4
➀ OxygenOS/Problem-Çözüm

1. intibak Froyo Apr 5, 2015

intibak, Apr 5, 2015 :
    Ben dünden beri kullanıyorum Oxygen. Daha önce Color OS kullanıyordum onunla kıyaslayabilirim ancak CM hiç kullanmadım .

Ben hızını farkettim romun color OS tan daha hızlı hissettirdi bana kendini

Evet çift tıklama ile ekranı kapatma yok ama gelecektir diye düşünüyorun nede olsa 1.0.0 daha .

Çoğu özelliğin kendi programı yok google prog larını kullanıyor bunlarda ilerde değişecektir diye düşünüyorum. Koca firma cıkardıgı telefonda google kamera tutacak hali yok ya :D

Led ışıklandırması yok buda çok zor birşey değil bence.

Ve benim ana geçme nedenim olan ısı yüksekliği düştü . Yada bana öyle geldi, biraz daha denemek lazım :) Edit: Isı sorunu devam ediyor :(((

Pil konusunda da colorOS tan önde diyebilirim Edit: Kullanımı güne vurunca pil sıkıntı yaratıyor yetmıyor. :(

Wifi ve mobil ağlarda bağlantı sorunu yaşamadım. Saat sıkıntısı hiç gözüğme çarpmadı belkide bende olmadı.

Ayrıca gözüme çarpan açılan klasörlere 16 uygulamadan fazlası atılmıyor yenı klasör acılması gerekiyor .

Çok kişi sinirlenmiş bu romun böyle çıkmasına ancak zaten sade bir android deneyimi diye yola çıkmışlardı. Elbette ki bug lar olacak ama bu kadar bug a rağmen hızlı ve soğuk çalışabiliyor.

Not: *#*# yapamıyorum arama kısmında onu anlamış değilim.

Benimde şimdilik gözlemlerim böyle

Last edited: Apr 7, 2015

Uzuner likes this.
  2. ilkeer06 Honeycomb Apr 5, 2015

ilkeer06, Apr 5, 2015 :
    Genelde olumsuz yorumlar kuyorum. Ve yetersiz olduğu söyleniyor ilk izlenimler fikirler nasıl? Siz ne düşünüyorsunuz

3. muhammetgcl Cupcake Apr 6, 2015

muhammetgcl, Apr 6, 2015 :
    Cumartesi gününden beri kullanıyorum Oxygen OS artıları ve eksilerini gözden geçirdim.
    En önemli eksiği bence kamera ve galeri.Sadece düz lollipop gönderilmiş hiçbir değişiklik yok.İnanılmaz derecede şarjı emiyor.Çift tıklayıp kapanma olayı sadece power tuşuna basıp kilit ekranı gelince oluyor.Bildirim ışıkları ile bile oynayamıyoruz.Gerçekten bütün beklentilerimi hayal kırıklığına uğrattı.Kendine has hiçbir artısı yok.

4. ozgurktekin Gingerbread Apr 6, 2015

ozgurktekin, Apr 6, 2015 :
    Arkadaşlar OxygenOS yüklemek isterken (Install yapmışken) telefon kapandı. Şimdi sadece OnePlus logosu çıkıyor. Nasıl düzeltebilirim :((

5. naklov Honeycomb Apr 6, 2015

naklov, Apr 6, 2015 :
    Dostum kamera için oppo nun kamerasını kullanabilirsiniz galeri içinde market de bir çok uygulama mevcut. Pile çözüm bulurlarsa ben çok memnun kalıcam:)

6. naklov Honeycomb Apr 6, 2015

7. webpagina Ice Cream Sandwich Apr 6, 2015

webpagina, Apr 6, 2015 :
    Arkadaslar Oxygen OS bende kullaniyorum hic bir sorunum yok cift tiklama vesayre iyi sadece kamera ozelligi maxxaudio ve buna benzer seyler yok bu surum normal android uzeri yapilmis gelecek guncellemelerde ozellikler olur herhalde.

simdi cm12s'i bekliyorum tabiki bunda fazla ozellikler olur
    unutmayinki OxygenOS yeni bir takim ve yeni baslamistir CM ise yillardir calismakda ve halen yarim rom yapmaktadir. eksigi coktur.

naklov and Uzuner like this.
  8. naklov Honeycomb Apr 7, 2015

naklov, Apr 7, 2015 :
    Kamera özelliği derken neyi kast ediyorsunuz sadece 4k video yok benim fark etmediği başka bir problem var Mı?

9. Uzuner Ice Cream Sandwich Apr 7, 2015

Uzuner, Apr 7, 2015 :
    Kendine has kamera appinin olmamasını kastediyor galiba

naklov likes this.
  10. naklov Honeycomb Apr 7, 2015

naklov, Apr 7, 2015 :
    Oxygen os da ısınma problemi yaşayan var mı bana biraz çabuk ısınıyor gibi geldi. Bu konuda en iyisi cm11s ve cm12 nightly sanırım ısınmayla ilgili hiç problem yaşamadım color os da dahi çok çabuk ısınıyor du cihaz.

11. cemee Ice Cream Sandwich Apr 7, 2015

cemee, Apr 7, 2015 :
    bir kac yerde okudum, oxygen isiniyormus biraz. sarjida cabuk gidiyor diyorlar. oxygendeki sorunlarin bir kismi dogru kurulum yapilamamasindan kaynaklaniyor diye düsünüyorum. ben yüklemedim oxygen. cm12s e sakliyorum telefonu, temiz temiz kurarim:)

12. cemee Ice Cream Sandwich Apr 7, 2015

13. naklov Honeycomb Apr 7, 2015

naklov, Apr 7, 2015 :
    Bazı arkadaşlar daha farklı problemler var bende de onlar yok benim kurulumda problem yoktur zannediyorum herkes de pil sorunu var =) ben açıkçası cm12s geçmeyi düşünmüyorum ama çok rahatsız olursam ve kısa sürede güncelleme gelmezse geçerim belki=)

14. cemee Ice Cream Sandwich Apr 7, 2015

cemee, Apr 7, 2015 :
    bence senin kurulumda sorun yok zaten. pil ve isinma oxygenin sorunu gibi duruyor. güzel özelliklerin eklendigi bir güncelleme gelse keske oxygene...

naklov likes this.
  15. intibak Froyo Apr 7, 2015

intibak, Apr 7, 2015 :
    Isınma ve pil sorunu yok demekle bende erken davranmışım açıkçası.

İlk kurulmadan sonra uzun süre ısınma yaşamadım ama sonrasında gene başladı.

Pil uygulaması da sorunlu , giriş yapılmamıs uygulamalrın kullanım yüzdelerini gösteriyor :)

Ben ColorOs kullanırken hareketli ekran kağıdı üstüne birde animasyonları açıyordum anca bu kadar hızlı tükeniyordu şarjı .

Çözülmeyecek şeyler değil bence umarı en kısa sürede halledilir.

Ben Color OS a geri dönmeyi düşüyorum açıkçası :) Oxygen güncelleme geldikçe denerim.

16. cemee Ice Cream Sandwich Apr 7, 2015

cemee, Apr 7, 2015 :
    oxygen kullanan arkadaslar, forumda bi yerde okuduguma göre min cpu frekansi 1500mhz ye ayarlanmis. bunu onaylayabilecek biri varmi? belki onu standart olan 300 e cekerek isinma sorununun ve pil ömrü sorununun önüne gecilebilir

17. naklov Honeycomb Apr 7, 2015

naklov, Apr 7, 2015 :
    Evet en düşük frekans 1,498 gözüküyor ama değiştirmenin zararı olur mu bilmiyorum bilen birine sormak lazım örneğin @mcsememo :)

18. cemee Ice Cream Sandwich Apr 7, 2015

cemee, Apr 7, 2015 :
    hicbir zarari olmaz. en fazla telefon donar, acilista eski ayarina geri gelir. (acilista etkinlestir isaretli degilse) bir sure bu sekilde kullaninca bakasinki sorun yok, o zaman acikista etkinlestiri aktiflestirirsin;) ki bu islemcinin standart frekansi 300-2500 oldugu icin hic bir problem cikmaz, baska kernel olsa, frekansi 100 e ayarlasan yukarida söyledigim olay gerceklesir.

19. naklov Honeycomb Apr 7, 2015

naklov, Apr 7, 2015 :
    Screenshot_2015-04-07-16-13-12.png

20. naklov Honeycomb Apr 7, 2015