3

Satın alma tecrübeleri/Püf noktaları

1. qara Cupcake Oct 12, 2015

qara, Oct 12, 2015 :
    Merhaba arkadaşlar! Bir sorum var, belki sizlerden mantıklı bir yanıt alabilirim. Türküm, ama işim gereği Kırgızistan'da ikamet ediyorum. Bugün herkesin yaptığı gibi uzun zamandır beklediğim telefonu almak için çabaladım. Gerekli bütün işlemleri yapıp faturalama bölümüne geldiğimde Bişkek'e yani ev adresime kargo gönderilemeyeceğini öğrendim.
    Sonuçta bir telefon almak istiyorsunuz, ama önce davetiye denen bir sistem çıkarıyorlar karşınıza neredeyse dilenmeniz gerekiyor çeşitli oyunlar, puan toplamalar, davetiyesi olanlardan nooolur bana gönder ricaları vs. Şimdi de bulunduğunuz ülkeye kargo gönderemiyoruz, üzgünüz işleminizi tamamlayamıyoruz. Sizce de bu durum fazla can sıkıcı değil mi? Tamam çok iyi bir telefon, ama biraz fazla kasmıyorlar mı? Sonuçta paranızla alıyorsunuz? Yani bu haketmek muhabbeti falan biraz uçuk. Firma babasının hayrına bize telefonu o fiyata vermiyor. Sonuçta piyasada yer edinmek de onların en büyük ihtiyacı, ayakta kalabilmeleri için en büyük zorunlulukları.
    Canlı chatte bana söylenen telefonu kargonun gönderildiği bir adrese yönlendirip oradan kendime göndertmem. Yani sonuçta paran var, saygı da duyuyorsun firmanın ilkelerine, haketmek falan filan her neyse, bekliyorsun haftalarca, ama öğrendiğin telefonu alamayacağın.
    Siz ne dersiniz?

2. cemee Ice Cream Sandwich Oct 12, 2015

cemee, Oct 12, 2015 :
    Bu durum ulkelerin gumruk politikalarindan kaynaklaniyor malesef. Ulkemizde satilan telefonlar distirbitor araciligi ile satiliyor. Oneplus ise direkt ureticiden kargoyla geliyor ve sanirim gumrukte vergisi aliniyor. Gonderim olmayan ulkeler bu sekilde cihaz sokmuyor ulkeye. Davetiye muhabbeti ise oneplusun sınırlı uretim kapasitesi olmasi ve stok yapmayi riske alamamasindan kaynaklaniyor. Hersey baslamadan bitmesin diye.
    Ama aksesuari neden gondermiyorlar onu biz de anlayamiyoruz ya da diger çin siteleri nasil gonderiyor bilmiyorum

3. qara Cupcake Oct 13, 2015

qara, Oct 13, 2015 :
    Bahsettiğin konulardan az çok haberdarım Cemee. Ama mesela burada OP1 satılıyor mağazalarda, neden Op2 olmasın. Sadece biraz aşırı buluyorum bu denli ulaşılamazlığı. Neyse artık rotayı başka telefonlara çevireceğim.

4. cemee Ice Cream Sandwich Oct 13, 2015

cemee, Oct 13, 2015 :
    evet keske bu kadar ulasilamaz olmasa. oneplus büyüdükce duzelecektir bu durum diye tahmin ediyorum. magazada satilan op1 ler büyük ihtimalle bir yerden getirilip oraya koyulmustur. aklima gelmisken. ikinci el satan siteler varsa oralarda bulabilirsin belki. kutusu acilmamis bile bulabilirsin belki. biraz kar koyuyorlar tabi uzerine. hayirlisi olsun senin icin

qara likes this.
  5. ferot Cupcake Oct 18, 2015

ferot, Oct 18, 2015 :
    arkadaslar oneplus bizim ulkeye gonderim yapiyormu..eger yapmiyorsa davetiye bulursam fransa da oturan bir akrabamin adresini yazicam..ordan kargo ile gelecek..duyduguma gore her ulkeye gonderim yapilmiyormus..benim dinozor nokia artik beni degistir diyor :)

6. ilkeer06 Gingerbread Oct 21, 2015

ilkeer06, Oct 21, 2015 :
    kargoyla gümrüğe takılır biri gelirken yanında getirmesi gerekiyor. trde çokmüşterisi var ancak halen türkiyeye satış yapmıyorlar. avrupadana alırsan euro olarak ücret ödersin bunuda hesaba kat

7. ahrar Cupcake Oct 27, 2015

ahrar, Oct 27, 2015 :
    One plus one ilk başladığında alabilmenin yollarını ararken forum üyelik bbakinmistim şimdi de 2 için aman davetiye geldimi aman şu bu ben bu sektör de isletmeciyim alım satım tamir her ne varsa bi elime alsam ☺ belkide hevesim geçecek kestirmeden sorayım Japonya'da yada g.Kore'de irtibatim var 1 için arat mistim bulduramamistim şimdi Gürcistan avrupa ülkeleri almanya hollanda birsürü ülke ile bağlantım var bu davetiye için sabır o kadar da yok nasıl ulaşılabilir ? Adam satmiyim kulananlar da memnun bu telefonu kullanmak da zevkli olacak gibi görünüyor gerçek adres paypal bunlar değil hangi ülke hızlı hangi ülke kazık yemeden ekonomik olur ? ☺

8. onurmx Cupcake Oct 30, 2015

onurmx, Oct 30, 2015 :
    Merhaba arkadaşlar oneplus cihaz almak istiyorum ancak Türkiye de ikamet ediyorum.Kuzenim şu an Kuzey Kıbrıs ta yaşıyor.Satın alırken Kuzey Kıbrıs dersem cihaz kuzenime ulaşır mı?Cevaplarınızı bekliyorum.

9. urnekm Froyo Oct 30, 2015

urnekm, Oct 30, 2015 :
    Arkadaşlar bana davetiye geldi ama 72 iki saat içinde al diye oysa ben onu 4 gün sonra gördün şu an aktif değil onu tekrar nasıl alabilirim

10. mcsememo KitKat Community Expert Nov 1, 2015

mcsememo, Nov 1, 2015 :
    OnePlus'in urun gonderdigi ulkeler arasinda KKTC bulunmuyor malesef. OnePlus'in urun gonderdigi ulkeler icin buraya bakabilirsin. Listede bulunan Cyprus guney kibris rum kesimini temsil ediyor. Iyi forumlar.

11. mcsememo KitKat Community Expert Nov 1, 2015

mcsememo, Nov 1, 2015 :
    Suresi herhangi bir sebeple biten bir davetiye tekrar elde edilemiyor malesef. Iyi forumlar.

urnekm likes this.
  12. someonelee Cupcake Nov 4, 2015

someonelee, Nov 4, 2015 :
    Merhaba arkadaşlar bugun itibarı ile almanyaya akrabamın adresine express kargo ile sipariş verdim express kargo teslim süresi hakkında bilgisi olan arkadaşlar nekadar bir sürede cihaz adrese ulaşır bilgi verirlerse sevinirim iyi günler.

13. mcsememo KitKat Community Expert Nov 4, 2015

mcsememo, Nov 4, 2015 :
    Kargo gonderildikten sonra tahmini olarak 4-6 gun sonra adrese ulasir. Bunun yaninda urun gonderildikten sonra https://oneplus.net/fr/sales/order/history sayfasindaki my orders basligi altinda bulunan order number basligi altinda tracking numberin gozukmesi gerekiyor. Urun gonderildikten sonra kargo konumunu buradan takip edebilirsin. Kargo teslim suresi hakkinda guncel bilgiler icin buraya bakabilirsin. Iyi forumlar.

14. someonelee Cupcake Nov 4, 2015

15. kemalwebnet Honeycomb Nov 5, 2015

kemalwebnet, Nov 5, 2015 :
    Merhabalar arkadaşlar. Oneplus ortalama kaç günde kargoya veriyor ürünleri. Express kargo ile Bulgaristan' a alım yaptım sabah. Haftaya çarşamba orada olma ihtimali nedir?

16. cuska Gingerbread Nov 6, 2015

cuska, Nov 6, 2015 :
    arkadaşlar oneplusone avrupada hiç bir yerde satışta yok tekrardan girecek mi bilgisi olan var mı acaba?

17. cuska Gingerbread Nov 6, 2015

cuska, Nov 6, 2015 :
    Oneplus one satış yapılan yer yok mu Almanya için acaba?

18. stkan Cupcake Nov 7, 2015

stkan, Nov 7, 2015 :
    merhaba arkadaşlar
    Tr ye gönderi yoksa ve başka imkanımız yoksa nasıl alınabilir,
    benim ***** gümrük politikasının sebep olduğunun farkındayım, ama bir şekilde gümrük fiyat farkı ilave bile olsa bu yolun biz kullanıcılara açılması gerek
    değerli yetkililere selamlarımı iletmek isterim

Last edited by a moderator: Nov 7, 2015

19. kemalwebnet Honeycomb Nov 7, 2015

kemalwebnet, Nov 7, 2015 :
    Ben 2 gün önce Bulgatistan' a sipariş verdim. Hala işleniyor aşamasında.

20. mcsememo KitKat Community Expert Nov 7, 2015

mcsememo, Nov 7, 2015 :
    Rica ederim. Iyi forumlar.
    Kargo sureleri degisiyor. Ornegin ben 4 Ekim'de express kargo secenegiyle aldim. 10 Ekim sabahi kargoya verdiler. 13 Ekim aksami kargo elime ulasti. Kargo teslim sureleri ile ilgili ayrintili bilgiler icin buraya bakabilirsin. Iyi forumlar.