31
Regulamin Serwisu oraz Kodeks Postępowania

Thread Status:
Not open for further replies.
 1. Reivon Choccoli
  Community Veteran Nov 6, 2015

  Reivon Choccoli , Nov 6, 2015 :
  Chcemy, aby nasi użytkownicy czuli się swobodnie dyskutując o OnePlus lub o jakichkolwiek innych tematach, które mogłyby zainteresować użytkowników smartphoneów, fanów Androida lub ludzi zainteresowanych technologią. W celu utrzymania strony możliwej do zarządzania przez nasz zespół, prosimy o zapoznanie się z zasadami i wytycznymi oraz przestrzegania ich podczas udzielania się na forum. Użytkownicy nie zgadzający się z naszym regulaminem lub którzy pogwałcają jego ogólne zasady będą tymczasowo zawieszeni lub zbanowani z forum. Dodatkowe konta konta mające na celu uniknięciu tych ograniczeń będą odpowiednio zawieszone lub zbanowane.

  1. Netykieta
  Naruszenie tych reguł będzie karane jednym punktem karnym.

  1.1 Tytuł wątku
  Twój tytuł wątku powinien być czytelny, informacyjny oraz nawiązywać do kontekstu twojego wątku.

  1.2 Wybieranie podforum
  Udostępnij swój wątek w odpowiednim podforum. Spytaj siebie, "Jeśli szukałbym tego wątku, czy byłoby to pierwsze miejsce, w którym był szukał?"

  1.3 Bezcelowe & off-topic
  Dyskutuj w wątku zgodnie z jego przeznaczeniem. "TL;DR", "pierwszy!" oraz podobne bezużyteczne posty również podpadają tej regule.

  1.4 Bez reklam
  Forum OnePlus nie jest miejscem do reklam lub zbiórek pieniędzy. Posty mające na celu sprzedać jakiś produkt lub usługę będą usuwane. Wielokrotne naruszenie w krótkim odstępie czasu będzie uznawane za spam oraz karane tymczasowym lub permanentnym banem. Wyjątkiem dla tej reguły są dotacje dla użytkowników noszących tytuł "Recognized Developer" (deweloper uznany). Jeśli chciałbyś rozdać jakiś przedmiot, wcześniej skontaktuj się z moderatorem z prośbą o pozwolenie. Generalnie, jeśli służy to wspólnocie, nie mamy nic przeciwko - jeśli służy to tobie, mamy.​

  2. Kodeks postępowania
  Członkowie powinni odnosić się z szacunkiem do innych użytkowników. Poniższe działania są zabronione na forum OnePlus:
  • Używanie nieodpowiedniego języka wliczając seksualne, gwałtowne lub obraźliwe treści.
  • Okazywanie braku szacunku lub tolerancji wobec innego członka forum.
  • Osobiste atakowanie użytkownika forum na podstawie religii, rasy, poglądów politycznych lub jakichkolwiek innych powodów które nie są powiązane z tym forum.
  • Wyszukiwanie i straszenie udostępnieniem danych osobistych innych użytkowników, lub grożenie tym. Radzimy nie udostępniać inforamacji o sobie na forum.
  • Publikowanie złośliwego oprogramowania lub linków do stron phishingowych lub innej niebezpiecznej treści.

  Członkowie którzy nie szanują wymienionego kodeksu postępowania będą usankcjonowani/zbanowani z forum OnePlus i ich opublikowane treści zostaną na zawsze usunięte.

  3. Przeszukaj zbliżone wątki przed opublikowaniem lub stworzeniem nowej dyskusji
  Nowym użytkownikom stanowczo zaleca się użycia funkcji wyszukiwania przez rozpoczęciem nowej dyskusji. Inni członkowie mogli już podzielić się specyficznym tematem lub już zaadresowali pytanie, na które chcesz znać odpowiedź. Jeśli twój wątek jest podobny do już istniejących, może zostać scalony lub zamknięty przez zespół moderatorów.

  4. Wytczyne językowe
  Wątki powinny być jasne i zawierać odpowiednie oraz dobrze opisane tematy w celu zapewnienia większego zrozumienia ze strony współużytkowników. Forum OnePlus jest na ogół wspólnotą anglojęzyczną, dlatego użytkownicy proszeni są o postowanie w języku angielskim. Jeśli jednak czujesz się swobodniej w języku innym niż angielski, zapraszamy do dyskusji w regionalnych podforach.

  5. Konstruktywna krytyka
  Opinie i krytyka chętnie są brane przez Oneplus pod uwagę. Czasami krytyka bywa negatywna, co jest w porządku. Chcemy usłyszeć Twoją szczerą opinię na temat naszych produktów i firmy. Jednak krytyka powinna być uzasadniona, konstruktywna i proponować rozwiązania. Posty których celem jest bezpodstawny atak na Oneplus będą usuwane. Osoby stale łamiące tę regułę będą odpowiednio karane.

  6. Jedno konto na użytkownika
  Chcemy, aby na forum Oneplus głosy wszystkich użytkowników były sobie równe. W związku z tym, każdy użytkownik ma prawo do tylko JEDNEGO konta. Użytkownicy, którzy prowadzą więcej niż jedno konto ryzykują utratę wszystkich kont poprzez ban lub usunięcie. Dotyczy to również kont stworzonych do uniknięcia bana.

  7. Edytowanie / Zamykanie / Usuwanie wątków
  Zespół moderatorów zastrzega prawa do edycji, scalania, zamykania lub usuwania dowolnego wątku w przypadku złamania powyższych zasad. W takim wypadku otrzymasz notyfikacje wyjaśniającą przyczynę modyfikacji lub zamknięcia wątku. Jeśli nie zgadzasz się z decyzją podjętą przez moderatorów, w pierwszym rzędzie powiadom odpowiedzialnego moderatora dla uzyskania wyjaśnienia. Jeśli ta dyskusja nie będzie zadowalająca, skontaktuj się z administratorem. Ich decyzja wszystko rozstrzygnie.

  Ostrzeżenia
  Punkty karne są przydzielane za naruszenia określone powyżej. Celem punktów jest zwrócenie uwagi na fakt złamania przez ciebie reguł, ale pozwalają nadal publikować posty. Jeśli zgromadzisz 5 punków karnych, zostaniesz tymczasowo zbanowany na jeden dzień. 10 punktów, zostaniesz zbanowany na okres 10-ciu dni. 20 punktów na jeden miesiąc, a 30 punków zbanuje cię permanentnie. Punkty karne tracą ważnośc dwa miesiące po uzyskaniu.


  Never Settle.

   

  #1
 2. Reivon Choccoli
  Community Veteran Nov 7, 2015

  Reivon Choccoli , Nov 7, 2015 :
  Dodatkowa informacja: Grupa moderatorów informuje, że posty muszą być zrozumiałe bez pomocy translacji lub narzędzi do enkrypcji. Posty niezgodne z tą regułą są uznawane za spam i będą odpowiednio traktowane.
   

  #2