3
Satın alma tecrübeleri/Püf noktaları

1. klakson123
    Ice Cream Sandwich Jul 9, 2015

klakson123 , Jul 9, 2015 :
    İkisi de ayrı ayrı görünüyor anlamadım neden

2. akulata
    Ice Cream Sandwich Jul 9, 2015

akulata , Jul 9, 2015 :
    Ben bulamadim link verebilirmisin

3. mcsememo
    KitKat Community Expert Jul 10, 2015

mcsememo , Jul 10, 2015 :
    Malesef Turkiye ve KKTC'ye telefon ve aksesuar satisi mumkun gozukmuyor. Konu hakkinda @Adam Krisko cok ugrasti. Bircok yasal sorundan dolayi simdilik Türkiye ve KKTC'ye telefon ve aksesuar satisi yapilmayacak.

klakson123 and Adem like this.
  4. Adem
    Ice Cream Sandwich Jul 10, 2015

Adem , Jul 10, 2015 :
    Abi çok zor ya bizim gümrük mevzuatımız buna pek izin vermiyor , Oneplus tek taraflı ülkeye ürünlerini sokmaya çalışırsa çok ağır vergi yaptırımlarıyla karşılaşacağı için bununla uğraşmak istemezler ancak Türkiyede faaliyet gösteren ithalatcı bir firma ile anlaşıp getirilebilir kolay yoldan ki buda şuan için pek mümkün gözükmüyor , sanırım Oneplus'ı Türkiye ye getirirseler şayet getiren adamlar valla parayı kıracaklar imkanı olan varsa girşimlerde bulunsun güzel pazar ve fikir benden söylemesi. Xiaomi firması ürünlerini Türkiyede hepsiburada.com üzerinden satışa sunulacak şimdilik aksesuarları mevcut telefoların satışı ne zaman olur bilinmez ama bu şekilde Türkiye pazarına girmiş oluyor suya sabuna dokunmadan , fiyat politikası aynı mı olur o da bilinmez ileride alacaklar için şimdiden duyrulur.

Deco_07 likes this.
  5. mcsememo

Bu konuda senin ve bu konuyu dillendiren butun arkadaslarin istek ve onerilerini en ust perdeden duyurmaya calisiyorum. Gumruk konusunda problem cikarmayacak aksesuarlarin gonderilmesi konusunda bile bir ilerleme kaydedemedik. Türkiye'nin teknojiyi kullanma ve yeni teknolojiye adapte olma acisindan Dünya'da sayili ulkeler arasinda oldugu herkesin malumudur. Türkiye'de gumruk ve vergi konusunda yasanan sorunlardan dolayi Turk kullanicilarina bir ayricalik yapilarak ikinci el satisi konusunda konu acilmasini da talep ettim. Fakat bu istegim kabul edilmedi. Sartlari cok zorladim ve Turk kullanicisinin sadece Türkiye'de degil tum Dunya ulkelerinde bulundugunu belirterek bir tepkimizin olacagani belirttim. Yukarida tagladigim kullanici bas moderatordu ve yonetici pozisyonu ile firmada calismaya yeni basladi. Iletisim konusunda mukemmel bir yonetici ve iyi bir arkadas oldugunu net bir sekilde soyleyebilirim. Adem kardesim birlikten kuvvet dogar. Birlikte mucade edersek bu satis politikasi konusunda lehimize olan gelismeler olabilir insallah. Bunun yaninda Türkiye'de kurumsal kimlige sahip teknoloji web site yoneticileriyle iletisime gecip bu konuda onlarin OnePlus ile roportaj yapabilmeleri saglanirsa bir farkindalik olusturabiliriz diye dusunuyorum. Iyi forumlar.

Deco_07, cemee and Adem like this.
  6. Adem

Adem , Jul 10, 2015 :
    Bu bahsettiğin olayı daha önce bende düşündüm ve bir kaç teknoloji sitesine durumdan bahsedip haberdar ettim sağolsun bu konuda en çok shiftdelete.net isimli yerli teknoloji sitesi ilgilendi ve ilgilenmeye devam ediyor ancak bizim tarafımızdan bakıldığında da şöyle bir durum çıkıyor malesef Türkiyede satışı olmayan bir telefonun tanıtımı için neden bu kadar çaba sarfedelim oluyor , aslında arz talep meselesi tüm olay, Oneplus hala Türkiyede ki tüketici potansiyelini keşfedebilmiş değil bunun için bir kıvılcım gerekiyor diye düşünüyorum ancak bu nasıl olur metod ne olur insanın aklına binbir soru işareti , şahsım adına Oneplus için bir firma bile kurmayı düşündüm Türkiye kanalını oluşturabilmesi için ancak tek başıma da fazla ilerleyemedim işin doğrusu bu fikrimden vaz geçmişte değilim hala araştırıyorum , bakalım ilerleyen günlerde nasıl olacak bu işler inşallah hayırlı olur , olmasınıda çok isterim.

7. mcsememo

Bu potansiyelin farkindalar Adem kardesim. Konusmalarimizdan bunu net bir sekilde anliyorum. oneplus.net yoneticisi Kıbrıs sayfasini hazirlamam icin bana ulastiginda bu konuda konustuk. Simdilik Kibris ve G.kibris sayesinde Turk kullanicilarina daha rahat ulasilabilecegi hesabini yaptiklarina eminim. Bunun yaninda yoneticiler ab ulkelerinde oldugu gibi tuketiciye yasal mevzuatlarla ugrasmadan ulasmak istiyor. Bildigin uzere kurumsal kimlige sahip bilisim firmalari xiaomi, oppo ve meizu gibi firmalarla bu tur roportajlari zaman zaman yapiyorlar. Medya destegi bu konuda cok onemli. Artik bizim konu hakkindaki hassasiyetimizi net bir sekilde biliyorlar. Zaman zaman konuyu gundeme getirerek sizin isteklerinizi de ilgili yoneticilere iletiyorum. Iyi forumlar.

Adem likes this.
  8. akulata

akulata , Jul 10, 2015 :
    Oneplus2 alma konusunda oldukca istekliyim. Umarim sartlar olusursa almayi planlıyorum. Egerki KKTC uzerinden alma imkani yaratilirsa daha iyi olacak benim icin. Mersinde ikamet ediyorum ve KKTC'ye ulasmam daha kolay. @mcsememo senin verdiğin ugraslari hepimiz biliyoruz umarim birgun hepsi karsiligini bulur ve Turkiye'deki opo fanlarida bu telefonu kullanma fisrati yakalarlar.

klakson123 and cemee like this.
  9. mehan
    Honeycomb Jul 11, 2015

mehan , Jul 11, 2015 :
    @mcsememo tekrar hosgeldin foruma. Gozlerimiz cok aradi seni vallahi.
    Turkiye'de yerli ureticiyi korumak icin vergi kanunu cikacak bu gidisle gelmeleri cok zor.

Last edited by a moderator: Jul 29, 2015

Deco_07 and Adem like this.
  10. akulata
    Ice Cream Sandwich Jul 13, 2015

akulata , Jul 13, 2015 :
    Birde arkadaşlar kismet olursa OPT almayi düşünüyorum. Fakat opo yu alirken cin den bir alisveris sitesi(malumunuz site ali) uzerinden almistim. Ama bu sefer orjinal oneplus sitesi uzerinden alcam. Smdi bu adimda neler yapilmasi gerekir neye ihtiyacim olcak bana yardimci olursaniz sevinirim. En azindan simdiden bi on hazirlik icinde olim bende

11. Adem

Adem , Jul 13, 2015 :
    Öncelikle Oneplus hesabınızı gözden geçiriniz bilgileriniz gerçek kimlik bilgilerinizle uyuşup uyuşmadığını kontrol ediniz ve adres olarak eğer Türkiyede yaşıyorsanız Oneplus ın dağıtım yaptığı bir ülkede yaşayan yakınınız varsa onun adresini ekleyiniz yani yurt dışından telefonu size getirecek kişi ile konuşup anlaşınız daha sonra adres kısmını doğru bir şekilde sokak şehir ülke posta kodu bunları doğru olarak adres defterinize ekleyiniz ardından ödemeyi siz yapacaksanız şayet paypal hesabınızda yok ise paypala üye olup oraya kredi kartınızı tanımlamanız gerek illaki sizin kartınız olmasına gerek yok herhangi birinin kredi kartıda olur babanız , abi ,anne vs. daha sonra o kredi kartını doğrulamanız gerekecek alışverişte kullanabilmeniz için , onun içinde paypal sizden küçük bir ücret alacak tanımladığınız karttan 1 dolar gibi bir rakam sonra onu size geri iade edecektir , paypalda ki bilgilerinizinde kimlik bilgilerinizle uyuşması gerek (ileride yaşanabilecek bir sorun doğrultusunda bilgileriniz uyuşmaz ise pek yardım alamazsınız ne paypal ne de Oneplus firmasından ) ve bunuda hallettiğiniz zaman sadece artık telefonun satışa çıkacağı günü beklemek kalıyor geriye , satışa cıktığı gün davetiye usülü mü olacak yoksa normal satışmı bilmiyorum o doğrultuda eğer davetiye usulü olacaksa size gelmese bile forumda yine davetiye paylaşımşları yapılacaktır , yide de o gün geldiğinde bu durumu tekrar gözden geçiririz şimdilik yapacağınız işlemler bu kadar hocam.Ben telefonun alternatif sitelerden alınmasına karşıyım kendi sitesinden alırsanız aklınızı kurcalayan birşey olmayacaktır.Gönül rahatlığı ile de kullanmaya devam edersiniz.

12. akulata

akulata , Jul 13, 2015 :
    Telefonu almanyaya gidecek olan kuzenim alip getirecek. Oneplus hesabımda ki adresi onun verdigi adrese göre duzenledim. Yanlis anlamadiysam paypal hesabimdaki adresiminde ayni olmasi gerekli oyle degilmi? Birde oneplus ve paypaldaki hesabimdaki isimlerde telefon kime gidecekse onun ad ve soyadi mi olmasi gerekiyor? Bu arada paypaldaki kredi kartımın onaylanma işlemini de gerçekleştirdim. Bundan sonra dediginiz gibi telefonun satışa cikmasini ve duruma göre davetiye beklemeye başlayacağım.

13. Adem

Adem , Jul 13, 2015 :
    Kredi kartınızın ekstre sinde size bir kod verilecek paypala onu girmeden kartınızı tam bir şekilde doğrulamış olmazsınız bunun için ekstre basımını beklemenize gerek yok bankanızın müşteri hizmetlerini arayıp kartta yapılan işlemler adı altında size o kodu okuyabilir o kodu da ilgili yere girerek ancak o şekilde kartın doğrulamasınız yapmış olursunuz bu işlemi bu şekilde yaptınız mı hocam ? Adreslerin aynı olması gerekmiyor sizin paypaldaki adresiniz Türkiye adresi olabilir bu sorun değil onemli olan Oneplus siparişinizde ki adres zaten ödeme esnasında paypal size adres kısmını gösteriyor hocam , ad soyad kısmında da problem olmaz ben şuana kadar 2 adet aldım Almanya üzerinden benim adıma gitti gönderiler ve amcaoğlum teslim aldı herhangi bir problemlede karşılaşmadı teslimat esnasında hatta benin ikinci telefonun ilki kargoda kayboldu o kadar mübadeleler atlattım ki yine de sorunsuz bir şekilde Oneplus halletti olayı tekrar gönderdi telefonu.

14. TolgaSevinc
    Froyo Jul 23, 2015

TolgaSevinc , Jul 23, 2015 :
    Arkadaşlar ben yeni üye oldum ve OnePlus 2 telefonunu almak istiyorum neler yapmam lazım ve davetiye nasıl alınıyor bana yardım eder misiniz.

@mcsememo bana yardım edr misin acaba OnePlus 2 bu pazartesi tanıtılcak ve ben almak istiyorum. Türkiye de oturuyorum Bulgaristanda tanıdıklar var. Acaba ben bu telefonu nasıl alabilirim. Babamın kredi kartını kullanıcam PAYPAL yok.

15. mcsememo
    KitKat Community Expert Jul 23, 2015

mcsememo , Jul 23, 2015 :
    Foruma hosgeldin. Davetiye paylasimi burada acilacak basliklar altinda yapilacak. Satin alma tecrubeleri konusunu, buradaki mesaji ve sonraki mesajlari inceleyebilir ve satin alma sirasinda yardima ihtiyac duydugunda sorularini bu baslik altinda yazabilirsin. Iyi forumlar.

TolgaSevinc likes this.
  16. teknokaptan
    Ice Cream Sandwich Jul 28, 2015

teknokaptan , Jul 28, 2015 :

merhaba adem maddi manevi her tur destek ve girisim icin ben varim yardimci olmaya calisirim elimden geldigince..bir sirket adina 1 tane cihaz temin etsek bunun vergisi bunun satisi icin gorusmeler buyuk paralar ve cok iyi cevren olmasi lazim diye dusunuyorum turkiyedeki tuketici hemen garanti varmi diye bakar sonra ucuzmu ona bakar bedavada versen adam acaba diye dusunur bu konuda yapicak bir sey yok guvensizlik neysee yazdikca sinirim bozuluyor...en guzeli gidip herhangi bu isi kivirabilecek teknik servisle anlasican sonra cihazlaro online site kurup trde satican ama gumruktu anlasmadi derken aldigin fiyata satarsan :) anlami kalmaz iyi arastirma yapip yatirimci arkadaslara sunup yapmak lazimki tasin altina elini soksunlar...

17. teknokaptan
    Ice Cream Sandwich Jul 28, 2015

teknokaptan , Jul 28, 2015 :

yardimlarin icin ve cabalarin icin cok tesekkur ederim..

SIMDI DIYELIMKI TURKIYEDE SATILMAYAN URUN KIBRISTA SATILIYOR VE TURKIYEDEN SIPARIS VERSE YINEDE GUMRUGE TAKILIYORMU BU ?

birde her sali satisa acilcak diyonuz ya bu cihaz peki yine 1 saat mi acilcak acaba yoksa butun gunmu bilginiz varmi? ilk oneplusta takip ettim hic yakalayamadim o gunlerde 1 saate olsa basladigindan itibaren bekliyom ama satis acilmamisti yine ayni olmaz ins

Last edited by a moderator: Jul 28, 2015

18. mcsememo
    KitKat Community Expert Jul 28, 2015

mcsememo , Jul 28, 2015 :
    Rica ederim. OnePlus, urunlerini KKTC'ye gondermiyor. Ab birliginde oldugu icin sadece guney kibrisa gonderiyor. Stock durumu ve satis sistemi degisken oldugu icin stock durumunu takip etmekte yarar var. Iyi forumlar.

19. teknokaptan
    Ice Cream Sandwich Jul 29, 2015

teknokaptan , Jul 29, 2015 :

amerikadayim ben zaten sorun yok stok yapip duruyolar buraya bakalim davetiye bulabilecekmiyiz.

Last edited by a moderator: Jul 29, 2015

20. Deco_07
    Cupcake Jul 29, 2015

Deco_07 , Jul 29, 2015 :
    Bu adamlar bu işin ticaretini yapıyorsa en temel amaçlarının kar maksimizasyonu olması gerekmez mi? Ne diye Türkiyeye ve KKTCye satış yapmıyorlar. Anlaşılması mümkün değil. Bana kalırsa bu davetiye olayının da kaldırılması gerekir.
    Yani bunları yapsalar; iphone ve Samsung'un tahtını çok fena sallarlar. Niye bu tarz küçük sorunları çözmüyorlar anlamıyorum.