2
[OnePlus X] - Opća tema - dojmovi, pohvale, problemi...

1. ribathefish
    Froyo Nov 14, 2015

ribathefish , Nov 14, 2015 :
    Iako trenutno nema puno ljudi koji imaju OnePlus X, mislim da je red da se konačno otvori zaseban thread na tu temu.

Zamišljeno je na način da na jednom mjestu (manje-više) vlasnici mogu hvaliti, kuditi ili općenito podijeliti dojmove o svojem novom ljubimcu, a svi zainteresirani postaviti pitanja i naći odgovore na ista.

Pa započnimo! :)

G_Alexander_zhou_XInH and denisk like this.
  2. ribathefish
    Froyo Nov 14, 2015

ribathefish , Nov 14, 2015 :
    Da ti odgovorim ovdje s obzirom da je u onom threadu to offtopic, a već me jednom moderator upozorio ;)

Mobitel mi je okej. Ima dosta bugova (popis na internac. forumu https://goo.gl/umKZv7) i neki, poput usranog auto brightnessa ili laga dok snimas, fkt zivciraju. Iskreno, nisam ocekivao da cu od OPa, koji je ipak na glasu, dobiti takav poluproizvod za tu lovu. Neki ce reci da €300 nije puno, da je ocekivano da ima bugove, no meni je €300 dosta i za tu lovu sam mozda naivno vjerovao da kada proizvod izbacis na trziste da ipak nema neke djecje bolesti, ili bar toliko njih.
    No da, uglavnom sve sto me zivcira su djecje bolesti koje su stvar softwarea, tj OxygenOS-a, i koje ce biti rijesene nadam se u sljedecem updateu.

Sto se ostalog tice - genijalan! Ekran mi je top, kristalan, lijepe boje (iako kazu neki da mozda malo previse plave ima), kamera mi je skroz okej, brz je, a o izgledu da ni ne pricam. :D Otkad sam ga dobio, svako malo ga izvadim iz maske i blejim u njega jer mi je fkt prelijep mob!

3. aerocat
    Ice Cream Sandwich Nov 20, 2015

aerocat , Nov 20, 2015 :
    Narucila sam ovog malisu za sestru :) Trenutno processing. Javljam kakav je kad ga dopremim.

matija646, Astraion and Franjo like this.
  4. matija646
    Jelly Bean Nov 20, 2015

matija646 , Nov 20, 2015 :
    ja sam razmišljao da ga kupim za svoju dragu, kao poklon za božić, da više zamijeni svoju xperiu m, ali mi je to previše novca s obzirom kako moram rapolagati novcima, i nekih troškova do kojih je došlo eto, iznenada...

5. ribathefish
    Froyo Nov 20, 2015

aerocat likes this.
  6. tomsag
    Donut Nov 20, 2015

tomsag , Nov 20, 2015 :
    Imam ga 2-3 dana.
    Dizajn i osjećaj je odličan, čak i isporučeni case je vrlo upotrebljiv, iako je šteta što je mat.
    Ekran je odličan, no tipično za AMOLED je prenafrkan s bojama i kontrastom, fali mi mogućnost da
    mogu "poštelati" jačinu boja i posebno white balance, naime malo je pre hladna bijela boja.
    Nadam se da ću uskoro moći naći neki nezavisan program koji će mi to omogućiti.

OS sam odmah nadogradio na 2.1.2 pa mogu sud dati samo o toj verziji.
    Potrošnja baterije u idle modu je odlična, tako da mogu dati čistu peticu na dugotrajnost baterije.
    Inače, iako nema fast charging, puni se ekstra brzo, pa je i to prednost.
    No, nije sve tako dobro - u općenitom radu malo zapinje, pa mi se čini da je ipak za telefon
    iz 2015 prespor, no - nadam se da je to bug pa da će se promijeniti pri sijedećim updateima.
    Ukupan (preliminarni) dojam je da je cijena od 300 EUR apsolutno OK za ono što se dobiva, a da ne spominjemo da je moguće da ni za približne novce nema tako lijepog i funkcionalnog telefona
    za kupiti.
    Pogotovo jer se radi o manjem modelu (5" ekran) koji leži ipak u jednoj ruci.

aerocat and Franjo like this.
  7. aerocat
    Ice Cream Sandwich Nov 20, 2015

aerocat , Nov 20, 2015 :
    Slazem se da je preterano skup za EU, htela sam da ga narucim za USA pa da mi ga dobace drugari, ali pozivnica koju sam dobila vazi samo za Evropu.
    Inace moj OPO besprekorno radi, kao satic. I dalje ga obozavam i mazim svakodnevno :)

Astraion and Franjo like this.
  8. matija646
    Jelly Bean Nov 21, 2015

matija646 , Nov 21, 2015 :
    Što se tiče opo-a, to se slažem, i moj radi kao urica, nemam zamjerke, osim jedne stvari, a to je da barem ima ois na kameri, samo mi to fali na njemu..
    Da to ima savršen bi mi bio
    Al dobro, dosta o opo ovdje, da ne idemo u ot :)

aerocat likes this.
  9. gligolol
    Cupcake Nov 22, 2015

gligolol , Nov 22, 2015 :
    Moj je isto stigao,već ga koristim kakvih par dana i odličan je.brz je mobitel,samo cekam update jos, jer ima neke bugove,ali to se da popraviti.kamera je solidna za tu cijenu,za ponoći nije baš za slikati.najveći problem mi je SD card mobitel mi je pun svakakvih stvari i stalno moram aplikacije brisati,nadam se da će i to ubrzo popraviti.sve u svemu odličan mobitel,kupite nekom za Božić i te kako će te ih iznenaditi.

10. aerocat
    Ice Cream Sandwich Nov 22, 2015

aerocat , Nov 22, 2015 :
    Sta je sa SD karticom?:eek:
    Koliko brzo ti je stigao malisa, meni vec 3 dana processing.o_O

11. gligolol
    Cupcake Nov 22, 2015

A ne prihvaća SD card,kao neki bug.Došao mi je za 7 dana,odeš na dhl stanicu i pratiš gdje ti je pošiljka.

12. aerocat

aerocat , Nov 22, 2015 :
    Sve SD kartice ili samo velike (preko 64gb)? Pa to je katastrofa.:eek:
    Znam sve za tracking inace, porucivala sam ja svasta od OnePlus, ali X jos nisam pa da vidim iskustva. :) Ovaj malisa ce za Zagreb. Cudno je sto nisam dobila mejl sa potvrdom kupovine od OP, a narudzbina je uredno prosla, prvo Pending Shipment, sad Processing.. i jos je express.
    Ako je 7 dana, jos imaju fore. Hvala na info. :)

13. aerocat

14. gligolol
    Cupcake Nov 22, 2015

A nezz valjda sve,još nisam probao.Zna li tko koliko inače košta SD card od 64 GB?

15. jartukovic

16. ZrakOzon
    Donut Nov 22, 2015

ZrakOzon , Nov 22, 2015 :
    Ovdje u Hrvatskoj se jeftinije može kupiti novi s5 tako da je papreno preskup i samo za OP lojaliste.
    Da se razumjeti ovo pišem sa OPO-a.

17. Astraion

18. gligolol
    Cupcake Nov 22, 2015

19. tomsag
    Donut Nov 24, 2015

tomsag , Nov 24, 2015 :
    Gdje se može kupiti Samsung Galaxy S5 za manje od 300 EUR???

20. Rajnus
    Honeycomb Nov 24, 2015