4
➁ OxygenOS/Problem-Çözüm

1. mcsememo
    Community Veteran Dec 21, 2015

mcsememo , Dec 21, 2015 :
    Ota guncellemesini oncelikle buradan indirdigin stock recovery ile yuklemeyi deneyebilirsin, olmazsa 2.1.2 romunu ve sonrasinda 2.2.0 guncellemesini yukleyebilirsin.

2. kemalwebnet
    Honeycomb Dec 21, 2015

kemalwebnet , Dec 21, 2015 :
    Evet, 2.1.2 yi yeniden kurup, 2.2.0 ı üstüne flashladım. Bu arada kamera uugulaması full ingilizce. Çok aorun değil ama bilgilendirmek istedim.

3. alidarkstone
    Donut Dec 26, 2015

alidarkstone , Dec 26, 2015 :
    Arkadaslar Oneplus 2 için otg ile usb bellekleri deneyen oldu mu? Bende görmüyor ayarlardan açmama rağmen.

4. Taepodong
    Cupcake Dec 31, 2015

Taepodong , Dec 31, 2015 :
    iyi seneler herkese.... bende OP2 var ve hic kullanamiyorum... (bendede acemilik var)

1) yeni versiona (oxygenos 2.3) bir turlu gecmiyor telefon .. surekli server hatasi veriyor...

5. kemalwebnet
    Honeycomb Jan 5, 2016

kemalwebnet , Jan 5, 2016 :
    Normal çalışırken home tuşu cevap vermez oldu. Sadece parmak izi değil tamamen cevap vermiyor. Telefona format atıp yeniden 2.1.2 kurdum ama hala sorun devam ediyor. Önerisi olan var mı? @mcsememo

Edit: Forumdaki bir çok yötemi denedim, denemeye devam ediyorum ama hala devam ediyor. OPO dan çok memnundum ama gerek imei konusu gerekse bu home tuşu sorunu sebebiyle OPT hayal kırıklığı oldu. Çözüm bulamazsam RMA ile iade talebi yapacağım. :(

Last edited: Jan 5, 2016

6. gbozalp
    Cupcake Jan 6, 2016

gbozalp , Jan 6, 2016 :
    Merhabalar,
    Dun OPT telefonuma bir vpn hesabi tanimladim ve istedigim sekilde kullandim. Bugun tekrar ayni baglantisini aktiflestirmek icin menusune girdigimde bos bir ekranla karsilasiyorum. Bu konuda bir fikriniz var mi acaba?
    Ekran goruntumu ekliyorum.

Attached Files:

7. mcsememo
    Community Veteran Jan 6, 2016

mcsememo , Jan 6, 2016 :
    Sahsen bu ve buna benzer sorunlarla hic karsilasmadim ama bu konuda hem OnePlus forumlarinda hem de xda forumunda sorun yasayan kullanicilarin mesajlarini okudum.

Problem aniden mi ortaya cikti? Telefonu hic rootladin mi? Rootladiysan root oncesi bu sorunu veya finger print, home tusu algilamama gibi sorunlar yasadin mi?

Sorunun donanim veya yazilim kaynakli olup olmadigi ile ilgili emin olmak icin oncelikle asagidakileri deneyebilirsin.

Dialer ekranindan *#808# tuslari ile manuel test ekranina gir ve Finger print test secenegi altindan finger print auto test secenegini ve yine manuel test ekraninda bulunan early fabrication testi calistirip sonuclarini yazar misin.

Bunun yaninda OxygenOS 2.0.0-OnePlus2Oxygen_14_OTA_002_all_1507251956_wipe.zip kurulum dosyasini kurup sorunun devam edip etmedigine bakabilirsin. Umarim sorun cozulur, iyi forumlar.

8. mcsememo
    Community Veteran Jan 6, 2016

mcsememo , Jan 6, 2016 :
    Turkce disinda birkac dilde de ayni problem mevcut. Bu konu rom ekibine iletildi. Iyi forumlar.

9. kemalwebnet
    Honeycomb Jan 6, 2016

kemalwebnet , Jan 6, 2016 :
    Daha önce hiç sorun yoktu. Hatta diğer kullanıcıların aksine çokta iyi çalışıyordu. Son güncellemeden sonra reset atıyordu telefon ara ara. Temiz kurulum yapmıştım oysa. Sorun aniden ortaya çıktı. Root yoktu telefonumda. *#808# bu kodu girdim testi denedim "FAIL" yazıyor. OxygenOS 2.0.0 indiriyorum şimdi deneyeceğim.

10. kemalwebnet
    Honeycomb Jan 6, 2016

Şimdi telefonu bilgisayara bağladım, romu içine atacaktım. Baktım kendi kendine düzelmiş. Eskisi gibi çalışıyor. 2.2.0 var şu anda.

Fabrika ayarlarına sıfırlayıp temiz bir kurulum yapayım yine de.

Last edited: Jan 6, 2016

11. kemalwebnet
    Honeycomb Jan 6, 2016

Manuel kurulum yapın. Alttaki zip dosyasını flashlayın.

https://www.androidfilehost.com/?fid=24337548750881323

TWRP de denemiştim ben. Yani TWRP ile rom kurarken OTG den dosya yüklemiştim. Ama cihazın ara yüzünde denemedim. Müsait bir zamanda denerim.

12. mehmet cüneyt kızıltepe
    Eclair Jan 27, 2016

mehmet cüneyt kızıltepe , Jan 27, 2016 :
    arkadaşlar
    bugün amerikadan gelen bir telefonu aldım. teknoloji özürlüyüm. bana yardımcı olmanızı rica edeceğim.
    bunun türkçesi yok mu yaaa. varsa da nasıl yapacam

13. tajima
    Donut Jan 28, 2016

tajima , Jan 28, 2016 :
    Selamlar arkadaşlar.
    Benim sorunum ise OPT'da parmak okuma ile alakalı. Şöyle ki;
    Telefonu uzun süre kullanmadığım zaman, parmak okuttuğum zaman telefon tepki vermiyor. Baya 4-5 saniye uğraşmam gerekiyor veya ekrana 2 kere tıkladıktan sonra parmağımı okutabiliyorum.

Ancak uzun sürmeyen zamanlarda hiçbir problem yok. İlk başta donanımsal olabilir mi diye düşündüm ama sadece uzun süre kullanmadığımda yapıyor.

Bu problemi yaşayan var mı?

Last edited: Jan 28, 2016

14. Furkan Yıldız
    Froyo Jan 28, 2016

Furkan Yıldız , Jan 28, 2016 :
    Aynı sorunu bende yaşıyorum fakat uzun sure kullanmama degl normal kullanımda da arada böyle okumama sorunu oluyor güç tuşuyla tlfnu uyandrdiktan snra sorun çözülüyor sorun acaba donanımsal degilde kullandığımiz programlardan (batarya prgoramlari ) mi kaynaklaniyor.

15. tajima
    Donut Jan 29, 2016

tajima , Jan 29, 2016 :
    Ben herhangi bir batarya programı kullanmıyorum. Ancak telefon uyanıkken tanımıyorsa parmağınızı parmak izi bölümünde yeni parmak izi diyerek parmağınızı bir daha taratın. * Sadece taranmayan bölgeleri kaydediyor. Baktınız yüzde dolmuyor, farklı bir parmağınızı okutarak taramayı bitirebilirsiniz.

Ancak bu derin uykudayken olan problemi de çözerlerse, telefon eksiksiz olacak.

16. kemalwebnet
    Honeycomb Jan 29, 2016

kemalwebnet , Jan 29, 2016 :
    Ben yaşıyordum bu problemi. Yükseltme değilde sıfırdan kurulum yaptım 2.2.0 ı sorun düzeldi.

17. kayhanxbox
    Cupcake Jan 29, 2016

kayhanxbox , Jan 29, 2016 :
    Baya bir program var yüklü. Telefonum rootlu değil önerebileceğin bir backup programı varmı?

18. kemalwebnet
    Honeycomb Jan 29, 2016

kemalwebnet , Jan 29, 2016 :
    Rootlu olsaydı, titanium backup önerebilirim. Değilse maalesef önerim yok.

19. kayhanxbox
    Cupcake Jan 29, 2016

kayhanxbox , Jan 29, 2016 :
    Çok teşekkür ederim. Backup olayını çözüp bir kurulum yapayım. Sıfırdan kurulum yaparken wipe data and cache yapıyormuyuz. Yoksa direk üzerine flashlasak yetiyormu?

20. kemalwebnet
    Honeycomb Feb 4, 2016

kemalwebnet , Feb 4, 2016 :
    Evet yapmanız gerekiyor.