0

OP2 - Bluetooth subsystém

1. bolek007 Gingerbread Feb 27, 2016

bolek007, Feb 27, 2016 :
    Ahoj, měl bych dotaz na někoho, kdo trochu vidí do tvorby ROMek - abych objasnil svůj problém:
    jezdím na motorce, mám navigaci Garmin Zumo 590 + headset v helmě Nolan B4plus . Funguje to tak, že telefon se přes BT spáruje s navigací, helma taky BT s navigací. Pak v helmě slyším jak pokyny navigace, tak případný tel. hovor, který můžu ovládat na navigaci.
    Takto to funguje se třemi různými telefony, které jsem zkoušel, ale bohužel ne s OP2.
    Pokud takto zapojím OP2, tak se po chvíli začne odpojovat headset v helmě. I když to tak na první pohled nevypadá, skutečně za to může OP2 - pokud místo něj použiju jiný telefon, tak vše jede ok. Zřejmě nějaká vzájemná nekompaktibilta Garmin-Nolan-OP2, ale když se podívám do zdejšího fóra, tak je tu threadů s BT nekompaktibiltou docela dost.
    Zkoušel jsem kompletní Wipe a čistý flash OOS 2.2.0 , beze změny . Naději jsem vkládal do změn v Android 6, ale když jsem teď flashnul poslední neoficial CyanogenMod 13 ROM od Seraph08, tak se to chová úplně stejně...
    Takže se dostávám k otázce - je to otázka HW použitého BT modulu, nebo je to SW problém? Je BT subsystém napříč ROM stejný (na stejném základě), a tím pádem mám smůlu, nebo je naděje, že oficiální OOS na Androidu 6 bude mít jinou SW BT implementaci?
    CM13 se vyvíjí na základě ovladačů OOS, nebo používají jiné?
    Má smysl zkoušet H2OS ROM, nebo je tam BT systém stejný?

vím, že je to spíš dotaz na vývojáře na XDA, ale napřed to zkouším tady :)

2. harec Cupcake Mar 1, 2016

3. bolek007 Gingerbread Mar 1, 2016

4. bolek007 Gingerbread Mar 2, 2016

bolek007, Mar 2, 2016 :
    zkusil jsem teď i Hydrogen OS, ten samej problém. Vypadá to, že to opravdu bude HW nekompaktibilita :(

5. harec Cupcake Mar 17, 2016

6. bolek007 Gingerbread Mar 17, 2016

bolek007, Mar 17, 2016 :
    Tu mam nahozenou, hned jak vysla, bohuzel zadna zmena. Zkousel jsem i dalsi dve ROM zalozene na CM13 - vsechno marne... Asi posledni nadeje je OxygenOS 3.0, ale uz jsem skepticky. Skoro to vypada na nejakou HW nekompaktibilitu tech tri zarizeni. Mezitim jsem vyzkousel dalsi dva telefony (celkove uz 5) a i s nimi to funguje ok. Jen s OP2 je problém...
    Stale jsem se ale nedopatral, zda jsou Bluetooth drivery v CM13 zalozene na OOS, nebo nejake proprietární...

7. bolek007 Gingerbread Apr 1, 2016

bolek007, Apr 1, 2016 :
    Tak jsem zkusil čistou instalaci OOS 3.0beta a problém je stále stejný... Ach jo, já snad budu muset ten telefon prodat...
    Jinak jsem mezitím zjistil, že neoficiální CM13 ROMky používají BT z první uniklé bety HOS 6. Zkoušel jsem i HOS 1.4, tam se to chovalo asi nejlíp, ale nakonec se taky chyba projevila.
    Vyzkoušel jsem i jiný headset stejného typu a další telefony - stále stejný výsledek. S OP2 spojení padá, se všemi ostatními telefony funguje bez problémů...

8. kubad Eclair Apr 1, 2016

kubad, Apr 1, 2016 :
    není to spíš problém zastaralé verze BT u tvého headsetu? pokud vím tak OP2 používá už Bluetooth 4.1
    a měl sem s tím problém v autě při přenosu kontaktů

9. bolek007 Gingerbread Apr 1, 2016

bolek007, Apr 1, 2016 :
    je to možný,chci ještě sehnat na vyzkoušení nový typ headsetu, ale smutným faktem je, že jiné telefony (také s BT4.1) s tím problém nemají, jen OP2

10. Fik2207 Cupcake Apr 8, 2016

Fik2207, Apr 8, 2016 :
    Vyzkoušej "bluetooth phonebook" z play storu. S OPO to dělá zázraky já si bez toho v Mercedesu rv. 2011 ani neškrtnu. Třeba ti to pomůže.

11. bolek007 Gingerbread Apr 8, 2016

bolek007, Apr 8, 2016 :
    Tu aplikaci znám a používám, bez ní se mi v OOS 2.x do Garmina nepřenese tel seznam, ale na můj problém bohužel nemá vliv

12. bolek007 Gingerbread Jun 4, 2016

bolek007, Jun 4, 2016 :
    tak svete div se, s OOS betou 2 (3.0.1) to zdá se funguje :)
    Dnes testováno behem cca 4hodin jízdy a ani jeden výpadek:)