3
ⓧ OnePlus X Genel

?

OnePlus X tasarımını nasıl buldunuz?

1. Çok kötü

2.8%
  2. Kötü

2.8%
  3. Normal

22.2%
  4. İyi

27.8%
  5. Çok iyi

19.4%
  6. Mükemmel

25.0%
  1. mcsememo
    Community Veteran Mar 9, 2016

mcsememo , Mar 9, 2016 :
    Root isleminin bircok avantaj ve dezavantajlari mevcut. Daha fazla bilgi icin buradaki linklere bakabilirsin. Root islemi gibi riskli uygulamalar sirasinda telefon boot ekraninda kalabilir veya hic acilmayabilir. Bu gibi durumlarda geri donus her zaman vardir ama bu sorunlarla karsilasmamak icin root islemi ile ilgili anlatim konularini, youtube videolarini izlemeni ve root islemi adimlarini dikkatli bir sekilde uygulamani oneririm. OnePlus X root islemi icin [Link1] [Link2] [Link3] adreslerine bakabilirsin. Konu hakkinda sorun yasarsan diger OnePlus X kullanicilarini taglayarak onlardan yardim isteyebilirsin. Iyi forumlar.

2. ibrahim öztop
    Cupcake Mar 9, 2016

3. mcsememo
    Community Veteran Mar 9, 2016

mcsememo , Mar 9, 2016 :
    Rica ederim. Iyi forumlar.

4. Haydaaa
    Cupcake Mar 18, 2016

Haydaaa , Mar 18, 2016 :
    Merhaba,

Oneplus X için Lolipop sürümü var ama İngilizce. Maalesef Türkçe dil seçeneği yok. Ben bu haliylede gayet memnunum. Sadece radyo eklentisi yok veya ben görmedim. Aşağıdaki linkleri incelerseniz indirip deneyebilirsiniz.

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=65805055&postcount=104
    http://forum.xda-developers.com/oneplus-x/general/rom-color-os-v2-1-oneplus-x-shumxin-t3320161 Bu linkte detaylı şekilde anlatılıyor. 1. sıradaki son sürüm oluyor.

5. hevipeyra
    Cupcake May 16, 2016

hevipeyra , May 16, 2016 :
    merhaba,

bu konu epeydir sessiz ancak belki soruma cevap bulurum diye yazıyorum. yılbaşından bu yana oneplus x kullanıyorum ve çok memnunum. yalnız, telefonla konuşurken, cihazı bir kulağımdan diğerine alırken sensör sebebiyle ekran açılıp kapanıyor haliyle ve bu esnada genellikle yanağım pause tuşuna ya da sessiz tuşuna değiyor. konuşmada sıkıntı oluyor.
    bunu düzeltmenin, bu sensörleri daha hassas ayarlamanın bir yolu var mıdır?

6. mcsememo
    Community Veteran May 17, 2016

mcsememo , May 17, 2016 :
    Sensor kalibrasyon islemini yapmak cozum olabilir. Cevirici ekraninda *#808# tuslarina tikladiktan sonra acilan manuel test ekraninda bulunan sensor self-test and calibration menusune giriniz. Telefonu yatay bir sekilde sabit bir konuma koyduktan sonra PROX: APDS-9921Proximity satiri olmali, bu satira tiklayiniz. Islem birkac saniye surdukten sonra test passed yazisi ciktiysa kalibrasyon islemi tamamlanmis demektir. Sensor sorunu devam ediyorsa buradaki adimlari uygulayarak OxygenOS'u tekrar yukleyip kalibrasyon islemini tekrar yapmak cozum olabilir.

7. hevipeyra
    Cupcake May 27, 2016

hevipeyra , May 27, 2016 :
    çok teşekkür ederim. söylediğiniz şekilde kalibre ettim. bir sorun yok gibi şimdilik.

8. cemkilic
    Cupcake Jul 1, 2016

cemkilic , Jul 1, 2016 :
    Sizce oneplus x güncelleme gelmesini beklemeli miyim? Yoksa CM13 yüklemek mantıklı olur mu? 8 aydır vericez dedikleri için rootlamadım bile .. Şimdide yükledikten iki gün sonra uğraşmış olduğuma üzülmek istemiyorum çünkü birsürü veri kaybı olacak rootsuz olduğu için titanium backup'ta kuramıyorum.OOs gibi buglardayım.

9. cemkilic
    Cupcake Jul 1, 2016

cemkilic , Jul 1, 2016 :
    Arkadaşlar merhaba;
    Önceden oneplus one kullanıyordum. Oneplus X'i görünce tasarımına bayılmıştım opo gibi yazılımsal desteği olacağını düşündüğümden direk satıp OPX'i aldım.. Gerçi öyle olmayacağını bilsem de alırdım tasarımı muhteşem ve kendi düşünceme göre Oneplus 3te bu çizgide olmalıydı.Ben seramik versiyon opx kullanıyorum.Sadede geliyorum sdkart özelliği benim için çok elzem bir detay.
    Marsmallow ile gelen dahili biçimlendirme olayı çok işime yarayacak çünkü 16 gb gerçekten çok kullanışsız. Bu konu hakkında bilgisi olan, fısıltı duyan olursa bizide bilgilendirirse sevinirim. ''2.çeyreğin sonunda vereceğiz'' dedikleri güncelleme gelmedi ve bende buraya yazmak ihtiyacı hissettim iyi forumlar..

10. F_Abdullah_Uzay_gvor
    Cupcake Aug 9, 2016

F_Abdullah_Uzay_gvor , Aug 9, 2016 :
    Selam arkadaşlar herkese iyi forumlar. Ben siyah onyx versiyonuna sahibim. Yalnız forumlarda bu cihazla ilgili pek bişey bulamadım umarım burda ihtiyaç durumunda yardımcı olacak arkadaşlar vardır. Benim cihaz Amerikadan geldi pasaport kayıtlı ancak 4G kullanamıyorum. LTE seçeneğini aktif yaptığımda anlık LTE yazısı çıkıyor sonra kayboluyor ve 3G olarak devam ediyor. Bunun çözümü var mı acaba.

11. Haydaaa
    Cupcake Aug 21, 2016

Haydaaa , Aug 21, 2016 :
    Merhaba, sanırım sizin operatör Vodafone. Benim OnePlus X de Amerika versiyonu. Telekom yani eski Avea dayım. Sıkıntısız 4G ye bağlanabiliyorum. Tüm operatör çekimlerine telefon ayarlarından baktığımda Vodafone 4G maalesef görünmüyor. Vodafone'nun kullandığı frekans bizimki ile uyumsuz. Avrupa sürümü olsa idi sıkıntısız kullanılabilirdik

12. hevipeyra
    Cupcake Sep 21, 2016

hevipeyra , Sep 21, 2016 :
    merhaba,

gördüğüm kadarıyla oneplus x için beta marshmellow sürümü gelmiş. yükleyip kullanan var mıdır? varsa memnun mudur? ne dersiniz, yüklesem mi ben de?

13. webpagina
    Ice Cream Sandwich Sep 21, 2016

webpagina , Sep 21, 2016 :
    isterseniz az bekleyin bugun ufak bir guncelleme cikarildi 6.0.1 icin bir hazirlik deniliyor.

14. hevipeyra
    Cupcake Sep 22, 2016

hevipeyra , Sep 22, 2016 :
    peki nougat'la ilgili bir bilginiz var mı? daha marshmellow bile betadaysa nougat'ı opx'e pek beklemeyelim mi? :)

15. webpagina
    Ice Cream Sandwich Sep 25, 2016

webpagina , Sep 25, 2016 :
    Henuz onun icin bi aciklama yapilmadi ama olabilir diye dusunuyorum :) 27sinda AMAda sorularinizi sorabilirsiniz.

16. ibrahim öztop
    Cupcake Sep 29, 2016

ibrahim öztop , Sep 29, 2016 :
    selam arkadaşlar; oneplus x için beta marshmellow sürümünü yükledim gayet güzel, fakat orijinal güncellemesi olursa daha iyi olur diye düşünüyorum.

17. ibrahim öztop
    Cupcake Sep 29, 2016

ibrahim öztop , Sep 29, 2016 :
    H20S ONEPLUS X TÜRKÇE DİL SEÇENEĞİ YOK NEDEN? NASIL YAPABİLİRİM. BİR FİKRİ OLAN VARMIDIR YADA KULLANAN. TEŞEKKÜRLER.

18. webpagina
    Ice Cream Sandwich Sep 29, 2016

webpagina , Sep 29, 2016 :
    Orjinali cikti OTA uzeri gelir bekleyin parca parca dagtim oluyor

19. hevipeyra
    Cupcake Oct 6, 2016

hevipeyra , Oct 6, 2016 :
    merhaba,

sabah marshmellow güncellemesi geldi telefonuma. ben de hemen yükledim ve kurdum ancak şimdi sürekli google play store durduruldu hatası veriyor. bunun nasıl düzeleceğini bilen var mı acaba?

20. mcsememo
    Community Veteran Oct 6, 2016

mcsememo , Oct 6, 2016 :
    Merhaba. Ayarlar >uygulamalardan google+ yi kapat ve telefonu tekrar baslat. Iyi forumlar.

webpagina likes this.