3
ⓧ OnePlus X Genel

?

OnePlus X tasarımını nasıl buldunuz?

1. Çok kötü

2.8%
  2. Kötü

2.8%
  3. Normal

22.2%
  4. İyi

27.8%
  5. Çok iyi

19.4%
  6. Mükemmel

25.0%
  1. mcsememo
    Community Veteran Dec 9, 2015

mcsememo , Dec 9, 2015 :
    Hayirli olsun, gule gule kullan.
    Gelen ota guncellemesi ara surumlere ait guncellemeleri de iceriyor, herhangi bir sorun olmaz.

akulata likes this.
  2. akulata
    Ice Cream Sandwich Dec 9, 2015

akulata , Dec 9, 2015 :
    Teşekkürler hocam sağolun

webpagina likes this.
  3. webpagina
    Ice Cream Sandwich Dec 9, 2015

webpagina , Dec 9, 2015 :
    akulata hayirli olsun :) gule gule kullan :)

akulata likes this.
  4. akulata
    Ice Cream Sandwich Dec 10, 2015

akulata , Dec 10, 2015 :
    teşekkür ederim hocam sağolun. verdiğiniz bilgiler sayesinde aldım ve çok memnunum.gerçekten harika bir telefon tam istediğim gibi.

webpagina likes this.
  5. webpagina
    Ice Cream Sandwich Dec 11, 2015

webpagina , Dec 11, 2015 :
    evet sahane birsey yapmislar ama eksiikleride var format olarak cok hosuma gitti sadece su oxygenOS cok hata var iyi olmasi icin adamlar cok ugrasiyo arka arkaya guncellemeler veriyorlar merak ettigim bir konu 6.0 oneplus x biraz daha gec alacak gibi bi aciklama yaptilar o beni sasirtti tahminimce oneplus x satisi 2den daha iyi

akulata likes this.
  6. akulata

akulata , Dec 11, 2015 :
    bencede eksikleri var ama iyi olacak inşallah.benimde tahminim X satışları beklediklerinin üzerinde iyi gidiyor.OPT de bu başarıyı yakalayamadılar.

webpagina likes this.
  7. webpagina

batarya kullanimi nasil :)? bazen bende cok yiyo bazen yemiyo acaba diyorum telefondami sorun applardami

8. akulata

akulata , Dec 11, 2015 :
    2.1.3-x güncellemesini dün yaptım. %50 şarjım vardı öğlen saatlerinde. gece 1e kadar kullandım telefonu (Whatsapp,instagram,youtube,spotify ve yoğun browser kullanımı) hala %25 sarjım vardı. bence iyi günü çok rahat çıkartır.

webpagina likes this.
  9. webpagina

Guzel sen trdenmi katiliyorsun avrupami? :) herhalde bi ikimizde bu oneplus x var :) bu arada telefonun caminda protector var dikkat ettinmi :p

akulata likes this.
  10. akulata

akulata , Dec 11, 2015 :
    Tr' de yaşıyorum. Bir iki arkadaşda daha var sanırım ama onlar pek forumda aktif olmuyorlar. Evet sonradan gözüme çarptı yoksa az kaldı protector siparişi verecektim :) birde içinden şeffaf kılıf çıktı çok hoşuma gitti. güzel düşünmüşler.

webpagina likes this.
  11. webpagina

evet kilif ve protector ucuz mal ama cok korku ve sikayet aldiklari icin boyle bir adim attilar, cam kirilir dayanmaz cilzilir olaylari olunca ve bence cok guzel dusunduler,
    simdi bide 80 euroya degisik bir kilif cikardilar cok sahane ama cok para :)

akulata likes this.
  12. webpagina
    Ice Cream Sandwich Dec 12, 2015

webpagina , Dec 12, 2015 :
    Evet arkadaslar,

onumuzdeki hafta support ile randevum var bilgisayarima girip telefonuma oxygenos'i tekrar flashliyacaklar :) 3 tane onemli dosya verdiler fakat acmam girmem imkansiz gibi anladim kadariyla telefonumla ugrasirken sifreyi kendileri girecekler :)

akulata likes this.
  13. akulata

akulata , Dec 12, 2015 :
    Telefonda bir sorun mu oldu neden böyle birşey yapacaklar?

webpagina likes this.
  14. webpagina

webpagina , Dec 12, 2015 :
    batarya sorunum vardi dune kadar :) adamlardan bir aydir cevap bekliyom ilk basda oxygenos verin fastboot yapayim dedim hazirda birsey yok dediler 1 ay sonrada bilgisayardan kendimiz yapacagiz diyorlar,

ama dun aksam fastboost la duzelttim geceden bu yana 1 veya 3 % inmis :)

akulata likes this.
  15. akulata

akulata , Dec 12, 2015 :
    Hmm fastbootla nasil duzelttin. Fastnboot image dosyalari var mi sende. System ve userdata falan?

16. firatc01
    Cupcake Dec 19, 2015

firatc01 , Dec 19, 2015 :
    Arkadaşlar Oneplus X beyaz gold olan modelini aldım ve elime ulaştı. Güç butonu konumu, kapasitif butonların aydınlatmaya sahip olmaması ve 2.1.3-X e güncellesem de ufak tefek yazılımsal hataların yanında bildirim çubuğunun takılması dışında şu an için çok memnunum. Şöye bir sıkıntım var. Şebeke sıkıntıları yaşamamak için imei ye dokunmayacağım. Pasaport kaydımı kullanacağım ama iki sim de aynı imei var nasıl olacak tek sim kullanıyorum ama ilerde oldu da iki sim kullanmak istedim. Kullanamayacak mıyım?

17. webpagina
    Ice Cream Sandwich Dec 21, 2015

webpagina , Dec 21, 2015 :
    benim iki farkli imei nr var :)? sen teli burdanmi aldin

18. firatc01
    Cupcake Dec 22, 2015

firatc01 , Dec 22, 2015 :
    Benim telefon Çin'e özel olduğu için büyük ihtimalle öyle oldu. Sizinki global versiyon olabilir galiba.
    Bir de telefonun hoparlör sesi biraz zayıf gibi geldi. Bugün otobüste hiçbir bildirimi duymamışım. Ding isimli bir bildirim sesi çok hoşuma gitti ama onun da sesi çok az ondan olabilir. Engineering mode ile MTK işlemcili telefonlarda kulaklık ve ses ayarı yapılıyordu acaba bu model için var mı böyle bir çözüm?

19. webpagina
    Ice Cream Sandwich Dec 24, 2015

akulata likes this.
  20. firatc01
    Cupcake Dec 25, 2015

firatc01 , Dec 25, 2015 :
    Arkadaşlar rehberle ilgili bir problemim var. Kişi listesini ilk açtığım zaman soyisim, isim şeklinde gösteriyor ve soyisime göre sıralıyor. Halbuki ayarlarda isim sıralı ve önce isim seçeneği seçili. İşin ilginç tarafı ben rehber uygulamasını küçültüp tekrar açtığımda sıralama normal oluyor. Uygulamayı arkaplanda kapatıp açtığımda yine aynısı oluyor. Bunun çözümü var deyin lütfen bütün rehber alışkanlığım altüst oldu.

Not bu yazdıklarım sadece "telefon" uygulaması sağdaki "kişiler" sekmesi için geçerli. "Kişiler" uygulamasında bir sıkıntı yok.