4

➀ OxygenOS/Problem-Çözüm

1. klakson123 Ice Cream Sandwich Apr 4, 2015

klakson123, Apr 4, 2015 :
    Arkadaşlar merhaba,

Bu kadar bekledikten sonra görür görmez flashladım. Fakat CM11s bile bundan daha işlevsel ve doygun bir ROM. Onlarca hatası ve onlarca eksiği var.
    İlk izlenimlerim;

* Saat uygulaması her telefonun restart sonrası hata veriyor. Stabil değil.
    * Wi-Fi kendiliğinden bağlantısını koparıyor ve restart atmadan telefona hiçbir Wi-Fi ağına bağlanamıyor.
    * 4K video kaydı bulunmuyor ve hiçbir ek özellik içermeyen basit bir kamera uygulaması ile geliyor.
    * Bildirim çubuğu özelleştirilmiyor.
    * Bildirimler stabil çalışmıyor. (Maçkolik skor bilgileri bile gelmiyor çözemedim)
    * Wi-Fi hot spot özelliği yok. (Store dan program bulup indirip denemedim)
    * Reklamı yapılan wheather uygulaması bile yüklü değil.
    * Sıcaklık sensörleri çalışmıyor. CPU-Z sensörleri çalıştıramıyor.

aklıma geldikçe yazacağım. Sanırım CM12s beklemek en isabetli karar olacak. Hiç beğenmedim.

Adem and aaltay like this.
  2. klakson123 Ice Cream Sandwich Apr 4, 2015

Arkadaşlar merhaba,

Bu kadar bekledikten sonra görür görmez flashladım. Fakat CM11s bile bundan daha işlevsel ve doygun bir ROM. Onlarca hatası ve onlarca eksiği var.
    İlk izlenimlerim;

* Saat uygulaması her telefonun restart sonrası hata veriyor. Stabil değil.
    * Wi-Fi kendiliğinden bağlantısını koparıyor ve restart atmadan telefona hiçbir Wi-Fi ağına bağlanamıyor.
    * 4K video kaydı bulunmuyor ve hiçbir ek özellik içermeyen basit bir kamera uygulaması ile geliyor.
    * Bildirim çubuğu özelleştirilmiyor.
    * Bildirimler stabil çalışmıyor. (Maçkolik skor bilgileri bile gelmiyor çözemedim)
    * Wi-Fi hot spot özelliği yok. (Store dan program bulup indirip denemedim)
    * Reklamı yapılan wheather uygulaması bile yüklü değil.
    * Sıcaklık sensörleri çalışmıyor. CPU-Z sensörleri çalıştıramıyor.

aklıma geldikçe yazacağım. Sanırım CM12s beklemek en isabetli karar olacak. Hiç beğenmedim.

cagri01, intibak and Tuncturedi like this.
  3. onkuba Froyo Apr 4, 2015

onkuba, Apr 4, 2015 :
    Hazırlayacağım dediğiniz ColorOS yükleme paketini uzun süredir bekliyoruz. Ancak halen yayınlamadınız.

4. mcsememo KitKat Community Expert Apr 4, 2015

mcsememo, Apr 4, 2015 :
    Kurulum paketi hazir ama kurulum otomasyonu ve kucuk eklemeler konusunda zamana ihtiyacim var. En/Cn dilleri mevcut bir rom paketi olacak. Hayirlisiyla bitince ekleyecegim.

Adem and onkuba like this.
  5. onkuba Froyo Apr 4, 2015

onkuba, Apr 4, 2015 :
    Sabırsızlıkla bekliyorum. ColorOS'un güncelleme alan ve stabil bir versiyonunu kullanmayı çok isterim.

6. urnekm Froyo Apr 4, 2015

urnekm, Apr 4, 2015 :
    Merhaba arkadaşlar ben romu yüklemeye çalışırken yalışlıkla yedekleme almadan yükledim ve işin tuhaf kısmı bütün dosyayı telefona attım ve şimdi telefon açılmıyor ve wipe yaptığım için eski sürümde gitti.Fikri olan varmı nasıl yapacağıma dair.

7. mcsememo KitKat Community Expert Apr 4, 2015

mcsememo, Apr 4, 2015 :
    Recover'y aciliyor mu, hangi recovery yuklu?

urnekm likes this.
  8. urnekm Froyo Apr 4, 2015

9. mcsememo KitKat Community Expert Apr 4, 2015

mcsememo, Apr 4, 2015 :
    Buradan SIGNED FLASHABLE ZIP FILES: basligi altindan CM11.0-XNPH05Q-bacon-signed-[Unofficial].zip dosyasini indirip twrp'den yukle. Twrp arabiriminde telefon bellegi bilgisayarim simgesi altinda internal storage olarak gozukur. Indirdigin kurulum dosyasini bellege kopyala ve kurulumu yap. Kurulum islemi sirasinda Zip file signature verification isaretinin secili olmadigindan emin ol. OxygenOS kurulumu yapmak istiyorsan bu konunun ilk mesajindaki spoiler altindaki yonergeleri uygula. Takildigin noktalari ve kurulum hatalarini belirt. Iyi forumlar.

urnekm likes this.
  10. urnekm Froyo Apr 4, 2015

urnekm, Apr 4, 2015 :
    üstad bilgisayar telefonu görmüyor ben daha önçeden wipe yaptığım için ....
    Dosyaları nasıl telefona atacam bilmiyorum.

11. mcsememo KitKat Community Expert Apr 4, 2015

mcsememo, Apr 4, 2015 :
    Twrp'nin hangi versiyonunu kullaniyorsun, telefonu bilgisayara taktiginda telefon bellegi bilgisayarim'da gozukmuyorsa twrp ana ekraninda mount altinda mtp'nin acik olup olmadigina bak. Bu nedenle bellek gozukmuyor olabilir. Otg kablosu varsa rom dosyasini bu sekilde de kurabilirsin. Sideload komutu adb suruculeri duzgun kurulu degilse calismayabilir. Fastboot ve adb suruculerinin duzgun bir sekilde yuklu olmasi gerekiyor. Kurulum adimlari icin buraya bakabilirsin. En iyisi fastboot kurulumu yapman. Buradaki dosyayi indir. Icindeki dosyalari baska bir klasore actiktan sonra icindeki kurulum adimlarini takip et. Telefonu fastboot moduna al ve kurulumu gerceklestir.

urnekm likes this.
  12. urnekm Froyo Apr 4, 2015

13. intibak Froyo Apr 4, 2015

intibak, Apr 4, 2015 :
    Ben hata yaşıyorum derken de kurmuşum zaten romu :) Sonrasın da dediğiniz gibi Twrp yide güncelledim .

Bu işlerde daha yeniyim araştırarak sizin yazılarınızı okuyarak öğreniyoruz işte :)

Skipping: Not found md5 diyor diye ben yüklemede hata olduğunu düşündüğüm için yazdım .

Böyle demesine rağmen yüklemeyi tamamladı . Şuan açtım kullanıyorum

Twrp ile yedek almadım manuel olarak aldım yedeklerimi ve ondan sonra kurma işlemimi tamamladım.

Yardım için teşekkürler @mcsememo

Ayrıca ben ColorOs kullanıyordum türkçe olanını . Rom çok güzel ancak bende ısınma sorunu olduğu için bugün Oxygen e geçtim.

Eğer Oxygen de de ısınma sorunu yaşarsam color OS a döner bırakırım farklı rom işlerini sanırım :)

14. urnekm Froyo Apr 4, 2015

15. naklov Honeycomb Apr 4, 2015

naklov, Apr 4, 2015 :
    Ben bu yazdıklarınız ile ilgili pek problem fark edemedim saat olsun Wifi olsun bildirimler olsun ben bir sıkıntı yaşamadım. Du batery yüklü orda sıcaklık göstergesi gözüküyor bende eğer dediğiniz oysa tabi. Wifi hotspot bildiri m çubuğunu açınca sağda kare bir ikon var ona dokununca altta çıktı ama çalışıyor mu bilmiyorum o kareye basıp ikonların yerleri değiştirilebilir. 4k ve Weater ı inceleme fırsatım olmadı belkide yok diyedir=) size tavsiyem wipe Cache yapmanız ben kurduktan sonra hiç bir şey yüklemeden onu yaptım.

16. mcsememo KitKat Community Expert Apr 4, 2015

mcsememo, Apr 4, 2015 :
    Hayirli olsun. Konunun ilk mesajindaki feedback uygulamasini kurup hatalari bildirebilirsin. Iyi forumlar.

intibak likes this.
  17. mcsememo KitKat Community Expert Apr 4, 2015

mcsememo, Apr 4, 2015 :
    Bunun yaninda @cemee arkadasimizin hazirlamis oldugu factory image kurulum mesajini da buradan inceyebilirsin. Pratik bir program olmasi sebebiyle stock rom kurulumunu kisa surede yapabilirsin.

urnekm likes this.
  18. klakson123 Ice Cream Sandwich Apr 4, 2015

Hocam wipe cache yaptım ben de fakat Rom da bu bendeki sıkıntılar genel olarak varmış. Konu bile açıldı ana sayfada top trend şu anda. Belki siz karşılaşmadınız henüz saat uygulaması hemen hemen herkesin başına gelmiş.

naklov likes this.
  19. naklov Honeycomb Apr 4, 2015

naklov, Apr 4, 2015 :
    Tam olarak ne hatası verdi saat?

20. aaltay Eclair Apr 4, 2015