3
ⓧ OnePlus X Genel

?

OnePlus X tasarımını nasıl buldunuz?

1. Çok kötü

2.8%
  2. Kötü

2.8%
  3. Normal

22.2%
  4. İyi

27.8%
  5. Çok iyi

19.4%
  6. Mükemmel

25.0%
  1. styxP5
    Cupcake Jan 5, 2016

styxP5 , Jan 5, 2016 :
    bu siteden one plus x almayı düşünüyorum . telefonun yazılımında türkçe dil desteği var mı ?

2. akulata
    Ice Cream Sandwich Jan 5, 2016

akulata , Jan 5, 2016 :
    Ben oneplus x kullanıyorum ve evet telefonda turkcd desteği mevcut

3. kemalwebnet
    Honeycomb Jan 6, 2016

kemalwebnet , Jan 6, 2016 :
    Evet bu sorun Lolipop ile başladı. Cyanogen' de de var. Çözümü yok maalesef. En azından şimdilik.

4. kayhan01
    Cupcake Jan 8, 2016

kayhan01 , Jan 8, 2016 :
    Arkadaşlar selam; tr de kullanıyorum cihazı oxygen 2.1.2 ile elime geçti cihaz update bölümü yok cihazdan iki sorunu dışında çok memnunum sd kart tanımıyor bunu 2.1.3 te düzelttilermi? birde kamera sallanmayacak görüntü bulanık çıkıyor cihaz pasaport kayılı yeni rom yüklemede imeide sıkıntı yaşarmıyım bilgisi olan varmı bu konularda ?

5. kayhan01
    Cupcake Jan 9, 2016

6. mcsememo
    Community Veteran Jan 9, 2016

mcsememo , Jan 9, 2016 :
    Merhaba. OnePlus forumlarina hosgeldin. OnePlus.net adresinden satin alinan telefonlarda system update menusu settings>about phone sayfasinda bulunur. System update menusu bulunuyorsa telefonun guncellemeleri alacaktir ama bu menu bulunmuyorsa telefon farkli bir saticidan alinmis olmali ve telefonun guncellemeleri alabilmesi icin asagidaki OxygenOS kurulumunun yapilmasi gerekir.

OxygenOS 2.1.3 versiyonu SD card ile ilgili bircok iyilestirmeler iceriyor. OnePlus X kullanmadigim icin bu degisikliklerin kullanima yansimasi ile ilgili birsey diyemeyecegim. Istersen OnePlus X kullanicilarini taglayarak sorularini sorabilirsin.

OnePlus X icin en son yayinlanan 2.1.3-X romunu veya en guncel versiyonu buradan indirip asagidaki kurulum adimlarina gore kurabilirsin. Yine ayni linkte bulunan rom linklerinin yanindaki (Info) linkine tiklayarak ilgili versiyon ile ilgili degisiklik listesi mesajina ulasabilirsin. Iyi forumlar.

OnePlus X OxygenOS Kurulumu

Dikkat:

• Islemlere baslamadan once kisisel bilgilerinizin yedegini almayi unutmayin.
    • Pil kapasitesinin %50'un ustunde oldugundan emin olun.

OxygenOS kurulumu icin gerekenler:

• OxygenOS kurulum dosyasi
    • USB kablo
    • PC veya MAC bilgisayar

OxygenOS kurulumu:

1. Telefondaki onemli verilerinizin yedegini alin.

2. Buradan .zip uzantili Oxygen OS kurulum dosyasini bilgisayariniza indirin.

3. OnePlus X'i usb kablosuyla bilgisayara baglayarak indirmis oldugunuz .zip uzantili OxygenOS kurulum dosyasini telefonunuzun bellegine kopyalayin.

4. OxygenOS kurulum dosyasi telefon bellegine kopyalandiktan sonra telefonunuzun usb kablosunu bilgisayardan sokun ve telefonu guc (power) butonu ile kapatin.

5. Guc (power) + ses azalt (volume down) butonlarini birlikte basili tutarak recovery modunu acin.

6. English dilini secin.

7. HydrogenOS kuruluysa veya temiz bir OxygenOS kurulumu icin wipe data and cache secenegine tiklayin. Acilan ekranda tekrar wipe data and cache secenegine tiklayin. Yine acilan ekranda Yes secenegine tiklayarak wipe isleminin bitmesini bekleyin. Islem bittikten sonra gelen ekranda Done secenegine tiklayin. Mevcut OxygenOS romunu bir sonraki versiyona veri kayipsiz guncellemek icin bu adimi atlayin.

8. Install from local > menusune girerek telefon bellegine kopyaladiginiz OxygenOS kurulum dosyasini secin ve acilan Installing package menusunde bulunan Yes secenegini secerek kurulumu baslatin.

9. Kurulum sonrasi install success ekraninda bulunan reboot secenegi ile telefonu yeniden baslatin.

7. kayhan01
    Cupcake Jan 9, 2016

kayhan01 , Jan 9, 2016 :
    Çok teşekkür ederim ilginize
    Peki kurdum diyelim 2.1.3 ü yasal olarak kayıtlı telefonum imei de sorun çıkartırmı bana? yani kurduktan sonra imei ile ilgili sıkıntı yaşarmıyım?

8. mcsememo
    Community Veteran Jan 9, 2016

mcsememo , Jan 9, 2016 :
    Rica ederim. Stock OnePlus recovery kurulu telefonda, yukaridaki OxygenOS kurulum prosedurlerine gore yapilan OxygenOS ota veya rom kurulumu sonrasi herhangi bir imei sorunu cikacagini sanmiyorum. Bunun yaninda OnePlus X ile ilgili driver, imei-efs backup ve benzeri islemler icin buraya bakabilirsin. Iyi forumlar.

9. kayhan01
    Cupcake Jan 9, 2016

kayhan01 , Jan 9, 2016 :
    Allaha sığınıp yaptım 2.1.3x güncellemeyi sd kart problemi düzeltilmiş imei de sıkıntı yok şu an için hiçbir sıkıntı görmedim daha önce sistem güncellemesi yoktu şu an oda geldi çok memnunum

10. firatc01
    Cupcake Jan 13, 2016

firatc01 , Jan 13, 2016 :
    Telefonda kaç imei var acaba? Ben de telefonu ilk açtığımda update seçeneği yoktu. Çin sürümü bendeki ondan kaynaklanabileceğini düşünmüştüm. Flashayarak güncelledim artık var ve sd kart sıkıntısı yok bu sürümde ama ufak tefek buglar var hala.

11. kayhan01
    Cupcake Jan 13, 2016

kayhan01 , Jan 13, 2016 :
    sevgili dostum;
    telefonda çift imei var ama bendeki modelde ikiside aynı imei no çıkıyor bende pasaportla kayıt yaparken 1.ve 2. sırayada aynı imei nosunu yazdım kaydet dedim uyarı çıktı daha önce bu imei no kayıtlı diyerek anında panik yaptım nasıl yani dedim ya bize telefonu kakaladılar imei çalınarak sandım döndüm birde 1. satırdaki imei no kısmına yazdım 2. sırayı boş bıraktım bir baktım kayıt başarılı dedi dönüp baktığımda one plus x cihazı yolcu beraberinde getirilen diye kaydolmuştu yani bu cihazı çift simli kaydetmişler ama aynı sim nosu varsa yani iki imeide aynı ise birini yazınca sıkıntı çıkmıyor

sanırım sende adanadasın 01 olunca öyle diye düşündüm

12. ibrahim öztop
    Cupcake Jan 26, 2016

ibrahim öztop , Jan 26, 2016 :
    Meraba Arkadaşlar bende yeni OnePlus x kullanıcısıyım. 2.1.3x kayıtlı olarak geldi. Fakat herhangi bir güncelleme yada update telefonda görünmüyo.yani diğer telefonlar gibi sistem güncellemesini telefondan yapamıyormuyuz. yardımcı olursanız sevinirim.

13. mcsememo
    Community Veteran Jan 26, 2016

mcsememo , Jan 26, 2016 :
    Konu hakkinda buradaki ve sonrasindaki mesajlari okuyabilirsin.

14. ibrahim öztop
    Cupcake Feb 2, 2016

ibrahim öztop , Feb 2, 2016 :
    meraba arkadaşlar oneplusx kullanıcısıyım.tlf çok güzel fakat bir iki gündür uygulamalar menüsüne girince kendi kendine çıkıyor. yani menüye giremiyorum bu yüzden fabrika ayarlarını sıfırlayınca düzeliyor.tlf sistem güncellemesini yeni yapmıştım.(2.2.0) bu sorunu yaşayan başka arkadaş varmıydı. yardımcı olursanız sevinirim.Teşekkürler

15. kemalwebnet
    Honeycomb Feb 4, 2016

kemalwebnet , Feb 4, 2016 :
    Sorun devam ediyor mu? Ediyorsa fastboot yönetimi ile yeniden temiz kurulum yapabilirsiniz.

16. ibrahim öztop
    Cupcake Feb 4, 2016

ibrahim öztop , Feb 4, 2016 :
    fastboot nasıl indirip kurulum yapabilirim dostum. çokmu karışık. yönlendirirsen sevinirim.Birde bi konu daha vardı LTE desteği türkiye de kullanımı için bir sorunmudur? Teşekkürler

17. cemkilic
    Cupcake Feb 26, 2016

cemkilic , Feb 26, 2016 :
    Merhaba arkadaşlar ben yeni oneplus x aldım sd kartı takarken yuvadan tıkır tıkır dişler döküldü 1.sim harici hiç birşey görmüyor bu nasıl iştir çözüm önerisi olan var mı?

18. ibrahim öztop
    Cupcake Mar 7, 2016

ibrahim öztop , Mar 7, 2016 :
    meraba arkadaşlar oneplus x kullanıcısıyım. telefon gerçekten şık ve güzel. H2 tercihinde bulundum. fakat dil desteği türkçe olarak değil:( sadece ingilizce ve cin var. Nasıl türkçe yapabilirim bu konuda yardımcı olursanız çok sevirim. (oksijen os de hehangi bir problem yok söylemek istedim ama Hydrogen os tercih ettim dil desteği olursa bir yol varmıdır) Teşekkürler

19. mcsememo
    Community Veteran Mar 8, 2016

mcsememo , Mar 8, 2016 :
    HydrogenOS resmi olarak sadece cince ve ingilizce dillerine sahip. Telefonu farkli bir dile ayarlamak icin root islemini yaptiktan sonra morelangs, localeselector vb dil degistirme uygulamalarini kullanmak belki ise yarayabilir.

20. ibrahim öztop
    Cupcake Mar 9, 2016

ibrahim öztop , Mar 9, 2016 :
    Teşekkürler kardeşim peki root işlemi tlf için tehlike arz edermi. zarar verirmi. root larken dikkat etmmem gereken bir şey vardır.