3
posesori de Oneplus din Romania ?

1. W1519150147604
    Cupcake Feb 21, 2018

W1519150147604 , Feb 21, 2018 :
    Salut tuturor. Am scris in engleza pentru că am vrut sa postez dar nu m-a lăsat.

Hello all. I own a OnePlus 5T 6GB RAM / 64GB one week ago. I am very pleased with it with few exceptions that I am not completely clear of. When unlocking facially, if you block screen and in the next 10 seconds you want to unlock it automatically unlocks, it no longer counts the face scan. Another problem that I was used to from a Samsung A5 is that the screen is not active as long as it is looking it, shutting itself off if you do not push the screen. If anyone has the same "problems", please write. If anyone tells me how to solve these inconveniences, please write. Thank you!

2. W1519150147604
    Cupcake Feb 21, 2018

3. W1519150147604
    Cupcake Feb 21, 2018

4. W1519150147604
    Cupcake Feb 21, 2018

W1519150147604 , Feb 21, 2018 :
    Mie mi-a apărut update la Oreo 5 dar nu am avut curajul inca sa fac update pentru că am citit pe aici că nu e chiar ok

5. W1519150147604
    Cupcake Feb 21, 2018

6. W1519150147604
    Cupcake Feb 21, 2018

7. gabiteris
    Eclair Feb 21, 2018

gabiteris , Feb 21, 2018 :
    nu chiar orice, sunt carcase chiar bune care ridica sticla fin pacate; eu de ex am pus un spigen si am revenit la husa originala carbon bumper (vorbesc de oneplus 5)

8. gabiteris
    Eclair Feb 21, 2018

9. gabiteris
    Eclair Feb 21, 2018

din pacate oneplus nu mai e ce era, isi cam bat joc de software: ultimul update imi face telefonul mut dupa ceva timp, nu-mi mai suna nici o melodie custom, doar reboot il rezolva. alta problema cica ar fi "overclock-ul" nucleelor mai slabe, cica stau pe la 500 in loc de 300, dar asta nu am verificat inca personal

10. RaduPal
    Honeycomb Feb 21, 2018

RaduPal , Feb 21, 2018 :
    Salut :) Am avut si eu problema asta si la mine s-a rezolvat dupa un factory reset. Daca ai cum sa faci asta, eu o recomand. Ar trebui sa rezolve problema.

11. Agiamiu
    Gingerbread Feb 21, 2018

Agiamiu , Feb 21, 2018 :
    Da aste e o problema mare cu custom ring tones. Speram sa se rezolve la urmatorul update 5.0.4. sau 8.1. Parerea mea e cam la fel despre software, singurul lucru pentru care iau acest telefon aste foarte puternic si raspunde la aplicatiile pe care le folosesc la job ca nici un alt telefon sau chiar laptops.

gabiteris likes this.
  12. gabiteris
    Eclair Feb 21, 2018

am verificat si ce zic niste oameni pe forum despre frecventa minima, si mie nu-mi coboara sub 518, desi 300 e minimul; si cica asta s-a schimbat tot la ultimul update... marketing

13. gabifux
    Donut Feb 21, 2018

gabifux , Feb 21, 2018 :
    ai dreptate cu telefonul fara sunet.....și eu am pățit de câteva ori .......și e aiurea că , chiar atunci când ai nevoie ....te sună și nu îți sună telefonul......

GabrielAK and gabiteris like this.
  14. Torica
    Cupcake Feb 28, 2018

Torica , Feb 28, 2018 :
    salut,detin op5,si nu am nici o problema cu el pana in prezent..pana la oreo,cert e ca bateria tinea mai mult,dar nu e prb majora.depinde ce faci cu el,si setarile de la baterie,conteaza f mult..in special optimizarea.e varianta 8/128,dual sim,si vreau sa spun ca e racheta!multumesc.daca aveti sfaturi,trucuri. etc legate de buna functionare a aparatului,va rog sa le impartasim!noroc.

GabrielAK likes this.
  15. GabrielAK
    Donut May 18, 2018

GabrielAK , May 18, 2018 :
    Dar de 6 ce zici?
    Ma bate gandul...

16. Bejan Lucian
    Froyo May 18, 2018

GabrielAK likes this.
  17. GabrielAK
    Donut May 21, 2018

GabrielAK , May 21, 2018 :
    Nu stiu de ce, dar nu pot crea un thread nou.
    Imi zice:
    OnePlus Forums - Error
    You do not have permission to view this page or perform this action.

Intreb aici, poate stiti sa imi raspundeti.
    Din cate stiu Dash charge este o varianta diferita de incarcare fata de cele obijnuite. Adica condensatorii care se incalzesc la incarcarea telefonului sunt in incarcator, nu in telefon.
    Din cauza asta, este in siguranta sa folosesc un incarcator normal in cazul in care nu am la indemana dash charge original? In acelasi timp, intrebarea poate fi pusa si invers. Este sigura incarcarea unui telefon obijnuit cu dash charge, avand in vedere ca baga 4A?
    Se aplica aceeasi intrebare si la incarcatorul de masina. Este ok daca il folosesc pe cel ce il detin deja? La 2.1A? sau trebuie sa il achizitionez pe cel original? Are acel modul ce preia caldura sa nu ajunga in telefon?

18. gabifux
    Donut May 21, 2018

gabifux , May 21, 2018 :
    ai pus intrebari copilărești ! încerc să-ți răspund la ele : 1 normal că e ok dash chargeul atât timp cât producătorul l-am făcut.....e chiar super pot sa zic , să&ți încarce telefonul atât de repede și pe deasupra nici să nu se încălzească [e]1f60d[/e]
    2 e ok să-l încarci cu orice încărcător atât timp cât ai cablu usb typ c, inclusiv și la mașină diferența fiind în modul de încărcare și durată dar nicidecum nu va afecta telefonul sau bateria.... eu de exemplu acasă am dash charge-ul iar în deplasare sau la job am un încărcător normal de 2,1 Amperi

19. GabrielAK
    Donut May 22, 2018

GabrielAK , May 22, 2018 :
    Salut gabiflux.

Nu ai inteles intrebarile mele, poate ca nu m-am adresat bine.
    Repet intrebarile si poate le citesti pana la capat de data asta, inainte sa spui ca sunt copilaresti.

1. Este in siguranta sa folosesc un incarcator conventional, normal, in cazul in care nu am la indemana dash charge original, avand in vedere ca la onePlus condensatorii de preluare a caldurii sunt in incarcator?

2. Este in siguranta sa incarcarc un telefon obijnuit cu dash charge, avand in vedere ca baga 4A, iar telefonul nu este gandit decat pentru 2A?

3. Avand in vedere ca OnePlus are condensatorii de preluare a caldurii in incarcarcator, este ok sa folosesc un incarcator obijnuit de masina?

In cazul in care nu intelegi aceste intrebari inseamna ca nu stii cum functioneaza Dash Charge. In cazul asta, uite aici ceva frumos, aici un alt video, nu la fel de "frumos". Dupa cum spune si omul acolo, caldura este captata in incarcatorul dash charge, de aici vin si intrebarile mele.

Poate ca pe termen scurt aceste lucruri nu se observa ca ar scadea calitatea bateriei, dar in timp cu siguranta afecteaza. Tocmai de aceea ii intreb pe cei ce detin de mai mult timp acest telefon. (Eu am folosit doar Onplus One si OnePlus 2 cam 3 luni fiecare).

20. DanG31
    Eclair Jul 19, 2018

DanG31 , Jul 19, 2018 :
    Am si eu un 5T de vreo 3 luni. Nu pot decât să zic că sunt foarte mulțumit de el. Voiam să nu mai văd lag in telefon deloc după o experiență nu prea plăcută cu ultimul telefon și pot să spun că face față cu brio până acuma :)

GabrielAK likes this.