4
➀ OxygenOS/Problem-Çözüm

1. urnekm
    Froyo Apr 4, 2015

urnekm , Apr 4, 2015 :
    Üstad yükledim telefon acıldı bu seferde hiç bir dosya gözükmüyor.Geriyükleme modunma herşey var ama telefonu acınça hiç bir şey yok .
    ve bütün dosyalar telefonda ama gözükmüyor.

2. mcsememo
    Community Veteran Apr 4, 2015

mcsememo , Apr 4, 2015 :
    Yaptigin islemleri kisaca yazar misin, hangi kurulum seklini kullandin? Telefon aciliyor mu?, android arayuzunu goruyor musun?

3. SymphoniC
    Eclair Apr 4, 2015

SymphoniC , Apr 4, 2015 :
    Merhaba arkadaşlar..
    Telefonu ilk aldığım şekilde kullanan biri olarak (otomatik güncellemeler haricinde); Ne OTA ne CM12 ne de Wipe denilen olaylardan haberi olmayan birisiyim.. :oops: Hatta entry ek kısmına telefon özelliklerinin ekran görüntüsünü yükledim..

Almanca ve buradaki Türkçe başlığı okuduğumda, tam da stabil bir OS olmadığı görülüyor. (Gayet normal görüyorum, 1.0.0 sonuçta.)
    Ne kadar sıkıntısı olursa olsun yine de orjinal OS ile kullanmak istiyorum telefonumu. Sonuçta yavaş yavaş düzelecek bizim geri dönüşlerimiz sayesinde.. :)

Ama sıkıntı burada başlıyor.. :(
    Yutupta da burada da birçok açıklama var "how to install" yapılacağı hakkında. Bu Wipe, OTA, CM12 denilen şeylere cidden çok uzak olduğumdan, tırsmıyorum da değil OxygenOS geçişinde.. o_O
    Telefonda yedeklemek istediklerimi kablo ile bilgisayara aktardım. Olmazsa olmaz zaten herhangi bir şey de yokmuş :) Yani silinmesinden çekindiğim bir durum da yok..
    Ama o kadar farklı yükleme çeşitleri var ki bu OS için!!!
    Örneğin; buradaki "OxygenOS is here [Installation Guide]" başlığındaki aşamaları sırasıyla yaparken; dediği gibi ilk TWRP yükledim, program boot istedi. Vol (+) + Power ile "Fastboot Mode" açtım, "bilgisayara bağlı kabloyu takma" aşamasında herhangi bir şey olmadı. Kabloyu çıkardım, "Fastboot Mode" açık, tekrar kabloyu taktım, yine bir şey olmadı.
    Sonra powera basılı tutup, telefonumu açtım, şuan da hâlâ eskisi gibi kullanabilmekteyim şükür!
    Buradaki forumda, başka bir başlıkta, "android-studio-bundle-135.1740770-windows.exe" programıyla başlangıç yapmam gerektiği yazıyordu. 817 MB, şimdi onu da indirdim "oxygenos_1.0.0.zip" ile birlikte. Her ikisi de hali hazırda beklemede duruyor.

Sizden ricam; aşama aşama, UFO gören masum köylü'nün anlayacağı şekilde :) ne yapmam gerektiğini yazabilir misiniz?
    Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar..:oops:
    Şimdilik saygı & sevgiyle kalınız.. ;)

Attached Files:

intibak likes this.
  4. ekaraot
    Eclair Apr 4, 2015

ekaraot , Apr 4, 2015 :
    Arkadaşlar 5-6 saati aşkındır kullanıyorum Oxyneos' un artıları ve eksileri yazayım.

Eksiler;

1-çift tıklama kapatma özelliği yok.
    2-mesajlaşma uygulaması yok hangouts dan bakıyonuz mesajlara.
    3-galeri yok google nın uygulamasından bakıyorsunuz fotoğraflara.
    4-klavye kötü.
    5-dosya yöneticisi yok googlen uygulaması yine.
    6-pil ayarlarını bulmak için sherlock holmes olmak lazım.
    7-arada ses gidiyor.
    8-ses uygulaması da yok.
    9-bildirim uyarı lambaları ayarı yok.
    10-kısaca hiçbir ayar yok saf android geliyor bomboş.

Artıları;
    1-pek fazla artısını görmedim.lolipopun kendi güzelliği ve görselliği var sadece.

ayrıca saçmalığa bak sözde bilgisayar ve yazılım bilgim çok iyidir yüklemek için 2 saat uğraştım sonradan çıktı nasıl yükleneceğini anlatan videolar onlarıda kullanıclar yapmış bu telefonu hanıma alsam yada orta yaş üstü birisi bu romu nasıl yükleyecek oda ayrı bir saçmalık.rom çıkartıyorsunuz hemde geç çıkarıyorsunuz insan bir 5 dk lık video çeker nasıl yükleneceği hakkında.

klakson123 likes this.
  5. urnekm
    Froyo Apr 4, 2015

urnekm , Apr 4, 2015 :
    ustad ben once recovery modda aldim rom u telefona attim wipe yaptim ve flashladim

6. shengozmusty
    Cupcake Apr 4, 2015

shengozmusty , Apr 4, 2015 :
    Boşuna yüklemeye çalışmayın zamanınıza yazık bişeyleri kötülemeyi sevmem ama gerçekten kötü kötü şimdilik.

7. ekaraot
    Eclair Apr 4, 2015

ekaraot , Apr 4, 2015 :
    kardeşim sabah aynı durumu bende yaşadım şu şeklide çözdüm mscmemo nun verdiği kurtarma dosyası var içinde bat uzantılı 3 dosya var sırasıyla onları çalıştırınca cm11s dönüyor sonra anlatıldığı şekilde kurabişlirsin oxyneosu.

8. mcsememo
    Community Veteran Apr 4, 2015

mcsememo , Apr 4, 2015 :
    Buradaki adimlari uygulayarak kurulumu yapabilirsin.

9. Uzuner
    Ice Cream Sandwich Apr 4, 2015

Uzuner , Apr 4, 2015 :
    Hocam OxygenOS'da amaçlanan zaten pure android deneyimi, yani olabildiğince sade, saf android keyfi

10. ekaraot
    Eclair Apr 4, 2015

ekaraot , Apr 4, 2015 :
    diğerleri neyse zamanla alışılırda en azından çift tıklama ile kapanma olsaymış iyi olurdu.

Uzuner and naklov like this.
  11. naklov
    Honeycomb Apr 4, 2015

naklov , Apr 4, 2015 :
    Elimiz alıştı zor geliyor şimdi =) yeni bir güncelleme mutlaka kısa sürede gelecektir hataları düzeltilecekler diye umuyorum. Oxygen e özel hiç birşey ile karşılaşmadım şuan bence show bundan sonraki güncellemelerde=)

12. Uzuner
    Ice Cream Sandwich Apr 4, 2015

Uzuner , Apr 4, 2015 :
    OxygenOS beni sarmadı, birkaç gün daha Cm12S'i beklerim o da olmazsa o arada @mcsememo büyük ihtimal özelleştirdiği ColorOS kurulum paketini yayınlar ve bende ona geçerim

13. shengozmusty
    Cupcake Apr 4, 2015

14. fatih_54
    Gingerbread Apr 4, 2015

fatih_54 , Apr 4, 2015 :
    oxygen çıktımı ya türkçe kurulum videosu yada anlatımı mevcut mu acaba

15. intibak
    Froyo Apr 4, 2015

16. mcsememo
    Community Veteran Apr 5, 2015

mcsememo , Apr 5, 2015 :
    OxygenOS romunu custom rom kurulum talimatlarini izleyerek yukleyebilirsin. Fastboot-adb suruculeri yuklu degilse yuklenmeli>Twrp recovery yuklenmeli>Bellege tasinan OxygenOS twrp icinden kurulmali. Konunun ilk mesajindaki kurulum talimatlarini uygulayabilirsin. Driver kurulumu, twrp recovery kurulumu, twrp recovery ile rom kurulumu gibi konular icin de buraya bakabilirsin.

17. fatih_54
    Gingerbread Apr 5, 2015

fatih_54 , Apr 5, 2015 :
    Cevaplar için teşekkürler yorumlardan sonra kursam mı kurmasam mı diyorum niye böyle sorunlu sürüm çıkarmışlar bomboş rom mu olurmuş ya cm12 diyorlar o ne zaman çıkar ki onumu beklesek ne yapsam

18. mcsememo
    Community Veteran Apr 5, 2015

mcsememo , Apr 5, 2015 :
    Cm12S'i beklesen daha iyi olur.

drfster, Alptekin and serexq like this.
  19. drfster
    Eclair Apr 5, 2015

drfster , Apr 5, 2015 :
    Kilit ekraninda sol ustte hizmet yok diye bir yazi cikinca oxygenosda direk cm12 nightly me geri dondum
    Sahsi fikrim su:
    En azindan bir beta test sureci yapip nightly build lerle bug ve eksikleri tamamlanip oyle sunulmali idi insanlari bu kadar heyecanlandirip ortaya sadece kuru pasta sundular
    Onerim cm12 yi sabirla bekleyip hele hele rom atma konusunda acemi iseniz kesinlikle O2 os a bulasmamaniz
    Saygilar

Alptekin likes this.
  20. klakson123
    Ice Cream Sandwich Apr 5, 2015

klakson123 , Apr 5, 2015 :
    Evet öyle diyorsunuz hocam da saf android keyfi yapacağız diye en temel uygulamalardan ve ayarlardan da yoksun kalmış. Dosya yöneticisi, Mesajlaşma, Kamera, Galeri vs. vs. bari bunları layıkıyla yapın. windows 8.1 den windows 98 e geçmiş gibi hissettim yükleyince :confused:

Uzuner likes this.