1
ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ONE PLUS 6 !!!!!

1. petros_petroy
    Cupcake Dec 27, 2018

petros_petroy , Dec 27, 2018 :
    Καλησπερα παιδια. Eδω και λιγες μερες εχω ενα πρoβλημα με την συσκευη μου. Για αρχη ξενικησε να μου κανει καποια mini reboot μονο του στα τυχαιες στιγμες. Προχθες εκει που ηταν ολα μια χαρα μου εκανα ενα reboot και οταν το ανοιγα και το χρησιμοποιουσα σε δευτερολεπτα μου το ξανα εκανα ξανα και ξανα. Μετα απο πολλες προσπαθειες με πεταξε μονο του στην λειτουργεια που πηγαινεις για να κανεις hard reset. Καταλαθος χωρις να το θελω του βαρεσασ κια ενα hard reset. Στην αρχη ολα κυλουσαν κανονικα με ενα να προσπαθω να ξανα χτισω το τηλεφωνο οπως το ειχα και πριν. Μεχρι που μου ξανα ξεκινησε τα ιδια. REBOOT KAI HARD RESET ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΑ REBOOT.Σας παρακαλω βοηθηστε αν ξερετε κατι παραπανω δεν ειναι πραγματα αυτα εχω πολλα νευρα μεσα στις γιορτες. Δεν το περιμενα απτο OP6. Η χρηση μου ειανι πολυ απλη ουτε ROOT το εχω κανει η κατι τετοιο. Παρακαλω θελω αμεση απαντηση!!!!

Smohk likes this.
  2. xnutzii
    Lollipop Dec 27, 2018

xnutzii , Dec 27, 2018 :
    Hey there, do you have ViperFX installed on your OnePlus 6? It's a magisk Module.

petros_petroy likes this.
  3. petros_petroy
    Cupcake Dec 27, 2018

hey there
    I cant understand yor advise.
    what is viper fx?

4. xnutzii
    Lollipop Dec 27, 2018

xnutzii , Dec 27, 2018 :
    Alright, nevermind that.
    Can I know which root method you've tried? Also, if you tried Magisk, have you installed any modules?

5. petros_petroy
    Cupcake Dec 27, 2018

I never did root on my phone.
    It is just starting rebooting.
    I think that the reason that my phone did this is the beta of oxygen os ... what do you believe?

6. xnutzii
    Lollipop Dec 28, 2018

xnutzii , Dec 28, 2018 :
    Oh, Google translate did it's work wrong, again.
    Sorry for the late answer btw., I was busy.

Yeah, the Beta OS is pretty buggy, as it's beta after all. It may be one side effect you have, I don't have it though.

7. petros_petroy
    Cupcake Dec 28, 2018

petros_petroy , Dec 28, 2018 :
    this night im gonna save all of my data and after this i will wipe the data.
    so when the phone starts again from the start it gonna starts with the stable version.
    how about that?

8. xnutzii
    Lollipop Dec 28, 2018

xnutzii , Dec 28, 2018 :
    It won't start with the stable by itself. You have to flash it on your own. But definitely backup, yes.

9. petros_petroy
    Cupcake Dec 28, 2018

if i wipe the data so the OX beta there will stay in phone?
    tell me a advice how to fix it. think that i cant use my phone more than 10 sec. it rebooting avry 10 sec.
    so tell me if you know what can i do..

10. xnutzii
    Lollipop Dec 28, 2018

xnutzii , Dec 28, 2018 :
    You just do what you said. Back up your data and flash the OxygenOS stable ROM onto the phone after you've backed up your data and deleted the existing data on the phone. Backup the data onto a USB drive or your PC.

11. geo07
    Ice Cream Sandwich Dec 28, 2018

geo07 , Dec 28, 2018 :
    Καλύτερα βάλε το σταθερό 9.0.2 και έλεγξε το μετα να δεις αν συνεχίζει το πρόβλημα.

12. petros_petroy
    Cupcake Dec 28, 2018

ναι ρε φιλε αλλα πως να βαλω το σταθερο χωρις να μπορω να ελεγξω το κονητο;;

13. geo07
    Ice Cream Sandwich Dec 28, 2018

geo07 , Dec 28, 2018 :
    Εννοείς οτι δεν μπορείς καν να το σεταρεις; μετα το hard reset δεν κάνει boot? τα ελληνικά μου δεν είναι τέλεια γιατί δεν μένω Ελλάδα σορυ, απλα δεν καταλαβαίνω σε ποιο σημείο σου κολλάει...

14. petros_petroy
    Cupcake Dec 28, 2018

προς το παρον πανε καλα τα πραγματα και κανω ενα backup και μετα θα φυγω κατευθειαν για downgrade

geo07 likes this.
  15. Smohk
    Donut Apr 8, 2020

Smohk , Apr 8, 2020 :
    με την τελευταία αναβάθμιση αντιμετωπίζω Και εγώ το ίδιο πρόβλημα!
    και η ειρωνεία είναι ότι δεν έχω τον υπολογιστή μου εδώ και δεν μπορώ να σετάρω. χωρίς υπολογιστή δεν γίνεται;;;