3

ⓧ OnePlus X Genel

?

OnePlus X tasarımını nasıl buldunuz?

1. Çok kötü

2.8%
  2. Kötü

2.8%
  3. Normal

22.2%
  4. İyi

27.8%
  5. Çok iyi

19.4%
  6. Mükemmel

25.0%
  1. mcsememo KitKat Community Expert Oct 29, 2015

mcsememo, Oct 29, 2015 :
    Bu konuda OnePlus X ile ilgili haberler, gelismeler, karsilastirmalar, fotograflar, OxygenOS Rom-OxygenOS Kernel ile ilgili bilgiler ve bu konularda yasanan problemler ve cozumler paylasilir. Forum kurallari sayfasinda bulunan maddelere dikkat edilerek ticari amac tasimayan website kaynaklari eklenebilir.

OnePlus X tanitim sayfasina ulasmak icin buraya, OnePlus X genel forumuna ulasmak icin buraya, tum konu basliklarina ulasmak icin de buraya tıklayınız.

OnePlus X

OnePlus X OxygenOS Kurulumu

Dikkat:

• Islemlere baslamadan once kisisel bilgilerinizin yedegini almayi unutmayin.
    • Pil kapasitesinin %50'un ustunde oldugundan emin olun.

OxygenOS kurulumu icin gerekenler:

• OxygenOS kurulum dosyasi
    • USB kablo
    • PC veya MAC bilgisayar

OxygenOS kurulumu:

1. Telefondaki onemli verilerinizin yedegini alin.

2. Buradan .zip uzantili Oxygen OS kurulum dosyasini bilgisayariniza indirin.

3. OnePlus X'i usb kablosuyla bilgisayara baglayarak indirmis oldugunuz .zip uzantili OxygenOS kurulum dosyasini telefonunuzun bellegine kopyalayin.

4. OxygenOS kurulum dosyasi telefon bellegine kopyalandiktan sonra telefonunuzun usb kablosunu bilgisayardan sokun ve telefonu guc (power) butonu ile kapatin.

5. Guc (power) + ses azalt (volume down) butonlarini birlikte basili tutarak recovery modunu acin.

6. English dilini secin.

7. HydrogenOS kuruluysa veya temiz bir OxygenOS kurulumu icin wipe data and cache secenegine tiklayin. Acilan ekranda tekrar wipe data and cache secenegine tiklayin. Yine acilan ekranda Yes secenegine tiklayarak wipe isleminin bitmesini bekleyin. Islem bittikten sonra gelen ekranda Done secenegine tiklayin. Mevcut OxygenOS romunu bir sonraki versiyona veri kayipsiz guncellemek icin bu adimi atlayin.

8. Install from local > menusune girerek telefon bellegine kopyaladiginiz OxygenOS kurulum dosyasini secin ve acilan Installing package menusunde bulunan Yes secenegini secerek kurulumu baslatin.

9. Kurulum sonrasi install success ekraninda bulunan reboot secenegi ile telefonu yeniden baslatin.

Screenshots_2015-10-29-11-26-58.png
    Screenshots_2015-10-29-11-26-58.png
    Screenshots_2015-10-29-11-28-32.png
    Screenshots_2015-10-29-11-30-16.png

sercanoneplus, akulata and Adem like this.
  2. ilkeer06 Honeycomb Oct 29, 2015

ilkeer06, Oct 29, 2015 :
    özellik olarak opo dan iyiolduğunu düşünmüyorum.ekran küçülmüş ve tasarım opt ile sonyler arasına sıkışmış. fiyat bence pahalı sayılır

3. Uzuner Ice Cream Sandwich Oct 29, 2015

Uzuner, Oct 29, 2015 :
    Tasarımına hayran kaldım tam istediğim gibi, sanırım ben bunu alıcam.

4. mukoleyte Eclair Oct 31, 2015

5. webpagina Ice Cream Sandwich Nov 5, 2015

6. ilkeer06 Honeycomb Nov 6, 2015

ilkeer06, Nov 6, 2015 :
    10 dolar filandı neolmuş ???

7. webpagina Ice Cream Sandwich Nov 6, 2015

8. hevipeyra Cupcake Nov 9, 2015

hevipeyra, Nov 9, 2015 :
    merhaba,

ben de ingilteredeki bir arkadaşım adına sipariş geçerek oneplus x satın aldım. henüz teslim edilmedi elbette. aralık ayında elimde olacaktır diye düşünüyorum. sorum ise, bu cihazda türkçe menü desteği olup olmadığıdır. yardımcı olabilirseniz sevinirim. türkçe kaynak çok çok az ne yazık ki.

9. Adem Ice Cream Sandwich Nov 9, 2015

Adem, Nov 9, 2015 :
    Hiç acımıyorlar bize kargo parası verirken içim cız etti bir an benimde :confused:

10. Bilalsen Ice Cream Sandwich Nov 9, 2015

Bilalsen, Nov 9, 2015 :
    Bugün Almanya Berlin de OnePlus X Event
    Katildim

Telefonu çok Beğendim birde her katılanlara İnvite Davetiye Verdiler sıra sipariş vermek.

[​IMG]Resimler biraz kalitesiz çekerken heyecanlandım kusura kalmayın:)

Uzuner likes this.
  11. webpagina Ice Cream Sandwich Nov 10, 2015

webpagina, Nov 10, 2015 :
    Bu aksam elime Oneplus X geldi :)

telefon yapimi cok super hosuma gitti ama eksikleri cok :)

mesela,
    SD karti okumuyor (oneplus ekibi guncellemeyle giderecekmis)
    telefon biraz elde agir gibi
    Power dugmesi ses dugmesinin altinda bazen sasirtiyor.

orta tu$ ve yan tuslarin isiksiz olmasi :) goruntuye aktif etmek gerekir gormek istediginde.

12. kemalwebnet Honeycomb Nov 11, 2015

13. Kenan KURU Cupcake Nov 14, 2015

ilkeer06 likes this.
  14. önder bey Cupcake Nov 18, 2015

önder bey, Nov 18, 2015 :
    Merhaba, OPx türkiyede 4g yi destekliyor mu? telefonunuzdan memnun musunuz?

genel olarak bu modeli (OPx) almamızı tavsiye eder misiniz? yada ne kadar tavsiye ediyorsunuz? tşk ederim.

webpagina likes this.
  15. optimusTURK Honeycomb Nov 18, 2015

optimusTURK, Nov 18, 2015 :
    Merhaba
    ABD den alınacak oneplus x , Türkiyede şebeke problemi ile karşılaşır mi?

16. kemalwebnet Honeycomb Nov 19, 2015

kemalwebnet, Nov 19, 2015 :
    Karşılaşır gibi görünüyor. Bence EU tercih edin. İmkan varsa tabi.

17. webpagina Ice Cream Sandwich Nov 19, 2015

webpagina, Nov 19, 2015 :
    sizin kullanmaniza baglidir. :) ama guzel bir telefon olmus kendim kullaniyorum ve menmunum bundan once Oneplus kullandim :) 2yi alsammi diye cok dusundum ama pek iyi seyler okumadigim icin cesaret edip alamadim :) ama X dusunmeden aldim ve pisman degilim.

18. hevipeyra Cupcake Nov 20, 2015

hevipeyra, Nov 20, 2015 :
    benim oneplus x'im de şu an londra'da. aralık ayı içinde elimde olur sanırım. gelince göreceğiz özelliklerini detaylıca. henüz youtube'da falan türkçe kutu açılımı yapan bir video göremedim. :)

sizce opx'de force touch ya da parmak izi özelliklerinin olmaması, marshmellow'a geçince sıkıntı çıkarabilecek şeyler midir?

19. önder bey Cupcake Nov 28, 2015

önder bey, Nov 28, 2015 :
    Merhaba,
    OP x'i aldığınızdan beri kullanımında gördüğünüz olumlu ve olumsuz yada güçlü ve zayıf yönlerini bizimle paylaşabilir misiniz? OP X almayı düşünenlerin akıllarındaki soru işaretlerini gidermeye yardımcı olursanız sevinirim. teşekkür ederim.

webpagina likes this.
  20. akulata Ice Cream Sandwich Dec 9, 2015

akulata, Dec 9, 2015 :
    @mcsememo hocam ben opx aldım. dün telefonun kurulumunu yaptım. OxygenOs 2.1.0 yüklü halde geldi. Fakat güncelleme kontrolü yaptığımda direk olarak 2.1.3-x 'i gösteriyor. Aradaki 2.1.2 veya 2.1.3 güncellemesini göstermiyor. Direk 2.1.3-x'e güncellesem sorun olur mu yoksa aradaki güncellemeleride manuel olarak yapayim mi?