1

OnePlus ve Türkiye 4G Uyumluluğu

1. mbehicozbey Froyo Mar 31, 2016

mbehicozbey, Mar 31, 2016 :
    Türkiye an itibariyle 4,5G'ye geçmiş bulunuyor. Elimde OnePlus 2 Amerika cihazı ve 4,5G uyumlu Turkcell hattımla tüm gerekli ayarları yapmış olmama rağmen LTE ibaresini alamamış bulunmaktayım. Diğer forum üyelerinde durum nedir? Diğer OnePlus modellerini kullananlar da katkıda bulunursa burada rehber niteliğinde güzel bir bilgi tablosu oluşturabiliriz. OnePlus ürünlerinden birini almayı düşünen yakınlarımıza da buradan doğru ve güncel bilgileri iletebiliriz.

EDIT: Şu ana kadar gelen geri bildirimlere göre netleşen model ve uyumlulukları burada güncelleyeceğim. (11.04.2016)

1) OnePlus One -
    Turkcell ve Turk Telekom ile uyumlu, Vodafone ile belirli noktalarda LTE alıyor.

2) OnePlus 2 (A2003) -
    Teorik olarak Türkiye'deki tüm operatörler ile uyumlu. Turkcell ve Turk Telekom'dan olumlu geri bildirim geldi.

3) OnePlus 2 (A2005) -
    Turkcell ile uyumlu değil. Vodafone ve Turk Telekom ile belirli noktalarda LTE alıyor.

Last edited: Apr 14, 2016

lewent70 likes this.
  2. cemee Ice Cream Sandwich Mar 31, 2016

cemee, Mar 31, 2016 :
    Bu 4.5 g olayi cok yanlis anlasiliyor. Tamamen operatorlerin reklam malzemesi. Bugun 4.5g ye gecis yapildi diye heryerde 4.5 g beklemeyin. 3g bile bir cok yerde cekmiyor. Binalarin iclerinde 2g ile internet bile zor cekiyor.
    4.5g sadece cok merkezi yerlerde ceker su anda.
    Kimbilir kac kisiye 4.5g uyumlu telefon ve/veya sim kart kakaladilar. Yazik

3. mbehicozbey Froyo Mar 31, 2016

mbehicozbey, Mar 31, 2016 :
    Son 1 saat içerisinde Beşiktaş ve Üsküdar merkezden geçtim. Evim de Üsküdar merkezde. Evimde de bugüne kadar sinyal problemi yaşamadım hiç. Eğer buralarda bile çekmeyecekse nerede geçildi yani bu 4,5G'ye? Hat kakalama olayı biraz yersiz bir argüman çünkü ücretsiz olarak verdiler yeni hatları. Telefon konusunu bilemiyorum genel olarak Türkiye kapsamı ne durumda hiçbir fikrimiz yok henüz çünkü daha 1 saat oldu geçeli..

Benim buraya yazma amacım benim gibi diğer Türkiye kullanıcıları ne durumda onu öğrenmek. Çünkü bu cihazı Avrupa yerine Amerika'dan alırken 4G ile ilgili problemler yaşama riskini göze aldık, şu an ne durumdayız onu anlamaya çalışıyorum.

4. archive34 Cupcake Mar 31, 2016

archive34, Mar 31, 2016 :
    Arkadaşlar OP2 A2003 kullanıyorum. Vodafone telefonunuza 4.5 G ye uyumlu değil diyor ve 4.5 G kullanamıyorum. Yardımcı olur musunuz

burc999 likes this.
  5. cemee Ice Cream Sandwich Apr 1, 2016

cemee, Apr 1, 2016 :
    Sana karsi soyledigim bir sey yok dostum yanlis anlama. Zaten üsküdarli oldugun icin 1-0 öndesin (ben barbaros mahallesinde büyüdüm :) )
    Hatlari ucretsiz verdilerse iyi ama reklamlarda oyle bir bahsediliyor ki sanki hepimiz her zaman her yerde isik hizinda ucacakmisiz gibi bahsediliyor.
    Ben viyanada oturuyorum. İs yerim merkezi bir yerde. Bina icinde 2g cekiyor ve internet cok cok yavas. Bazen 3g ye geciyor ama yine cok yavas. Ana caddeye cikinca 3g ile 5-6mb hizinda internet oluyor. 4g hattim zaten yok. Bir ara almayi dusundum ama bosuna fazladan para odememden baska bir seye yaramayacagi icin gecmedim. Yani 3g bile daha tam anlamiyla oturmamis. Bazen forumlarda gazetelerde denk geliyorum : "telefonunuz 4.5g ye uyumlu mu? Peki ya hattiniz?" diye haberler... Sorular... Satis taktikleri vs. Umarim en kisa zamanda bir cok yerde 4.5g hizina ulasilabilir ama yakin zamanda kapsama alaninin cok genisleyecegini zannetmiyorum. Bence telefonun ayarlariyla oynama simdilik. Baska telefonu olan arkadaslarinla karsilastirip buradan da arkadaslari bilgilendirebilirsin. Hatta herkes bu konuda deneyimlerini yazarsa daha iyi olur. Gerci forumda da kimse kalmadi ya...

6. cemee Ice Cream Sandwich Apr 1, 2016

cemee, Apr 1, 2016 :
    Bir de speed test falan yapilip sonuclar buraya yazilabilir

7. mbehicozbey Froyo Apr 1, 2016

mbehicozbey, Apr 1, 2016 :
    Ankara'da ikamet eden ve global versiyon OnePlus One kullanan biri 4G'ye geçmiş fakat battery drain sorunu yaşamış gibi. Maalesef OnePlus 2 kullanan hiç tanıdığım yok..

cemee likes this.
  8. burc999 Cupcake Apr 1, 2016

burc999, Apr 1, 2016 :
    Suan bende de yok

9. Burak Gorkemli Cupcake Apr 1, 2016

mbehicozbey likes this.
  10. mbehicozbey Froyo Apr 1, 2016

Anlık bir durum muydu yoksa stabil bir şekilde LTE sinyali alıyor musunuz?

11. Burak Gorkemli Cupcake Apr 1, 2016

Burak Gorkemli, Apr 1, 2016 :
    Anlık değildi, hatta SIM kartı çıkarıp taktığımda tekrar LTE gördüm. Ama şu an yok.

12. Burak Gorkemli Cupcake Apr 1, 2016

Burak Gorkemli, Apr 1, 2016 :
    Biraz önce Maslak civarında arkadaşın Türk Telekom hattı ile denedim, LTE göremedim. Arkadaş iPhone'uyla aynı yerden LTE görüyor. Muhtemelen desteklenen LTE bantlarıyla ilgili problem var, OP2 Kuzey Amerikan modeli 3 bandını (1800 MHz) desteklemiyor.

mbehicozbey likes this.
  13. cemee Ice Cream Sandwich Apr 1, 2016

cemee, Apr 1, 2016 :
    Lte yakalayanlar speed test yaptiniz mi? Merak ettim. Ne kadar hizli? :)

14. mbehicozbey Froyo Apr 1, 2016

O noktada Vodafone hattınla LTE alıyor muydun acaba?

15. kemalwebnet Honeycomb Apr 1, 2016

kemalwebnet, Apr 1, 2016 :
    Bende A2003 var, hattım TurkTelekomda hiç sorun yok. İstanbul'da bir çok yerde bulundum bugün hemen hemen her yerde LTE gördüm.

Edit: Sadece Başakşehir' de test yapmıştım 52mbs çıkmıştı.

Last edited: Apr 1, 2016

mbehicozbey likes this.
  16. muhammetgcl Cupcake Apr 1, 2016

muhammetgcl, Apr 1, 2016 :
    Arkadaslar iyi günler.Bildiginiz gibi dün itibari ile Türkiye 4.5G teknolojisine gectik.Ben 1.5 yil once Fransa üzerinden Oneplus One satin almistim.4G destekliyor,sim kartimda destekliyor ama 2 gündür ben 4G secili olmasina ragmen hala 3G den cikmadi.Musteri hizmetleri yurtdisindan geldigi icin telefona destek vermediklerini ve hicbir kampanyaya katilamiycagimi 3G ile devam edecegimi soylediler.Bu sorunu yasayan bask Oneplus One kullanicisi var mi ya da 4G ye gecen Oneplus One kullanicisi var mi ? Tesekkurler..

17. mbehicozbey Froyo Apr 2, 2016

mbehicozbey, Apr 2, 2016 :
    Cihazın anladığım kadarıyla OnePlus'ın sitesinden alınmış global versiyon di mi? Ben dün itibariyle OnePlus One kullanan iki kişiden ekran görüntüleri ve hız testleri ile 4G ye geçtikleri haberini aldım. Biri Ankara'da ikamet edip Turkcell kullanıyor. Diğeri İstanbul'da Turk Telekom kullanıyor. 4G için gerekli olan her şeyi yaptığından emin misin?

18. cmplt71 Cupcake Apr 2, 2016

cmplt71, Apr 2, 2016 :
    Oneplus one A0001 benim telefonum, Çin'den aldım işyerim dudullu İstanbul'da ev Maltepe'de işyerinde telefon sürekli LTE gösteriyordu (hız test sonuçları: dowland 67,54 upload 37,25 pıng 22 ). evde ise 3G hala, hattım turkcell şuana kadar ters bir durum olmadı şarjda pek farketmedi gibi.

mbehicozbey likes this.
  19. Burak Gorkemli Cupcake Apr 2, 2016

Burak Gorkemli, Apr 2, 2016 :
    Hayır alamıyordum.

20. erdener Donut Apr 3, 2016

erdener, Apr 3, 2016 :
    Global versiyon Oneplus One ve operatör olarak da vodafone olan bir arkadaş LTE sinyali aldı mı? Vodafone bana sürekli telefonun desteklemiyor diye mesaj atıyor gel değiştirelim diye ama operatörlerin sitesinde araştırdığıma göre Türktelekom destekliyor.

ilkeer06 likes this.