4
➀ OxygenOS/Problem-Çözüm

1. ozgurktekin
    Gingerbread Apr 4, 2015

ozgurktekin , Apr 4, 2015 :
    Zip dosyasını açın. İçinde flashlanabilir zip dosyası var onu yukleyeceksiniz

asbestroro likes this.
  2. asbestroro
    Honeycomb Apr 4, 2015

Adem likes this.
  3. ekaraot
    Eclair Apr 4, 2015

ekaraot , Apr 4, 2015 :
    en büyük eksik çift tıklama yok saat hatası veriyor açılışta pil yüzdesini göster seçeneği yok kısaca extra hiçbirşey yok olan özelliklerde gitmiş dostlar alışverişte görsün hesabı saçma sapan birşey olmuş hevesle yükledik ama eskiyi arar orduk ulan herşeyi anlarımda çift tıklama ile kapatma benim olmazsa olmazımdı adamlar onu koymamış.neyse cm12 yi beklicez artık.bu rom a ekip kurmaya gerek yokmuş ki zaten burdaki çoğu arkadaş bile böyle bir rom hazırlardı zaten.

Alptekin likes this.
  4. Alptekin
    Honeycomb Apr 4, 2015

Alptekin , Apr 4, 2015 :
    Ben nasıl yükleyeceğimi pek anlamamakla beraber yorumlardan sonra da yüklemeyi düşünmüyorum..
    inşallah ilerleyen zamanlarda sağlam bir rom olur ki o zaman herkes yükler..

5. Alptekin
    Honeycomb Apr 4, 2015

Alptekin , Apr 4, 2015 :
    oyxgenos zip dosyasını direkt telefona atsam ve sonra telefonu kapatıp açarken recovery menüsünden yükleme yapamaz mıyım

6. mcsememo
    KitKat Community Expert Apr 4, 2015

mcsememo , Apr 4, 2015 :
    Kurulum dosyasiyla birlikte md5 dosyasini da kopyala ve kurulumu oyle dene.

7. akulata
    Ice Cream Sandwich Apr 4, 2015

akulata , Apr 4, 2015 :
    Bende az önce yukledim ve bu kadar heyecanın ardından buyuk bir hayal kırıklığı oldu..ve romu silip tekrar bir suredir kullandığım 5.1 romuna geri donecem. Henuz çok eksiği var bu ro için uzunca bir sure daha beklemek gerekli..birde cm12si gorsekde ona gore bizde yolumuza devam etsek..

8. Alptekin
    Honeycomb Apr 4, 2015

Alptekin , Apr 4, 2015 :
    deniyorum... pişman olmam değil mi

9. mcsememo

mcsememo , Apr 4, 2015 :
    Benim telefonda twrp yukluydu, twrp ile yukledim. Sayet cm recoveryden kurulum basarisiz olursa twrp ile dene. Bu konunun ilk mesajina kurulum adimlarini ekledim. Sonraki mesajlarda da kurulum ile ilgili anlatimlar mevcut. Secim senin.

10. Alptekin
    Honeycomb Apr 4, 2015

Alptekin , Apr 4, 2015 :
    cm recoveryden olmuyormuş:D öğrenmiş olduk.. ben şimdilik bekleyim belki yeni cm sürümü çıkar onu görelim..

11. intibak
    Froyo Apr 4, 2015

intibak , Apr 4, 2015 :
    Hocam ben de twrp yüklü oradan yapmayı deniyorum ama not found MD5 diyor.

Ben mi acaba yanlı yapıyorum bir şeyi ? Ana dizine flasble zip dosyasını ve md5 dosyasını atıyorum . Wipe yaptıktan sonra install kısmın dan yuklemeyi başlatıyorum ancak no found md5 file diyor .

12. mcsememo

mcsememo , Apr 4, 2015 :
    Kurulum sirasinda zip file signature verification kutusunun secili olmadigindan emin ol.

13. intibak
    Froyo Apr 4, 2015

intibak , Apr 4, 2015 :
    Evet secili değil kutucuk boş settings ten baktıgım zamanda butun kutucuklar bos.

Edit : şimdi yükledim sanırım

Last edited: Apr 4, 2015

14. mcsememo

mcsememo , Apr 4, 2015 :
    Twrp'nin yeni versiyonunu indirip o sekilde dene lutfen. Twrp dosyasini download merkezinden indirebilirsin. Ayrica kurulumdan once full wipe yap. Internal storage (Sdcard) disindaki tum secenekleri advanced wipe ile secerek wipe yap ve kuruluma basla.

intibak likes this.
  15. webpagina

webpagina , Apr 4, 2015 :
    @mcsememo bu yeni rom hakkinda goruslerin nedir? herkes sikayetci ? insallah adminler okuyor ve sikayetleri goruyordur?

16. mcsememo

mcsememo , Apr 4, 2015 :
    Belirttigin saat durdu gibi hatalar bende de oldu, sonrasinda tum partitionlari silip kurulum yaptiktan sonra kurulum problemlerine dair hicbir problem olmadi. Cift tiklama lockscreende calisiyor fakat arabirimde calistiramadim. Bunlarin haricinde fazla kurcalamadim sistemi. Kurulum problemlerinin normal kullaniciyi ugrastiracagini goz onune alarak ciddi bir kurulum otomasyonu hazirlamalilar. Zaten bu konuyu belirtmisler. Kurulum asamalarinda paylasilan feedback uygulamasini yukleyerek gordugumuz problemleri iletelim. Bunlarin haricinde ben coloros diyorum. En iyisi. Color OS Telefonun butun donanim ozelliklerini maksimum kullanan tek mobil isletim sistemi.

asbestroro and webpagina like this.
  17. webpagina

Ben henuz denemedim :) okuduklarimdan sonra elbetde guncellemelerle iyi olacaktir. ama uzun bir maraton var önlerinde bakalim CM napacak.:)

18. webpagina

anlamadim bir konu daha var Oneplus simdi herkesin oxygenos'emi gecmesini istiyor yoksa buda bir rom isterseniz yukleyinmi diyor.

19. mcsememo

mcsememo , Apr 4, 2015 :
    Son kullanicilarin cogu twrp ile ugrasmak istemiyor. Bunun yaninda OxygenOS color os ve cm gibi stabil ve tum ozelliklere sahip olana kadar polemik konusu olacaktir. Bu nedenle tum ozellikler gelene kadar ve OxygenOS kurulum otomasyonu hazirlanana kadar alternatif olarak kalacaktir.

20. naklov
    Honeycomb Apr 4, 2015

naklov , Apr 4, 2015 :
    Arkadaşlar bir kaç saattir kullanıyorum herhangi bir problem ile karşılaşmadım oppo nun kamerasını kurdum daha önce forumda paylaşılmıştı oxygen dede sorunsuz çalışıyor bunu yazarken ekran biraz karardı=) sanırım ortam ile al alakalı. Galeri uygulaması yok onuda marketten kurdum. Şuan 3g ile internetten radyo dinliyorum ve Bluetooth kulaklık kullanıyorum şarj biraz çabuk düşüyor gibime geldi ama sonucda ilk sürüm. Forumda yaşanan problem lerin hiç biri ile şuan karşılaşmadım. Sadece beni rahatsız eden google arama çubuğunu kaldıramıyorum başka sorunum yok=)