3

Satın alma tecrübeleri/Püf noktaları

1. byramo Cupcake Apr 6, 2016

byramo, Apr 6, 2016 :
    Oneplus x almak istiyorum fakat daha önce oneplus gonderimi yaptıgım almanya adresi için Geçersiz adres yada üzgünüz bu adrese gonderim yapılamıyor diyor

Davetiyesiz satış varmı? Ve bu adres olayını nasıl çözebilirim.

2. mcsememo KitKat Community Expert Apr 7, 2016

mcsememo, Apr 7, 2016 :
    Almanya'daki adrese gonderim icin satin alma islemini https://oneplus.net/de store adresinden yapmalisiniz veya https://oneplus.net linkine tiklayarak acilan sayfada asagidaki resimde oldugu gibi bayrak simgesine tiklayarak telefonun gonderilmesini istediginiz Deutschland'i secmelisiniz.

2016_9_11_9_16_16_572_PM.png

2016_9_11_9_24_42_959_PM.png
    Bunun yaninda urunu sepete ekledikten sonra Shipping&Payment asamasindaki adres bilgilerini kontrol ediniz.

Kisacasi satin alma islemi sirasinda satin almanin yapildigi store adresi ile OnePlus hesabinizdaki adres bilgilerinin birbiriyle uyumlu olmasi gerekiyor. OnePlux X'i davetiyesiz satin alabilirsiniz. Iyi forumlar.

3. mukoleyte Eclair Jun 4, 2016

mukoleyte, Jun 4, 2016 :
    arkadaşlar paypal ülkemizden çekildi, satın alma işlemi nasıl gerçekleşecek almanyadan adres verdiğimiz takdirde ve daha önce alan arkadaşlara sorum ekstra gümrük vergisi alınıyor dedi adres sahibi :) bunu en başta mı ödüyoruz yoksa fiyata mı dahil kargo falan ?

4. mcsememo KitKat Community Expert Jun 6, 2016

mcsememo, Jun 6, 2016 :
    Satin alma islemi icin paypal hesabinin, paypalin hizmet verdigi bir ulkede bulunmasi gerekiyor. Paypal hesabı disinda odeme visa, mastercard, jcb kredi kartlariyla da yapilabilir. OnePlus.net ustunden satin almis oldugun urun ve express kargo secildiyse kargo ucretinden baska bir ucret odemiyorsun. Gumruk vergisi vb harclar oneplus.net ustunden yapilan satin alma islemine dahildir zaten. Kargo kuryesine boyle bir ucret odenirse, odenen gumruk vergisine ait fatura goruntusunu icerecek sekilde bir ticket acip konuyu destek takimina aciklayabilirsin. Iyi forumlar.

mukoleyte likes this.
  5. mukoleyte Eclair Jun 6, 2016

mukoleyte, Jun 6, 2016 :
    teşekkürler bu demek oluyor ki alamayacağız birileri bizim adımıza alacak :)

6. 4ristocrat Cupcake Jun 16, 2016

4ristocrat, Jun 16, 2016 :
    Merhaba arkadaşlar Ben yunus. Kendime 1+ 3 almak istiyorum. İstanbul TR oturuyorum. Almanyada tanıdığımda var. Şimdi ben bunu site üzerinden satın aldığım zaman bu türkiyeye gelirmi? Yada KKTC ye sipariş versem oraya gelirmi ? KKTC den TR ye getirmede sıkıntı olurmu ? TR ye direk geliyorsa ( pek sanmıyorum ama) gümrük işlemleri nasıl ilerliyor. Vergisi var mı ? Pasaportum var. TR ye geldiği taktirde bir sıkıtı olurmu ? Birde ürünü satın alıp kullanan arkadaşlar var ise kısada olsa bi kullanım deneyimlerini yazabilirlermi? Teşekkürler.

7. rb2344 Eclair Jun 16, 2016

rb2344, Jun 16, 2016 :
    site üzerinden alır ve almanydaki veya kktc'deki tanıdığına gönderirsin. o da Türkiye'ye gelirken yanında getirir. direkt olarak gönderim yok,gümrüğe takılır, vergi filan derken astarı yüzünden pahalı olur.

8. 4ristocrat Cupcake Jun 16, 2016

4ristocrat, Jun 16, 2016 :
    Yani ben bunu TR söyliyeceğime alman akrabana aldırıp getittirim. Daha iyi

9. rb2344 Eclair Jun 16, 2016

rb2344, Jun 16, 2016 :
    aynen öyle.

10. taka61 Honeycomb Jun 16, 2016

taka61, Jun 16, 2016 :
    amerikaya sipariş verebiliyor muyuz eu versiyonunu, ben göremedim de öyle bir seçenek?

11. Furkan Yıldız Froyo Jun 17, 2016

Furkan Yıldız, Jun 17, 2016 :
    Amerika ya Avrupa versiyonu sipariş veremezsiniz avrupayada Amerikan versiyonu veremezsiniz.

12. Mturker38 Cupcake Jul 10, 2016

Mturker38, Jul 10, 2016 :
    Merhaba

Amerikadaki akrabam vasıtasıyla oneplus 3 alma niyetim var. Türkiyede kullanımda herhangi bir uyumsuzluk veya sorun yaşar mıyım ?

13. ibrahimkara41 Cupcake Jul 11, 2016

ibrahimkara41, Jul 11, 2016 :
    simdi arkadaslar ben burdaki bilgili bir kisiye su soruyu sormak ıstıyorum telefonu ALMANYA ' DA oturan akrabam tarafından alınıp TÜRKİYE ye sokmak istiyorum peki almanyadan ürünü alıcak olan akrabam bü ürüne ALMANYA DA gümrük vergisi vs ödermi bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim tesekkürler.

14. mcsememo KitKat Community Expert Jul 11, 2016

mcsememo, Jul 11, 2016 :
    Konu hakkinda buradaki mesaja bakabilirsin. Iyi forumlar.

15. Furkan Yıldız Froyo Jul 11, 2016

Furkan Yıldız, Jul 11, 2016 :
    Amerika n versiyonu turkiyede çekim gücü ve internet bağlantısında sknti yaşatabilir, turkce formundada bu bilgiye ulaşabilirsiniz bazı yerlerde sknti olmadığı ni söyleyenlerde olmuş tavsiyem Avrupa versiyonunu almaniz, kayıt ettrdiktn snra herrhangi bir skntiyla karsilasmadim ben telefonum Oneplus 2 A2003 (Avrupa versiyonu ).

16. fanatik85 Gingerbread Jul 13, 2016

fanatik85, Jul 13, 2016 :
    bu adamlarda şunu bir global bir standartlastırsalar iyi olacak... gsm olayında farklılık, kimi cm kullanır kimi inc kullanır, biri kg kullanır diger onz kullanır.,

kalkıp oneplus a desek benim amerika adresine avrupa versiyonunu kargola , kesin gidip amerika versiyonu yollar yada hıc kabul etmez :D

türkiye de deseniz imei kaydından, ithalat yasaklarından yakamızı kurtaramadık..ben vergisi ödeyip kontroldan gectikten sonra niye telefonu sipariş edemiyimki nasıl bir mantıktır... adamlar uzaya roket atar kendi tekrar otomatik dünyaya dikey iniş yapar ,bizde halen dididin didisi sacma sapan kurallardan bir adım ileri gidemiyoruz uyuz oluyorum.

ithalat garantili bir getiren olmadı şu markayı ülke icine. xiaomi ,meizu en azından 1-2 modelde olsa geldi.artık oneplus ta sıra diye dusunuyorum.

ilkeer06 likes this.
  17. Mturker38 Cupcake Aug 7, 2016

Mturker38, Aug 7, 2016 :
    uk versiyon ile eu versiyon arasında priz dışında bir fark var mı peki ?

18. G_Burcin_Karabacak_Ibxj Cupcake Aug 20, 2016

G_Burcin_Karabacak_Ibxj, Aug 20, 2016 :
    Arkadaşlar merhaba, çin'li arkadaşım iki hafta sonra türkiyeye gelecek. ondan almasını istedim lakin avrupa versiyonunu nasıl bulabiliriz acaba ? yardımcı olursanız sevinirim

Saygılar

19. mcsememo KitKat Community Expert Aug 20, 2016

mcsememo, Aug 20, 2016 :
    Merhaba. Avrupa versiyonunu cinde bulamazsiniz. Ab ulkelerinde bir tanidiginiz varsa ve gonderim tarihlerinde bir yavaslama soz konusu degilse OnePlus 3 telefonunu express kargo ile satin alarak yine express kargo ile cinli arkadasinizin adresine gonderebilir. Iyi forumlar.

20. G_Burcin_Karabacak_Ibxj Cupcake Aug 22, 2016