1

■ OnePlus harici ürünler hakkında genel konuşma

1. mcsememo KitKat Community Expert Mar 13, 2015

mcsememo, Mar 13, 2015 :
    OnePlus ile ilgisi olmayan telefon, tablet gibi urunler hakkindaki genel mesajlar, sorun ve cozum mesajlari buraya yazilabilir. Konu başlığıyla ilgisi olmayan ve konu akışını bozan mesajlar yasaktır.

-Tum konu basliklarini gormek icin buraya tıklayınız.

asbestroro likes this.
  2. cemee Ice Cream Sandwich Apr 15, 2015

cemee, Apr 15, 2015 :
    Benim esimde galaxy note 10.1 var. Piyasada kalmadi hic su anda. Zamaninda yanlis hatirlamiyorsam 4.4 guncellemesi almisti. Ona hala ota gelmedi:) 1-2 yil oldu heralde:D

webpagina likes this.
  3. webpagina Ice Cream Sandwich Apr 15, 2015

webpagina, Apr 15, 2015 :
    Ona gelmezde AMA sammobile.comda Indir kur

cemee likes this.
  4. cemee Ice Cream Sandwich Apr 15, 2015

cemee, Apr 15, 2015 :
    Yok elletmiyo tabletini:) cok sorun cikarsa formatliyorum, gayet iyi bi tablet zaten. Benim demek istedigim: samsung, en buyuk firma bu konuda ama ota mota gelmedi. Opoya mok atanlara gostermek lazim.

webpagina likes this.
  5. webpagina Ice Cream Sandwich Apr 15, 2015

webpagina, Apr 15, 2015 :
    Samsung hangi birine cikarsin Adam utanmasa haftalik urun cikaracak

talkan and cemee like this.
  6. mcsememo KitKat Community Expert Apr 15, 2015

mcsememo, Apr 15, 2015 :
    Ben de tablet olarak note pro 12.2 kullaniyorum. 4.4.2 var ama cok stabil.

cemee likes this.
  7. cemee Ice Cream Sandwich Apr 15, 2015

cemee, Apr 15, 2015 :
    Bizde hengi versiyon var bilmiyorum simdi ama gercekten iyi calisiyor. Tablet deyince note serisi baska benim icin. Diger tabletler bildigimiz telefonun buyugu, bi espirisi yok. Ama note lar cok cok kullanisli. Simdi alacak olsam ya note serisi alirim ya da windows android ikisi bir arada olanlardan

8. mcsememo KitKat Community Expert Apr 15, 2015

mcsememo, Apr 15, 2015 :
    Dedigin gibi diger tabletlerin bir farki yok. Ben de dual os'a sahip tabletlerden alacaktim ama note pro'yu 9500 mAh pile sahip oldugu ve S Pen ozelliklerini cok kullandigim icin sectim. @Uzuner Dual os'a sahip bir tablet almisti. Dual os tabletlerde pil konusunu merak ediyorum en cok.

Uzuner and cemee like this.
  9. Uzuner Ice Cream Sandwich Apr 15, 2015

Uzuner, Apr 15, 2015 :
    Bende TeclastX98 var, pil konusunda pek iddialı olduğu söylenemez şuan %10 şarj kaldı ve ekran süresi 5s13d. Aslında çok kötü değil ama tabiki de insan daha iyi olsun istiyor. Bu arada ben bu Android İS'in ne olduğunu çözemedim bir türlü , sömürüyor resmen bataryayı. Ekran 5s13dk ile %18 iken Android İS %75 pil tüketmiş

10. mcsememo KitKat Community Expert Apr 15, 2015

mcsememo, Apr 15, 2015 :
    Android IS ve android sistemi androidin omurgasidir. Sadece bir gorevleri yoktur. Fare ve klavye gibi cevresel arabirimlerin yonetilmesinden , gps ve buna benzer servisleri kullanan uygulamalarin yonetilmesine kadar bir cok gorevleri vardir. Bu nedenle sorunu bu serviste degil bu servisi kullanan uygulamalarda aramak gerekiyor. Uygulamalarin buglarindan kaynaklanan sorunlardan dolayi wakelock yani uyandirma kilidi hatali calismaktadir. Senkronizasyon ile alakali uygulamalarin senkronizasyon suresini 2-3... saat veya manuel senkronizasyona ayarla. Gmail ve standart mail uygulamasinin senkronizasyon zamanini 2-3... saat veya manuel'e ayarla. Ozellikle standart mail uygulamasinda push on ayarini manuele ayarla. Gps'i kapat.Ekran parlakligini otomatik veya manuel olarak minimuma yakin bir ayara getir. Uygulama kilidi problemlerine kesin cozum olan, root ve nonroot modunda calisan Greenify uygulamasini kur. Telefon rootluysa ds battery veya wake lock detector uygulamasini da kullanabilirsin.

Uzuner likes this.
  11. asbestroro Honeycomb Apr 17, 2015

asbestroro, Apr 17, 2015 :
    Şükür ALLAH canımız sağ fakat bir sıkıntım var yardımınıza ihtiyacım var kız kardeşimin galaxy s3 costum rom yükledim ve ardından gapps ı yükledim hata vermeye başladı ve şu anda telefon samsung yazısında kalıyor birde recovery modda açılıyor rom dosyasını tekrar flaslamak istedim telefon belleğinde hiç dosya gözükmüyor ben telefonun belleğine recovery modda nasıl rom dosyasını atar ve flaslarım arkadaşlar kusura bakmayın yeri değil ama saatlerdir uğraşıyorum artık telefonu kırma noktasına geldim herkesten özürdilerim!

12. asbestroro Honeycomb Apr 17, 2015

işlerimiz yoğun fırsat ve zaman bulamıyorum bulduğum zamanda dinleniyorum ama şu anda fenalardayım başıma büyük bela aldım....

cemee likes this.
  13. naklov Honeycomb Apr 17, 2015

naklov, Apr 17, 2015 :
    Otg kablo varsa belki usb bellekten atabilirsin.

asbestroro likes this.
  14. asbestroro Honeycomb Apr 17, 2015

hallettim ama gapps ı yapamadım

15. cemee Ice Cream Sandwich Apr 17, 2015

cemee, Apr 17, 2015 :
    Allah kolaylik versin.
    Romu halletmissin gerci ama bildigim kadariyla hafiza karti ile de yukleme yapabilirsin. Gappsa gelince, buyuk ihtimalle uyumsuz bir gapps yuklemeye calisiyorsun. Baska gapps dene bakalim ne olacak

asbestroro likes this.
  16. asbestroro Honeycomb Apr 17, 2015

uyumlu gapps ı nasıl bulabilirim dikkat etmem gereken şey nedir?

17. cemee Ice Cream Sandwich Apr 17, 2015

cemee, Apr 17, 2015 :
    İndirdigin romu soylesene bi

asbestroro likes this.
  18. asbestroro Honeycomb Apr 17, 2015

cm-12-WEEKLY-April-Fools-Edition-i9300
    5.0.2

19. asbestroro Honeycomb Apr 17, 2015

20. cemee Ice Cream Sandwich Apr 17, 2015

cemee, Apr 17, 2015 :
    One plusi ver oyalansin biraz. Halletcez