5
RMA - jak wygląda przebieg wymiany/naprawy/zwrotu

1. Adam Napora
    Honeycomb Apr 11, 2015

Adam Napora , Apr 11, 2015 :
    Witam. To będzie krótki, informacyjny temat.
    Miałem przyjemność/nieprzyjemność wysyłać OPOska na wymianę, więc opiszę jak taki proces wygląda. Może komuś się przyda.
    To tak: po kontakcie z supportem i jego próbą pomocy, przenoszeniu od jednego pracownika do drugiego zaproponują zależnie od opinii supportu, z którym pisałeś wymianę lub naprawę, ew. zwrot pieniążków. Stworzą oni RMA w Twoim profilu, a Ty musisz tam (w tym RMA) potwierdzić poprawność danych (np. swój adres, aby na niego przysłali wymieniony/naprawiony telefon). Jeśli już to zrobisz, najlepiej napisać do nich i powiedzieć, że dane w RMA już potwierdziłeś - proces przebiegnie szybciej. Następnie stworzą oni dla Ciebie etykietę RMA, którą musisz wydrukować (ona także znajduje się w tym RMA). Najprawdopodobniej pracownik napisze Ci co masz wysłać - czy sam telefon czy także akcesoria, ale na RMA też to powinno pisać, jednak jeśli pracownik napisze co innego i na etykiecie RMA też będzie napisane co innego - słuchaj pracownika, ma tu priorytet. U mnie na przykład zgadzało się to i to :) Na etykiecie RMA będzie jeszcze znaczek "1+" - musisz go wyciąć i nakleić na widoczne miejsce na opakowaniu. Część etykiety poniżej "nożyczek" i przerywanych pasków musisz włożyć do opakowania wraz z telefonem (i ew. akcesoriami - zależy). Na maila ogólnie dostaniesz adres na który ma zostać wysłana paczka (automatycznie od OnePlus Support i od pracownika, z którym piszesz). Przy odbiorze, kurier powinien już go mieć, ale czasami może się jednak zdarzyć, że nie będzie go posiadać. W moim przypadku go nie miał, ale na szczęście wydrukowałem go na kartce i po prostu go sobie przepisał. ZANIM kurier przyjedzie, na maila dostaniesz do wypełnienia etykietę DHL'a, potem odsyłasz ją na wskazany na tej etykiecie w lewym górnym rogu adres e-mail. DHL odpisał mi po dwóch dniach abym zadzwonił na określony numer. Tam umawiasz się na dokładny dzień i przybliżoną godzinę/przedział godzin odbioru paczki. Następnie przyjeżdża kurier, dla którego w razie czego powinieneś mieć adres, bo może go nie mieć, ale o tym już mówiłem :) Później, jak paczka dotrze do magazynu, support powinien się z Tobą skontaktować.

UWAGI: Nie wysyłaj do OnePlus żadnych szkieł hartowanych, osłon na plecy, pokrowców, słuchawek itd. OnePlus Ci ich już nie zwróci!; Przed wysyłką najlepiej podładuj telefon, a następnie go wyłącz. Niech bateria się nie rozładuje podczas transportu, ponieważ straci ona na jakości. Tu już nie chodzi o to, czy Wam go przyjmą czy nie, a bardziej o bycie uprzejmym:); Jeśli zwracasz telefon (opcja 15 dni) musisz zwrócić wszystko jak dostałeś, a telefon powinien być bez żadnych śladów użytkowania - inaczej mogą być problemy z przyjęciem paczki, a za wysyłkę w tą i w tą zapłacisz Ty, a kurier poza granicę do tanich nie należy!.; To Ty jesteś odpowiedzialny za spakowanie urządzenia. Lepiej dobrze zabezpieczyć paczkę niż mieć później problemy.;

To, co tu napisałem jest tylko opisem, który ma na celu pomoc w zrozumieniu jak wygląda przebieg naprawy/wymiany/zwrotu. W razie jakichkolwiek problemów z naprawą/wymianą/zwrotem, musisz się skontaktować z supportem. To, co support Wam napisze jest priorytetem. To on Wam powinien wytłumaczyć co macie robić krok po kroku, jednak nie każdy zna dobrze angielski, a na tłumaczu Google czasami lepiej nie polegać :)

Jeśli macie jakiekolwiek problemy lub pytania dotyczące tego, co tutaj napisałem - pytajcie śmiało.

2. reoss
    Froyo Apr 15, 2015

reoss , Apr 15, 2015 :
    Przy zgłaszaniu problemu nie będzie im przeszkadzał odblokowany bootloader i inny rom ?

3. arkadius
    Jelly Bean Apr 15, 2015

arkadius , Apr 15, 2015 :
    Zalezy jaki to problem, ale zazwyczaj radza na poczatek wgrac stocka i przywrocic ustawienia fabryczne. Odblokowany bootloader nie ma natomiast wplywu na waznosc gwarancji.

4. reoss
    Froyo Apr 15, 2015

5. Klaudusia
    Cupcake Apr 19, 2015

Klaudusia , Apr 19, 2015 :
    To jest jakis specjalny kurier ktory ma przyjechac po te paczke do nas czy mozna ja po prostu wyslac na poczcie?

6. macio66633
    Cupcake Apr 19, 2015

7. arkadius
    Jelly Bean Apr 19, 2015

arkadius , Apr 19, 2015 :
    Reklamacja u sprzedawcy.

8. macio66633
    Cupcake Apr 19, 2015

9. adamszostek
    Froyo Apr 19, 2015

adamszostek , Apr 19, 2015 :
    A jak wygląda sprawa z reklamacją jak sprzedaje telefon? Na forum wyczytałem, że potrzebny będzie "slip package" w wersji papierowej jeśli nie byłeś pierwszym kupującym? Telefon zakupił mój brat - płacił za niego i odebrał we Francji - jak jeszcze nie wysyłali do PL. Teraz chciałbym sprzedać tel. np. na allegro i jak ktoś zapyta o gwarancje, to co należy odpowiedzieć? Mam oryginalny kartonik z telefonem, ale bez koperty w którą był zapakowany. Czy będą z tym jakieś kłopoty?

10. Adam Napora
    Honeycomb Apr 19, 2015

Adam Napora , Apr 19, 2015 :
    Koperta nie powinna sprawiać problemów. Możesz wydrukować dokument zakupu z profilu. Zresztą taki powinieneś i tak otrzymać. Jak ktoś już pisał - gwarancja jest pod IMEI.

m.ich and adamszostek like this.
  11. adamszostek
    Froyo Apr 20, 2015

12. molekpl
    Cupcake Apr 23, 2015

molekpl , Apr 23, 2015 :
    Dziś podczas odtwarzania muzyki na Youtube nagle przestał działać jeden głośnik a drugi buczy.
    Czy komuś coś takiego się zdarzyło? Obawiam się że to kwestia sprzętowa a nie oprogramowania.
    Jakieś sugestie jak to potwierdzić?

13. Sierek
    Eclair Apr 24, 2015

14. Pytajnik
    Honeycomb Apr 24, 2015

Pytajnik , Apr 24, 2015 :
    Przywróć do stock jeśli siedzisz na custom ROM. Jak na stock CM11S lub Cyanogen OS 12 to zrób hard reset. Sprawdź na kilku odtwarzaczach muzyki i czy nie masz włączone Audio FX i Maxx Audio.

15. Adam Napora
    Honeycomb Apr 24, 2015

16. arekstefanek
    Eclair Apr 24, 2015

arekstefanek , Apr 24, 2015 :
    W razie awarii i zgłoszeniu tego to wysyłka do serwisu (kurier) jest na koszt OPO czy na mój?

17. molekpl
    Cupcake Apr 24, 2015

molekpl , Apr 24, 2015 :
    Witam dzięki za sugestie, problem rozwiązał się sam tzn dziś wszystko działa, prawdopodobnie wilgoć to spowodowała, polezal przez noc i rano wszystko było ok.

18. Adam Napora
    Honeycomb Apr 24, 2015

19. Adam Napora
    Honeycomb Apr 26, 2015

Adam Napora , Apr 26, 2015 :
    OP współpracuje z firmą kurierską DHL i to właśnie kurier z DHL-u przyjeżdża na wskazane przez Ciebie miejsce. Poza tym gdybyś przeczytała to co napisałem, wiedziałabyś.

20. Nevir
    Gingerbread Apr 27, 2015

Nevir , Apr 27, 2015 :
    Mnie niestety zabrakło cierpliwości ponieważ mając jakiekolwiek doświadczenie życiowe można się tego domyśleć.