4
➁ OxygenOS/Problem-Çözüm

1. beytullah
    Cupcake Jun 10, 2016

beytullah , Jun 10, 2016 :
    Merhabalar arkadaşlar aynı sorunlar bende de mevcut var mı bir çözümü olan gelen aramalarda ses yok titreşim yok, yakında fix yayınlanır diye düşünüyorum başka kimde var bu problem?

2. mcsememo
    Community Veteran Jun 11, 2016

mcsememo , Jun 11, 2016 :
    Merhaba. Konuyla ilgili yazilim ekibinin bilgisi var. Sonraki guncellemede bu konuyla ilgili iyilestirmelerin yapilacagini dusunuyorum. Su adimlar belki yardimci olabilir. Herseyden once ayarlar menusunde bulunan ses ve bildirim menusune girip telefon zil sesi, zil sesi duzeyi ve titresim gibi ses seceneklerini kontrol et. Sorun ses seceneklerinden kaynaklanmiyorsa telefonun sol tarafinda bulunan alert slideri (uyari kaydirici) sessiz moduna veya oncelik bildirimleri moduna getirip tekrar tum bildirimler moduna getir. Sorun cozulmezse alert slideri oncelik bildirimleri moduna aldiktan sonra telefonu kapatip ac ve alert slideri tum bildirimler moduna getir. Sorun cozulmezse her ihtimale karsi telefonda bulunan onemli verilerin yedegini aldiktan sonra guc (power) + ses azalt (volume down) butonlarini birlikte basili tutarak recovery modunu ac. Wipe data and cache menusune girip wipe cache islemini calistir. Telefon acildiktan sonra alert slideri oncelik bildirimleri moduna al. Telefonu kapatip ac ve alert slideri tum bildirimler moduna tekrar getir. Umarim sorun cozulur. Iyi forumlar.

Adem likes this.
  3. SymphoniC
    Eclair Jun 24, 2016

SymphoniC , Jun 24, 2016 :
    Arkadaşlar, bir haftadır telefonun sesi çıkmıyor. Ne benim atadığım Mp3ler ne de telefonun kendi sesleri.. Bildirim sesleri ya da alarmda sorun yok, sadece arama tonu çalmıyor..
    Telefonun sol tarafındaki düğme de en aşağıda, "Tüm Bildirimler" 'de..
    Telefonun işletim sistemi özellikleri de şöyle..
    Lütfen acil yardım arkadaşlar :(

Last edited: Jun 24, 2016

beytullah likes this.
  4. murat38
    Cupcake Jul 30, 2016

murat38 , Jul 30, 2016 :
    Arkadaşlar merhaba opt oneplus2 telefon son güncellemeden sonra bluetooth ve ekran çift tıklama ile açılma çalışmaz oldu yeniden 2.2.1.romu yüklesem sorun gidermi acaba . recovery den wipe and data chace yapıp yeniden açıldığında bile son gelen 3.0.2 rom la açılıyor ayarlardan fabrika ayarlarına dön seçeneğinde bile aynı oluyor.bilgisi olan varmı acaba.Yardım ederseniz sevinirim.modelA2003

5. mcsememo
    Community Veteran Jul 30, 2016

mcsememo , Jul 30, 2016 :
    Merhaba. Wipe data and cache islemi veya fabrika ayarlarina don secenegi ile onceki surume geri donemezsin. Telefondaki onemli verilerin yedegini aldiktan sonra OxygenOS 2.2.1 romunu kur ve kurulum sonrasi wipe data and cache islemini yap. Sorun cozulmezse 2.0.0 romunu kurup ustune en son yayinlanan romu kurmayi deneyebilirsin.

6. murat38
    Cupcake Jul 31, 2016

murat38 , Jul 31, 2016 :
    Değerli Admin mcsememo o.p.t A2003 modeli son güncellemeden sonra 3.0.2 ekran çift tıkla açılma yapmıyordu. Birde bluetooth kulaklığa bağlanmıyor ve bluetooth açıldıktan sonra 1 dakika sonra kendisi kapanıyor ve bir daha açılmıyordu.
    sizin tarif ettiğiniz üzere 2.0.0 romu yükledim. telefonun kendi recoverysinden yaptığım işlem şöyle .2.0.0 romu siteden indirdim telefona kopyaladım telefonu recovery modunda açtım wipe data and chace seçeneğini seçtim sonra done seçeneğini seçtim daha sonra sd card dan attığım dosyayı bulup yükleme yaptım. ekran çit tıklama düzeldi . bluetooth açıldı başka telefonla dosya alışverişi yapar oldu ama bluetooth kulaklığa bağlanıyor bir müddet sonra bağlantı kesiliyor sonra tekrar bağlanıyor bu böyle devam ediyor.kulaklıkta sorun yok başka telefonda denedim çünkü. dahasonra ota dan güncelleme aldım . ve yine ekran çift tıkla açılmaz oldu bluetooth da aynı oldu açılıor 30sn sonra tekrar kapanıyor bir daha açılmıyor.telefonu restraart yapınca tekrar bluetooth açılıyor ama 30sn sonra tekrar kapanıyor bir daha açılmıyor.
    yhardımcı olursan sevinirim. önce 2.2.1.romu yükledim olmadı sonra 2.0.0 yükledim kısmen oldu fakat enson güncelleme gelince yine eski halini aldı yani başa döndük. başka ne yapabilirim.Yardımcı olurmusunuz.
    Teşekkür ederim. Murat ŞİMŞEK

7. mcsememo
    Community Veteran Jul 31, 2016

mcsememo , Jul 31, 2016 :
    Merhaba. Bluetoothun 30 saniye sonra kapanmasi ekran kapanma suresinden kaynaklanabilir belki. Bluetoothu acmadan once ayarlarda bulunan ekran menusune gir. Burada uyku menusunde 30 saniye seciliyse 5 dakikayi secip bluetoothu test et. Ayarlardan pil menusune girerek sag ustte bulunan acilir menuden pil tasarrufuna gir ve pil tasarrufu modunun kapali oldugundan emin ol. Cift tiklama ozelligi icin de ayarlar islem kisayollari menusunde bulunan uyandirmak icin cift dokunun seceneginin secili oldugundan emin ol. Sorun cozulmezse asagidaki linklerden OnePlus teknik destek bolumu ile iletisime gecebilirsin. Iyi forumlar.

8. mukoleyte
    Eclair Aug 10, 2016

mukoleyte , Aug 10, 2016 :
    hocam denedim titreşim çalışmıyordu aktif hale geldi teşekkür ederim :)

edit: yine gitti :)

Last edited: Aug 10, 2016

9. taner52
    Cupcake Sep 21, 2016

taner52 , Sep 21, 2016 :
    daha fazla
    yaklaşık 3 aydır one plus 2 cihazını kullanmaktayım
    benim sorunum ekran kapalı iken bazı bildirimlerin gelmemesi
    örneğin bir program tarafından gelen bildirim saat 10 da gelmiş
    ben ekranı 11 de açtığımda bildirimin geldiğini görmekteyim
    tüm programlarda bu hata yok
    bunun çözümü nedir acaba yardım lütfen
    cihazda en son sürüm yüklüdür

10. mcsememo
    Community Veteran Sep 22, 2016

mcsememo , Sep 22, 2016 :
    Merhaba. Bildirim gecikmesi yasanan sonradan kurulan uygulama veya uygulamalari kaldirip tekrar kur. Ayarlar >kablosuz secenegine girerek sag ust menuden gelismis secenegine tikla. Acilan sayfada bulunan "uykudayken kablosuzu acik tut" seceneginin her zaman olarak secili oldugundan emin ol. Telefonda herhangi bir battery saver (pil koruyucu), task killer, task manager uygulamasi varsa bu uygulamayi kaldir. Pil tasarruf modunun kapali oldugundan emin ol. Alert sliderin yani telefonun solunda bulunan asagi yukari hareket edebilen switchin en altta (tum bildirimler) oldugundan emin ol. Ayarlar >uygulamalar menusune girerek sag ust menuden uygulama tercihlerini sifirla secenegine tikla ve gelen pencerede uygulamalari sifirla secenegine tikla. Ayarlar >ses ve bildirim >uygulama bildirimlerinden bildirim gecikmesi yasanan uygulamayi bul ve seceneklerini kontrol et. Son uygulamalar tusuna tiklayinca pencerelerin en altinda bulunan supurge simgesine tiklayarak uygulamalari sonlandirma. Bildirim gecikmesi doze modundan da kaynaklanabilir. Ucuncu parti uygulamalarda doze mode ozellikle standby yani bekleme modundayken bildirim gecikmelerine neden olabilir. Ayarlar >uygulamalari ac ve sag ustte bulunan IMG_20160922_174033.jpg simgesine tiklayarak uygulamalari yapilandir sayfasindaki pil optimizasyonu secenegine tikla ve bildirim gecikmesi yasanan uygulamaya tikla, acilan pencerede optimize etme secenegini sec. Umarim sorun cozulur. Iyi forumlar.

11. taner52
    Cupcake Sep 23, 2016

taner52 , Sep 23, 2016 :
    maalesef bunları zaten daha önce yaptım ama sonuç hep aynı oldu
    sanırım benim atladığım bir şey var
    daha fazlal optimizasyonu bölümünü tekrar kontrol edeceğim
    belki oradan sonuç alırım
    başka bir sormak istediğim konu var
    hızlı ayarlar menüsü hakkında(üstten çektiğimiz bölüm)
    ayarlardan sistem arayüzü ayarlayıcısına girdiğimde buraya yeni ikon ekleme ile ilgili bir bölüm göremiyorum
    yani 3G-2G arası geçiş yapmak için mesela...
    bunu nasıl yapabilrim acaba

12. alidarkstone
    Donut Sep 26, 2016

alidarkstone , Sep 26, 2016 :
    Arkadaşlar bendeki Oneplus 3'de de Parmak izi algılamıyor sürekli pin kodunu istiyor. Bazen kafasına göre algılıyor. Tanımlarken ilk başlarda sıkıntı yok ama kısa bir süre sonra çalışmaz hale geliyor. Tavsiyeniz var mı ? Parmak izlerini silip tekrar tanımlamak dışında.

13. alidarkstone
    Donut Sep 26, 2016

alidarkstone , Sep 26, 2016 :
    kendim Çözdüm işte çözüm : Eğer farklı bir launcher kullanıyorsanız ve Double tap screen lock seçili ise şifre soruyor. Ama yandaki ekranı kapat tuşunu kullanarak kapattıysanız parmak izi algılıyor. İlginç. Default launcher da sıkıntı olmadığını farkettim.

14. taner52
    Cupcake Sep 27, 2016

taner52 , Sep 27, 2016 :
    tüm dediklerinizi yapmama rağmen bu sorunu çözemiyorum
    özellikle sahibinden.com sitesinden gelen bildirimler maalesef gelmiyor
    şunu fark ettim ekran açıkken problem yok bildirimler geliyor
    ekranı kapadıktan bir süre daha bildirim gelmeye devam ediyor
    Ben Civ 5 biliyorumı telefon ile herhangi bir işlem yapmadığımda bildirimler de gelemeyi kesiyor
    sanki içeride bir şey zamanlama yapıyor gibi belirli bir süre sonra tamamen uykuya dalıyor gibi
    ama bu tüm uygulamalarda yok
    mesela whatsaap ta bir sorun yok
    artık bu sorunu yaşamak istemiyorum acaba bu sorun ile başka karşılaşan oldumu merak ediyorum
    varsa çözümü bulan paylaşırsa memnun olurum

15. webpagina
    Ice Cream Sandwich Sep 30, 2016

webpagina , Sep 30, 2016 :
    silip tekrar denedinizmi ?

16. Volkan Erkara
    Cupcake Mar 1, 2017

Volkan Erkara , Mar 1, 2017 :
    merhabalar,
    op2 telefonumun çözemediğim bir güncelleme sorunu var. güncellemeyi indiriyor yüklüyo gözüküyor ama tekrar başlatamıyor açılırken aynı ekran saatlerce dönüp duruyor.
    Bi arkadaşın önerisi ile manuel yüklemek istedim ama reboot edemiyorum. ses tuşu ve güç tuşuna basılı tutunca sadece restart yapıyor. reboot yapabileceğim yada başka bir os yükleyebileceğim mod açılmıyor.

yardım lütfen.

17. asak45
    Cupcake May 14, 2017

asak45 , May 14, 2017 :
    Merhaba arkadaşlar. Bendeki sorunun yazılımsal oldugunu düşünerek buraya sormak istedim.Gece foto cekmek ıstedıgım zaman ekte gonderdıgım sekılde ısıklar yıldız seklınde cıkıyor. bu bır sokak lambası veya araba farı veya ay. oneplus one kullandıgımda bu tur sorun ıle hıc karsılasmadım. baska programlarlada denedım aynı sekılde sonuc alıyorum. yardımcı olabılırsenız cok sevınırım. saygılar
    Oneplow two ( model no: one a2005 / ox vers : 3.5.8 / android : 6.0.1 )

Attached Files:

18. G_ايمن_العراق
    Cupcake May 14, 2017

19. asak45
    Cupcake May 16, 2017

asak45 , May 16, 2017 :
    when i want to take a photo at night the lights are shining like this. (car lights,traffic lights,street lights etc) i used many other app but its same. what am i supposed to do ?

20. kaihp
    Jelly Bean May 18, 2017

kaihp , May 18, 2017 :
    Clean the lens. What you're seeing is most likely reflections in the smear on the camera lens.