11
➂ OnePlus 3 Genel

?

OnePlus 3 tasarımını nasıl buldunuz?

1. Çok kötü

1 vote(s)
    1.2%
  2. Kötü

3 vote(s)
    3.5%
  3. Normal

12 vote(s)
    14.1%
  4. İyi

14 vote(s)
    16.5%
  5. Çok iyi

21 vote(s)
    24.7%
  6. Mükemmel

34 vote(s)
    40.0%
  1. mukoleyte
    Eclair Aug 10, 2016

mukoleyte , Aug 10, 2016 :
    @JOJOMOMO şimdiye kadar hiç bir sıkıntı yaşamadım telefon şahane eline alıp kurcalayanlar azıcık telefondan anlayanlar bayıldı :) aldım ertesi gün hemen güncelleme aldı telefon.
    @XlasisMatthew hocam, ben sürekli oyun oynayarak geçirdiğim için dedim ki o da sabah 7 den gece 00:30 a kadar kullanıyorum kalan %9 :) bana daha fazla güç lazım :)
    telefon şahane gerçekten almalısınız telefonu bir şekilde ama dünya para vermeyin avrupadan bir şekilde temin etmenin yollarını arayın.
    Bir de sessiz moda alınca ben titreşimi ektif edemedim bilen varsa anlatsın lütfen, daha çoğu özelliğini çözemedim :)

2. XlasisMatthew
    Gingerbread Aug 10, 2016

XlasisMatthew , Aug 10, 2016 :
    @mukoleyte Sessiz moda aldiginda titresimin otomatikman devreye girmesi gerek en azindan bende oyle. Settings > Sound and Notification > also vibrate for calls

Edit : turkce olarakta Ayarlar Ses ve bildiriler aramalar icin titreşim

Aynen bu sekilde hocan aktif edin.

3. mukoleyte
    Eclair Aug 10, 2016

4. mukoleyte
    Eclair Aug 10, 2016

Last edited: Aug 10, 2016

5. JOJOMOMO
    Cupcake Aug 11, 2016

JOJOMOMO , Aug 11, 2016 :
    @XlasisMatthew telefonun garantisi hakkında bir bilginiz var mı? herhangi bir sorun oluşması durumunda Amerika versiyonu olan telefonun Avrupada onarımını yaptırmak mümkün müdür?

6. XlasisMatthew
    Gingerbread Aug 11, 2016

XlasisMatthew , Aug 11, 2016 :
    Sizi yanlis yonlendirmek istemem ama dunyanin neresinde olursanız olun benim bildigim kadariyla arizali telefonlarin onarimi tek bir yerde toplaniyor ya bu londra'dir yada cin.

Yanlis biliyorsam duzeltiniz lutfen.

7. XlasisMatthew
    Gingerbread Aug 11, 2016

8. mukoleyte
    Eclair Aug 15, 2016

mukoleyte , Aug 15, 2016 :
    titreşim, sessiz mod ve öncelikli bildirimlerde titreşim yok :)

canlı destekten yardımcı olalım dediler ama ingilizcem o yardımı anlayacak kadar iyi değil :)

9. adventurous
    Cupcake Aug 17, 2016

adventurous , Aug 17, 2016 :
    Merhaba, Twrp ile FreedomOs rom yüklemeye çalışırken temizle bölümünden yanlışlıkla tüm veri ve depolamayı sildim haliyle zip dosyasıda gitti ve kurulum yapamadım, https://forums.oneplus.net/threads/kullanici-rehberi.279363/#post-10291207 bu postta ki Fastboot ile Factory Images kurulumunu deneyerek işlemleri sorunsuz uyguladım Reboot işleminden sonra telefonda her hangi bir belirti olmamaya başladı, power ses açma ve kısma tuşlarına basıyorum telefon titriyor fakat ekranda bir yazı yada ışık görünmemekte, bu sorunu nasıl çözebiliirim ? Telefonumu nasıl kullanmaya başlayabilirim ?

Cihazım OnePlus 3

Last edited: Aug 17, 2016

10. mcsememo
    KitKat Community Expert Aug 17, 2016

mcsememo , Aug 17, 2016 :
    Merhaba. Belirttigin linkteki anlatim OnePlus One icin yapilan bir anlatimdir. OnePlus 3 resmi kurulum islemi burada anlatildigi icin ve OnePlus 3 telefonum olmadigi icin kullanici rehberinde OnePlus 3 resmi kurulumu ile ilgili herhangi bir anlatim yapilmadi. Bunun yaninda OnePlus 3 ile ilgili diger anlatimlara buradan ulasilabilir. Umarim kullanicilarimizin yararlanmasi icin OnePlus 3 sahibi bir arkadas bununla ilgili turkce bir calisma yapabilir.

Telefonun fix brick olmus. Telefonunu unbrick yaparak tekrar calisabilir hale getirmek icin buradaki (Link 2) methodlardan birini secip kurulum adimlarini uygulamalisin. Yardimci olmasi acisindan kullanici rehberindeki hardbrick, unbrick ile ilgili basliklara bakabilirsin. Iyi forumlar.

11. adventurous
    Cupcake Aug 17, 2016

adventurous , Aug 17, 2016 :
    Link2 deki ilk anlatımı uyguladım Fastboot modu geliyor fakat recovery modu gelmiyor, Fastboot mobunda adb klasöründen recovery.img flashladım fakat yine recovery mod gelmiyor. Bu şekilde tek uğraştığım cihaz Oneplus oldu, önce ki meizu, xiaomi ve umi cihazlarında hiç böyle uğraşmamıştım :(

12. mcsememo
    KitKat Community Expert Aug 17, 2016

mcsememo , Aug 17, 2016 :
    Telefon guc kapali konumdayken power (güç) + volume down (ses azalt) tuslarina birlikte basili tutarak recovery moduna girilemiyorsa stock recovery kurulumu icin [Link 1] veya [Link 2] ye bakabilirsin.

13. akaminko1903
    Cupcake Aug 20, 2016

akaminko1903 , Aug 20, 2016 :
    selamlar, bir sorum olacak. op3 kullanıcısıyım ve telefonu şifrele hatasında bulundum. şimdi her açılışta şifre soruyor. açıldıktan sonra ek olarak bir daha giriyorum (parmak izini okutunca gelen ilk açılış şifresi) ilk sorduğu şifreden nasıl kurtulurum? telefonu şifrele kısmı pasif. tırtıklasamda tepki vermiyor.

14. mukoleyte
    Eclair Aug 20, 2016

mukoleyte , Aug 20, 2016 :
    @mcsememo hocam canlı destekten de denedim hard reset konusunda Von isimli vatandaş yardımcı oldu ama titreşim sorununu yine halledemedim nasıl yapacağız bu işi :)
    telefon öncelikli bildirimlerde ve sessiz modda titremiyor titreşim seçeneği açık olmasına rağmen fakat ses açıkken ve bildirimler arası geçiş yaparken tuşla titriyor :)

15. mcsememo
    KitKat Community Expert Aug 20, 2016

mcsememo , Aug 20, 2016 :
    Merhaba. Bildigim kadariyla stock romda bulunan silent yani sessiz modda vibration ozelligi yok. Sessiz mod ayarlarindaki vibration seceneginin bildirimler disinda calisip calismadigini bilmiyorum. Google playde vibrate mode seklinde arama yaparak listelenen uygulamalari yukleyip deneyebilirsin. OnePlus 3 kullanan arkadaslarin da konu hakkinda yardimlari olabilir umarim. Iyi forumlar.

16. mukoleyte
    Eclair Aug 21, 2016

mukoleyte , Aug 21, 2016 :
    @mcsememo hocam dediğin gibi google playden o tarz bir uygulama indirdim ve öncelikli modda titriyor, sessiz modda hiç bir uygulama açamadı titreşimi :) muhtemelen rahatsız etme modu bizim sessiz dediğimiz :)
    artık hiç bir sıkıntım da kalmadı :)

mcsememo likes this.
  17. mukoleyte
    Eclair Sep 21, 2016

18. oTToTTo
    Cupcake Sep 22, 2016

oTToTTo , Sep 22, 2016 :
    @mcsememo
    Merhaba 4 gündür OP3 siparişi vermek istiyorum sorun yaşıyorum. Bulgaristan store dan Bulgaristan adresine ama Türkiye deki kredi kartımdan almaya çalışıyorum. Code 102 veya 403 hatası alıyorum. Yardımcı olabilir misiniz? 3 hafta önce biri aynı şekilde TR kredi kartı ile Almanya store dan siparişi sorunsuz yapmış.

19. mcsememo
    KitKat Community Expert Sep 22, 2016

mcsememo , Sep 22, 2016 :
    Gelistirici derken? Ayarlar >telefon hakkinda >derleme numarasina tikladiktan sonra cikan artik siz bir gelistiricisiniz mesajindan mi soz ediyorsun?

mukoleyte likes this.
  20. mcsememo
    KitKat Community Expert Sep 22, 2016

mcsememo , Sep 22, 2016 :
    Konu hakkinda buradaki son mesajlara bakabilirsin.