4
➁ OxygenOS/Problem-Çözüm

1. tajima
    Donut Feb 4, 2016

tajima , Feb 4, 2016 :
    Hazır bulaşmışken rootlayarak TWRP'den yaptım sıfırdan kurmayı. Dediğiniz gibi okumama problemini çok ender yaşıyorum artık. Tavsiyeniz için teşekkürler.

2. Tsogoo
    Cupcake Feb 12, 2016

Tsogoo , Feb 12, 2016 :
    Merhaba arkadaşlar. op 2 zil sesi çıkmıyor. dışarıdan gelen aramalara. titreşim de yok. gelen aramalara cevap veremez oldum. en son sürüm yüklü. alarm video müzik seslerde sorun sorun yok. nasıl çözebilirim. yardım lütfen

beytullah likes this.
  3. burc999
    Cupcake Feb 15, 2016

burc999 , Feb 15, 2016 :
    merhabalar OPO2 A2003te sinyal ve bluetooth sıkıntısı yaşıyorum, yaşayan çözen var mı?

4. Türkiye
    Eclair Mar 11, 2016

Türkiye , Mar 11, 2016 :
    Merhabalar Oxygende saatin olduğu çubukta pil yüzdesi simgesini görmek için bir seçenek varmı varsa nerden aktifleştiriliyor? Yardım lütfen.

5. Furkan Yıldız
    Froyo Mar 11, 2016

Furkan Yıldız , Mar 11, 2016 :
    Hocam,
    Ayarlar>pil>sağ üstte bulunan pil simgesine tıklayarak çıkan seçeneklerden pil yüzdesini seçerek ayarlayabilirsin.

Türkiye likes this.
  6. Türkiye
    Eclair Mar 12, 2016

Türkiye , Mar 12, 2016 :
    Teşekkür ederim hocam cevab için

7. Furkan Yıldız
    Froyo Mar 12, 2016

8. Wiesham
    Donut Mar 31, 2016

Wiesham , Mar 31, 2016 :
    Oneplus 2 için OxsgenOS 3 yükleyeceğim ama Ses Kısma ve Power tusuna bastıgım da TWRP Recovery açılmıyor. Titriyor kapanıyor tekrar ediyor böylece. Sebebi nedir nasıl çözebilirim?

OxsgenOs 3.0 yüklemek için uğraşıyorum ama TWRP yada diğer başlatma menüsü çıkmıyor. ne yapabilirim ?

9. Türkiye
    Eclair Mar 31, 2016

Türkiye , Mar 31, 2016 :
    Hocam tuğla olmuş olabilir. Linkin yardımı dokunabilir belki
    https://forums.oneplus.net/threads/...ck-guide-for-a-hard-bricked-oneplus-2.347607/

OxygeOS 3.0.0 kurulumuyla ilgili link
    https://forums.oneplus.net/threads/installation-instructions-faqs-oxygenos-3-0-0.439108/

10. ibayrak
    Froyo Mar 31, 2016

ibayrak , Mar 31, 2016 :
    iyi aksamlar arkadaslar.Telefonum yine brick oldu galiba acilis ekraninda takili kaldi acilmiyo.Sadece fastboot mode aciliyor.Recovery e girmiyor. Fastboot ile recovery flashlamayi denedim ama oda hata veriyor yardimci olabilecek var mi ? simdiden tesekkurler.

Edit: Sorun cozuldu

Last edited by a moderator: Apr 2, 2016

11. Wiesham
    Donut Apr 1, 2016

Wiesham , Apr 1, 2016 :
    Cevap icin tesekkur ederim ancak tugla nedir? Linkten pek birşey anlamadım. Türkçe olarak yardımcı olabilecek birşey varmı?

Telefon açılıyor sıkıntısız hersey on numara çalışıyor, Sadece ses acma+power basınca recovery menüsü açılmıyor. Fastbootda açılıyor.

12. mcsememo
    Community Veteran Apr 1, 2016

mcsememo , Apr 1, 2016 :
    OnePlus 2 recovery vb islemler icin buradaki resmi root your OnePlus device videosunu izleyebilirsiniz, yazili kaynaklara da buradan ulasabilirsiniz.

OxygenOS 3.0 Beta kurulum adimlari icin buraya, resmi download linki ve resmi kurulum adimlari icin buraya bakabilirsiniz.

Beta versiyonu oldugu icin bazi yazilim problemleri yasanabilir. Bu nedenle beta kurulumunda ve sonrasinda cikabilecek sorun olasiligini lutfen dikkate alin veya son kullanici versiyonunun yayinlanmasini bekleyin. Iyi forumlar.

13. Wiesham
    Donut Apr 1, 2016

Last edited: Apr 2, 2016

14. mcsememo
    Community Veteran Apr 2, 2016

15. Wiesham
    Donut Apr 2, 2016

Wiesham , Apr 2, 2016 :
    Telefonda twrp recovery yüklüydü 5-6 aydir sorunsuz kullaniyordum. OxsgenOs 2.1.1den sonra telefonun Recovery menusune ulaşamaz oldum.
    Twrp recovery yükleyim dedim hata verdi.
    Custom recovery yükleyim dedim hata verdi.
    Bootloader kilidini kaldırayım dedim hata verdi.
    Unbrick konusunda Qualcom driverle uğraştım o konudada herhangi bir hata yok.

Kısaca rom ve ota güncellemeleri için recovery menusune erişimim yok. Buraya ulaşamadığım için telefonu eski halinede getiremiyorum. Telefon içinden Fabrika Ayarlarına Döndür seçeneğide çalışmıyor.

16. mcsememo

mcsememo , Apr 2, 2016 :
    Sistem aciliyor olsa da mevcut sorundan dolayi twrp recovery veya rom kurulumunu qualcomm yonga kurulum yontemiyle yapmaniz gerekiyor. Islemler icin buraya bakabilirsiniz. Bunun haricinde buradaki video da yardimci olabilir. Iyi forumlar.

17. Wiesham
    Donut Apr 2, 2016

Wiesham , Apr 2, 2016 :
    çinçce yazılara kadar geldim. Starta bastığımda herhangi bir yeşil dolan şey yok burdan sonra ne yapacağım? http://i.hizliresim.com/Zkzagk.png

18. mcsememo

mcsememo , Apr 2, 2016 :
    Telefonu qualcomm arabiriminde tanitmak icin farkli buton kombinasyonlarini kullanmak gerekebiliyor. Kullanici rehberindeki yaziyi simdi guncelledim, tekrar okuyabilirsiniz.

19. cengizkaya
    Cupcake Jun 9, 2016

cengizkaya , Jun 9, 2016 :
    Merhaba, telefona sitem güncellemesi geldi ancak yüklerken bir hata oldu yüklenemedi dedi. Bende manuel olarak yüklemek istediğim. Dosyayı zip olarak telefona kopyaladım. Açma kapama tuşu ile birlikte ses açma tuşuna bastığımda ekranda sadece fastboot mode yazısı çıkıyor diğer yükleme seçenekleri çıkmıyor ne yapabilirim?

20. mcsememo
    Community Veteran Jun 10, 2016

mcsememo , Jun 10, 2016 :
    Guc (power) + ses azalt (volume down) butonlarini birlikte basili tutarak recovery modunu acin. OxygenOS 3.0.2 versiyonuna ait tam kurulum dosyasini buradan indirin ve buradaki yonergeleri uygulayarak kurulum islemini yapin. Iyi forumlar.