1
ROM-ok, ki mit használ

?

Ki melyiket használja?

1. CM11/CM11S

4.7%
  2. COS12 (hivatalos CM12)

51.2%
  3. CM12.1 Nightly

14.0%
  4. Oxigen OS

25.6%
  5. AOSP

2.3%
  6. Paranoid Android

0 vote(s)
    0.0%
  7. Más CM alapú főzött rom (hozzászólásban leírom)

2.3%
  1. Frosty89
    Froyo May 24, 2015

Frosty89 , May 24, 2015 :
    Sziasztok

Nem igazán láttam ilyen témát itt a magyar részben így, gondoltam létrehozok egyet.
    Ki milyen romot használ a telefonján ?
    Esetleg jobban belemerülve, milyen rom és kernel kombinációra esküszik :)
    Én személy szerint a legfrissebb cm12.1-es Nightly -kat használom elég stabilak hozzá hogy napi használatban mehessenek és van benne pár olyan funkció ami a gyáriakban nincs.

markbart21 likes this.
  2. manicpreacher
    Cupcake May 26, 2015

manicpreacher , May 26, 2015 :
    Szia!

Én személy szerint CM11-et használok (11-20141008-SNAPSHOT-M11-bacon). Kínai verziós OPO-m van, még az ********-ról rendeltem tavaly. Az igazság az, hogy ha lehetett volna már átálltam volna a CM12-re, csak én nem kapom meg az OTA frissítéseket, mivel nem CM11S-em van, hanem CM11.

A különböző fórumokon pedig eltérő dolgokat olvastam arról, hogy CM11-ről lehet-e frissíteni CM12S-re. Néhány helyen azt írták, hogy előtte az összes korábbi frissítést telepítenem kell, amit a globál (nem pedig a kínai) verzióra kiadtak. Máshol pedig azt, hogy nem szükséges előzetesen felrakni semmit, simán lehet a CM11-re felrakni a CM12S-t és ha ez megvan akkor ezzel meg is kapom majd az összes jövőben hivatalos OTA frissítést.

Szóval inkább nem próbálkoztam, hanem vártam rá, hátha kijön majd egy újabb SNAPSHOT kiadás a CM11-es gépekre is.

Ha tudsz segíteni nekem abban, hogy mit, hogyan és mire telepítsek úgy, hogy ezzel nem fog összeomlani a gépem, akkor szívesen megpróbálnám a CM12S-t vagy akár a CM12.1 nigthly-t.

Köszönöm

3. Frosty89
    Froyo May 26, 2015

Frosty89 , May 26, 2015 :
    tudtommal nincs akadálya annak hogy feltedd a COS12-t vagy a 12.1et
    telepítéskor mindent frissít, kernelt is modemet is, szóval nem lehet probléma szerintem
    hát legelsőnek ha még nincs nyitva a bootloader és nincs feltéve a twrp akkor először azt kell feltenni, itt a magyar részben megtalálod a leírást hozzá
    pontosabban itt: https://forums.oneplus.net/threads/...tsuenk-custom-recoveryt-es-rootoljunk.284637/

ha ez megvan csak kell fel kell másolni a zippet a telefonra és gapps csomagot ami a rendszerhez kell és mehet a flash, utánna olvasok hogy esetleg lehet e valami probléma az átállással, de szerintem semmi
    egyébként, a cm11-en várhatod napestig az OTA-t arra nem jön

szerk: nincs akadálya

Last edited: May 26, 2015

markbart21 and andy.z like this.
  4. manic
    Cupcake May 31, 2015

5. markbart21
    Eclair Jun 2, 2015

markbart21 , Jun 2, 2015 :
    Én a hivatalos CyanogenMod12-t használom :D
    Gondolkoztam h fekrakom a nem eredeti 12.1-et de nem látom most sok értelmét.
    Tudnál pár olyan dolgot írni ami nincs a gyáriban csak a Nightly verziókban? ;)

6. Frosty89
    Froyo Jun 3, 2015

Frosty89 , Jun 3, 2015 :
    hát gyakorlatilag minden olyan dolog benne van ami bele fog kerülni majd a stabil verzióba ha stabil lesz :D környezeti kijelző (alkalmazkodik a nappali és esti fényekhez estére meleg színűre válttja a kijelzőt), dpi állítás telefonban (eddig külön progival lehetett) , hardveres driverek is vannak frissítve sokszor, nfc kompatibilitásban nem tudom hogy jobb e vagy nem, de asszem támogat olyanokat amiket a COS12 nem, de nem akarok hülyeséget mondani :D
    ami belekerül vagy belekerülhet majd a végleges verzióban itt előrhető először szóval tudod tesztelni a dolgokat, itt volt először az új érintő driver is de a tétlen aksizabálásából kiindulva kivették, ahogy a neve is mutatja tesztverzió, szóval vannak gyerekbetegségei, meg néha bugjai, jelenleg én is a hivatalos cm12-t használom, munka közben nem lenne kellemes ha dobna egy seggest a droid valami miatt :D a nightly maradt otthonra ahol tudom basztatni a telót amikor akarom :D

markbart21 likes this.
  7. Frosty89
    Froyo Jun 4, 2015

Frosty89 , Jun 4, 2015 :
    oké megy vissza nightly a COS behülyült, beindul a teló majd újraindul magától miután lefut a cm logó, meg olyan forró hogy sütni lehet vele.... ennyi erről

markbart21 likes this.
  8. kelanow01
    Cupcake Jun 15, 2015

kelanow01 , Jun 15, 2015 :
    Helló,

Hivatalos CM12. A Nightly12.1-et próbáltam még a május elejieket, borzalmasan instabil volt, rengeteg hibával. (töltés melegedés, hirtelen merülés, nem veszi fel a hívást, retsart...)
    Neked melyik verzió van fenn ami stabil?
    Nagyon szeretem a gyári verzió fényképezőjét, az ugye nem megy a Nightly verziókon... :( Amúgy tetszett, szívesen használnám a CM12.1-et. Nem tudom lesz-e gyári belőle.

Last edited: Jun 16, 2015

9. Frosty89
    Froyo Jun 19, 2015

Frosty89 , Jun 19, 2015 :
    nekem jelenleg is a nightly van fent, most épp a 06-17 es verzió , 2-3 naponta frissítem a sima cm frissítővel, a nightlyknál érdemes kivárni mindig ez jó időt mire napi használatra alkalmas lesz a verzió, egy ideje ezt használom , volt fent a COS12 is de elpatkolt, nem volt igazán hajlandó elindulni, lehet nem kedvelte a rádió rész és a wifi rész driver cseréjét :D pedig azt írták rá hogy fasza mind a kettő :D de nem úgy tűnt, ment vissza 12.1 nekem jobb :)

ami a kamerát illeti :)
    http://forum.xda-developers.com/oneplus-one/themes-apps/app-cos12-cameranextmod-t3086513
    az eredeti COS12es kamera , picit +olva

ha a color os kamerájára is kíváncsi vagy van egy port belőle vagyis több :D én eddig ezt próbáltam
    http://forum.xda-developers.com/oneplus-one/themes-apps/port-coloros-camera-cm11s-t3030369

nem vagyok 100% ig biztos hogy megy a cm12.1 el is de szerintem igen

úgy halottam lesz belőle, már megy az engedélyeztetése a googlenél, én annak örülnék ha ezzel az engedélyeztetéssel nem járna együtt a sok google bizbasz is, egy minimal gapses COS12.1 nek majd örülnék, mert kb 4-5 google progit használok, aztán annyi, aztán múltkor amikor ki akartam babrálni a COS ból a sok fölös cuccot lett egy halott rendszerem :D

10. kelanow01
    Cupcake Jun 19, 2015

kelanow01 , Jun 19, 2015 :
    Köszönöm a kamera cuccot, így már én is vissza teszem a CM12.1-et. (Főleg hogy azóta stabilabb lett)
    Én is a legkisebb gapps-t szoktam feltenni, pico talán. Ha valami kell még, pótolható. Túl sok a fölös vacak amit az emberek 90%-a nem használ...

Frosty89 likes this.
  11. Deactivated User
    Jul 8, 2015

12. Deactivated User
    Jul 19, 2015

13. davebugyi
    Honeycomb Jul 23, 2015

14. kisbelga
    Donut Jul 24, 2015

kisbelga , Jul 24, 2015 :
    Sziasztok!
    OxygenOS-t fellehet tenni eu-s modellre?
    Mik a lepesek,nehogy tégla legyen a telefonból :)

15. manic
    Cupcake Aug 17, 2015

manic , Aug 17, 2015 :
    Sziasztok, én most kezdtem el használni a nightly verziokat. A 0817-es verziót tettem fel. Eddig egy snapshot ment a gépen, mert nem mertem átállni a 12.1-re. Kínai modellem volt ugyanis, nem a Global verzió. Ezeken pedig a CM11 futott, nem a CM11S ami hivatalosan megkapta a frissiteseket. Felraktam a TWRP egy baratom segitsegevel majd az uj romokat a gapps-el együtt. A TWRP-t egyebkent a play storebol szedtem le és így is működött a telepítés. Egyenlore egy furcsasagot vettem észre. Ha hívok valakit egy idő után elsotetul a képernyő. Ez ok. Azonban mikor elsotetul, nem tudom letenni a telefont, mert nem erzekeli a leteves gomb ha megnyomon. Ez nem tudom mitől lehet.

16. Frosty89
    Froyo Sep 3, 2015

Frosty89 , Sep 3, 2015 :
    próbáld meg azt hogy a hangerőgombokat beállítod telefon ébresztésre, mert a bekapcs gombbal asszem alapból megszakad a hívás, ezt a beállítások -- gombokban tudod /hangerőgombok rész, eszköz felébresztése
    nekem régen az Alcatelemnél volt ilyen problem, ezzel sikerül megoldani, felébredt a kijelző aztán le tudtam tenni

17. manic
    Cupcake Sep 4, 2015

manic , Sep 4, 2015 :
    A furcsa az, hogy nem volt ilyen problémám amíg a snapshot CM 11-en voltam. Aztan TWRP-vel felraktam egy 12.1 nightly-t, és onnantól jönnek a gondok. Megörültem, hogy kijött egy újabb snapshot 12.1-re. Fel is raktam gyorsan, de a tácsázó helyzetén ez sem változtatott. Ugyanúgy lefagy beszélgetés közben, nem tudom letenni a telefont. A képernyő sötét marad és nem reagál semmire. Valahogyan vissza lehet állni a korábbi cm-11-20140805-SNAPSHOT-M9-bacon.zip-re? Ezzel nem volt semmi gondom, stabil volt a kütyü. Vagy van esetleg egy olyan tarcsazo amit tudnál ajanlani a cm helyett, ami nem fagy le?? Köszönöm előre is.

18. Frosty89
    Froyo Sep 11, 2015

Frosty89 , Sep 11, 2015 :
    hát letöltöd a régebbit ha fent van még, aztán simán fel flasheled, nem lesz semmi baj belőle úgy gondolom, a tárcsázó, hát nem igazán ismerek olyat ami nem az alap tárcsázóra alapoz. Flasheld fel a simát szerintem és megoldódik, ha azzal rendesen ment, én most nightly-n vagyok újra, váltogatom a hivatalosra és erre vissza, mert mindig van valami ami nem tetszik a hivatalosban.

19. manic
    Cupcake Sep 11, 2015

manic , Sep 11, 2015 :
    Időközben megoldódott a problémám. Egy proximity sensor fixet kellett feltennem és most ugy megy mint régen. :) A nightly forumon mondták az ötletet. Most éppen a 09/05 nightlyn vagyok. Elég stabilnak tűnik. Az augusztusik nem voltak ennyire jók. Nagyon szépen köszönöm az ötleteket. :)

20. davidszekely23
    Cupcake Feb 4, 2016