3
Satın alma tecrübeleri/Püf noktaları

1. mecai Cupcake Oct 2, 2016

mecai, Oct 2, 2016 :
    Gümrükleme sorunu yaşayan oldu mu daha önce? Bilgisi olan varsa lütfen bilgilendirsin. 27sinden beri Ercan havaalanında gümrükte bekletiliyor kargom

2. mecai Cupcake Oct 3, 2016

mecai, Oct 3, 2016 :
    Hocam günaydın tekrar merhabalar. Az önce DHL ile görüştüm ve 190 liraya bi belge satın almam gerektiğini ve bununla gümrüğe gidip orda çıkan vergiyide ödeyip kargoyu alabileceğimi söylediler. Bu durumda yapabileceğim bir şey var mı? Cihazın astarı yüzünden pahalıya gelmiş olacak böyle yaparsam. Ve cihaz kıbrısta gümrüğe takıldı ben trdeyim

3. mcsememo KitKat Community Expert Oct 4, 2016

mcsememo, Oct 4, 2016 :
    Merhaba. Bu konu hakkinda onceden yazmis oldugum buradaki mesaja bakmani oneririm. Bunun yaninda ticket acarak bu sorunu destek bolumune bildirebilirsin. Iyi forumlar.

4. mecai Cupcake Oct 5, 2016

mecai, Oct 5, 2016 :
    Çok teşekkürler hocam iyi forumlar.

5. mcsememo KitKat Community Expert Oct 5, 2016

mcsememo, Oct 5, 2016 :
    Rica ederim. Konu hakkindaki gelismeleri paylasirsan sevinirim. Iyi forumlar.

6. Eyüpözdemir Cupcake Oct 12, 2016

Eyüpözdemir, Oct 12, 2016 :
    Arkadaşlar site üzerinden telefonu satın alsam polonyadaki arkadaşıma göndersem herhangi bi gümrük vergisi ödermi bilen varsa yardımcı olurmu?

7. carter1586 Cupcake Oct 12, 2016

carter1586, Oct 12, 2016 :
    Avrupa da herhangi bir ek ödeme çıkmıyor. 1 hafta önce teslim aldım telefonu sorun olmadı.

8. Eyüpözdemir Cupcake Oct 13, 2016

9. Eyüpözdemir Cupcake Oct 13, 2016

10. carter1586 Cupcake Oct 13, 2016

carter1586, Oct 13, 2016 :
    arkadaşınız adı ve adresi yeterli olur
    kargo seçimi size kalmış süre sıkıntınız yoksa standart kargo seçin fazladan para ödemeyin
    kendi siparişimi standart kargo ile 19 eylülde verdim adrese teslim tarihi 5 ekim oldu.

11. F_Fuat_Alkan_HwmZ Cupcake Oct 22, 2016

F_Fuat_Alkan_HwmZ, Oct 22, 2016 :
    Merhaba ,

KArdesim Girne'de yasıyor onun üzerinden almak istiyorum ama forumda sorunsuz sekilde Kıbrıstan temin edene rastlayamadım ben de teredduutte kaldım . Kesin bir bilgi edinebilirsem iyi olacak

12. mcsememo KitKat Community Expert Oct 23, 2016

mcsememo, Oct 23, 2016 :
    Merhaba. Konu hakkinda buradaki ve sonraki mesajlara bakabilirsin.

13. sinan.karateke Cupcake Nov 10, 2016

sinan.karateke, Nov 10, 2016 :
    Arkadaşlar KKTC'ye sipariş verildiği vakit gümrük vergisi ödeniyor mu?
    Konuyla ilgili son bilgi ne yönde?
    Mecai arkadaş gümrüğe takıldı demiş ancak bir kesinlik yok gibi.
    Kıbrısa sipariş vericez ancak bir türlü şu durumu netleştiremedik.

14. barocker Cupcake Nov 16, 2016

barocker, Nov 16, 2016 :
    Selam arkadaşlar, oneplus 3t almak istiyorum. Bildiğiniz üzere 28 kasımda satışa çıkacak. Benim merak ettiğim, 28 kasımda direkt sipariş verebilecekmiyiz yoksa birkaç gün yada hafta stok sıkıntısı yaşanırmı? Bu arada ben yunanistandaki arkadaşımın adresine isteyecegim eu warehouse ile geliyor dimi avrupaya?

15. orophim Froyo Dec 10, 2016

orophim, Dec 10, 2016 :
    Merhaba,

Oneplus 3t'yi Türkiye'den nasıl sipariş edebiliriz? Fransa'dan gelecek bir tanıdığım var. Onun adresine göndermek istiyorum. Ama kendi kartımı kullanamıyorum, yalnızca Fransız kredi kartları oluyor galiba çünkü billing address kısmında Fransa dışında adres giremiyorum. PayPal da Türkiye'de engelli. Nasıl yapabilirim??

16. mkolcu Cupcake Dec 20, 2016

mkolcu, Dec 20, 2016 :
    Merhaba,

Oneplus 3 stok engeline takıldım. o yüzden almak için şu anda farklı alternatifler deniyorum. Bulunduğum şehirde 3 gün kullanıldığı söylenilen bir cihaz var. Cihaz Almanya'dan alınıp Türkiye'ye getirilmiş. Alırsam eğer kendi pasaportuma işleteceğim.

Kafama takılan soru; cihazı ilk alan kişi ben olmayacağım için herhangi bir garanti durumunda sıkıntı yaşar mıyım?

17. Evren Yükselci Cupcake Dec 25, 2016

Evren Yükselci, Dec 25, 2016 :
    Merhaba,

Belçika'da oturan akrabamı adres göstererek OP3T sipariş etmeyi düşünüyorum.Şu anda teslim süresi 3 hafta olarak belirtiliyor. Forumda okuduklarımdan anladığım kadarıyla 3 hafta üzerinde bir süre beklemeyi göze almam gerekiyor.
    Paypal ile halen Türkiye'den ödeme yapamıyoruz sanırım. Benim sorum kredi kartı ile ödemede yanlış hatırlamıyorsam Euro kuru normalin çok üzerinde TL'ye çevrilerek geliyordu. Bununla ilgili deneyimi olan varsa paylaşabilir mi?
    Ayrıca bu ürünü turist vizesi ile birine getirteceğim ve vergi iadesinden faydalanmayıda düşünüyorum. Nerden baksanız %10 civarında bir kısmını geri alma durumu var. Bu konuda tax refund işleminden faydalanabildiniz mi?

18. Regionella Froyo Dec 26, 2016

19. asdsqr12 Cupcake Dec 29, 2016

asdsqr12, Dec 29, 2016 :
    Hola,
    Si no estoy equivocado, leí en el foro General, en el hilo de compra on line que lo que iban a hacer en cuanto a puntos de distribución, es tener un almacén en cada continente.
    En cuanto al stock del terminal una vez presentado, yo creo que será casi inmediato, de ahí que hicieran el comentario que tenían pensado hacer algo mejor que una pre orden..... ¿Y que hay mejor que una pre orden?... pues comprarlo directamente...

20. hexus01 Froyo Jan 30, 2017

hexus01, Jan 30, 2017 :
    Dostum linkteki metodları inceledim. Uzun süreli kullanımı sonucu imei bozulmasına sebebiyet verdiğinden bahsediyor. Ve Her modelde olmadığı sadece Orjinal Çin olan A-3000 lerde sıkıntısız uygulanabileceği ve bu işlemlerden doğan sorumluluğun kullanıcıya ait olduğu uyarısını da vermiş.