal kırıklığıyla 4,5g yokmuş diye. Mi 5 pro da vardı elimde sorduğum uzman arkadaşlar Op3 ü tercih ederim deyince pasaport işletim kullanmaya başladım mi5 proyu 1725liraya sattım

16. JOJOMOMO
    Cupcake Jul 31, 2016

JOJOMOMO , Jul 31, 2016 :
    4.5G bağlantı sorunu dışında o versiyon bir problem yaratıyor mu? Eğer tek sorun 4.5G ise benim için çok da önemli değil. Sen hangi versiyonu tercih edersin Amerika, Avrupa ? İki hafta sürecince inceleme fırsatın olmuştur. Memnun musun? Olumlu veya olumsuz bulduğun özellikler nelerdir?

İkinci sorum biraz da Amerika'dan telefonu nasıl sipariş ettiğinden bahseder misin? Sİteye girip direk Türk kredi kartıyla arkadaşımın adresine sipariş versem olur mu, yoksa ille de PayPal mı gerekiyor? Cevabın için teşekkür ederim

17. mukoleyte
    Eclair Jul 31, 2016

18. mukoleyte
    Eclair Aug 3, 2016

mukoleyte , Aug 3, 2016 :
    Arkadaslar sonunda telefonumu aldim :) çok mutluyum ama sarj öyle aman aman gitmiyor gibi geldi kullanan arkadaslar sarjla ilgili izlenimlerini paylasabilir mi

19. JOJOMOMO
    Cupcake Aug 4, 2016

20. XlasisMatthew
    Gingerbread Aug 7, 2016

XlasisMatthew , Aug 7, 2016 :
    Sarj okadar aman degilmi? Ben hayatimda hicbir telefonu iki gun sarj etmeden kullanmadim bu telefonu neredeyse 1 aydir kullaniyorum ve sadece iki gunde bir sarja takiyorum beni bu sarj olayi cok sasirttti zaten umarim boylede devam eder.

Telefonu alip almamakta kararsiz olanlar alin hakikaten saf android bir baska akiyor telefon note 4 hantalligindan sonra bu bambaşka :)

Edit: ha bide bu telefonu bukadar sevme nedenim parmak izi okuyucusu cok iyi ama ondan daha cok sevdigim ekrana double tab yaoarak uyandirma ben uyutmak icinde soldaki app. Çekmecesi ni gorme dusunu double tab yaparak tus kilidi moduna ayarladım cok rahat bir kullanim sagliyor boylelikle power tusuyla iskm yok omrude uzar:)